Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Η εφαρμογή αν έχει κολλήσει , και 50 ώρες να το έχεις κλειστό δεν αλλάζει κάτι , δεν κόλλησε λόγω ρεύματος :)

Ποιος σου είπε ότι με το πέρασμα της rom (αυτό που ανέφερα εγώ) στήνεις το κινητό από την αρχή ;

Κάθε βδομάδα το ίδιο κάνω , λες να είμαι τόσο μαζοοο κάθε βδομάδα να στήνω κινητό ;

Απλά κατεβάζεις ολόκληρη την ρομ (1.6GB) και κάνεις ένα RESTART (από την εφαρμογή) που πολύ πολύ απλά παίρνει λίγη ώρα παραπάνω .... το μόνο "στήσιμο" που θέλει το κινητό είναι αν έχεις root/twrp κλπ που θα πρέπει να τα ξαναβάλεις

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκολλήσει δλδ η εφαρμογή εκτός από εκκαθάριση δεδομένων κ αναγκαστική διακοπή δεν υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν πατάω τα πλευρικά κουμπιά ήχου μου βγάζει σαν αρχική μπάρα τους ήχους ειδοποιήσεων. Πως μπορώ ν' αλλάξω σε ήχους κλήσεων την πρώτη επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν πατάω τα πλευρικά κουμπιά ήχου μου βγάζει σαν αρχική μπάρα τους ήχους ειδοποιήσεων. Πως μπορώ ν' αλλάξω σε ήχους κλήσεων την πρώτη επιλογή;
Δε μπορείς, το άλλαξαν στο MiUI 10 και είναι το ίδιο για όλους σε όλες τις συσκευές της Xiaomi.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς, το άλλαξαν στο MiUI 10 και είναι το ίδιο για όλους σε όλες τις συσκευές της Xiaomi.
εάν μέσα από το μενού προγραμματιστων απενεργοποιησεις την miui βελτιστοποιηση το κουμπί αλλάζει όπως πριν τον κεντρικό ήχο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εάν μέσα από το μενού προγραμματιστων απενεργοποιησεις την miui βελτιστοποιηση το κουμπί αλλάζει όπως πριν τον κεντρικό ήχο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ. αλλά μήπως αλλάζουν και άλλες ρυθμίσεις μαζί (που δεν θα ήθελα;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ. αλλά μήπως αλλάζουν και άλλες ρυθμίσεις μαζί (που δεν θα ήθελα;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλά μόλις το κάνεις θα ψιλοαλλαξουν οι άδειες κάθε εφαρμογής και ίσως πρέπει να τις δώσεις πάλι. επίσης κάποια μενού ξε-ομαδοποιουνται. δηλαδή η miui βελτιστοποιηση μπορεί να έχει μαζεμένες τις ρυθμίσεις για δεδομένα, άδειες κλπ κάθε εφαρμογής. ενώ χωρίς την βελτιστοποιηση απλά αλλού είναι η ρυθμιση των αδειών αλλού για τα δεδομένα που θα επιτρέπονται για κάθε εφαρμογή κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα την 10.0.4 και όλα είναι μια χαρά μπαταρία σούπερ όσο ήταν πριν και ίσως λίγο παραπάνω.. το μόνο που έκανα ήταν να την βάλω από την αρχή το 1,6 gb αυτό ήθελα να πω αν κάποιος θέλει κ σκέφτεται να την περάσει να το κάνει έτσι δεν χάνει τπτ απόλυτος από το τηλέφωνο του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα την 10.0.4 και όλα είναι μια χαρά μπαταρία σούπερ όσο ήταν πριν και ίσως λίγο παραπάνω.. το μόνο που έκανα ήταν να την βάλω από την αρχή το 1,6 gb αυτό ήθελα να πω αν κάποιος θέλει κ σκέφτεται να την περάσει να το κάνει έτσι δεν χάνει τπτ απόλυτος από το τηλέφωνο του

 

καλησπερα..οταν λες απο την αρχη τι εννοεις;;;;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..οταν λες απο την αρχη τι εννοεις;;;;

 

αυτό που έχω γράψει τουλάχιστον 4-5 φορές τις τελευταίες μέρες και δε με ακούς :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν έχω μια ρομ (beta, stable δεν έχει σημασία) μπορώ αντί για hard reset, μέσω updater να περάσω ΟΛΌΚΛΗΡΗ την ίδια ρομ;δεν θα βγάλει μήνυμα ότι την έχω ήδη; και βοηθάει αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι βοηθάει πολυ εχει δίκιο ο φίλος παραπάνω τον άκουσα και ολα τελεία μια χαρά αναβαθμίσει περνάς εγώ ήμουν 10.0.2 κ πήγα 10.0.4 άλλα οχι με 200 μβ αναβαθμίσει 1,6γιγα ολόκληρη η ρομ
Link to comment
Share on other sites

άρα κάθε Παρασκευή είναι καλύτερα να κατεβάζω ολόκληρη την ρομ και μέσω updater να την περνάω; αντί να περνάω την ΟΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα κάθε Παρασκευή είναι καλύτερα να κατεβάζω ολόκληρη την ρομ και μέσω updater να την περνάω; αντί να περνάω την ΟΤΑ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι καθε παρασκευη ;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό που έχω γράψει τουλάχιστον 4-5 φορές τις τελευταίες μέρες και δε με ακούς :)

 

το εκανα σημερα.. θα δειξει αν ειναι καλυτερα απο πριν σε λιγες ημερες.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στην οθόνη κλειδωματος πως τα αφαιρώ ή να το αλλάξω θέση? Κάθεται πανω στο πρόσωπο απο την φωτογραφία που έχω....

Σας ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

γιατί μάλλον έχει beta που βγαίνει κάθε βδομάδα

 

Ειπα κ εγω...λοιπον το εκανα ξανα install το update...αυριο θα δειξει στη δουλεια αν ειναι καλυτερο η οχι απο θεμα μπαταριας,παντως δουλευει πιο smooth το κινητο ηδη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ναι βοηθάει πολυ εχει δίκιο ο φίλος παραπάνω τον άκουσα και ολα τελεία μια χαρά αναβαθμίσει περνάς εγώ ήμουν 10.0.2 κ πήγα 10.0.4 άλλα οχι με 200 μβ αναβαθμίσει 1,6γιγα ολόκληρη η ρομ

 

Και με αυτόν τον τρόπο δεν χάνεις τίποτε από τα data του κινητού: επαφές, εφαρμογές κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε την 10.0.4.0 την κατεβασατε απο το site της xiaomi?

 

Μπορεις να βαλεις ενα link απο το site που καταβαζουμε ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν θελει καποιος φιλος και εχει προχειρο το λινγκ της 10.0.4.0, για global φυσικα, ας το θεσει εδω , γιατι φοβαμαι οτι εκανα λαθος.:O
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελει καποιος φιλος και εχει προχειρο το λινγκ της 10.0.4.0, για global φυσικα, ας το θεσει εδω , γιατι φοβαμαι οτι εκανα λαθος.:O

 

http://en.miui.com/download-342.html#508

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Cosmote. Δεν υπήρχε ούτε υπάρχει η δυνατότητα να ενημερωνομαι για τις χαμένες κλήσεις ενώ το κινητό είναι κατειλημμένο.... πραγματικά 20 χρόνια τώρα συνδρομήτρια δεν το είχα συνειδητοποιήσει.. θεωρώ ότι στην προηγούμενη συσκευή αυτό γινόταν..

Θα πεις να σου απενεργοποιήσουν την αναμονή κλήσης. Δοκίμασε κι εσύ ενώ είναι κατειλημμένη η γραμμή να κάνεις κλήση σε αυτή και δες αν σου βγάζει σήμα κατειλημμένο ή καλεί κανονικά.

 

Εφόσον φαίνεται κατειλημμένο πρέπει να σου έρχεται μήνυμα με τη χαμένη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!πάρτυ γενεθλίων χθες βραδυ, ελάχιστος φωτισμός,open camera, και βίντεο...ποιότητα άριστη,εστίαση αστραπιαια,kix δεν έκανε το φοκους....και αφήστε τους υπόλοιπους να σκάνε 600αρικα για κάμερα τις Προκόπης... βλέπε Σαμμυ μεριά.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...