Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι φαίνεται.

 

Απλά πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader πριν

Και λογικά θα θέλει root

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!αν βάλω gcam σε αυτό το κινητό θα δω διαφορά;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Μέρα με τη νύχτα.Είναι σα να πήρες κινητό τριπλάσιας αξίας και ίσως τετραπλάσιας.
Link to comment
Share on other sites

Μέρα με τη νύχτα.Είναι σα να πήρες κινητό τριπλάσιας αξίας και ίσως τετραπλάσιας.

Σιγα τα ωα!!! Το χεις το τηλέφωνο ?

Εκτός και το πήρες 70€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται.

 

Απλά πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader πριν

Και λογικά θα θέλει root

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για ολα αυτα εχει κανεις καποιον οδηγό εύκαιρο; Χρειάζεται wipe?

Εχω την τελευταια rom

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει ένα πολύ καλό οδηγό για ξεκλείδωμα bootloader και root. Προφανώς δε θα κάνεις το βήμα F (Install a custom rom). Στο βήμα C (Install the TWRP Recovery) προτείνω να κατεβάσεις το ελληνικό TWRP αντί αυτού που προτείνει ο οδηγός.

 

Χρειάζεται wipe?

Θα γίνει ούτως ή άλλως όταν ξεκλειδώσεις τον bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Το root δεν είναι απαραίτητο. Μόνο unlock bootloader.

 

Περνάς προσωρινό twrp, εκτελείς κάτι εντολές adb και είσαι OK. Αν σε ενδιαφέρει να ψάξω να βρω τον οδηγό.

 

Με root είναι πιο εύκολη η διαδικασία αρκεί να μην έχεις κάποιο πρόγραμμα που δεν τρέχει σε rooted τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!αν βάλω gcam σε αυτό το κινητό θα δω διαφορά;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Θα κερδίσεις κυρίως σε χρώματα και σκιές στις νυχτερινές αλλα χάνει γενικά σε οξύτητα (εκτός αν εμφανισεις πολύ παραπάνω θόρυβο). Κατα τα άλλα δεν ξέρω αν αξίζει το "κόπο" του ξεκλειδώματος και ενεργοποίησης api2 εκτός και αν θες και αλλα πραγματα (πχ root, debloated rom κλπ). Σιγουρα την προτιμώ την gcam, ειδικά για την ευκολία της ληψης (μείωνει την πιθανότητα camera shake) αλλα δεν ειναι αυτή η wow διαφορά που βλέπεις σε άλλες συσκευές.

 

Ενδεικτικά, πρώτα στοκ (χωρις το module του ai που την χαλάει) και μετα gcam

 

39725752363_b9712858dd_z.jpgIMG_20190110_182356 by Andreas L., on Flickr

 

45775414355_4fc24ca6c6_z.jpggcam by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε νυχτερινές δεν πιάνεται η gcam με hdr+ enhanced αρκεί να βγάζεις σχετικά ακίνητο θέμα.

 

Ημέρα έτσι κι αλλιώς είμαι ικανοποιημένος και με τη στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση καν. Ειδικά αν χρησιμοποιείς συνέχεια night sight (και τη μέρα επίσης βγάζει καλύτερες) ειδικά στη selfie εκεί γίνεται χαμός.Η διαφορά είναι εξωπραγματικη στην κυριολεξία.
Link to comment
Share on other sites

Night sight σε κινητο χωρίς ois? Δεν ειναι και τοσο καλη ιδέα εκτος και αν εχεις πολυ σταθερα χέρια και βγάζεις ακινητα πράγματα.

 

Κατα τα άλλα είτε βάλεις Night sight είτε χαμηλότερο shutter και υψηλότερο exposure το ίδιο πράγμα ειναι. Εγω δηλαδή έτσι τραβαγα πριν βγει η 6.1 με το Night. Απλα στις συσκευες της google που δεν εχουν manual settings (οπως του port) το Night sight ηταν αναγκαίο. Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ποτέ το night αφού ακόμα και καλό ois να εχει την φωτίζει περισσότερο από οσο θα ήθελα.

 

Οσον αφορά αυτό που λες για τη μερα ότι είναι καλυτερο το Night sight, δοκιμασε στο correction να βαλεις +0.6 (ή και παραπανω) και θα χεις παρόμοιο αποτέλεσμα. Αυτο που σου αρέσει μαλλον ειναι η φωτεινότερη εικονα. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ναι και όμως παιδιά..Θέλω λεπτομέρειες κυρίως.. Α βαριέμαι να ασχοληθώ με manuals χαχα. Θέλω με ένα κλικ να εχω τέλειο αποτέλεσμα ανα πάσα στιγμή ! λίγο σταθερό να είναι το χέρι και δεν έχεις θέμα.. Αν είσαι ομως ατσαλάκος δε κάνει το night sight όντως!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!και κάτι άλλο ποσό καιρό θέλει να ξεκλειδώσει ο bootloader.και έχει και οδηγό στο xda που λέει ότι δεν χάνεις τα data σου. πρέπει να αποφύγεις το reboot που βγάζει αμέσως και κάτι άλλα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντιμετωπίζει κάποιος φιλος προβλήματα με το touch typing χρησιμοποιώντας τα φθηνα tempered glass?

3 εχω αλλαξει μεχρι τωρα. Στην αρχη ειναι ενταξει αλλα.μετα απο λιγο καιρο αλλα παταω αλλα γραφει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Για έναν περίεργο λόγο διαγράφηκε ο δεύτερος χωρος μου. Πως μπορώ να επαναφέρω φωτογραφίες και βίντεο; Υπάρχει περίπτωση το παιδί να το έκανε; Ξερουμε κάποιο προγραμμα για να βρω τα αρχεία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με ενσύρματα ακουστικά. Όταν με καλούν και πατάω στο ακουστικό την αποδοχή κλήσης, το κινητό κάνει mute στον ήχο. Δεν απαντά στην κλήση. Υπάρχει κάποια κρυφή ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω γιατί η πυξίδα χρειάζεται συνέχεια ρύθμιση έχω το here we go έχει κάποια ρύθμιση να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αντιμετωπίζει κάποιος φιλος προβλήματα με το touch typing χρησιμοποιώντας τα φθηνα tempered glass?

3 εχω αλλαξει μεχρι τωρα. Στην αρχη ειναι ενταξει αλλα.μετα απο λιγο καιρο αλλα παταω αλλα γραφει!!

 

Φιλε εχω το ιδιο θεμα, πιστευα οτι με αλλο τζαμι θα γινει η δουλεια, εχω αλλαξει δυο τρια απο τοτε αλλα τιποτα. Κατι πρεπει να παιζει γενικοτερα με ενα συγκεκριμενο touch panel της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ, ξαφνικά άρχισε να με βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο.να με πάρουν μπορούν.έκανα φορματ τίποτα πάλι το ίδιο.έχει τύχει σε κανέναν;0b5a6fa6ad30b1c88a2fa321d0faf1a2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ, ξαφνικά άρχισε να με βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο.να με πάρουν μπορούν.έκανα φορματ τίποτα πάλι το ίδιο.έχει τύχει σε κανέναν;0b5a6fa6ad30b1c88a2fa321d0faf1a2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως δεν έχεις δίκτυο; Γιατί υπάρχει ένα x στο σύμβολο του σήματος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με έβαλε φραγή η γκόμενά που μίλησα νωρίτερα από την κοσμοτε για προσφορές και την μίλησα άσχημα.φραγή εξερχομένων είχα τελικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Της μίλησες άσχημα και για εκδίκηση σου έβαλε φραγή εξερχομένων?

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχω το ιδιο θεμα, πιστευα οτι με αλλο τζαμι θα γινει η δουλεια, εχω αλλαξει δυο τρια απο τοτε αλλα τιποτα. Κατι πρεπει να παιζει γενικοτερα με ενα συγκεκριμενο touch panel της Xiaomi.

 

Εχω και εγω το ιδιο θεμα, αφου στην αρχη νομιζα οτι εγω ειχα προβλημα και πατουσα οτι ναναι. Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν μου το κανει παντα. Για tempered εχω ενα φθηνο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ή βγάλτε το φθηνό ή πάρτε κανά "σοβαρό"

 

να είναι πρόβλημα αν το κάνει χωρίς τζάμι ναι , αλλά να είναι πρόβλημα επειδή το φθηνό (επειδή νομίζει ο κόσμος ότι όλα είναι ίδια) τζάμι έχει θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...