Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη το τηλεφωνο θα δοθει και θα μηδενιστει,πως μπορω να μηδενισω και τον λογαριασμο Μi ωστε να μην εχει προβληματα ο επομενος κατοχος?

 

Απλά κάνεις αποσύνδεση του τηλεφώνου σπό το λογαριασμό.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο την γνώμη σας γιατι νομιζω ο κινέζος μας δουλεύει.

Λοιπόν.

27/6 παραγγελία Redmi note 5 global.

30/6 κανω chat και μου λένε οτι γύρω στις 10/7 θα αποσταλεί. Λεω οκ.

5/7 μηνυμα οτι το τηλεφωνο στάλθηκε. Μπαίνω στο banggood και βλέπω οτι το κινητο ειμαι ακόμα pre sale.

Ξεκιναω chat και μου λεει ο κινέζος οτι εχει φύγει.

Τον ρωτάω: Redmi note 5 global καινούργιο κομπλέ. Μου λεει ναι.

 

Μήπως ειναι κόλπο για να μην ακυρωσω την παραγγελία και να ειμαι και καλα στο περίμενε; Βέβαια μου έχουν δώσει track number.

Τι λέτε;

 

36c2eb9229bb8bbfdf54d61b9a8c9fcc.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Λιγο την γνώμη σας γιατι νομιζω ο κινέζος μας δουλεύει.

Λοιπόν.

27/6 παραγγελία Redmi note 5 global.

30/6 κανω chat και μου λένε οτι γύρω στις 10/7 θα αποσταλεί. Λεω οκ.

5/7 μηνυμα οτι το τηλεφωνο στάλθηκε. Μπαίνω στο banggood και βλέπω οτι το κινητο ειμαι ακόμα pre sale.

Ξεκιναω chat και μου λεει ο κινέζος οτι εχει φύγει.

Τον ρωτάω: Redmi note 5 global καινούργιο κομπλέ. Μου λεει ναι.

 

Μήπως ειναι κόλπο για να μην ακυρωσω την παραγγελία και να ειμαι και καλα στο περίμενε; Βέβαια μου έχουν δώσει track number.

Τι λέτε;

 

36c2eb9229bb8bbfdf54d61b9a8c9fcc.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και άξιζε όλη αυτή η μανούρα? 199 έχει στην Ελλάδα το 4/64. Πόσο το πήρες? Αν είναι μικρή η διαφορά ακύρωσε την παραγγελία και παρ'το από εδώ να ησυχάσεις. Από τη στιγμή που δεν σου έδωσε tracking number, δεν έχει φύγει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση . θελω να βαλω google camera με την εκδοση 9,5,14 που εχω τωρα. αν ξεκλειδωσω και περασω twrp θα μπουταρει στην ρομ που εχω η θα παθω πλακα? το ρωταω γιατι στον redmi note 3 pro που ειχα οταν περασα την twrp μετα δεν ανοιγε και ηθελε αλλη ρομ....

υπαρχει κανεις που το εκανε και αν αξιζει το κοπο?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση . θελω να βαλω google camera με την εκδοση 9,5,14 που εχω τωρα. αν ξεκλειδωσω και περασω twrp θα μπουταρει στην ρομ που εχω η θα παθω πλακα? το ρωταω γιατι στον redmi note 3 pro που ειχα οταν περασα την twrp μετα δεν ανοιγε και ηθελε αλλη ρομ....

υπαρχει κανεις που το εκανε και αν αξιζει το κοπο?

 

δεν ήταν θέμα ρομ (υποθέτω είχες βάλεις σωστή :) ) απλά μετά από twrp/magisk το σύστημα βλέπει ότι το πείραξες για αυτό τρως το bootloop , θέλεις κάτι που λέγεται lazyflasher ή στην minimal εκδοχή του το no-verity

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/zip-lazyflasher-tool-flashing-custom-t3549210

 

π.χ. εγώ βάζω twrp , κάνω πατάω στο magisk για εγκατάσταση και πατάω το add more zip και προσθέτω και το no-verity .... τα κάνω Install Και ειναι οκ

 

no-verity-opt-encrypt-6.0.zip

https://build.nethunter.com/android-tools/no-verity-opt-encrypt/

Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν θέμα ρομ (υποθέτω είχες βάλεις σωστή :) ) απλά μετά από twrp/magisk το σύστημα βλέπει ότι το πείραξες για αυτό τρως το bootloop , θέλεις κάτι που λέγεται lazyflasher ή στην minimal εκδοχή του το no-verity

https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/zip-lazyflasher-tool-flashing-custom-t3549210

 

π.χ. εγώ βάζω twrp , κάνω πατάω στο magisk για εγκατάσταση και πατάω το add more zip και προσθέτω και το no-verity .... τα κάνω Install Και ειναι οκ

 

no-verity-opt-encrypt-6.0.zip

https://build.nethunter.com/android-tools/no-verity-opt-encrypt/

 

Δεν αρκει το root με το magisk για να bootarei?

Link to comment
Share on other sites

Και άξιζε όλη αυτή η μανούρα? 199 έχει στην Ελλάδα το 4/64. Πόσο το πήρες? Αν είναι μικρή η διαφορά ακύρωσε την παραγγελία και παρ'το από εδώ να ησυχάσεις. Από τη στιγμή που δεν σου έδωσε tracking number, δεν έχει φύγει.

 

Track number έδωσε.

Εδω εχει 265€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Track number έδωσε.

Εδω εχει 265€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

265 έχει αν το πάρεις από μεγάλη αλυσίδα που έχουν και εγγύηση infoquest. Των σκρουτζομαγαζων είναι στα 200 ευρώ.

 

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Track number έδωσε.

Εδω εχει 265€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν θες εγγύηση από την infoquest...

Διαφορετικά έχει και άλλα μαγαζιά που δίνουν δύο χρόνια εγγύηση δικιά τους,όπως έχει αναφερθεί

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκει το root με το magisk για να bootarei?

 

πλέον μπορεί ναι , δεν ξέρω (παλιά είχα θέμα ή έστω δεν έκανα κάτι σωστά)

από συνήθεια πάντα το κάνω έτσι :))

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Ψάχνοντας μια 2η συσκευή εκτός από το Meizu m6 Note που έχω μέχρι 200€,μετά από αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να πάω στο Redmi note 5 4/64 από Gearbest στο οποίο με ένα κουπόνι που βρήκα πάει στα 165€..Θέλω μια βοήθεια επειδή δεν έχω ξαναπαραγγειλει.Πέρα από το insurance που θα βάλω,έχει από κάτω 2 επιλογές:

 

1)Register air mail

Belgium Registered 15-20 Business days €0

 

2)Priority line

EU priority line 13-15 Business days 4.65€

 

EU express 8-18 Business days 23.84€

 

Τι επιλέγω για αποφυγή τελωνείου?Στην Ελλάδα από το Skroutzομαγαζο που ψωνίζω μαζί με τα έξοδα το βρίσκω στα 210€.Αξίζει να τα δώσω και να το πάρω από δω?Το κινητό πέρα από το ηχείο που διαβάζω ότι είναι ψιλομετριο,είναι κομπλέ κατά τ άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Track number έδωσε.

Εδω εχει 265€.

 

φίλε μου απο την στιγμή που σου έδωσε tr number έχει φύγει.(μαζί είχαμε παραγγείλει και μαζί θα παραλάβουμε)

δεν κερδίζουμε πολλά καμιά 30 ευρώ είναι(170 έχει),, άλλα εάν έχεις κινητό και δεν βιάζεσαι όπως εγώ γιατί όχι.

τώρα το preorder που γράφει μάλλον έχει τόση ζήτηση που τελειώνουν τα κομμάτια και περιμένουν νέες παρτίδες.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Ψάχνοντας μια 2η συσκευή εκτός από το Meizu m6 Note που έχω μέχρι 200€,μετά από αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να πάω στο Redmi note 5 4/64 από Gearbest στο οποίο με ένα κουπόνι που βρήκα πάει στα 165€..Θέλω μια βοήθεια επειδή δεν έχω ξαναπαραγγειλει.Πέρα από το insurance που θα βάλω,έχει από κάτω 2 επιλογές:

 

1)Register air mail

Belgium Registered 15-20 Business days €0

 

2)Priority line

EU priority line 13-15 Business days 4.65€

 

EU express 8-18 Business days 23.84€

 

Τι επιλέγω για αποφυγή τελωνείου?Στην Ελλάδα από το Skroutzομαγαζο που ψωνίζω μαζί με τα έξοδα το βρίσκω στα 210€.Αξίζει να τα δώσω και να το πάρω από δω?Το κινητό πέρα από το ηχείο που διαβάζω ότι είναι ψιλομετριο,είναι κομπλέ κατά τ άλλα?

 

Το 2 επιλέγεις EU priority line 13-15 Business days 4.65€.

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα από gearbest. Ξέρει κανείς αν έρχεται με global stable η πρέπει να του περάσω ρομ οταν θα έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Δώσε link,αν γράφει global έρχεται με αυτήν

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1660533.html?wid=1349303

Και global και Β20

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία ομολογώ ότι μ εκπλήσσει ευχάριστα καθημερινώς

...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου , εστάλη σήμερα από BG.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου , εστάλη σήμερα από BG.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω πάω για ξεκλείδωμα :p

Το θέμα είναι το μετά καθώς απ' ότι διαβάζω η 10 έχει κάποια θεματακια ακόμα,όπως και οι custom

Μη πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή τύχη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία ομολογώ ότι μ εκπλήσσει ευχάριστα καθημερινώς

...

Όντως....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου , εστάλη σήμερα από BG.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολλα μαζι θα σκάσουν μύτη ελλαδα. Ελπίζω να μην μας πάρουν μυρωδιά ;-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα τα βηματα και περασα το twrp - magisk αλλα δοκιμαζω με το buildprop και δεν εχω την δυνατοτηα camera api γιατι? εχει βαλει κανεις εδω ?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα τα βηματα και περασα το twrp - magisk αλλα δοκιμαζω με το buildprop και δεν εχω την δυνατοτηα camera api γιατι? εχει βαλει κανεις εδω ?

 

Είπες "twrp - magisk". Έβαλες όμως και το SuperSU;

Link to comment
Share on other sites

Είπες "twrp - magisk". Έβαλες όμως και το SuperSU;

 

Άμα έχει magisk γιατί να βάλει supersu?

 

Απλά στο build.prop προσθέτεις την γραμμή persist.camera.hal3.enabled=1 προσέχοντας όμως να μην αλλάξεις τα permissions.

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα αυτο .... ομως καμια καμερα δεν ανοιγει . μονο η μαμα . απο permissions πως πρεπει να ειναι?

επισης νομιζω οτι τωρα η μαμα εφαρμογη ειναι αθλια σε αποτελεσμα.... μπερδεμενα τα πραγματα.

 

λοιπον αλλαξα τα permissions και δουλευει κανονικα .. θα επανελθω. ευχαριστω πολυ

Edited by dskopa

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ο φόβος φυλάει τα έρμα....

Το TWRP πρέπει να είναι στο φάκελο C:\adb πριν δώσουμε τις σχετικές εντολές, σωστά....?

επίσης back up το στοκ recovery δεν κάνουμε???

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...