Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι το πρώτο είχε αρκετά μεγάλο hype. Είχε το όλο "spiritual διάδοχος του System Shock 2", ειδικά water effects/programming, κάποια αρκετά βίαια teasers (που τελικά δεν υλοποιηθηκαν in-game), πολλές δηλώσεις περι ανοιχτού κόσμου και βιοσυστήματος που όλοι μπορούν να συμβιώνουν, αρκεί να αφήνει ο ένας τον άλλο να κάνει ανενόχλητος τη δουλειά του (τελικά καταλήξαμε να τους εξολοθρεύουμε όλους φυσικά).

 

Και μιλώντας για μένα, πιο πολύ ανυπομονούσα για το original, παρά τώρα για το sequel που γενικά δείχνει αρκετά παρόμοιο σε μηχανή και gameplay. Ήδη γνωρίζουμε τα περι ηθικών επιλογών και το πόσο ακριβώς επηρεάζουν την ιστορία. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά από τη στιγμή που το 2ο θα έχει multiplayer, δεν το βλέπω να δίνουν πολύ βάρος στο να "ανοίξουν" περισσότερο τον κόσμο του single player.

 

Πέρα από τη σύγκριση, θέλω πολύ να το πιάσω το 2ο στα χέρια μου και να το λιώσω... :) Τα πρώτα δείγματα από το gameplay ήταν πολύ καλά!

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνω παιχνιδια να βρω....που να παιζοντε ONline ....δλδ να ειμαι εγω στο σπιτι μου ο φιλος μου στο σπιτι του....και να παιξουμε μαζι.......

 

ψαχνω παιχνιδια....που να παιζοντε απο 2 ατομα και πανω ....

ολες οι ιδεες ειναι καλοδεχουμενες.....

 

*εκτος απο παιχνιδια racing...!!

** Counter Strike και Lineage.... (Τα ξερουμε αυτα...)

** Και αν γινετε κανενα σχετικα New παιχνιδακι....

 

Ευχαριστω..................!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Team Fortress 2 (TF2) της Valve. Σε στυλ Unreal Tournament ή CSS αλλά στο πολύ πιο fun. Χαρακτήρες και σχεδιασμός καρτουνίστικος. Personal favorite.

 

Left 4 Dead (l4d). Με Zombies. Splatterιες και αίματα παντού. Το περασμένο Σ/Κ η Valve μέσω του Steam έδινε το πλήρες παιχνίδι για free δοκιμή.

 

Company of Heroes - Tales of Valor. Η νέα προσθήκη (standalone) στη σειρά Company of Heroes. Πολύ καλό παιχνίδι στρατηγικής. Ωραία γραφικά, αξιόλογο gameplay.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Team Fortress 2 (TF2) της Valve. Σε στυλ Unreal Tournament ή CSS αλλά στο πολύ πιο fun. Χαρακτήρες και σχεδιασμός καρτουνίστικος. Personal favorite.

 

Left 4 Dead (l4d). Με Zombies. Splatterιες και αίματα παντού. Το περασμένο Σ/Κ η Valve μέσω του Steam έδινε το πλήρες παιχνίδι για free δοκιμή.

 

Company of Heroes - Tales of Valor. Η νέα προσθήκη (standalone) στη σειρά Company of Heroes. Πολύ καλό παιχνίδι στρατηγικής. Ωραία γραφικά, αξιόλογο gameplay.

 

Ωραιος φιλε μου....!!

Θα τα κοιταξω.......

 

Ευχαριστω...!!

 

*Αν εχουμε και καμια αλλη προταση καλως....!!!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

για το Team Fortress 2 ποιες ports πρεπει να ανοιξω ωστε να το παιζω Online..και να μπορω να κανω και server...????

 

Edit : Βρηκα ποιες ειναι οι Ports....... αλλα παλι δεν μπορει να βρει online servers για να παιξω μεσω internet..!! θελει να γινει τιποτα αλλο...???

αλλα τι ειναι το steam cloud (για το L4D) για να παιξω Online μου λεει πως δεν εχω λογαριασμο στο steam cloud....!!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Προσφατα ειπα να ψαξω για το παιχνιδι με τον Λεωνιδα και τους 300!! ειδα καποια βιντεακια τα οποια μου αρεσαν!! Αλλα το παιχνιδι πως λεγετε ακρηβος? Τι γνωμη εχετε?

 

Ευχαριστω πολυ!!!:D:D:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Αν λες το παιχνίδι από την ταινία "300", βγαίνει μόνο για PSP και είναι μετριότατο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω για την μετριότητα του εν λόγω παιχνιδιού!

 

Υ.Γ: Υπάρχει και η mobile έκδοση του παιχνιδιού για κινητά που υποστηρίζουν java :)

Link to comment
Share on other sites

Αχα!!! Ωραια!! Αφου δεν εχει για pc ας το βαλουμε σε κινητο τοτε!! Που μπορω να το βρω?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το πουλάνε μέσω του site της ταινίας... βέβαια αν ψάχτείς όλο και κάπου θα το βρεις για κατέβασμα...δεν το έχω το συγκεκριμένο αλλά αν τύχει και βρεθεί κάτι θα σε έχω στα υπόψιν :)
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικα...καθολου ομορφο game!! Αλλα αρεσε σε ενα φιλαρακι μου:lol::p

Τεσπα σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Το παινχιδι NOLF 2 (No one lives forever 2) ειχε κυκλοφορησει πριν απο 6-7 χρονια..Ηταν και κατα την γνωμη μου ειναι ενας απ'τους καλυτερους τιτλους παινχιδιων που εχουν κυκλοφορησει ποτε..ετσι κι εγω ειχα την τυχη να το αποκτησω πριν απο καποια χρονια και να το τερματησω αρκετες φορες στο παρελθον. Ετσι τη προηγουμενη εβδομαδα καθως ετυχε και το ειδα χωμενο μεσα σ'ενα ντουλαπι με διαφορα περιοδικα..τοτε μου ανοιξε η ορεξη και ηθελα να το τερματησω για αλλη μια φορα..φτανοντας στην τελευταια πιστα η οποια διαδραματιζεται στο νησι της Χιου στην Ελλαδα παρατηρησα οτι στο καστρο η σημαια ψηλα που κυματιζοταν ηταν οχι ελληνικη αλλα τουρκικη!!!:blink::shock::what:..απο ποτε η Χιος εγινε τουρκικη..:!:

Ειναι ενα ασημαντο αλλα ΜΕΓΑΛΟ προγραμματιστικο λαθακι..ετσι ειπα ν'ανοιξω αυτο το τοπικ για να μοιραστουμε τα διαφορα προβληματα που εχουμε εντοπησει στον χωρο του gaming

 

ΔΕΙΓΜΑ ΦΩΤΟ:

http://img528.imageshack.us/img528/2166/picture10b.jpg

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στο PRO09 έπαιζα για στοίχημα με ένα φίλο μου , και βάρεσε πέναλτι (ο φίλος μου) και ενώ πήδηξα στη σωστή γωνία η μπάλα πέρασε μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα. Δεν το πίστευα. Στο replay το πήγαινα καρέ καρέ και το σταμάτησα όταν η μπάλα είχε μπει μέσα στα χέρια του. ΕΛΕΟΣ!

 

Καλά βέβαια το δικό σου πρόβλημα, είναι πολύ πιο σημαντικό, θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Το παινχιδι NOLF 2 (No one lives forever 2) ειχε κυκλοφορησει πριν απο 6-7 χρονια..Ηταν και κατα την γνωμη μου ειναι ενας απ'τους καλυτερους τιτλους παινχιδιων που εχουν κυκλοφορησει ποτε..ετσι κι εγω ειχα την τυχη να το αποκτησω πριν απο καποια χρονια και να το τερματησω αρκετες φορες στο παρελθον. Ετσι τη προηγουμενη εβδομαδα καθως ετυχε και το ειδα χωμενο μεσα σ'ενα ντουλαπι με διαφορα περιοδικα..τοτε μου ανοιξε η ορεξη και ηθελα να το τερματησω για αλλη μια φορα..φτανοντας στην τελευταια πιστα η οποια διαδραματιζεται στο νησι της Χιου στην Ελλαδα παρατηρησα οτι στο καστρο η σημαια ψηλα που κυματιζοταν ηταν οχι ελληνικη αλλα τουρκικη!!!:blink::shock::what:..απο ποτε η Χιος εγινε τουρκικη..:!:

Ειναι ενα ασημαντο αλλα ΜΕΓΑΛΟ προγραμματιστικο λαθακι..ετσι ειπα ν'ανοιξω αυτο το τοπικ για να μοιραστουμε τα διαφορα προβληματα που εχουμε εντοπησει στον χωρο του gaming

 

ΔΕΙΓΜΑ ΦΩΤΟ:

http://img528.imageshack.us/img528/2166/picture10b.jpg

 

να στειλεισ mail στην εταιρια κ να διαμαρτυρηθεισ σε εντονο υφοσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο PRO09 έπαιζα για στοίχημα με ένα φίλο μου , και βάρεσε πέναλτι (ο φίλος μου) και ενώ πήδηξα στη σωστή γωνία η μπάλα πέρασε μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα. Δεν το πίστευα. Στο replay το πήγαινα καρέ καρέ και το σταμάτησα όταν η μπάλα είχε μπει μέσα στα χέρια του. ΕΛΕΟΣ!

 

Καλά βέβαια το δικό σου πρόβλημα, είναι πολύ πιο σημαντικό, θα έλεγα.

 

Εγω δηλαδη τι να πω????

 

http://img213.imageshack.us/img213/7976/27767739.jpg

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παινχιδι NOLF 2 (No one lives forever 2) ειχε κυκλοφορησει πριν απο 6-7 χρονια..Ηταν και κατα την γνωμη μου ειναι ενας απ'τους καλυτερους τιτλους παινχιδιων που εχουν κυκλοφορησει ποτε..ετσι κι εγω ειχα την τυχη να το αποκτησω πριν απο καποια χρονια και να το τερματησω αρκετες φορες στο παρελθον. Ετσι τη προηγουμενη εβδομαδα καθως ετυχε και το ειδα χωμενο μεσα σ'ενα ντουλαπι με διαφορα περιοδικα..τοτε μου ανοιξε η ορεξη και ηθελα να το τερματησω για αλλη μια φορα..φτανοντας στην τελευταια πιστα η οποια διαδραματιζεται στο νησι της Χιου στην Ελλαδα παρατηρησα οτι στο καστρο η σημαια ψηλα που κυματιζοταν ηταν οχι ελληνικη αλλα τουρκικη!!!:blink::shock::what:..απο ποτε η Χιος εγινε τουρκικη..:!:

Ειναι ενα ασημαντο αλλα ΜΕΓΑΛΟ προγραμματιστικο λαθακι..ετσι ειπα ν'ανοιξω αυτο το τοπικ για να μοιραστουμε τα διαφορα προβληματα που εχουμε εντοπησει στον χωρο του gaming

 

ΔΕΙΓΜΑ ΦΩΤΟ:

http://img528.imageshack.us/img528/2166/picture10b.jpg

Από το 1556 η Χίος έγινε Τουρκική

( μέχρι το 1821)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλαδη τι να πω????

 

http://img213.imageshack.us/img213/7976/27767739.jpg

 

:lol::lol::lol:

xaxaxa...ελεος..ελατηρια εχει..:p

 

Από το 1556 η Χίος έγινε Τουρκική

( μέχρι το 1821)

 

Εννοω την συγχρονη εποχη..βσκ το παιχνδι αναφερεται περιπου στην εποχη μας και πιο παλια..

 

να στειλεισ mail στην εταιρια κ να διαμαρτυρηθεισ σε εντονο υφοσ

 

Θα εστελνα αλλα το παιχνιδι ειναι 6-7 χρονων οπως ειπα...θα το εχουν ξεχασει..:lol:

 

Πραγματικα αυτο με την τουρκικη σημαια με χαλασε αρκετα..ασε που νομιζω οτι αυτο το παιχνιδι πρεπει να το εχουν αναπτυξει μια αμερικανικη εταιρια, η monolith..αυτοι οι αμερικανοι ειναι αγεωγραφιτοι..οποτε δν θα ξερουν τα συνορα την Ελλαδας..:p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το παινχιδι NOLF 2 (No one lives forever 2) ειχε κυκλοφορησει πριν απο 6-7 χρονια..Ηταν και κατα την γνωμη μου ειναι ενας απ'τους καλυτερους τιτλους παινχιδιων που εχουν κυκλοφορησει ποτε..ετσι κι εγω ειχα την τυχη να το αποκτησω πριν απο καποια χρονια και να το τερματησω αρκετες φορες στο παρελθον. Ετσι τη προηγουμενη εβδομαδα καθως ετυχε και το ειδα χωμενο μεσα σ'ενα ντουλαπι με διαφορα περιοδικα..τοτε μου ανοιξε η ορεξη και ηθελα να το τερματησω για αλλη μια φορα..φτανοντας στην τελευταια πιστα η οποια διαδραματιζεται στο νησι της Χιου στην Ελλαδα παρατηρησα οτι στο καστρο η σημαια ψηλα που κυματιζοταν ηταν οχι ελληνικη αλλα τουρκικη!!!:blink::shock::what:..απο ποτε η Χιος εγινε τουρκικη..:!:

Ειναι ενα ασημαντο αλλα ΜΕΓΑΛΟ προγραμματιστικο λαθακι..ετσι ειπα ν'ανοιξω αυτο το τοπικ για να μοιραστουμε τα διαφορα προβληματα που εχουμε εντοπησει στον χωρο του gaming

 

ΔΕΙΓΜΑ ΦΩΤΟ:

http://img528.imageshack.us/img528/2166/picture10b.jpg

 

Παλιο και πολυ ειπωμενο .Θυμαμαι αρθρα στο pcmaster για αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι παιχνιδι του 1998 το ξανα κατεβασα στον υπολογιστη μου. ειναι η εκδοση ultima . το κανω εγκατασταση και ολα ξεκινανε κανονικα. οταν ομως φτανω στην start screen εκει δεν μου λειτουργει κανενα πληκτρο μονο το tap. ειχε κανεις αναλογο προβλαμα που να μπορει να μου τι να κανω? οσο και αν εχω ψαξει δεν βρηκα τιποτα . το παιχνιδι το τρεχω σε laptop. στα ξενα site που διαβασα ελαγαν να κατεβασω το αρχειο ff7input αλλα δεν ελεγαν τι το κανω μιας και ειναι πολυ μικρο αρχειο. οποιος μπορει ας μου πει μιας και 1 βδομαδα τωρα το παλευω...
Link to comment
Share on other sites

Το Command & Conquer: Red Alert 3 αξιζει??..παιζει μηπως κανεις??..σκεφτομαι να το αγορασω απ'τα multirama που το εχουν ''προσφορα web'' στα 24.95€..:)

Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος γιατι μου αρεσαν αρκετα τα act of war και command & conquer: Generals και μοιαζει λιγο με αυτα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και εσύ περίμενες να έχεις πολλές απαντήσεις για ένα παιχνίδι του 1998; Και να είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα, που να το θυμάται μετά από 10+ χρόνια; Μην είμαστε και υπερβολικοί στις απαιτήσεις μας :) ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σε πάρα πολλές περιπτώσεις ελληνικά νησιά φαίνονται σαν Ελληικά.

Σε κάποιο άλλο (δε θυμάμαι πιο) το καστελόριζο φαινόταν σαν τουρκικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...