Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η αναβάθμιση είναι σαν να έδωσε +2GB RAM και σαν να άλλαξε ο επεξεργαστής απο SD835 σε SD845!
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή η αναβάθμιση είναι σαν να έδωσε +2GB RAM και σαν να άλλαξε ο επεξεργαστής απο SD835 σε SD845!

 

Βασικα αυτη η αναβάθμιση εφερε τη συσκευη εκει που επρεπε να ηταν μιας και με τη προηγούμενη ηταν οτι χειροτερο ειχαν δωσει σε επίπεδο διαχείρισης ram.

Πιστεύω πως ηταν τοσο τραγικη η b που μας φάνηκε σουπερ η τελευταία αναβάθμιση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτη η αναβάθμιση εφερε τη συσκευη εκει που επρεπε να ηταν μιας και με τη προηγούμενη ηταν οτι χειροτερο ειχαν δωσει σε επίπεδο διαχείρισης ram.

Πιστεύω πως ηταν τοσο τραγικη η b που μας φάνηκε σουπερ η τελευταία αναβάθμιση.

 

Επειδή θυμάμαι πολύ καλά την διαχείριση και με την oreo, τώρα είναι ακόμα καλύτερη. Είμαι σίγουρος για αυτό στη δίκη μου συσκευή τουλάχιστον που είναι γεμάτη εφαρμογές.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δυστυχώς..αποτι φαίνεται αυτο είναι θεμα της 9 μιας κ αλλες εταιρείες εχουν αυτο το bug

K ακόμα αν αναβαθμίσουν την 9 ώστε να μην έχει αυτό το πρόβλημα, εμείς δε θα πάρουμε τίποτα προφανώς............

Πραγματικά μου έρχεται να το σουτάρω.....

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

K ακόμα αν αναβαθμίσουν την 9 ώστε να μην έχει αυτό το πρόβλημα, εμείς δε θα πάρουμε τίποτα προφανώς............

Πραγματικά μου έρχεται να το σουτάρω.....

 

Το θεμα ειναι της google και οχι της lg.

Πολλες συσκευες εχουν το συγκεκριμένο bug. Βλεπε s9 και s10 πολλα παραπονα

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

K ακόμα αν αναβαθμίσουν την 9 ώστε να μην έχει αυτό το πρόβλημα, εμείς δε θα πάρουμε τίποτα προφανώς............

Πραγματικά μου έρχεται να το σουτάρω.....

Σούταρε το ρε φίλε, μας τα έχεις κάνει παγούρια. Όλα σου τα μηνύματα γκρίνια και αφορισμοί, δεν υπάρχει όμοιος σου να κάνει τόσο φριχτά και συνεχή παράπονα για το v30 ..... Αφού δεν είσαι ικανοποιημένος γιατί το κρατάς; Ή αποδέξου ότι είναι ένα πρόβλημα του Android 9 και όχι της LG και του v30 που για κάποιο λόγο θέλουν να σε ταλαιπωρούν, ή φλάσαρε την 8, ή άλλαξε κινητό. Έχεις καταντήσει γραφικός

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο bug που διορθωθηκε ειναι οταν εσκαγαν πολλες ειδοποιησεις απο διαφορετικές εφαρμογες και τραβαγες τη μπαρα κατω για να τις εμφανίσει, μπερδευοταν η μια με την αλλη σαν να συγχωνευοτουσαν ενα πραγμα και ηταν σαν να διαβαζες κινεζικα.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

K ακόμα αν αναβαθμίσουν την 9 ώστε να μην έχει αυτό το πρόβλημα, εμείς δε θα πάρουμε τίποτα προφανώς............

Πραγματικά μου έρχεται να το σουτάρω.....

 

Έχω το s10, είχα το note 9, όλα με ανδροιδ 9 έχουν το θέμα αυτό όπως είχε να α συμβεί παλιότερα πάλι λόγω Google.. Χαλάρωσε λοιπόν, είναι προφανώς θέμα Android..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανά μήνα έχω το +1 6 το τηλ είναι τούμπανο

Έχω και το v30 ακόμα και έκανα την αναβάθμιση και ειλικρινά λυπάμαι να το πουλήσω....

Με την αναβάθμιση έχει πάρει άλλων αέρα το κινητό το έχω έναν χρόνο και αυτή την στιγμή το βλέπω στα καλύτερα του......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τυχερός.

Έτυχε κ χρειάστηκε η γυναίκα μου οπότε δεν έφυγε από το σπίτι

Με one plus 6 κ εγώ..

Μην το δώσεις.. Αν μπορείς..

Εδώ και κανά μήνα έχω το +1 6 το τηλ είναι τούμπανο

Έχω και το v30 ακόμα και έκανα την αναβάθμιση και ειλικρινά λυπάμαι να το πουλήσω....

Με την αναβάθμιση έχει πάρει άλλων αέρα το κινητό το έχω έναν χρόνο και αυτή την στιγμή το βλέπω στα καλύτερα του......

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.... να πάω για καφέ να έχω και καμία 10 αρια ταινίες να δω.... LOL.....

Πιστεύω είναι υπερβολή.... Και 256 είναι πάρα πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ταινιες μουσικη εχω που μπορει να υποατηριξει το dac του v30 και φωτογραφιες σε 512 καρτα (αμα φτηνυνουν οι 1Τ θα παρω)

Και τα 256 για το 1+ δεν υπαρχουν τουλαχιστο σε καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Σούταρε το ρε φίλε, μας τα έχεις κάνει παγούρια. Όλα σου τα μηνύματα γκρίνια και αφορισμοί, δεν υπάρχει όμοιος σου να κάνει τόσο φριχτά και συνεχή παράπονα για το v30 ..... Αφού δεν είσαι ικανοποιημένος γιατί το κρατάς; Ή αποδέξου ότι είναι ένα πρόβλημα του Android 9 και όχι της LG και του v30 που για κάποιο λόγο θέλουν να σε ταλαιπωρούν, ή φλάσαρε την 8, ή άλλαξε κινητό. Έχεις καταντήσει γραφικός

 

Εσύ τι ζόρι τραβάς ρε καραβάγκο? Η LG είσαι???

Το κινητό το γούσταρα. Τώρα μου δημιουργεί προβλήματα, ειδικά με τις ειδοποιήσεις κ μηνύματα που δεν χτυπάει όταν έχεις τα ακουστικά. Κ με άλλα πράγματα....

Περίμενα μήπως βελτιωθεί, αλλα όπως λένε τα παιδιά εδώ, με την ευγένεια που δε σε διακρίνει,π@π@ρια έφτιαξε .

Τι να κάνουμε, κάποιοι χρειαζόμαστε το κινητό, κάποιοι απλά παίζουμε.

Δηλαδή τόσο καιρός που ακούω τις γκρίνιες σου κ σας για αν έπεσε λίγο η πολύ η ραμ είναι πιο συμαντικό, απο όταν δεν ακούμε τις ειδοποιήσεις για δουλειές κ ραντεβού? 15 ετων εισαι?

Άντε Κοίτα τη δουλειά σου καλύτερα ή διάβασε νήμα για κινητό που δεν έβγαλε ξαφνικά προβλήματα με την αναβάθμιση.

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι ζόρι τραβάς ρε καραβάγκο? Η LG είσαι???

Το κινητό το γούσταρα. Τώρα μου δημιουργεί προβλήματα, ειδικά με τις ειδοποιήσεις κ μηνύματα που δεν χτυπάει όταν έχεις τα ακουστικά. Κ με άλλα πράγματα....

Περίμενα μήπως βελτιωθεί, αλλα όπως λένε τα παιδιά εδώ, με την ευγένεια που δε σε διακρίνει,π@π@ρια έφτιαξε .

Τι να κάνουμε, κάποιοι χρειαζόμαστε το κινητό, κάποιοι απλά παίζουμε.

Δηλαδή τόσο καιρός που ακούω τις γκρίνιες σου κ σας για αν έπεσε λίγο η πολύ η ραμ είναι πιο συμαντικό, απο όταν δεν ακούμε τις ειδοποιήσεις για δουλειές κ ραντεβού? 15 ετων εισαι?

Άντε Κοίτα τη δουλειά σου καλύτερα ή διάβασε νήμα για κινητό που δεν έβγαλε ξαφνικά προβλήματα με την αναβάθμιση.

Φιλαράκο το ποιος τραβάει το ζόρι εδώ μέσα το έχουμε καταλάβει όλοι και αυτός είσαι εσύ.

 

Το μεγάλο σου πρόβλημα είναι ότι το τραβάς μόνο εσύ και χωρίς λόγο, ενώ όλοι σου λένε ΞΕΚΟΛΑ δεν είναι θέμα της LG και του συγκεκριμένου κινητού εσύ το βιολί βιολάκι μες στην μίρλα και τη γκρίνια...Έχεις κολλήσει στο θέμα των ειδοποιήσεων με ακουστικά και σου το είπαν όλοι τι παίζει, πολλές φορές...Γράσσο έχεις στα αυτιά και στα μάτια;

 

Και γιατί δεν το σουτάρεις τόσο καιρό αφού σου προκαλεί τέτοια ζόρια και απογοήτευση; Τι έρχεσαι και μας τα πρήζεις με τα τσιτάτα σου; Νομίζεις ότι το παίζεις γνώστης και super user μάλλον...Πιο πολύ για καραγκιόζης φαίνεσαι αυτό πρέπει να καταλάβεις...

 

Είμαι 50 ετών και έχω κινητά από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν και το χρησιμοποιώ και επαγγελματικά το κάθε κινητό μου. Σούταρε το και πάρε κάτι άλλο να γλυτώσει και το θέμα εδώ από τα δικά σου τα ψυχολογικά και τα θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Και να το αλλαξει αν η επομενη συσκευή φοραει την 9 εχει σοβαρη πιθανότητα να αντιμετωπίσει το ιδιο.

Γιατι δεν ρωτας την procordia αν μπορουν να σου κανουν downgrade εξηγώντας τους το προβλημα σου?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χάνετε οι αργούν οι ειδοποιήσεις δοκιμάσατε τα παρακάτω;

 

1. Να βγάλετε αυτές τις εφαρμογές από εξοικονόμηση... Αν συνεχίσει το πρόβλημα τότε:

2. Να κλείσετε τελείως την προσαρμοστική μπαταρία

 

Αν θυμάμαι καλά η lg δεν έχει επιλογή αυτόματη έναρξη. Αν όμως έχει εννοείται πως αυτό πρέπει να είναι ενεργό.

 

Φυσικά αν δουλέψει σωστά θα έχετε χειρότερη αυτονομία (σαν android 8).

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε δεν ερχονται ειδοποιησεις με ακουστικα δεν τις ακους οταν μιλας στο τηλεφωνο με ακουστικα;

 

Έχεις μήνυμα στο viber πχ και χτυπάει στα ακουστικά αν τα έχεις πάνω, όχι στο ηχείο.. Άρα χάνεις ειδοποιήσεις... Το ίδιο συμβαίνει σε s10 κλπ, δεύτερη φορά που το κάνει η Google

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μέγιστη χαζομάρα από Google...λες και πρέπει να έχουμε στ αυτια μας συνέχεια τ ακουστικά. Πάντως ειδικά στο V30 που δεν έχουμε και notification led είναι λίγο σπαστικό . Την AOD ποτέ δεν την συμπάθησα καθώς από λίγο μακρύτερα δεν μπορείς να δεις τι ειδοποίηση έχεις.

Τεσπα, ευτυχώς που διορθώθηκε η κατάσταση με την Ram και την σβελταδα του κινητού !

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεγαλο μπραβο στην lg που εδωσε μια σοβαρη αναβάθμιση και δεν μας αφησε στο ελεος γιατι γινονται και αυτα.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεγαλο μπραβο στην lg που εδωσε μια σοβαρη αναβάθμιση και δεν μας αφησε στο ελεος γιατι γινονται και αυτα.
Ασ ελπίσουμε ότι θα μας δώσει κι ανά ακόμα όταν διορθώσει η google το θεμα με b/t

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασ ελπίσουμε ότι θα μας δώσει κι ανά ακόμα όταν διορθώσει η google το θεμα με b/t

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η google εχει δωσει τη 10 νομίζω οποτε οτι πηραμε πηραμε.

Αντε στη καλύτερη να δωσει κανενα security μεχρι εκει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η google εχει δωσει τη 10 νομίζω οποτε οτι πηραμε πηραμε.

 

Αντε στη καλύτερη να δωσει κανενα security μεχρι εκει.

Ακριβώς...δεν νομιζω οτι θα παρουμε κατι άλλο. Εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση που μεταμορφωσε κυριολεκτικα το κινητό.

Ημουν ετοιμος να το σουταρω καθως μου φαινοταν πολυ αργο. Επειδη λειτουργω ταυτοχρονα κι ενα poco, η διαφορα στον χρονο αποκρισης ηταν χαοτική (για τα δικα μου δεδομένα) Πλεον ολα καλά!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...