Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει κάνα κουπονακι για 4/64 η που βρίσκω χαμηλότερη τιμή;

 

παιδια ποιο προγραμα λογισμικού κατεβαζω στον υπολογιστη για να μου βλεπει το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Τα screenshot που κάνω στο κινητό, βγαινουν (μερικές φορές) κάπως θολά. Γίνεται και σε άλλους?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για το xiaomi redmi note 5 με τη διπλή κάμερα.με διαφραγμα 1.9 κ 2.0 https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-ampp-9120.php

Είναι αυτό εδώ??έχω μπερδευτεί με τόσες εκδόσεις. Από κάμερα τι λέει?είναι καλη;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χτύπησαν το 4/64 για την γυναικα και αυτό που έχω να πω ειναι ότι μιλάμε για τρελό vfm. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικα με το miui optimization στα Dev settings. Το έχετε κλειστό ή ανοιχτό?

Γίνεται χαμός από μενου και επιλογες, δεν ξέρεις τι να ρυθμίσεις και τι να αφήσεις ειδικα μέσα στην εφαρμογή Ασφάλεια

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος του τηλεφώνου και εγώ από εχτές. Μου ζητάει ενημέρωση, την κάνω κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το volte ςτο κινητό μου. Παλιά σε άλλη συσκευή ήταν ενεργοποιημένο. Δοκίμασα να το ενεργοποιήσω σε ένα σ9 και μου είπε είναι ήδη ενεργοποιημένο. Βάζω σιμ στο note προσθέτω ims κλείνω ανοίγω και δεν ενεργοποιείται. Έχω 9.6.2.0
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το volte ςτο κινητό μου. Παλιά σε άλλη συσκευή ήταν ενεργοποιημένο. Δοκίμασα να το ενεργοποιήσω σε ένα σ9 και μου είπε είναι ήδη ενεργοποιημένο. Βάζω σιμ στο note προσθέτω ims κλείνω ανοίγω και δεν ενεργοποιείται. Έχω 9.6.2.0
Οι μέχρι τώρα αναφορές από τους κατόχους του Note 5 είναι αρνητικές. Μπορείς να δοκιμάσεις το εξής: φτιάξε ένα νέο APN (σημείο πρόσβασης) με APN: ims και APN type: ims,xcap APN protocol: ipv4/IPv6. Σώσε το αλλά μην το επιλέξεις ως κύριο APN γιατί δε θα έχεις δεδομένα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ αν δεν είναι σχετική η ερώτηση με το θέμα 100% αλλά ψάχνω μια δοκιμασμένη λύση για βάση αυτοκινήτου για το κινητό μας.

Αν έχετε να προτείνεται κάτι δοκιμασμένο αλλά να στηρίζεται σε αεραγωγό και όχι στο παρμπρίζ. Είτε μαγνήτης είτε βάση.

Ευχαριστώ.

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτό το tempered glass και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι full γιατί δε μ' αρέσουν. Καλύπτει ίσα ίσα το μαύρο της οθόνης δεν κάνει φουσκάλες στις άκρες και έχει καλό γλίστρημα. Το κατάστημα είναι το https://www.stoucky.gr/ και τιμή 4,90€

Edit : πάνω κάτω φτάνει μέχρι την άκρη σχεδόν.

b1521cc4b31d42566064fad9c1ee07e4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτό το tempered glass και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι full γιατί δε μ' αρέσουν. Καλύπτει ίσα ίσα το μαύρο της οθόνης δεν κάνει φουσκάλες στις άκρες και έχει καλό γλίστρημα. Το κατάστημα είναι το https://www.stoucky.gr/ και τιμή 4,90€b1521cc4b31d42566064fad9c1ee07e4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Καλη περιπτωση εχει και Θεσσαλονικη καταστημα.Ειναι στην Κ.Καραμανλη στο υψος του Ιπποκρατειου αριστερα,δεξια λιγο πριν τι πρωτο φαναρι της Παπαναστασιου μετα της Καραμανλη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτό το tempered glass και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεν είναι full γιατί δε μ' αρέσουν. Καλύπτει ίσα ίσα το μαύρο της οθόνης δεν κάνει φουσκάλες στις άκρες και έχει καλό γλίστρημα. Το κατάστημα είναι το https://www.stoucky.gr/ και τιμή 4,90€

Edit : πάνω κάτω φτάνει μέχρι την άκρη σχεδόν.

b1521cc4b31d42566064fad9c1ee07e4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Πηρα και γω το ιδιο ακριβως αλλα το γυρισα πισω..πρωτη φορα βλεπω τζαμακι που εχει τρυπα για τον αισθητηρα του φωτος και οχι για την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα αρνητικά σε αυτό το τηλέφωνο είναι ότι δεν έχει usb type-c.

 

Ήμουν σε τραπέζι καμια 10 άτομα και ζητω φορτιστή μου βγάλανε καμιά 7 κομμάτια microusb κάνεις δεν είχε type c ,νομίζω αυτό ειναι το κάλο με το microusb,ειδικά οι πιο μεγάλοι έχουν ενα κινητό με τετοια υποδοχη και δεν αλλάζουν κινητά σαν εμας δλδ βρίσκεις παντού τέτοιο φορτιστή.

Βεβαία ειναι σπαστικό να βλέπεις την πλευρά που πρέπει να βάζεις το καλώδιο,αυτό το εχω λύσει με ενα μαγνητικό καλώδιο.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ότι το κινητό υποστηρίζει dual 4g

εννοούμε ότι στην μπάρα κατάστασης δίπλα στα εικονίδια των δύο sim εμφανίζονται δύο ενδείξεις 4g ή απλά ότι το κινητό επιλέγει αυτόματα ποια από τις δύο sim δίνει το καλύτερο 4g και υπάρχει μία μόνο ένδειξη

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ότι το κινητό υποστηρίζει dual 4g

εννοούμε ότι στην μπάρα κατάστασης δίπλα στα εικονίδια των δύο sim εμφανίζονται δύο ενδείξεις 4g ή απλά ότι το κινητό επιλέγει αυτόματα ποια από τις δύο sim δίνει το καλύτερο 4g και υπάρχει μία μόνο ένδειξη

η ένδειξη είναι μια ,οποία σιμ και να επιλέξεις για ίντερνετ θα έχεις 4g αρκεί να υπάρχει καλυψη
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει 4G και στις 2 SIM, άρα μπορεί να συνδέεται και με τις 2 SIM σε 4G δίκτυα ταυτόχρονα, άσχετα με το ποια SIM είναι επιλεγμένη για δεδομένα. Έχει περισσοτερη χρησιμότητα για το VoLTE.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι είναι σούπερ και τούμπανο...μέχρι και επιλογή για άλλο ήχο στην αναφορά και άλλο στο μήνυμα...ερχόμενος από j7 είναι πολύ φτωχό μπροστά του σε ολα
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σε τραπέζι καμια 10 άτομα και ζητω φορτιστή μου βγάλανε καμιά 7 κομμάτια microusb κάνεις δεν είχε type c ,νομίζω αυτό ειναι το κάλο με το microusb,ειδικά οι πιο μεγάλοι έχουν ενα κινητό με τετοια υποδοχη και δεν αλλάζουν κινητά σαν εμας δλδ βρίσκεις παντού τέτοιο φορτιστή.

Βεβαία ειναι σπαστικό να βλέπεις την πλευρά που πρέπει να βάζεις το καλώδιο,αυτό το εχω λύσει με ενα μαγνητικό καλώδιο.

Tο πρόβλημα λύνεται εύκολα έτσι https://m.ebay.com/itm/10X-Micro-USB-to-USB3-1Type-C-Charger-Adapter-for-Android-Samsung-Galaxy-S8-S8/192277063316?hash=item2cc49b2694%3Am%3Amfe_4oLn1OnN8IyUKcl9URw&var=492208529652&_nkw=Micro+usb+to+type+c+adapter&_from=R40&rt=nc&_trksid=m4084.l1313&varId=492208529640 και δεν πετάς τα παλιά σου καλώδια

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω το ιδιο ακριβως αλλα το γυρισα πισω..πρωτη φορα βλεπω τζαμακι που εχει τρυπα για τον αισθητηρα του φωτος και οχι για την καμερα.
Και στο redmi note 3 pro που είχα έτσι ήταν, μόνο στον αισθητήρα είχε τρύπα και το είχα 2 χρόνια χωρίς προβλήματα. Υπάρχει λόγος ανησυχίας?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ και τα 2 κουπόνια για banggood δεν ισχύουν για Ελλάδα

Είτε για 3 ραμ είτε για 4

 

Υπάρχει λόγος να το πάρεις απο εξωτερικό από τη στιγμή που Ελλάδα παίζει πολύ κοντά στην τιμή από τα σκρουτζομαγαζα και δεν έχεις και την αναμονή?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι είναι σούπερ και τούμπανο...μέχρι και επιλογή για άλλο ήχο στην αναφορά και άλλο στο μήνυμα...ερχόμενος από j7 είναι πολύ φτωχό μπροστά του σε ολα

Παρακαλώ?

Καλημέρα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...