Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρύθμιση για τον ενισχυτή mi ήχου αφορά μόνο ενσύρματα ακουστικά ή και ακουστικά κεφαλής Bluetooth;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση για τον ενισχυτή mi ήχου αφορά μόνο ενσύρματα ακουστικά ή και ακουστικά κεφαλής Bluetooth;

 

Μόνο ενσύρματα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μία εβδομάδα μετά την αγορά του έχω πρόβλημα με το κινητό.

Τελικά δεν έφταιγαν οι διαφημίσεις που η οθόνη ανοιγοκλείνει και τελείωσε η μπαταρία εχθές βράδυ.

Από το πρωί που έχω σηκωθεί ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο ανοιγοκλείνει η οθόνη λες και κάποιος πατάει το πλαϊνό κουμπί.

Πειραματίστηκα λίγο με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά τίποτα. Σε μια φάση το έβαλα να φορτώσει σαν να σταμάτησε. Εδώ και κάνα δίωρο το έχω ακουμπήσει πάνω στο τραπέζι και η οθόνη ανοιγοκλείνει.

Πείτε καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκεται αυτός ο ενισχυτής;

Μουσική -> Τρεις οριζόντιες γραμμές πάνω αριστερά για να μπεις στο μενού -> Ρυθμίσεις -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Ακουστικά και εφέ ήχου -> Ενισχυτής Mi ηχου (ενεργό να το επιλέξεις μόνο όταν έχεις συνδεδεμένα ακουστικά).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μία εβδομάδα μετά την αγορά του έχω πρόβλημα με το κινητό.

Τελικά δεν έφταιγαν οι διαφημίσεις που η οθόνη ανοιγοκλείνει και τελείωσε η μπαταρία εχθές βράδυ.

Από το πρωί που έχω σηκωθεί ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο ανοιγοκλείνει η οθόνη λες και κάποιος πατάει το πλαϊνό κουμπί.

Πειραματίστηκα λίγο με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά τίποτα. Σε μια φάση το έβαλα να φορτώσει σαν να σταμάτησε. Εδώ και κάνα δίωρο το έχω ακουμπήσει πάνω στο τραπέζι και η οθόνη ανοιγοκλείνει.

Πείτε καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

 

Send from Redmi Note 5

Όταν ανοιγοκλείνει η οθόνη βλέπεις στο notification bar οτι έχει έρθει κάποια καινούργια ειδοποίηση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μία εβδομάδα μετά την αγορά του έχω πρόβλημα με το κινητό.

Τελικά δεν έφταιγαν οι διαφημίσεις που η οθόνη ανοιγοκλείνει και τελείωσε η μπαταρία εχθές βράδυ.

Από το πρωί που έχω σηκωθεί ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο ανοιγοκλείνει η οθόνη λες και κάποιος πατάει το πλαϊνό κουμπί.

Πειραματίστηκα λίγο με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά τίποτα. Σε μια φάση το έβαλα να φορτώσει σαν να σταμάτησε. Εδώ και κάνα δίωρο το έχω ακουμπήσει πάνω στο τραπέζι και η οθόνη ανοιγοκλείνει.

Πείτε καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

 

Send from Redmi Note 5

Πήγαινε στις πρόσθετες ρυθμίσεις, backup &reset και τράβα του ένα hard reset,ελπίζω να έχεις αποθηκεύσει τα αρχεία σου,αν έχει κολησει το power button σε βλέπω για service

Και μια συμβουλή με όλο το θάρρος:μη πειράζεις αν δεν ξέρεις τι είναι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοιγοκλείνει η οθόνη βλέπεις στο notification bar οτι έχει έρθει κάποια καινούργια ειδοποίηση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Να φανταστείς όταν ξεκινάει να το κάνει κάνω διαγραφή όλων των ειδοποιήσεων, γιατί και εμένα το μυαλό μου εκεί πάει (στις ειδοποιήσεις) αλλά δεν έχει καμία.

Επιπλέον από τις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιήσει την επιλογή να φαίνονται τσι στην οθόνη κλειδώματος. Τι να πω.

Φαντάσου είναι σαν να πατας το κουμπι της οθόνης. Φωτίζει κανονικά. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα χαμηλώνει ο φωτισμός και μετά ξανά το ίδιο. Για ώρα γίνεται αυτό το πράγμα.

 

Send from Redmi Note 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στις πρόσθετες ρυθμίσεις, backup &reset και τράβα του ένα hard reset,ελπίζω να έχεις αποθηκεύσει τα αρχεία σου,αν έχει κολησει το power button σε βλέπω για service

Και μια συμβουλή με όλο το θάρρος:μη πειράζεις αν δεν ξέρεις τι είναι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Πώς αποθηκεύω τα αρχεία μου και γενικότερα παίρνω back up?

Θα περιμένω λίγες μέρες. Δεν θα βιαστώ να το ψάξω. Ευχαριστώ πάντως.

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

@karlosamos Φοράει κάποια θήκη το κινητό; αν ναι για βγάλε την και κάνε μια δοκιμή ορισμένες θήκες πιεζουν το volume της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μία εβδομάδα μετά την αγορά του έχω πρόβλημα με το κινητό.

Τελικά δεν έφταιγαν οι διαφημίσεις που η οθόνη ανοιγοκλείνει και τελείωσε η μπαταρία εχθές βράδυ.

Από το πρωί που έχω σηκωθεί ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο ανοιγοκλείνει η οθόνη λες και κάποιος πατάει το πλαϊνό κουμπί.

Πειραματίστηκα λίγο με τις ρυθμίσεις οθόνης αλλά τίποτα. Σε μια φάση το έβαλα να φορτώσει σαν να σταμάτησε. Εδώ και κάνα δίωρο το έχω ακουμπήσει πάνω στο τραπέζι και η οθόνη ανοιγοκλείνει.

Πείτε καμιά ιδέα γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

 

Send from Redmi Note 5

κάνε ένα hardreset
Link to comment
Share on other sites

@karlosamos Φοράει κάποια θήκη το κινητό; αν ναι για βγάλε την και κάνε μια δοκιμή ορισμένες θήκες πιεζουν το volume της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτήν που δίνει η xiaomi μέσα στο κινητό

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε και το δικό μου επανεκκίνηση. 1η φορά σήμερα (3-4 ημέρες το έχω).

Επανεκκίνηση εν ώρα συνομιλίας μάλιστα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Νεος και εγω με το κινητο. Ερωτηση. Μπορουμε να αλλαξουμε το φόντο στις ρυθμισεις σε μαυρο;γενικα τα μενου του να ειναι μαθρο απο ασπρο;

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Νεος και εγω με το κινητο. Ερωτηση. Μπορουμε να αλλαξουμε το φόντο στις ρυθμισεις σε μαυρο;γενικα τα μενου του να ειναι μαθρο απο ασπρο;

 

Πρέπει να αλλάξεις θέμα. Για να το κάνεις αυτό άλλαξε την περιοχή σε Ελβετία, Ρωσία, Ινδία. Διάλεξε το θέμα που θες και μετά μπορείς να επιστρέψεις παλι στη περιοχή που το είχες.

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι το νέο Update 9.5.19 τρώει πολύ γρήγορα τη μπαταρία

 

το είχα φορτίσει όλο το βράδυ και τώρα στο τέλος της ημέρας είμαι στο 50%

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από το mi5 με custom rom κτλ η απορία μου είναι η εξής: μπορούμε να γράψουμε sms 160 χαρακτήρων με τη stock εφαρμογή του miui 9 ή όχι? Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων δε βρήκα κάτι.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 9.5.19 που έχω πρόσεξα ότι η μπροστινή κάμερα δεν κάνει focus σωστά τοσο σε φωτογραφίες όσο κα στο βίντεο. Θυμάμαι στην αρχή οι selfie ήταν αρκςτα καλες τωρα ομως ειναι σαν σταθερο το σημείο και πρέπει να εχω σε συγκεκριμένη απόσταση το κινητό για να είμαι καθαρός. Δηλαδή αν παω πιο μακρυά η κοντά στο ματι δεν εστιάζει. Επίσης το preview στο βίντεο είναι οκ αλλά μόλις πατήσω για εγγραφή είναι αρκετα θολό και βαζω το χέρι στην οθόνη δεν εστιάζει καθόλου. Το ίδιο και με την gcam. Υπάρχει τρόπος να τεστάρω μηπως ειναι hardware το πρόβλημα και οχι software?

Ευχαριστώ.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την τελευταία έκδοση 9.5.19 σταθερή, βλέπω πως στο καιρό δε μου λοκάρι τη περιοχή και κρατά μόνο αυτές που έχω βάλει χειροκίνητα. Ενώ με τη προηγούμενη έκδοση το έκανε, το τηλέφωνο το έχω περίπου 20 μέρες και δεν ξέρω πολλά από xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου πείτε αν και στη δική σας συσκευή υπάρχει τρίξιμο στο κάτω μέρος κυρίως στην περιοχή της θύρας φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου πείτε αν και στη δική σας συσκευή υπάρχει τρίξιμο στο κάτω μέρος κυρίως στην περιοχή της θύρας φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα κάποιο πρόβλημα θα έχει η δική μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ την τελευταία έκδοση 9.5.19 σταθερή, βλέπω τα εξής προβλήματα.

Δεν συνδέεται σε μη ορατά wifi στα οποία το έχω συνδέσει χειροκίνητα την προηγούμενη μέρα. Στα ίδια wifi δεν συνδέεται με κοινοποίηση κωδικού με το scunner από άλλο Xiaomi.

Το xiaomi band 2 μου συνδέθηκε μια φορά και δεν μου ξανά συνδέεται.

Επισης κοι σε εμένα στο καιρό δε μου λοκάρι τη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Άρα κάποιο πρόβλημα θα έχει η δική μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα έλεγα να περιγράψεις εάν υπάρχουν συγκεκριμένες συνθήκες κάτω από τις οποίες συμβαίνει και να μας πει και κάποιος άλλος την εμπειρία του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...