Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το πάρω στην γυναίκα μου, από Ελλάδα και συγκεκριμένα Σκρουτζ, πρέπει να προσέξω κάτι για να έχει Β20(800) μπάντα, όπως στο Redmi Note 4 ?

Ευχαριστώ

Να γράφει global version
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά... ενώ το κινητό σκοτώνει η τελευταία έκδοση του λογισμικού το θάβει απλά!

Η κάμερα κάνει να φορτώσει πάνω απο 10sec ενώ όταν βάλει "Πορτραίτο" και πας να την γυρίσεις και στην selfie κάμερα συνολικά θες περίπου μισό λεπτό (!!!!)

Ασε που αφού τραβήξεις την φωτογραφία θέλει άλλο τόσο να την αποθηκεύσει!

Επίσης ο Proximity sensor κάνει τα δικά του και μερικές φορές δεν κλείνει την οθόνη ενώ έχεις το ακουστικό στο αυτί σου...!

 

Εχει αναφερθεί αυτό σαν bug πουθενά; Το αντιμετωπίζεται κι άλλοι;

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί έρχομαι από redmi note 3 pro που σκότωνε με την ελληνική rom!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά... ενώ το κινητό σκοτώνει η τελευταία έκδοση του λογισμικού το θάβει απλά!

Η κάμερα κάνει να φορτώσει πάνω απο 10sec ενώ όταν βάλει "Πορτραίτο" και πας να την γυρίσεις και στην selfie κάμερα συνολικά θες περίπου μισό λεπτό (!!!!)

Ασε που αφού τραβήξεις την φωτογραφία θέλει άλλο τόσο να την αποθηκεύσει!

Επίσης ο Proximity sensor κάνει τα δικά του και μερικές φορές δεν κλείνει την οθόνη ενώ έχεις το ακουστικό στο αυτί σου...!

 

Εχει αναφερθεί αυτό σαν bug πουθενά; Το αντιμετωπίζεται κι άλλοι;

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί έρχομαι από redmi note 3 pro που σκότωνε με την ελληνική rom!

Προφανώς αν ήταν γενικό με όλα αυτά θα είχε γίνει ο κακός χαμός...Φαντάζομαι κάτι δεν θα πήγε καλά με την αναβάθμιση, την official global έχεις OTA; Εγώ στην θέση σου θα έκανα επαναφορά αλλά δέν είμαι ειδικός, εάν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά... ενώ το κινητό σκοτώνει η τελευταία έκδοση του λογισμικού το θάβει απλά!

Η κάμερα κάνει να φορτώσει πάνω απο 10sec ενώ όταν βάλει "Πορτραίτο" και πας να την γυρίσεις και στην selfie κάμερα συνολικά θες περίπου μισό λεπτό (!!!!)

Ασε που αφού τραβήξεις την φωτογραφία θέλει άλλο τόσο να την αποθηκεύσει!

Επίσης ο Proximity sensor κάνει τα δικά του και μερικές φορές δεν κλείνει την οθόνη ενώ έχεις το ακουστικό στο αυτί σου...!

 

Εχει αναφερθεί αυτό σαν bug πουθενά; Το αντιμετωπίζεται κι άλλοι;

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί έρχομαι από redmi note 3 pro που σκότωνε με την ελληνική rom!

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω από play store εφαρμογή

Και μένει πάντα εκεί όπου λέει λήψη σε εκκρεμότητα

Για οποιαδήποτε εφαρμογή , τι κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να κατεβάσω από play store εφαρμογή

Και μένει πάντα εκεί όπου λέει λήψη σε εκκρεμότητα

Για οποιαδήποτε εφαρμογή , τι κάνω;

 

Εντάξει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω καν τι είχε κάνει απλά το έφερε σπιτι και μου είπε ότι έκλεισε ξαφνικά το Facebook και έβγαζε ότι έγινε ξαφνικό κλείσιμο (μαλλον αυτό πιστεύω εγώ) και του ελεγε αποστολή αναφοράς στην Mi και έλεγε ακύρωση και αποστολή (πάτησε αποστολή) έκανε μια δόνηση και από τότε δεν ανοίγει καμία εφαρμογή... (bug μυριζομαι) Έκδοση δεν είδα καν ποια είχε αλλά το κινητό το έχει 2 μήνες το πολύ!

 

Αλλά το θέμα είναι ότι με wipe data έπρεπε να φτιάξει ενώ τώρα έχει γίνει χειροτερο γιατί σπαμαρει συνέχεια κατά την εκκίνηση που ρυθμίζεις την συσκευή ότι η εφαρμογη Google κλείνει συνέχεια, βγάζει ακύρωση και αποστολή αναφοράς!! Παρέδωσα όπλα όταν το είδα αυτό το προσπάθησα λίγο και τίποτα δεν με αφήνει να προχωρήσω έπειτα από την προσθήκη gmail!!

 

Γνωρίζω από κινητά αρκετα αλλά αυτό πρώτη φορά το βλέπω!! Δεν είχα ποτέ επαφή όμως με xiaomi είναι η αλήθεια μόνο στο λειτουργικό να το εξερευνησω!!

 

Μήπως έκανα βλακεια που έκανα wipe data με το (powerbutton + "volume+") ενώ έπρεπε μέσα από την συσκευή; Σε όλες τις συσκευές έτσι κάνω format είτε Samsung, Sony, Huawei, lenovo κτλ...

 

 

Μπορώ να περάσω μέσω pc την ROM με κάποιο πρόγραμμα τις Xiaomi επίσημο αν γίνεται!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρει κανένας;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά... ενώ το κινητό σκοτώνει η τελευταία έκδοση του λογισμικού το θάβει απλά!

 

Η κάμερα κάνει να φορτώσει πάνω απο 10sec ενώ όταν βάλει "Πορτραίτο" και πας να την γυρίσεις και στην selfie κάμερα συνολικά θες περίπου μισό λεπτό (!!!!)

 

Ασε που αφού τραβήξεις την φωτογραφία θέλει άλλο τόσο να την αποθηκεύσει!

 

Επίσης ο Proximity sensor κάνει τα δικά του και μερικές φορές δεν κλείνει την οθόνη ενώ έχεις το ακουστικό στο αυτί σου...!

 

 

 

Εχει αναφερθεί αυτό σαν bug πουθενά; Το αντιμετωπίζεται κι άλλοι;

 

 

 

Μου φαίνεται περίεργο γιατί έρχομαι από redmi note 3 pro που σκότωνε με την ελληνική rom!

 

 

 

Έχεις πειράξει τηβελτιστοποιηση MIUI; Κάτι τέτοια μου έκανε όταν την είχα απενεργοποιεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Το mi mover που αναφέρθηκε που το βρίσκω; Στο play store?

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις και θα το βρεις

 

Redmi n3 pro

Τι μπορείς να στείλεις με το mi mover? Αντίγραφο του κινητού σε νέα συσκευή πχ;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-3542381-1-1.html

 

για πατήστε και εσείς μήπως φτιάξουν το θέμα με το volte

 

άντε να πατήσω , αλλά τι είναι το Mi note 5 και δε το ξέρω ;;; :)))

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανένας;

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις fastboot ROM με το mi flash.

 

Drivers

Οδηγίες (ξεκινά να διαβάζεις μετά από το spoiler. Το mi flash θα το κατεβάσεις από τη σελίδα με τις fastboot)

Edited by LoukG
Link to comment
Share on other sites

η έκδοση Global edition που πωλείται σε μαγαζιά στην Ελλάδα, είναι εγγυημένο ότι υποστηρίζει την μπάντα b20;
Ναι.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-3542381-1-1.html

 

για πατήστε και εσείς μήπως φτιάξουν το θέμα με το volte

 

Ας μπουν να γράψουν όσοι έχουν την συσκευή, γιατι από support δεν το χουν καθόλου..θέλουν παρότρυνση και αν..

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ας μπουν να γράψουν όσοι έχουν την συσκευή, γιατι από support δεν το χουν καθόλου..θέλουν παρότρυνση και αν..

 

Ευχαριστω

Done, ο επόμενος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Τον τελευταίο καιρό μου βγάζει προβλήματα το iphone 6 (16GB). Δεν πιάνει καλά Wifi, μπαταρία δεν κρατάει κλπ.

 

Αξίζει να αγοράσω το Note 5 ή να δώσω 115 ευρώ για επισκευή του iphone 6;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Τον τελευταίο καιρό μου βγάζει προβλήματα το iphone 6 (16GB). Δεν πιάνει καλά Wifi, μπαταρία δεν κρατάει κλπ.

 

Αξίζει να αγοράσω το Note 5 ή να δώσω 115 ευρώ για επισκευή του iphone 6;

 

Ευχαριστώ

115 για επισκευή; Χίλιες φορές το Note 5!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Τον τελευταίο καιρό μου βγάζει προβλήματα το iphone 6 (16GB). Δεν πιάνει καλά Wifi, μπαταρία δεν κρατάει κλπ.

 

Αξίζει να αγοράσω το Note 5 ή να δώσω 115 ευρώ για επισκευή του iphone 6;

 

Ευχαριστώ

 

Επειδη και εγω ελεγα να φτιαξω το iPhone 5s που ειχα,εβγαινε στα 100€.

Πηρα το Redmi 5 Plus και αξιζε η αγορα του.

Και επειδη το Note 5 ειναι πολυ καλη συσκευη,αξιζει να την αγορασεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αγοράσω το Note 5 ή να δώσω 115 ευρώ για επισκευή του iphone 6;

Όντας μέγας iPhonάκιας και λάτρης της Apple θα σου πω με πλήρη επίγνωση να πάρεις RN5 και το iPhone6 θα γίνει σε 1ώρα χθεσινό ξινό σταφύλι. :cool:

Αρκεί να ανεχτείς την Google και το Play Store ε; ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...