Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να φαίνονται οι ενδείξεις πχ το σήμα η μπαταρία η ώρα ακόμα και σε εφαρμογές που δεν φαίνονται απλά λίγο πιο απαλά σαν να έχει ξεθωριάσει. Googlaρε το για να καταλάβεις καλύτερα, το παθαίνουν σχεδόν όλες οι oled οθόνες στα εκθεσιακά κινητά που δείχνουν για μήνες κάτι στατικό.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 8 έχει lcd..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά κ πάλι έχει το ίδιο πρόβλημα, για επίσημο σέρβις ποιο προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά κ πάλι έχει το ίδιο πρόβλημα, για επίσημο σέρβις ποιο προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει άλλη εκτός από την arvato νομίζω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με burn in? Δημιουργείτε με το παραμικρό σε οποιεσδήποτε συνθήκες ζέστη κρύο χαμηλή ή υψηλή φωτεινότητα απλά μετά φεύγει και δημιουργείτε σε διαφορετικά σημεία συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει ξεκινήσει να μου εμφανίζεται σχετικά έντονα την τελευταία εβδομάδα. Αν μείνω αρκετή ώρα σε μία εφαρμογή στην αλλαγή οθόνης αχνοφαίνονται τα στοιχεία της προηγούμενης εφαρμογής στην επόμενη.

Άλλο θέμα που μου προέκυψε από χθες... Με ενεργοποιημένο VoLTE και VoWiFi δε μπορώ να κάνω κλήσεις. Μου βγάζει μόνιμα το μήνυμα Service Unreachable. Αντίθετα κλήσεις δέχομαι κανονικά. Μόλις απενεργοποιώ VoLTE και VoWiFi μπορώ και ξανακάνω κλήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Είμαι σε δίκτυο Cosmote και πρώτη φορά το πρόβλημα μου παρουσιάστηκε χθες.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Λεγεται image retention στις lcd οθονες και ναι το εχω κι εγω και ναι μαζι με αλλα προβληματα το ειχα στειλει κι εγω ουγγαρια στο επισημο service και ολα τα φτιαξανε και μπαταρια και αισθητηρες και τα παντα εκτος απο αυτο που κανανε πως δεν το ειδανε και δεν αλλαξανε οθονη αλλα και να αλλαζανε παλι τα ιδια θα εκανε γιατι ειναι θεμα πανελ. Το ιδιο θεμα ειχε και το lg g5. Βαρεθηκα να το ξαναστειλω αλλα οταν παρω το επομενο μου κινητο προς τη ληξη της εγγυησης αυτου, θα το ξαναστειλω ετσι για το σπασιμο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κοκκινίλα την είχα παρατηρήσει από τους πρώτους μήνες χρήσης του κινητού. Το συνήθισα. Μπρος στην ιδέα να το στείλω στο άθλιο σέρβις, να μου το ξεκοιλιάσουν και ποιος ξέρει τι να χαλάσουν, άστο καλύτερα. Και μπαταρία που ήθελα κάποια στιγμή να του αλλάξω, δεν υπάρχει περίπτωση, θα το αφήσω έτσι.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες μέρες στο γυρίζουν;

 

 

 

Σε μένα κάνανε ακριβώς 5 εργάσιμες, αλλά μιλάμε πάντα για το επίσημο της Ουγγαρίας που το στέλνεις μέσω του site της Nokia. Για το ελληνικό service μη μιλήσω καλύτερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dimifoti
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάνανε ακριβώς 5 εργάσιμες, αλλά μιλάμε πάντα για το επίσημο της Ουγγαρίας που το στέλνεις μέσω του site της Nokia. Για το ελληνικό service μη μιλήσω καλύτερα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

5 μέρες δεν είναι πολλές για Ουγγαρία!

Οι διαδικασίες ποιές είναι μέσω του site της Nokia για να το στείλεις;

Έρχονται από το σπίτι σου και το παίρνουν ή το πας εσύ κάπου;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μήνες τώρα να ρωτήσω αλλά όλο το αναβάλλω. Σε μαύρο φόντο περιμετρικά η οθόνη μου εμφανίζει μια κοκκινίλα. Συμβαίνει και σε αλλους; Έχει πρόβλημα η οθόνη μου;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μήνες τώρα να ρωτήσω αλλά όλο το αναβάλλω. Σε μαύρο φόντο περιμετρικά η οθόνη μου εμφανίζει μια κοκκινίλα. Συμβαίνει και σε αλλους; Έχει πρόβλημα η οθόνη μου;

Κι εμένα άρχισε εδώ και κάτι μέρες να μου το κάνει. Αλλά όχι σε όλα τα μαύρα φόντα. Πχ στο Messenger το δείχνει κανονικά το μαύρο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή APK (xiaomi για ελληνικούς χαρακτήρες σε band 3) δεν μου δίνει τη δυνατότητα όμως. Επίσης δεν βρίσκω πώς να επιτρέψω την εγκατάσταση εφαρμογών από τρίτους. Τη βοήθεια σας παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή APK (xiaomi για ελληνικούς χαρακτήρες σε band 3) δεν μου δίνει τη δυνατότητα όμως. Επίσης δεν βρίσκω πώς να επιτρέψω την εγκατάσταση εφαρμογών από τρίτους. Τη βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Δεν θυμάμαι πως το είχα αλλάξει. Αλλά με Samsung browser που δουλεύω μπορώ και το κάνω αυτό. Έχω και εγώ αρκετές εφαρμογές εκτός play store.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώπα το βρήκα. Πήγαινε ρυθμίσεις. Γράψε πάνω στην μπάρα εγκατάσταση ε. Θα σου βγάλει:Εγκ. Αγνώστων Εφ. Και μετά πήγαινε Σε αυτό. Βρες το πρόγραμμα που θέλεις να κατεβάσεις και δώσε του άδεια

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πως το είχα αλλάξει. Αλλά με Samsung browser που δουλεύω μπορώ και το κάνω αυτό. Έχω και εγώ αρκετές εφαρμογές εκτός play store.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώπα το βρήκα. Πήγαινε ρυθμίσεις. Γράψε πάνω στην μπάρα εγκατάσταση ε. Θα σου βγάλει:Εγκ. Αγνώστων Εφ. Και μετά πήγαινε Σε αυτό. Βρες το πρόγραμμα που θέλεις να κατεβάσεις και δώσε του άδεια

 

Ευχαριστώ! Το δοκιμάζω οσονούπω...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά ενημέρωση

έφυγε παρασκευή απόγευμα από τα χεριά μου δευτέρα το παραλάβανε τρίτη το ελέγξανε

τετάρτη έφυγε δεύτερα στα χεριά μου όλα καλά χωρίς κάποια χρέωση με αποδεικτικό τι επισκευάστηκε

ευχαριστώ nokia.

 

5 μέρες δεν είναι πολλές για Ουγγαρία!

Οι διαδικασίες ποιές είναι μέσω του site της Nokia για να το στείλεις;

Έρχονται από το σπίτι σου και το παίρνουν ή το πας εσύ κάπου;

 

Ευχαριστώ! Το δοκιμάζω οσονούπω...

 

Στο site της Νοκια βρίσκεις αν έχεις εγγύηση

κατόπιν μέσω ενός οδηγού με ερωτήσεις περιγράφεις το πρόβλημα ,

στη συνέχεια προγραμματίζεις την παραλαβή από την εταιρεία ταχυμεταφορών. όλα μέσα από το site

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Περιγραφή προβλήματος σε ποιά γλώσσα; Γιατί αγγλικά μόνο yes και no ξέρω, που λέει ο λόγος! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με την gcam δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την μπροστινή και την πίσω κάμερα ταυτόχρονα, όπως με την stock κάμερα;

Ή υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά δεν την βλέπω εγώ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την gcam δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την μπροστινή και την πίσω κάμερα ταυτόχρονα, όπως με την stock κάμερα;

Ή υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά δεν την βλέπω εγώ...

 

Όχι βέβαια, αυτό γίνεται μόνο με τη stock camera.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν η ενημέρωση Νοεμβρίου στο 8;

30 Νοεμβρίου και δεν ήρθε ακόμα σε μένα. Λέτε να κόλλησαν πάλι όπως τον Μάρτιο; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάθε 4μηνο πλέον ενημερώσεις ασφαλείας αν δεν κάνω λάθος.

Από πού προκύπτει αυτό; Ισχύει για όλα τα κινητά ή μόνο για τα Nokia; Ο τρίτος χρόνος της συσκευής δεν συμπληρώθηκε ακόμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας κάθε μήνα και λογισμικού και ένα χρόνο με αναβαθμίσεις ασφαλείας κάθε 3-4 μήνες. Το Nokia 8 διανύει τον τρίτο χρόνο του, θα έχει υποστήριξη μέχρι τον Οκτώβριο του 20.
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια ενημερώσεις ασφαλείας κάθε μήνα και λογισμικού και ένα χρόνο με αναβαθμίσεις ασφαλείας κάθε 3-4 μήνες. Το Nokia 8 διανύει τον τρίτο χρόνο του, θα έχει υποστήριξη μέχρι τον Οκτώβριο του 20.

Θα έρχονται όλες μαζι, δηλαδή και των τριών, τεσσάρων μηνών ή μόνο του μήνα που θα γίνει η ενημέρωση;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πχ τον Ιανουάριο (λογικά) θα έρθει η ενημέρωση Ιανουαρίου που θα περιέχει και όλες τις ενημερώσεις που έγιναν από τον Οκτώβριο μέχρι τον Δεκέμβριο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα κι εγώ. Ωραία, όλα βαίνουν καλώς...

Για έναν ή δύο μήνες νωρίτερα που βγήκε το κινητό, έχασε την Q! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...