Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με την τελευταία αναβάθμιση βλέπω ότι η μπαταρία έχει θέμα!!εκι που έβγαζε σχεδόν δύο μέρες τώρα μιάμιση με το ζόρι !! Ρε τις βλαμενες τις αναβαθμίσεις !! Το βλέπει κανείς άλλος!;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μενα σημερα σε μια μέρα απο Σκρουντζομάγαζο στα 166 ευρω. Είνια τέλειο.

Υπαρχει τρόπος να μεγαλωσουν λιγο τα εικονίδια στην μπαρα επανω που δειχνει μπαταρία, sim, κλπ?

Επίσης πως να μεταφερω τις φωτογραφίες και άλλα αρχεια απο το παλιο κινητο?

Edited by vagelis2010
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορούσες να δώσεις Link για την δύο επιλογές θα βοηθούσες πολύ. :)

 

Καλησπέρα. Εγω το Terrapin το πήρα απο agorashop.gr στην Μεταμόρφωση 8-9 ευρω. Το Puro που είδα και ειναι για το Huawei mate 10 lite το εχει το Πλαίσιο σιγουρα και νομιζω οτι υπαρχει και στον Γερμανό. Αλλα έχει περίπου 20 ευρώ... δεν ξερω που η αν μπορείς να το βρεις πιο φθηνά....

Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολλα τα 20 ευρω. Μπορείς φυσικα να δοκιμάσεις και κάποια αλλη μαρκα.

Επισης και τα 2 δεν ειναι full face με μαυρα πλαισια στις ακρες.

Edited by ace73
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βαζετε προστατευτικο ρε παιδια. Αφου δεν γρατσουνιεται η οθόνη. Χαρειτετο οπως ειναι
Ουτε εγω ειμαι fan των προστατευτικων τζαμιων αλλα η οθονη που λες οτι δε γρατζουνιεται δυστυχώς γραντζουνιστηκε και ακομα δεν εχω καταλάβει πως!!! Ποτε δεν μου ειχε κατι τέτοιο, τωρα εγινε..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μενα σημερα σε μια μέρα απο Σκρουντζομάγαζο στα 166 ευρω. Είνια τέλειο.

Υπαρχει τρόπος να μεγαλωσουν λιγο τα εικονίδια στην μπαρα επανω που δειχνει μπαταρία, sim, κλπ?

Επίσης πως να μεταφερω τις φωτογραφίες και άλλα αρχεια απο το παλιο κινητο?

Υπάρχει, πας Ρυθμίσεις, περισσότερες ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, μέγεθος οθόνης (κάπως έτσι λέγεται)

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 9.5.19 πάντως ανέβηκε και η ένταση με ακουστικά. Η διαφορά με Spotify είναι αρκετά μεγάλη.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα αργεί να σας ανοίξει, αν έχετε πολύ ώρα να τη χρησιμοποιήσετε; Όχι το app, η κάμερα. Με 9.5.6.0 stable.

 

Ναι το δοκίμασα και δεν βλέπω διαφορά, σε 8.7.12. Δεν κάνει ούτε αυτό που λέω.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Να αφαιρέσεις τα πλήκτρα back, home, recents δε θέλεις; Ή έχω καταλάβει λάθος;

 

 

Εγώ που δοκίμασα τη ρύθμιση για να κρύψω τα κουμπιά δεν έγινε τίποτα. Έχω την 9.5.19

 

Τη ρύθμιση για fullscreen την έχεις ενεργοποιήσει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα και δεν βλέπω διαφορά, σε 8.7.12. Δεν κάνει ούτε αυτό που λέω.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Είπαμε μόνο με full screen gestures δουλεύει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και με gorilla glass 200 παλι γρατζουνιες θα δειτε...αμεσα τζαμακι θελει

 

Δεν ισχύει αυτό. Τα σύγχρονα gorilla glass δεν γρατζουνιούνται με νορμαλ επιφάνειες. Τώρα αν πάρεις και καρφώνεις πάνω του ένα ακονισμένο μαχαίρι εργασίας χαίρω πολύ. Ίσως πάθει ζημιά. Αλλά σε νορμάλ επιφάνειες όπως κλειδιά, κέρματα, πετραδάκια κλπ δεν παθαίνει τίποτα. Σε μερικά χρόνια δε θα υπάρχει λόγος για τζαμάκια καθόλου. Οι κραδασμοί είναι άλλη κουβέντα βέβαια, δεν ξέρω αν μπορεί να προστατέψει το τζαμάκι σε περίπτωση πτώσης.

 

Το πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό είναι ότι δεν αναφέρουν τι gorilla glass έχει (αν έχει) πράγμα που μου προκαλεί προβληματισμό, συνεπώς καλό θα ήταν να υπάρχει σε αυτό τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας λίγο γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

Ανοίγω την εφαρμογη του γκαζετα να ρίξω καμιά ματιά και κάθε φορά που ανοίγω να δω πχ φάση από ένα γκολ πρέπει να βλέπω διαφήμιση 30 δευτερόλεπτα;

Αυτό με τις διαφημίσεις είναι πραγματικά κουραστικό.

Στο ios δεν υπήρχε αυτό το χάλι.

Υπάρχει τρόπος να τις μειώσουμε τουλάχιστον;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας λίγο γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

Ανοίγω την εφαρμογη του γκαζετα να ρίξω καμιά ματιά και κάθε φορά που ανοίγω να δω πχ φάση από ένα γκολ πρέπει να βλέπω διαφήμιση 30 δευτερόλεπτα;

Αυτό με τις διαφημίσεις είναι πραγματικά κουραστικό.

Στο ios δεν υπήρχε αυτό το χάλι.

Υπάρχει τρόπος να τις μειώσουμε τουλάχιστον;

 

Send from Redmi Note 5

 

βάζεις μια εφαρμογή που έχει επιλέξει να έχει διαφημίσεις (με τον τρόπο που έχει επιλέξει) και τη συγκρίνεις με άλλη πλατφόρμα/λειτουργικό ;

 

έχεις θέμα με την εφαρμογή ; ε μπες από τον browser

αλλιώς δοκίμασε για ad block εφαρμογές που όμως δε σημαίνει ότι θα δουλέψουν και πολύ (γιατί αφορά εφαρμογή και όχι σελίδα μέσα από browser)

Link to comment
Share on other sites

βάζεις μια εφαρμογή που έχει επιλέξει να έχει διαφημίσεις (με τον τρόπο που έχει επιλέξει) και τη συγκρίνεις με άλλη πλατφόρμα/λειτουργικό ;

 

έχεις θέμα με την εφαρμογή ; ε μπες από τον browser

αλλιώς δοκίμασε για ad block εφαρμογές που όμως δε σημαίνει ότι θα δουλέψουν και πολύ (γιατί αφορά εφαρμογή και όχι σελίδα μέσα από browser)

Συγκρίνω την ίδια εφαρμογή σε διαφορετικές πλατφόρμες. Καμία σχέση. Ακόμα και στην home screen να είναι διαφημίσεις της cosmote και vodafone βλέπω.

Προφανώς η google δοκιμάζει τα νεύρα μας δεν εξηγηται διαφορετικά.

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνω την ίδια εφαρμογή σε διαφορετικές πλατφόρμες. Καμία σχέση. Ακόμα και στην home screen να είναι διαφημίσεις της cosmote και vodafone βλέπω.

Προφανώς η google δοκιμάζει τα νεύρα μας δεν εξηγηται διαφορετικά.

 

Send from Redmi Note 5

 

.... δεν συγκρίνεις την ίδια εφαρμογή γιατί δεν ξέρεις ότι είναι 100% (και δεν είναι) η ίδια η εφαρμογή

αν εγώ κάνω εφαρμογή και βάλω 100 διαφημίσεις δεν έχει η google ευθύνη γιατί διαφημίσεις μπορώ να βάλω κι εκτός των google ....

οπότε το θέμα σου είναι αυτός που έφτιαξε την εφαρμογή για το android , αυτός επέλεξε να μπουν (και που) οι διαφημίσεις , δε του είπε η google "βάλε διαφήμιση εδώ"

 

βάλε κάποιο ad block (ή browser με ενσωματωμένο π.χ. opera ?) και μπες από εκεί να δεις πως πάει

έτσι κι αλλιώς (δεν την είδα την εφαρμογή) υποθέτω απλά μια "μασκαρεμένη σε εφαρμογή" σελίδα είναι και τίποτα άλλο

 

btw μόνο τα σχόλια να διαβάσεις στο play ..... συγγνώμη αλλά και πολύ ασχοληθήκαμε εδώ πέρα με την εφαρμογή

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας λίγο γιατί έχω ξενερώσει απίστευτα.

Ανοίγω την εφαρμογη του γκαζετα να ρίξω καμιά ματιά και κάθε φορά που ανοίγω να δω πχ φάση από ένα γκολ πρέπει να βλέπω διαφήμιση 30 δευτερόλεπτα;

Αυτό με τις διαφημίσεις είναι πραγματικά κουραστικό.

Στο ios δεν υπήρχε αυτό το χάλι.

Υπάρχει τρόπος να τις μειώσουμε τουλάχιστον;

 

Send from Redmi Note 5

Φίλε μου με όλο το συμπάθειο αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για τέτοιες απορίες,σαφώς και δεν είναι θέμα του κινητού αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μόλις αγόρασα το note 5 και θα ήθελα την βοήθεια σας. Υπάρχει κάποιος ισοσταθμιστης ή κάτι άλλο παρόμοιο που να ρυθμίζει τον ήχο από bloutooth ακουστικά? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση... το gorilla glass ειναι καλο αλλα οχι απολυτη προστασια...η αμμος της θάλασσας το χαρασει...ειτε ειναι το 3 ειτε το 5 χαρασεται απο υλικα πιο σκληρα οπως η απλη αμμος...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με όλο το συμπάθειο αλλα δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για τέτοιες απορίες,σαφώς και δεν είναι θέμα του κινητού αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446316

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Να ζητήσω συγνώμη για την αναστάτωση και σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

Κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις. Όταν ανοίγω εφαρμογή ραδιοφώνου ή βίντεο το μικρόφωνο είναι πάντα σε αθόρυβη λειτουργία και πρέπει χειροκίνητα να την ανεβάσω. Ακόμα και αν την ανεβάσω και ξανά ανοίξω την εφαρμογή πάλι είναι στο αθόρυβο.

Εννοείται ότι το κινητό δεν είναι σε αθόρυβη λειτουργία.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

 

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση... το gorilla glass ειναι καλο αλλα οχι απολυτη προστασια...η αμμος της θάλασσας το χαρασει...ειτε ειναι το 3 ειτε το 5 χαρασεται απο υλικα πιο σκληρα οπως η απλη αμμος...

 

Πες τα... Άστους να μην βάλουν να κλαίνε

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος σε πμ αν δεν επιτρέπεται ενα μαγαζί στην Ελλάδα για πάρω το 4/64 global rom?
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση... το gorilla glass ειναι καλο αλλα οχι απολυτη προστασια...η αμμος της θάλασσας το χαρασει...ειτε ειναι το 3 ειτε το 5 χαρασεται απο υλικα πιο σκληρα οπως η απλη αμμος...

Η απλή άμμος δεν είναι τόσο απλή....

Οι παλαιότεροι ίσως θυμούνται ότι για να καθαρίσουν τους πατους τηγανιων για π.χ τα έτριβαν με άμμο

Θεωρω ότι κανείς δεν θα είναι τόσο ανόητος να σκρολαρει έχοντας άμμο στα δάκτυλα του,και όποιος το κάνει καλά να πάθει

Όπως και εννοείται ότι εμείς που το θέλουμε γυμνό απολαμβάνουμε το μέγιστο

Της αίσθησης ας πούμε με αντίκτυπο ότι το προσέχουμε παραπάνω

Επίσης για π.χ πάλι,κάποιος που είναι σοβατζης εννοείται gorilla 8000 να είναι πάλι τζαμακι θα βάλει

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μόλις αγόρασα το note 5 και θα ήθελα την βοήθεια σας. Υπάρχει κάποιος ισοσταθμιστης ή κάτι άλλο παρόμοιο που να ρυθμίζει τον ήχο από bloutooth ακουστικά? Ευχαριστώ.

 

Μήπως κάποιος γνωρίζει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος σε πμ αν δεν επιτρέπεται ενα μαγαζί στην Ελλάδα για πάρω το 4/64 global rom?

Infoquest η Σκρουτζ για φθηνότερο?

Το πρώτο από μεγάλες αλυσίδες ....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...