Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα , μου εμφανιζει πανω πανω διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας , το εικονιδιο 4G ακομα και οταν εχω κλειστα τα δεδομενα. Γνωριζεις κανεις πως μπορω να το διαγραψω? Το ειχα κανει με το MIUI 9 αλλα τωρα με το 10 ξαναεμφανιστηκε και δεν μπορω να το βρω. Μπερδευομαι και δεν ξερω αν εχω ανοικτα ή κλειστα τα δεδομενα.

Ευχαριστω

 

Όταν δεν έχεις καμία σύνδεση data, φαίνεται μόνο το 4G (ή 3G κτλ). Αν έχεις mobile data, θα δεις ακριβώς δεξιά απο το 4G δυο μικρά βελάκια. Αν μπεις και σε Wifi, τότε φεύγουν όλες οι προηγούμενες ενδείξεις και μπαίνει το σήμα του Wifi

 

Εγω έχω ενεργοποιήσει και την εμφάνιση του bandwith usage, οπότε όταν έχω νούμερο εκεί αριστερά, ξέρω οτι χρησιμοποιούνται data είτε μέσω 4G είτε μέσω Wifi. Αν δεν έχεις καθόλου internet, τότε το νούμερο αυτό δεν εμφανίζεται.

Edited by Sorath
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα με 4g η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Αισθητή διαφορά με την 9.. Ειδικά με την έκδοση που το είχα πρώτο αγοράσει όταν είδε βγει όπου η μπαταρία ήταν εξαιρετική με 8 ώρες sot ίσως και παραπάνω. Ευελπιστώ να βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα με 4g η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Αισθητή διαφορά με την 9.. Ειδικά με την έκδοση που το είχα πρώτο αγοράσει όταν είδε βγει όπου η μπαταρία ήταν εξαιρετική με 8 ώρες sot ίσως και παραπάνω. Ευελπιστώ να βελτιωθεί

 

Η αλήθεια είναι ότι την μπαταρία δεν μπορείς να την κρίνεις από την πρώτη στιγμη αλλά να περάσει 1 εβδομάδα ώστε να κάτσει η νέα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι την μπαταρία δεν μπορείς να την κρίνεις από την πρώτη στιγμη αλλά να περάσει 1 εβδομάδα ώστε να κάτσει η νέα εκδοση

Συμφωνώ απόλυτα και ευελπιστώ σε βελτίωση...

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις καμία σύνδεση data, φαίνεται μόνο το 4G (ή 3G κτλ). Αν έχεις mobile data, θα δεις ακριβώς δεξιά απο το 4G δυο μικρά βελάκια. Αν μπεις και σε Wifi, τότε φεύγουν όλες οι προηγούμενες ενδείξεις και μπαίνει το σήμα του Wifi

 

Εγω έχω ενεργοποιήσει και την εμφάνιση του bandwith usage, οπότε όταν έχω νούμερο εκεί αριστερά, ξέρω οτι χρησιμοποιούνται data είτε μέσω 4G είτε μέσω Wifi. Αν δεν έχεις καθόλου internet, τότε το νούμερο αυτό δεν εμφανίζεται.

 

ok ,ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μπορεί να μου πει αν στην οθόνη κλειδώματος κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων ενώ είναι επιλεγμένη η επιλογή να μη γίνεται... Εκτός αμα κάνω εγώ λάθος..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος μπορεί να μου πει αν στην οθόνη κλειδώματος κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων ενώ είναι επιλεγμένη η επιλογή να μη γίνεται... Εκτός αμα κάνω εγώ λάθος..

 

Ναι κατεβαίνει και σε εμένα ενώ το έχω επιλογή να μην γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , μου εμφανιζει πανω πανω διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας , το εικονιδιο 4G ακομα και οταν εχω κλειστα τα δεδομενα. Γνωριζεις κανεις πως μπορω να το διαγραψω? Το ειχα κανει με το MIUI 9 αλλα τωρα με το 10 ξαναεμφανιστηκε και δεν μπορω να το βρω. Μπερδευομαι και δεν ξερω αν εχω ανοικτα ή κλειστα τα δεδομενα.

Ευχαριστω

 

Εμένα πάλι δεν το εμφανίζει μόνο αν βάλω δεδομένα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και η δικια μου μπαταρια ειναι χειροτερη απ οτι πριν, με την ιδια χρηση ακριβως που εκανα και στην προηγουμενη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζω ότι και η νυκτερινές φωτός είναι χειρότερες από πρίν

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε Miui 10 δε μου εμφανιζει τα notifications στη lock screen. Το εχετε κι εσεις;

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα, με ota απευθείας απο την έκδοση 9.5.13.0 σε miui 10

Το αποτύπωμα instant, ίσως ταχύτερο απο οτι πριν, το ίδιο και το face unlock.

Για battery drain δεν έχω ακομη άποψη

 

Volte δεν βλέπω να παίξει ποτέ σε αυτό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

 

Volte δεν βλέπω να παίξει ποτέ σε αυτό το κινητό

Παίζει με jio και airtel :p

έτσι βλέπω στα ξένα forums

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, Προτεινετε απο εξωτερικο (ebay) καμια καλη θηκη και tempered glass.

To tempered glass το εχουν φτιαξει να παιρνει την τρισδιαστατη καμπυλοτητα της οθονης ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Και η δικια μου μπαταρια ειναι χειροτερη απ οτι πριν, με την ιδια χρηση ακριβως που εκανα και στην προηγουμενη εκδοση.

 

Και μένα ΑΡΚΕΤΆ χειρότερη

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μπαταρία μου κάνει κάπως χειρότερη. Πριν δεν έπεφτε με τίποτα. Για τις βραδυνές φωτογραφίες δεν δοκίμασα αλλά οκ και πριν σε χαμηλό φωτισμό ψιλοχαλια φωτογραφίες έβγαζε.

 

Επίσης αυτοί οι καινούριοι ήχοι εμένα δεν μου αρέσουν. Μου φάνηκε και λίγο γελοίο που το τονίζει στο update ότι έχει καινούριους ήχους της φύσης κτλ.

Ο αισθητήρας δακτυλικών ένα κλικ πιο αργός. Λεπτομέρεια γιατί μιλάμε για πολύ μικρή διαφορά όμως όπως και να το κάνουμε μου κακοφάνηκε.

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι το ιδιο γρηγορο με πριν.

 

ΑΛΛΑ

 

Έχει ενα χοντρό bug.

 

Όταν κανεις fingerprint unlock, πολλες φορες, δεν δείχνει την navbar κατω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια πλήρης φόρτιση έχω κάνει όλη κι όλη, από τότε που μπήκε η 10 .... Εσείς πώς καταλάβατε ότι η μπαταρία είναι χειρότερη από πριν;;;

7.30 ώρες sot μου είχε βγάλει, από 100-23% στην 10 . Μήπως να κάνετε κανένα restart το τηλέφωνο, και να το αφήσετε να κάνει 3-4 κύκλους φόρτισης, πριν βγάλετε συμπεράσματα ;

 

Επίσης στο αποτύπωμα δεν έχω παρατηρήσει καμία καθυστέρηση... Τώρα αν κάποιος καταφέρνει και καταλαβαίνει διάφορα ms , τι να πω, μπράβο του .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...