Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς...δεν νομιζω οτι θα παρουμε κατι άλλο. Εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση που μεταμορφωσε κυριολεκτικα το κινητό.

Ημουν ετοιμος να το σουταρω καθως μου φαινοταν πολυ αργο. Επειδη λειτουργω ταυτοχρονα κι ενα poco, η διαφορα στον χρονο αποκρισης ηταν χαοτική (για τα δικα μου δεδομένα) Πλεον ολα καλά!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα δεν σου φαινοταν αργο...σερνοταν μετα απο καποιες μέρες λειτουργιας!

Οντως η διαχείριση και η αποκριση εγιναν καλυτερα απο ποτε.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει υπάρξει κάποια βελτίωση στις φωτογραφίες; Με ενοχλεί το sharpening που είναι αρκετά έντονο στις φωτογραφίες και δεν έχει κάποιο κουμπί απενεργοποίησης ή ρύθμισης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μήνυμα στο viber πχ και χτυπάει στα ακουστικά αν τα έχεις πάνω, όχι στο ηχείο.. Άρα χάνεις ειδοποιήσεις... Το ίδιο συμβαίνει σε s10 κλπ, δεύτερη φορά που το κάνει η Google

Aκριβώς αυτό. Κ χάνεις κ στα sms κ σε εφαρμογές που έχεις να σου κάνουν reminders διάφορα πράγματα. Οπως κ στο ημερολόγιο....

Μιλάμε για καταστροφή για όσους έχουν το κινητό κυρίως για Organizer κ μετά για όλα τα άλλα. Δεύτερη φορά?? Δε το ήξερα, την είχε ξανακάνει αυτή την πατάτια? Σορρυ , δεν είχα δει το προηγούμενο μυνημά σου ότι παίζει μάλλον σε όλα με 9άρια. Θα δοκιμάσω το κινητό της γυναίκας μου, που έχει 9άρα να δω τι κάνει.

 

Βλέπεις διάφοροι 5χρονοι κυκλοφορούν αναμεσά μας κ λένε ότι τους κατέβει κ χάνουμε την ουσία.

Edited by VaL_Phoenix

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις ακουστικα δεν τα χρησιμοποιεις;

Δηλαδη εχεις περασμενα ακουστικα και δεν εχεις στο αυτι σου το ενα τουλαχιστον;

Link to comment
Share on other sites

@Val_Phoenix το οτι μας εχεις ζαλισει τα ουμπαλα εδω μεσα,με τις ειδοποιησεις και τα ακουστικα,δεν εχει να κανει με την ηλικια του καθενος..Και εισαι και επιθετικος....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις ακουστικα δεν τα χρησιμοποιεις;

Δηλαδη εχεις περασμενα ακουστικα και δεν εχεις στο αυτι σου το ενα τουλαχιστον;

Εννοείται πως δεν τα έχεις συνέχεια στο αυτί σου , πχ αν είμαι γραφείο το έχω στο γραφείο με τα ακουστικά και όταν χτυπήσει ειδοποίηση ασχολούμαι . Άλλες φορές τα έχω περασμένα στο λαιμό . Δεν βολεύει να έχεις συνεχώς το ακουστικό στο αυτί
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις ακουστικα δεν τα χρησιμοποιεις;

Δηλαδη εχεις περασμενα ακουστικα και δεν εχεις στο αυτι σου το ενα τουλαχιστον;

 

Εντάξει προφανώς αυτό δεν είναι λύση, ούτε απάντηση, και εγώ στο γραφείο μου τα έχω μόνιμα πάνω γιατί δέχομαι 30 κλήσεις, τι θα κάνω, θα τα βάζω κάθε φορά ? Απλά χάνω ειδοποιήσεις και ναι μου σπάει τα νεύρα και μένα, και ναι είναι σημαντικό, αλλά όταν βλέπω ότι το κάνουν τα περισσότερα, περιμένω...και έχω το νου μου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 3 μέρες χρήσης με την τελευταία αναβάθμιση μπορώ με σιγουριά να πω ότι έχει γίνει ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ δουλειά στην διαχείριση της ραμ... Με σιγουριά πλέον καλύτερη από ότι ήταν και στην 8 στην δική μου χρήση τουλάχιστον.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 3 μέρες χρήσης με την τελευταία αναβάθμιση μπορώ με σιγουριά να πω ότι έχει γίνει ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ δουλειά στην διαχείριση της ραμ... Με σιγουριά πλέον καλύτερη από ότι ήταν και στην 8 στην δική μου χρήση τουλάχιστον.

 

Συμφωνω 1000%.

Παιζει να ειναι η καλύτερη αναβάθμιση που πηρε απ'όλες!

Το παραδοξο ειναι πως οσο και να το ζορισεις δεν δειχνει να κομπιαζει , ανοιγουν ολα στο φτερο και οι εφαρμογές δεν κλεινουν στο παρασκήνιο.

Ανετα τη κρατας τη συσκευή για ενα χρονο ακομη.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν εχεις ακουστικα δεν τα χρησιμοποιεις;

Δηλαδη εχεις περασμενα ακουστικα και δεν εχεις στο αυτι σου το ενα τουλαχιστον;

Οχι βρε παλικάρι. Δε τα φοράς συνέχεια....... τα έχεις ακουμπισμένο στο γραφείο σού ή σε κάποια τσέπη. Δεν είσαι όλη μέρα με το ακουστικό μέσα στο αυτί...(τώρα είδα ότι στο απαντήσανε κ άλλοι :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Val_Phoenix το οτι μας εχεις ζαλισει τα ουμπαλα εδω μεσα,με τις ειδοποιησεις και τα ακουστικα,δεν εχει να κανει με την ηλικια του καθενος..Και εισαι και επιθετικος....

Το θέμα είναι σοβαρό κ απασχολεί πολλούς. Περισσότερο και απο τη διαχείριση μνήμης που εμένα προσωπικά με πρήζει, αλλα δε το κάνω θέμα γιατί μπορεί για κάποιους να είναι σημαντικότερο απο το να χάνω τις δουλειές μου . Κ το ποιοι είναι επιθετικοί κ χρησιμοποιούν χαρακτηρισμούς είναι προφανές κ σαφώς δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με την ψυχασθένεια του καθενός που βρήκε τρόπο έκφρασης κ σε ένα φόρουμ με κινητά. (φαντάσου έξω απο αυτό τι κάνουν).

 

Αυτά κ δεν ασχολούμαι με άτοπα άτομα πλέον αλλα με το τι θα κάνουμε με το κινητό μας. Κ ναι, έχουμε κ άλλες δουλειές κ μπορεί να έχασα κ μια απάντηση, όπως του παλικαριού Nikos_Mpl... Αλλα οι συμπεριφορές τέτοιου είδους είναι ανεπίτρεπτες.

Κ απορώ τι κάνουν οι διαχειριστές όταν ακούστηκαν χαρακτηρισμοί και επιθετικότητα εδω μέσα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Στα email που ερχονται το κινητο δονειται οποτε το καταλαβαινεις ειτε σε γραφειο ειτε σε τσεπη

Επισης και με bluetooth το ιδιο γινεται

Ποιες ειδοποιησεις χανετε;

(ειλικρινής ερωτηση)

Οταν βαζεις ακουστικα/blue το κανεις για να

απομονωσεις το κινητο απο το περιβαλλον και να μην ακουν οι αλλοι

Τωρα σαν option καλα ειναι ολα να υπαρχουν

Edited by elgol
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παλικάρι. Δε τα φοράς συνέχεια....... τα έχεις ακουμπισμένο στο γραφείο σού ή σε κάποια τσέπη. Δεν είσαι όλη μέρα με το ακουστικό μέσα στο αυτί...(τώρα είδα ότι στο απαντήσανε κ άλλοι :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι σοβαρό κ απασχολεί πολλούς. Περισσότερο και απο τη διαχείριση μνήμης που εμένα προσωπικά με πρήζει, αλλα δε το κάνω θέμα γιατί μπορεί για κάποιους να είναι σημαντικότερο απο το να χάνω τις δουλειές μου . Κ το ποιοι είναι επιθετικοί κ χρησιμοποιούν χαρακτηρισμούς είναι προφανές κ σαφώς δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με την ψυχασθένεια του καθενός που βρήκε τρόπο έκφρασης κ σε ένα φόρουμ με κινητά. (φαντάσου έξω απο αυτό τι κάνουν).

 

Αυτά κ δεν ασχολούμαι με άτοπα άτομα πλέον αλλα με το τι θα κάνουμε με το κινητό μας. Κ ναι, έχουμε κ άλλες δουλειές κ μπορεί να έχασα κ μια απάντηση, όπως του παλικαριού Nikos_Mpl... Αλλα οι συμπεριφορές τέτοιου είδους είναι ανεπίτρεπτες.

Κ απορώ τι κάνουν οι διαχειριστές όταν ακούστηκαν χαρακτηρισμοί και επιθετικότητα εδω μέσα.

 

 

Και εγω προσωπικα το θεωρω συζητηση 15χρονου αυτο περι ραμ αλλα οκ, δεν ασχολουμαι, και γενικα ποτε δε με απασχολησε ποσες εφαρμογες κραταει ή οχι μια συσκευη και αλλα τετοια, θεωρω οτι αφορα μια μεριδα χρηστων που ασχολουνται με στατιστικα και οχι με την ουσια. σιγα τη διαφορα δηλαδη. εκτος αν κανεις τοσα σημαντικα ταυτχρονα και δε θες να στα κλεινει, που αμφιβαλω, κανα game τωρα αν στο κλεινει, το βρισκω αστειο..

 

Στα email που ερχονται το κινητο δονειται οποτε το καταλαβαινεις ειτε σε γραφειο ειτε σε τσεπη

Επισης και με bluetooth το ιδιο γινεται

Ποιες ειδοποιησεις χανετε;

(ειλικρινής ερωτηση)

Οταν βαζεις ακουστικα/blue το κανεις για να

απομονωσεις το κινητο απο το περιβαλλον και να μην ακουν οι αλλοι

Τωρα σαν option καλα ειναι ολα να υπαρχουν

 

Φιλε μου, απο ποτε βαζουμε ακουστικα για να μην ενοχλει το κινητο? που ακουστηκε αυτο? τα ακουστικα δεν τα βαζεις για να ακουσεις μουσικη χωρις να ενοχλεις, μιλαμε για ανθρωπους που τα δουλευουμε για ομιλια στην εργασια μας και για να γλιτωσουμε μερικα εγκεφαλικα κυτταρα...οχι για να μην ενοχλουμε..

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ:

για αυτη τη δουλεια υπαρχει το αθορυβο και ο πολυ ωραιος διαχωρισμος της εντασης των κλησεων απο τις ειδοποιησεις!!! γιατι υπαρχει αυτο εαν με τα ακουστικα μας επιβαλει δονηση στις ειδοποιησεις???

 

απλα ειναι μια βλακεια της google που εχει ξανα γινει στο παρελθον και θα την υποστουμε μεχρι να το αλλαξει. τελος.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζεις ακουστικα/blue το κανεις για να

απομονωσεις το κινητο απο το περιβαλλον και να μην ακουν οι αλλοι

 

Αν θέλω να το απομόνωσω απ τους άλλους μπορώ να το βάλω αθόρυβο η μόνο δόνηση .Καλο θα ήταν η Google να μας αφήνει να επιλέγουμε εμείς τι θέλουμε να κάνουμε. Κοροϊδεύει την apple και πάει και κάνει τα ίδια, το χε ξανακάνει παλιότερα κι έφαγε κράξιμο και τώρα πάλι!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσωπικα το θεωρω συζητηση 15χρονου αυτο περι ραμ αλλα οκ, δεν ασχολουμαι, και γενικα ποτε δε με απασχολησε ποσες εφαρμογες κραταει ή οχι μια συσκευη και αλλα τετοια, θεωρω οτι αφορα μια μεριδα χρηστων που ασχολουνται με στατιστικα και οχι με την ουσια. σιγα τη διαφορα δηλαδη. εκτος αν κανεις τοσα σημαντικα ταυτχρονα και δε θες να στα κλεινει, που αμφιβαλω, κανα game τωρα αν στο κλεινει, το βρισκω αστειο..

 

 

 

Φιλε μου, απο ποτε βαζουμε ακουστικα για να μην ενοχλει το κινητο? που ακουστηκε αυτο? τα ακουστικα δεν τα βαζεις για να ακουσεις μουσικη χωρις να ενοχλεις, μιλαμε για ανθρωπους που τα δουλευουμε για ομιλια στην εργασια μας και για να γλιτωσουμε μερικα εγκεφαλικα κυτταρα...οχι για να μην ενοχλουμε..

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ:

για αυτη τη δουλεια υπαρχει το αθορυβο και ο πολυ ωραιος διαχωρισμος της εντασης των κλησεων απο τις ειδοποιησεις!!! γιατι υπαρχει αυτο εαν με τα ακουστικα μας επιβαλει δονηση στις ειδοποιησεις???

 

απλα ειναι μια βλακεια της google που εχει ξανα γινει στο παρελθον και θα την υποστουμε μεχρι να το αλλαξει. τελος.

 

Νικολα προφανώς δεν εχεις στη κατοχη σου τη συσκευη πλεον.

Η προτελευταία αναβάθμιση ειχε ΣΟΒΑΡΟ προβλημα διαχείρισης μνηνης σε βαθμο να νομιζεις πως χειριζεσαι κινητο 2ram χωρις υπερβολες! Ειχε γινει χαρακτηριστικά αργη σε σχεση με την αψεγάδιαστη ορεο.

Για καποιον που δεν ανοιγει πολλες εφαρμογες και χρησιμοποιεί τη συσκευη πιο πολυ ως τηλεφωνο δεν υπηρχε απολύτως κανένα πρόβλημα.

Για να μπει η lg σε διαδικασια αποσυρσης της 9 και επανεγγραφης νεου software μεσα σε ενα μηνα προφανως υπηρχαν σαβαρα θεματα

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Νικολα προφανώς δεν εχεις στη κατοχη σου τη συσκευη πλεον.

Η προτελευταία αναβάθμιση ειχε ΣΟΒΑΡΟ προβλημα διαχείρισης μνηνης σε βαθμο να νομιζεις πως χειριζεσαι κινητο 2ram χωρις υπερβολες! Ειχε γινει χαρακτηριστικά αργη σε σχεση με την αψεγάδιαστη ορεο.

Για καποιον που δεν ανοιγει πολλες εφαρμογες και χρησιμοποιεί τη συσκευη πιο πολυ ως τηλεφωνο δεν υπηρχε απολύτως κανένα πρόβλημα.

Για να μπει η lg σε διαδικασια αποσυρσης της 9 και επανεγγραφης νεου software μεσα σε ενα μηνα προφανως υπηρχαν σαβαρα θεματα

 

Την ειχα μεχρι και αυτη την αναβαθμιση, τη συσκευη την εχει τωρα ο granazias, η συσκεη δεν ειχε θεμα αλλα εγω το ειχα για 2ο, με φορτωμενα τα παντα οπως και στο 1ο αλλα οχι την ιδια χρηση..οποτε ισως να εχετε δικιο..απλα θεωρω πιο σοβαρο το να μη σου χτυπαει. ΠΧ εμενα το viber, messenger, sms , χτυπανα για δουλεια καθως πολλοι πελατες μου στελνουν εκει. περα απο το οτι αργω να τα δω, μαζευονται πολλα μερικες φορες και γινεται ενοχλητικο..

αντιθετα το να μπουκωνει η ραμ οκ, με ενα ρεσταρτ το βραδυ το λυνεις πιστευω, ειδικα αν δεν το θες ανοιχτο το βραδυ οπως εγω που τα κλεινω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω ο καθενας με τις προτεραιότητες του.

Εγω χρησιμοποιω bluetooth και μου χτυπανε κανονικα..αλλα προσωπικα οπως και οι περισσότεροι εδω μεσα θεωρω πιο σημαντικό να πληρωνεις ναυαρχίδα του τοτε και με μια αναβάθμιση να χαντακωνεται η συσκευή.

Επισης οπως πολλακις αναφεραμε στο φίλο παραπανω πως αυτο ειναι bug της google και προφανως δεν ειναι στο χερι της να το διορθωσει.

Το bug της ram ομως που οφειλονταν σε δικο της λαθος διορθωθηκε.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Miui δεν θυμαμαι να ειχε τετοιο πρόβλημα. Θα το σιγουρέψω το απόγευμα σε συσκευή φίλου. Αλλα σε όσες είχα το προηγούμενο διάστημα, αν θυμάμαι καλά είχε επιλογη να βάλεις τις ειδοποιήσεις στο ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να παιζει στα xiaomi ποιος ξερει παντως σε s8 s9 s10 υπάρχει το θεμα σιγουρα.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αλλα σε όσες είχα το προηγούμενο διάστημα, αν θυμάμαι καλά είχε επιλογη να βάλεις τις ειδοποιήσεις στο ηχείο.

Όλες αυτές οι συσκευές που είχες το προηγούμενο διάστημα ήταν με Android 9? Δεν νομίζω ότι υπήρχε το θέμα πριν την 9

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές οι συσκευές που είχες το προηγούμενο διάστημα ήταν με Android 9? Δεν νομίζω ότι υπήρχε το θέμα πριν την 9

 

Ναι για android 9 μιλάω. Αλλά έχω μια αμφιβολία μήπως δεν θυμάμαι καλά. Θα το τσεκαρω το βραδυ.

 

Γενικά το ui μπορεί να προσθέσει πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι ηρεμήστε, δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες. Προσωπικά έχω το κινητό πολύ φορτωμένο και το χρησιμοποιώ για πολλές δουλειές οπότε η ταχύτητα στην καθημερινότητα της χρήσης μου είναι εμφανώς βελτιωμένη. Δεν μιλάω μόνο για το multitasking αλλά γενικά για την σπιρτάδα και την απόκριση. Από την άλλη, όταν είμαι στην δουλειά φοράω πάντα smartwatch, ακόμα και όταν έχω συνδεδεμένο και Bluetooth ταυτόχρονα, δεν χάνω ειδοποιήσεις αφού δονάει το ρολόι. Παρεμπιπτόντως, όταν έχω συνδεδεμένο μόνο το gear s3 μου οι ειδοποιήσεις ακούγονται κανονικά από το κινητό. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν συνδέω ακουστικό. Όταν δε είμαι έξω εκτός δουλειάς δεν κουβαλάω hands free συνήθως.

Αν είχα να διαλέξω λοιπόν ανάμεσα στην, χαοτική διαφορά στην διαχείριση της ραμ και στην μη ύπαρξη του προβλήματος με τον ήχο στις ειδοποιήσεις, θα επέλεγα το πρώτο. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η Google, και όχι η LG, δεν έκανε μεγάλη πατάτα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

έχω ένα θεματάκι και θα εκτιμούσα την πολύτιμη βοήθειά σας..

προσπαθώ να κάνω προώθηση των κλήσεων σε άλλο αριθμό και αρνείται..

μου βγάζει σφάλμα δικτύου η κάρτας σιμ...

μήπως έχετε παρατηρήσει κάτι η να δοκιμάσω με άλλη σιμ??

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

έχω ένα θεματάκι και θα εκτιμούσα την πολύτιμη βοήθειά σας..

 

προσπαθώ να κάνω προώθηση των κλήσεων σε άλλο αριθμό και αρνείται..

 

μου βγάζει σφάλμα δικτύου η κάρτας σιμ...

 

μήπως έχετε παρατηρήσει κάτι η να δοκιμάσω με άλλη σιμ??

 

ευχαριστώ..

Χωρίς να είμαι βέβαιος 100%

Πρέπει να σου ενεργοποιήσει η εταιρεία σου για να μπορείς να κάνεις εκτροπή.....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νικολα προφανώς δεν εχεις στη κατοχη σου τη συσκευη πλεον.

Η προτελευταία αναβάθμιση ειχε ΣΟΒΑΡΟ προβλημα διαχείρισης μνηνης σε βαθμο να νομιζεις πως χειριζεσαι κινητο 2ram χωρις υπερβολες! Ειχε γινει χαρακτηριστικά αργη σε σχεση με την αψεγάδιαστη ορεο.

Για καποιον που δεν ανοιγει πολλες εφαρμογες και χρησιμοποιεί τη συσκευη πιο πολυ ως τηλεφωνο δεν υπηρχε απολύτως κανένα πρόβλημα.

Για να μπει η lg σε διαδικασια αποσυρσης της 9 και επανεγγραφης νεου software μεσα σε ενα μηνα προφανως υπηρχαν σαβαρα θεματα

Υπερβάλεις............ οκ, αν κ τρέχω όλη μέρα 3,4 Office εφαρμογές, social media, ράδια, mp3 , banking apps μη σου πω κ κανα νετφλιξ στο μετρό ή στις αναμονές, τέτοιο χάος δεν κατάλαβα. Ούτε τώρα που περάστηκε η νεα αναβάθμιση, είδα καμια σούπερ ντούπερ βελτίωση. Οκ, έχει μια μικρή, αλλα δεν έβαλα και μετρητή επιδόσεων.

Το να έχω το κινητό στο σαλόνι π.χ. ή να είμαι στο δίπλα γραφείο απο το δικό μου με ακουστικά συνδεδεμένα κ να μη μπορώ να ακούσω το μνμ ή την υπενθύμιση που βάρεσε, ΑΥΤΟ το καταλαβαίνω με πολύ άσχημο τρόπο.

Κ δε το λέω ούτε για σε θίξω ούτε να τις μετρήσουμε τις π@@τσ3ς μας, τι είναι πιο σοβαρό. Το λέω γιατι ότι όλοι ασχολούμαστε με 2 προβλήματα που έφερε η 9άρα, σαφώς όλους μας επηρεάζουν και οι 2, τον καθένα με τις προτεραιότητές του , όλη μέρα μιλάμε γι αυτά κ είναι λογικό και αναφέρετο δικαίωμα, αλλα κάποιοι μη πω με τι μυαλό, πουλάνε εξυπνάδα κ ειρωνεία. (πίσω πάντα απο το πληκτρολόγιο) . Τέσπα....... Πάντα υπάρχουν τέτοιοι.

Το θέμα είναι ότι το ένα θέμα λύθηκε, δεν λύθηκε το άλλο.

 

 

Και εγω προσωπικα το θεωρω συζητηση 15χρονου αυτο περι ραμ αλλα οκ, δεν ασχολουμαι, και γενικα ποτε δε με απασχολησε ποσες εφαρμογες κραταει ή οχι μια συσκευη και αλλα τετοια, θεωρω οτι αφορα μια μεριδα χρηστων που ασχολουνται με στατιστικα και οχι με την ουσια. σιγα τη διαφορα δηλαδη. εκτος αν κανεις τοσα σημαντικα ταυτχρονα και δε θες να στα κλεινει, που αμφιβαλω, κανα game τωρα αν στο κλεινει, το βρισκω αστειο..

 

 

 

Φιλε μου, απο ποτε βαζουμε ακουστικα για να μην ενοχλει το κινητο? που ακουστηκε αυτο? τα ακουστικα δεν τα βαζεις για να ακουσεις μουσικη χωρις να ενοχλεις, μιλαμε για ανθρωπους που τα δουλευουμε για ομιλια στην εργασια μας και για να γλιτωσουμε μερικα εγκεφαλικα κυτταρα...οχι για να μην ενοχλουμε..

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ:

για αυτη τη δουλεια υπαρχει το αθορυβο και ο πολυ ωραιος διαχωρισμος της εντασης των κλησεων απο τις ειδοποιησεις!!! γιατι υπαρχει αυτο εαν με τα ακουστικα μας επιβαλει δονηση στις ειδοποιησεις???

 

απλα ειναι μια βλακεια της google που εχει ξανα γινει στο παρελθον και θα την υποστουμε μεχρι να το αλλαξει. τελος.

 

Με καλύπτεις 101% σε ότι λες :)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Παρατήρησα οτι μετα το update σε Pie, το Location Settings menu έχει αλλάξει και δεν δίνει τις τρείς επιλογές που είχε πρίν (Low Energy, GPS only και GPS & Network) αλλά έχει μόνο το on/off switch.

Είναι έτσι σε όλους όσους αναβαθμίσατε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...