Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος burn in στην οθόνη του; Εμένα φαίνεται πολύ λίγο το εικονίδιο της μπαταρίας σε σκούρο γκρι φόντο και τα 3 κουμπιά κάτω. Συνήθως αυτό μόνο σε oled δεν εμφανίζεται;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος burn in στην οθόνη του; Εμένα φαίνεται πολύ λίγο το εικονίδιο της μπαταρίας σε σκούρο γκρι φόντο και τα 3 κουμπιά κάτω. Συνήθως αυτό μόνο σε oled δεν εμφανίζεται;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Περίεργο όντως διότι το burn in είναι χαρακτηριστικό μειονέκτημα των oled panels.

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος burn in στην οθόνη του; Εμένα φαίνεται πολύ λίγο το εικονίδιο της μπαταρίας σε σκούρο γκρι φόντο και τα 3 κουμπιά κάτω. Συνήθως αυτό μόνο σε oled δεν εμφανίζεται;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Άλλαξε λίγο τα χρώματα μέσω kcal.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παρακολουθούν τις developer rom, μόλις βγήκε και η 8.8.16 global beta developer. Αναφέρει μόνο bug fixes και increasing system stability.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν παίρνω τηλ. στο 100, 166, 199 βγαίνει η γραμμή 112. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους δύο γνωστούς μου κατόχους Note 5. Γνωρίζει κάποιος που οφείλεται (πρόβλημα miui π.χ.) και πως μπορεί να λυθεί; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν παίρνω τηλ. στο 100, 166, 199 βγαίνει η γραμμή 112. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους δύο γνωστούς μου κατόχους Note 5. Γνωρίζει κάποιος που οφείλεται (πρόβλημα miui π.χ.) και πως μπορεί να λυθεί; Ευχαριστώ.

 

https://www.newsbeast.gr/society/astynomiko-deltio/arthro/2653596/anavathmizete-i-ektakti-klisi-anagkis-112

Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, θα πρέπει να λειτουργεί καθαυτό το τρόπο. Δηλαδή ενημερώνεται το 112 πρώτα για το συμβάν και ακολούθως σε εκτρέπουν στην αντίστοιχη υπηρεσία ΕΛ.ΛΑΣ και πυροσβεστικό σώμα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7635972

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Σημερα θα το παρω κι εγω κι ας μην εχω την συσκευη ακομη

 

Ειδα και κατι σε banggood gearbest αλλα δεν μου αρεσανε που ειτε δεν την καλυπτει ολη ειτε ειναι με χρωμα πανω κατω

Εχει και γνησια ειδα, αλλα κομματακι ακριβη

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος burn in στην οθόνη του; Εμένα φαίνεται πολύ λίγο το εικονίδιο της μπαταρίας σε σκούρο γκρι φόντο και τα 3 κουμπιά κάτω. Συνήθως αυτό μόνο σε oled δεν εμφανίζεται;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Είχα πάθει το ιδιο στο redmi note 3 pro, σιγα σιγά το κάψιμο έπιασε το 1/3 της οθόνης

Ειχε ξεκινήσει στο υψος εκει που μπαινει η σιμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος Tapatalk, οι ειδοποιήσεις του δουλεύουν; Εμένα τίποτα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα απο το plus3

Έχει κανείς άποψη για το μαγαζί?

 

Εχω παρει το redmi note 4 και το redmi 5 plus απο το καταστημα της Θεσσαλονικης.

Μια χαρα μαγαζι και καλη εξυπερετηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά. Πέρασα RR με magisk, xposed και gcam και για κανένα λόγο δεν έχω τέτοια μπαταρία. Με 1 ώρα και ένα τέταρτο οθόνη έχω 78% ξεκινώντας από 100. Με αυτό το ρυθμό με το ζόρι βλέπω να φτάνει τις 5 ώρες. Τι μπορεί να φταίει; μήπως άλλαξες kernel?

Όχι δεν άλλαξα κάτι

Επίσης δεν είχα περάσει magisk κτλ

Αν και δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση

Είναι όντως πολύ χαμηλό sot

Τώρα πέρασα PE PIE και βλέπουμε :p :cool:

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά-νέο μέλος,μια ερώτηση,που βλέπω ή πως βλέπω εάν η συσκευή χρησιμοποιεί το δίκτυο του σπιτιού ή τραβά από τον πάροχο (vodafone);

 

ευχαριστώ

Edited by method
Link to comment
Share on other sites

https://www.newsbeast.gr/society/astynomiko-deltio/arthro/2653596/anavathmizete-i-ektakti-klisi-anagkis-112

Σύμφωνα με αυτό το άρθρο, θα πρέπει να λειτουργεί καθαυτό το τρόπο. Δηλαδή ενημερώνεται το 112 πρώτα για το συμβάν και ακολούθως σε εκτρέπουν στην αντίστοιχη υπηρεσία ΕΛ.ΛΑΣ και πυροσβεστικό σώμα.

Αυτό λέει το άρθρο; Εγώ κατάλαβα ότι όποιος καλεί το 112 θα προωθείται στην αντίστοιχη υπηρεσία. Αυτό έκανε πάντα το 112 απ ότι ξέρω. Το διάβασα βιαστικά και μπορεί να το χασα. Λέει κάπου ότι οι κλήσεις προς 100 θα βγαίνουν στο 112;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά-νέο μέλος,μια ερώτηση,που βλέπω ή πως βλέπω εάν η συσκευή χρησιμοποιεί το δίκτυο του σπιτιού ή τραβά από τον πάροχο (vodafone);

 

ευχαριστώ

 

Βλεπεις 4G/H+/H/E/G για δεδομενα vodafone

Για το Wifi του σπιτιου βλεπεις σημα wifi

Για Wifi Hotspot απο αλλο κινητο ειτε απο mifi βλεπεις κατω δεξια στο σημα του wifi,δυο κρικους ενωμενους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι sms στελνει μεχρι 60 χαρακτηρες αντι για 160. Ξερετε πως μπορω να το αλλαξω αυτο? κατι με unicode caracters πρεπει να παιζει, αλλα δεν εχω βγαλει ακρη.

 

Επισης, βλεπω πως αρκετοι φιλοι εχουν ρυθμισει το κινητο για VoLTE κλησεις. Εχει επιλογη και για VoWiFi?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις 4G/H+/H/E/G για δεδομενα vodafone

Για το Wifi του σπιτιου βλεπεις σημα wifi

Για Wifi Hotspot απο αλλο κινητο ειτε απο mifi βλεπεις κατω δεξια στο σημα του wifi,δυο κρικους ενωμενους.

 

μάλιστα,σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω και εγώ ένα θεματακι. Έβαλα προχθές το κινητο να ανεβάζει στο cloud (mega) περίπου 1 gb μέσω της εφαρμογής, κατά την διάρκεια της νύχτας, περιττό να πω ότι απλά δεν το ολοκλήρωσε αφού το κινητο αποφάσισε να κλείσει την εφαρμογή, και φυσικά το ανέβασμα δεν τελειώσε. Δοκιμάζω πάλι να κατεβάσω αυτή τη φορά μέσω του Bittorrent μερικά αρχεία αλλά ακριβώς πάλι το ίδιο, το κινητο αποφασίζει να τερματίσει την εφαρμογή(οπότε πάλι το κατέβαμα δεν ολοκληρώθηκε)

Συν ότι πριν μερικές μέρες το ξυπνητήρι δεν χτυπά...

Έχω βγάλει φυσικά τις εφαρμογές από Battery saver

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω και εγώ ένα θεματακι. Έβαλα προχθές το κινητο να ανεβάζει στο cloud (mega) περίπου 1 gb μέσω της εφαρμογής, κατά την διάρκεια της νύχτας, περιττό να πω ότι απλά δεν το ολοκλήρωσε αφού το κινητο αποφάσισε να κλείσει την εφαρμογή, και φυσικά το ανέβασμα δεν τελειώσε. Δοκιμάζω πάλι να κατεβάσω αυτή τη φορά μέσω του Bittorrent μερικά αρχεία αλλά ακριβώς πάλι το ίδιο, το κινητο αποφασίζει να τερματίσει την εφαρμογή(οπότε πάλι το κατέβαμα δεν ολοκληρώθηκε)

Συν ότι πριν μερικές μέρες το ξυπνητήρι δεν χτυπά...

Έχω βγάλει φυσικά τις εφαρμογές από Battery saver

 

Δοκιμασε αυτό :

 

Πατα το app Ασφαλεια -> Εκκαθαριση-> Αφου κανεις εκκαθαριση μετα θα ανοιξουν οι ρυθμισεις και απενεργοποίησε την επιλογή που λεει "Υπενθυμιση για εκκαθαριση" Ετσι εμενα εφτιαξε το ξυπνητηρι … Δοκιμασε το και πες μας ...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το gsi , τι είναι σε σχέση με aosp;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτό :

 

Πατα το app Ασφαλεια -> Εκκαθαριση-> Αφου κανεις εκκαθαριση μετα θα ανοιξουν οι ρυθμισεις και απενεργοποίησε την επιλογή που λεει "Υπενθυμιση για εκκαθαριση" Ετσι εμενα εφτιαξε το ξυπνητηρι … Δοκιμασε το και πες μας ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Την επιλογή "υπενθύμιση για εκκαθαριση" την είχα απενεργοποιημενη ήδη δυστυχώς απενεργοποιημενη,οποτε δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω οτι εφαρμογές χρησιμοποιω πιο πολυ τις κλειδωνω στη μνημη...εμφανιζεις ολες τις εφαρμογές που τρέχουν (recents)και αυτες που θελεις τις σερνεις κ κλειδωνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...