Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως γνωριζει κανενας πως απενεργοποιω την αυτοματη συμπληρωση λεξεων στα μηνυματα?θελω να γραψω βαγγελης και βγαζει βαγγελιω.
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή γραφής χρησιμοποιείς; Είναι θέμα αυτής....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ένα ζευγάρι ακουστικά σε λογική τιμή;

 

https://www.skroutz.gr/s/10682471/Remax-RM-502.html

 

θα παθεις που...τσ....πλακα !!!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα?

 

ε ναι λες να κανα πλακα ; Αν θες μονο για μουσικη ειναι οτι καλυτερο !!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ένα ζευγάρι ακουστικά σε λογική τιμή;

 

https://www.skroutz.gr/s/4912308/iLuv-Neon-Glow.html

Και καλος ηχος και μπασο!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε αρκετα το τοπιο μεσα στο καλοκαιρι παντως η Xiaomi και νομιζω οτι φετος τελικα ειναι η χρονια της απο πλευρας εκπληξεων.

 

Redmi note 5 αρχικα που σαρωσε τα παντα,μεσα στο καλοκαιρι MiA2 και σε λιγο καιρο και το Xiaomi F1 και βεβαια απο Κινα περιπου στα 340 το mi8.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους κάτοχος της συσκευής και εγώ από χθες, ερχόμενος από Nexus 6 μπορώ να πω ότι βλέπω μεγάλη διαφορά στο θέμα μπαταρίας και στα games όπως το PUBG που πραγματικά το κινητό είναι απροβλημάτιστο.

Είμαι με 9.5.13.0 και παρότι μου έχει έρθει και εμένα η αναβάμιση για 9.6.3.0 θα παραμείνω με αυτή που έχω εώς ότου περάσουν οι 15 μέρες να ξεκλειδώσω τον bootloader της συσκευής γιατί έχω την τύχη να μην είμαι "θύμα" του anti-rollback της Xiaomi (σκοπεύω να περάσω custom ROM).

Το κινητό για την τιμή του είναι πραγματικά vfm!

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους κάτοχος της συσκευής και εγώ από χθες, ερχόμενος από Nexus 6 μπορώ να πω ότι βλέπω μεγάλη διαφορά στο θέμα μπαταρίας και στα games όπως το PUBG που πραγματικά το κινητό είναι απροβλημάτιστο.

Είμαι με 9.5.13.0 και παρότι μου έχει έρθει και εμένα η αναβάμιση για 9.6.3.0 θα παραμείνω με αυτή που έχω εώς ότου περάσουν οι 15 μέρες να ξεκλειδώσω τον bootloader της συσκευής γιατί έχω την τύχη να μην είμαι "θύμα" του anti-rollback της Xiaomi (σκοπεύω να περάσω custom ROM).

Το κινητό για την τιμή του είναι πραγματικά vfm!

Δεν έχεις θέμα με AntiRollback και Custom ROMS, παλιότερη MIUI δεν μπορείς να βάλεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις θέμα με AntiRollback και Custom ROMS, παλιότερη MIUI δεν μπορείς να βάλεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Από ότι έχω διαβάσει ισχύει 100% αυτό που λες απλά επειδή από ότι βλέπω χρειάζεται ένα επιπλέον βήμα για να "ξεκλειδώσεις" τις εντολές στο fastboot και κάτι το οποίο δεν μου ήταν ξεκάθρο και το "φοβάμαι" λίγο είναι ότι σε κάθε εκκίνηση που θα γίνει σε fastboot mode πρέπει να ξανα flashαρεις το dummy.img (-εδώ κάπου χάθηκα και όπως το κατάλαβα αν ας πούμε bootάρω καταλάθος σε fastboot και δεν είμαι κοντά σε pc υπάρχει η περίπτωση να το brickάρω;-).

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις θέμα με AntiRollback και Custom ROMS, παλιότερη MIUI δεν μπορείς να βάλεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Νομίζω θέλει ένα ξεκλείδωμα του antiroll ή κάτι τέτοιο, επιπλέον βήμα δηλαδή σε σχέση με το ξεκλείδωμα του bootloader. Συν ότι είδα ότι το ξεκλείδωμα διαγραφει και τα δεδομένα του χρήστη

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα διαγράφει τα αρχεία ναι.

 

Για να βάλεις TWRP και γενικά για ότι χρειάζεται flash από fastboot έχει κλειδωθεί, για να βάλεις twrp πρώτα το κάνεις boot με fastboot boot twrpxxxx.img και μετά πας στο twrp, install και εγκαθιστάς το img που έχεις στο storage του κινητού.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να αλλάξει την διάταξη πληκτρολογίου σε "διάταξη τηλεφώνου" (όπως λέγεται στα Sony). Δηλαδή σε κάθε κουμπί να υπάρχουν 3 γράμματα (όπως στα παλιά τηλέφωνα με κουμπιά).

Υπάρχει τέτοια επιλογή στο Note 5 ή πρέπει να κατεβάσει κάποιο άλλο πληκτρολόγιο. Αν ναι, ποιο προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη θέλει να αλλάξει την διάταξη πληκτρολογίου σε "διάταξη τηλεφώνου" (όπως λέγεται στα Sony). Δηλαδή σε κάθε κουμπί να υπάρχουν 3 γράμματα (όπως στα παλιά τηλέφωνα με κουμπιά).

Υπάρχει τέτοια επιλογή στο Note 5 ή πρέπει να κατεβάσει κάποιο άλλο πληκτρολόγιο. Αν ναι, ποιο προτείνετε;

 

δεν έχει "δικό" του πληκτρολόγιο το Note , το κλασικό gboard έχει (ή το swiftkey , δεν θυμάμαι :P )

οπότε πρέπει να κατεβάσει κάποιο με t9 διάταξη

(δεν προτείνω γιατί δεν ξέρω, το touchpal ήξερα αλλά με τόσες συνδρομές και @$$@!$ που έχει δεν θα το πρότεινα ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιο γυαλί δοκιμασμένο να κάθετε καλά υπάρχει? Αν υπάρχει και λινκ καλοδεχούμενο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει "δικό" του πληκτρολόγιο το Note , το κλασικό gboard έχει (ή το swiftkey , δεν θυμάμαι :P )

οπότε πρέπει να κατεβάσει κάποιο με t9 διάταξη

(δεν προτείνω γιατί δεν ξέρω, το touchpal ήξερα αλλά με τόσες συνδρομές και @$$@!$ που έχει δεν θα το πρότεινα ποτέ)

Εγώ που θέλω οπωσδήποτε Τ9 πληκτρολόγιό χρησιμοποιώ το smart keyboard το οποίο και αγόρασα. Είναι πολύ καλό και υποστηρίζει και ελληνικό λεξιλόγιό. Αλλα πληκτρολόγια με αυτή τη διάταξη είναι το old keyboard και το

Α keyboard αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Από το gboard γράφω τώρα αλλά λειτουργεί μόνο στα ελληνικά. Το swipe , γιατί?

 

αν δεν μπεις στις ρυθμίσεις να βάλεις γλώσσα να την κατεβάσει (τα αγγλικά δηλαδή) ε λογικό είναι να μην σου βγάζει :))

Link to comment
Share on other sites

Από το gboard γράφω τώρα αλλά λειτουργεί μόνο στα ελληνικά. Το swipe , γιατί?

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου (σύστημα και συσκευή | πρόσθετες ρυθμίσεις | γλώσσες και εισαγωγή | Gboard | Γλώσσες) και προσθέτεις την Γλώσσα Αγγλικά, και εάν θες αφαιρείς την επιλογή ΑΛΦΑΒΗΤΟ που τώρα όπως είσαι γράφει τα αγγλικά χωρίς swipe.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια πηρα αυτη https://m.ebay.com/itm/Ultra-Thin-Plating-Bumper-Slim-Clear-Soft-Silicone-Case-Cover-For-Xiaomi-Mi-A1/392079942556?_mwBanner=1&_rdt=1 σε μπλε για τη γυναικα μου. Ειναι παρομοια με αυτη που δινει η xiaomi απλα εχει και μπλε τελειωματα. Το χρωμα της δεν ειναι ιδιο με μπλε της xiaomi. Επειδη η γυναικα μου δεν τη θελει σε οποιον αρεσει ας μου στειλει pm να του τη δωσω. Παλαιο φαληρο μενω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...SOS

Αγόρασα σήμερα τη συσκευή για δώρο στη γυναίκα μου.

Έβαλα την δική μου SIM για να το δοκιμάσω και αφού έπαιξα αρκετά με εφαρμογές, αφαίρεσα την κάρτα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Μόλις πήγα να το ανοίξω πάλι, μου λέει ότι έχει κλειδώσει και θέλει κάποιο password για να ξεκλειδώσει.

 

Δεν ξέρω ποιον αριθμό να βάλω και τι να κάνω...

Αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει...

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει ένα Mi Account...που είναι αυτό ρε γμτ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...SOS

Αγόρασα σήμερα τη συσκευή για δώρο στη γυναίκα μου.

Έβαλα την δική μου SIM για να το δοκιμάσω και αφού έπαιξα αρκετά με εφαρμογές, αφαίρεσα την κάρτα και έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Μόλις πήγα να το ανοίξω πάλι, μου λέει ότι έχει κλειδώσει και θέλει κάποιο password για να ξεκλειδώσει.

 

Δεν ξέρω ποιον αριθμό να βάλω και τι να κάνω...

Αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει...

Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλει ένα Mi Account...που είναι αυτό ρε γμτ;;;;

 

Έκανες λογαριασμό στη xiaomi κ έβαλες username κ password?Αν ναι ζητάει αυτά που έκανες εσύ.Αν δεν το έκανες εσύ κ αγόρασες μεταχειρισμένο το τηλέφωνο τότε πρέπει να βάλεις τα στοιχεία του account που είχε ο προηγούμενος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...