Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα gestures πιάνουν και στον Νόβα βλέπω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιατι γράφετε για κινέζο ρομ. Το global edition δεν πήρες;

 

γιατί πήρε τη συσκευή με τα 6gb ram για αυτό :)

 

Τα gestures πιάνουν και στον Νόβα βλέπω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν είναι του launcher τα gestures , του συστήματος είναι

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε όλους η δόνηση σχεδόν ανύπαρκτη? Οταν το έχω στην τσέπη δεν το αισθάνομαι , μπορώ να κάνω κάτι για να ανεβάσω την έντασή της??
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη για οσους δεν το ξερουν και τους αρεσει το πειραγμα της συσκευης.με την τελευταια αναβαθμηση το oreo περναει ενα αρχειο που δεν επιτρέπει να κανεις downgrade ,με αποτελεσμα να εχεις μετα ενα oreo τουβλο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε όλους η δόνηση σχεδόν ανύπαρκτη? Οταν το έχω στην τσέπη δεν το αισθάνομαι

Κάπως έτσι είναι και σε μένα

Λίγο περίεργη είναι η συσκευή γενικώς σε κάποια πράγματα

Προστεθηκε και το antiroll,άντε να δούμε τι άλλο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 9.5.19.0 και παρατηρω οτι η μπαταρια χειροτέρεψε

το εχει παρατηρήσει κανενας;

 

σε σχέση με την 9.5.13.0 το λες αυτο;

εγω πάντως μένω σε αυτή μέχρι να μου πείτε μια καλύτερη σε μπαταριά.

 

-υπάρχει περίπτωση να βγάλουμε την οθόνη κλειδώματος; και να ανοίγει απ'ευθειας η αρχική οθόνη;

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με την 9.5.13.0 το λες αυτο;

εγω πάντως μένω σε αυτή μέχρι να μου πείτε μια καλύτερη σε μπαταριά.

 

ναι κατα την αποψη μου η 9.5.13.0 ηταν η καλυτερη σε καταναλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με την 9.5.13.0 το λες αυτο;

εγω πάντως μένω σε αυτή μέχρι να μου πείτε μια καλύτερη σε μπαταριά.

 

πως ακριβώς μπορεί να συγκρίνει κάποιος την μπαταρία όταν έχει ολοκαίνουρια συσκευή σε σχέση με κάποιον που την έχει καιρό (άρα εφαρμογές μέσα, με τις αναβαθμίσεις τους κλπ κλπ) ;

 

αν σου πω εγώ είχα καλύτερη μπαταρία στην 9.5.6 (που είχε η συσκευή όταν την πήρα) θα κάνεις downgrade ; (που δεν μπορείς πλέον , αλλά λέμε τώρα ένα παράδειγμα)

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβώς μπορεί να συγκρίνει κάποιος την μπαταρία όταν έχει ολοκαίνουρια συσκευή σε σχέση με κάποιον που την έχει καιρό (άρα εφαρμογές μέσα, με τις αναβαθμίσεις τους κλπ κλπ) ;

 

αν σου πω εγώ είχα καλύτερη μπαταρία στην 9.5.6 (που είχε η συσκευή όταν την πήρα) θα κάνεις downgrade ; (που δεν μπορείς πλέον , αλλά λέμε τώρα ένα παράδειγμα)

 

φιλε μου συγκρινω ιδια πραγματα με ιδια πραγματα

 

δηλαδη την καταναλωση μπαταριας στο ιδιο κινητο με ολες τις εφαρμογες πανω στην 9.5.13.0 σε σχεση με το κινητο με τις ιδιες εφαρμογες και χρήση στην 9.5.19.0

 

SOT στην 9.5.13.0: 9 ωρες και 45 λεπτα

SOT στην 9.5.19.0: 8 ωρες και 55 λεπτα

 

ας καταθεσουν τις αποψεις τους και αλλοι χρηστες

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκρινω ιδια πραγματα με ιδια πραγματα

 

δηλαδη την καταναλωση μπαταριας στο ιδιο κινητο με ολες τις εφαρμογες πανω στην 9.5.13.0 σε σχεση με το κινητο με τις ιδιες εφαρμογες και χρήση στην 9.5.19.0

 

SOT στην 9.5.13.0: 9 ωρες και 45 λεπτα

SOT στην 9.5.19.0: 8 ωρες και 55 λεπτα

 

ας καταθεσουν τις αποψεις τους και αλλοι χρηστες

 

Χαοτική η διαφορά. Το SOT ειναι ενα από τα Ατού του κινητού άλλωστε

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Χαοτική η διαφορά. Το SOT ειναι ενα από τα Ατού του κινητιύ άλλωστε

 

φυσικα δεν εχω παραπονα απο την νεα εκδοση !!! ;) :D

 

απλα ειδα μια διαφορα στην καταναλωση μπαταριας προς τα κατω

Link to comment
Share on other sites

SOT στην 9.5.13.0: 9 ωρες και 45 λεπτα

SOT στην 9.5.19.0: 8 ωρες και 55 λεπτα

 

 

 

 

ευχαριστώ φιλε,μένω με αυτη που μου εχει έρθει μέχρι να βγει κατι καλύτερο.

Για την αφαίρεση τις οθόνης κλειδώματος γνωρίζει κανείς κάτι?

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκρινω ιδια πραγματα με ιδια πραγματα

 

δηλαδη την καταναλωση μπαταριας στο ιδιο κινητο με ολες τις εφαρμογες πανω στην 9.5.13.0 σε σχεση με το κινητο με τις ιδιες εφαρμογες και χρήση στην 9.5.19.0

 

SOT στην 9.5.13.0: 9 ωρες και 45 λεπτα

SOT στην 9.5.19.0: 8 ωρες και 55 λεπτα

 

ας καταθεσουν τις αποψεις τους και αλλοι χρηστες

 

δεν κατάλαβες τι έγραψα (btw 100% δεν είναι σίγουρο ότι είναι ίδιες , σε εκδόσεις, οι εφαρμογές αλλά τεσπα)

ο φίλος (αν δεν κάνω λάθος) πήρε ολοκαίνουρια συσκευή και ρωτούσε αν θα κάνει αναβάθμιση μήπως "χαλάσει" η μπαταρία

ε όχι αυτό δεν μπορείς να το συγκρίνεις με τίποτα , γιατί είναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ η συσκευή , η δικιά σου όχι

 

εκτός από το sot είδες τι άλλο παίζει με τις καταναλώσεις των εφαρμογών ; είσαι σίγουρος π.χ. ότι δεν κόλλησε το fb (παράδειγμα , μη μου πεις δεν έχω fb) Και έφαγε διπλάσια μπαταρία σε σχέση με πριν ;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου συγκρινω ιδια πραγματα με ιδια πραγματα

 

δηλαδη την καταναλωση μπαταριας στο ιδιο κινητο με ολες τις εφαρμογες πανω στην 9.5.13.0 σε σχεση με το κινητο με τις ιδιες εφαρμογες και χρήση στην 9.5.19.0

 

SOT στην 9.5.13.0: 9 ωρες και 45 λεπτα

SOT στην 9.5.19.0: 8 ωρες και 55 λεπτα

 

ας καταθεσουν τις αποψεις τους και αλλοι χρηστες

Φίλε μου δεν μπορείς να κρίνεις μία αναβάθμιση σε θέμα μπαταρίας με 1-2 ημέρες χρήσης. Θα πρέπει να κάνεις τουλάχιστον χρήση 10-15 ημερών με κανονικές φορτίσεις για να βγάλεις συμπέρασμα. Την 9.5.19 την έχω εδώ και περίπου 10-12 ημέρες και μπορώ να πω ότι είναι πάνω -κάτω σε θέμα μπαταρίας το ίδιο με την 9.5.13 είναι (με τις ίδιες τρίτες εφαρμογές εγκατεστημένες και περιοχή Ελλάδα), αλλά πολύ καλύτερη ως ταχύτητα και over all εμπειρία. Τώρα αν παρατηρηθεί να παίζει η μπαταρία σε κατανάλωση ίσως και 10 λεπτά λιγότερο, εε δεν έγινε και τίποτα...Κάποιοι αναφέρουν το γεγονός του ότι δεν μπορείς να κάνεις downgrade (δεν το έχω δοκιμάσει). Οκ μπορεί να είναι έτσι, προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν έγινε και κάτι τόσο σημαντικό ως μειονέκτημα. Όλοι προσπαθούμε να κάνουμε αναβαθμίσεις και όχι υποβαθμίσεις στο λογισμικό των κινητών διότι φέρνουν διορθώσεις σφαλμάτων και ενδεχομένως νέες προσθήκες, έτσι δεν είναι; εξάλλου, όσοι είχαν και πριν xiaomi γνωρίζουν πολύ καλά ότι με τόσο συχνές αναβαθμίσεις της εταιρίας καμία ρομ δεν είναι τέλεια. Κάποια αναβάθμιση που έχει ''καλή'' μπαταρία της λείπει κάτι άλλο και ου το καθεξής. Συνήθως όταν σε μία αναβάθμιση παρατηρείται μειωμένη απόδοση μπαταρίας, μετά από 1-3 αναβαμίσεις αυτό διορθώνεται.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νόμισμα τελείωσα το σετάρισμα. Δεν έχω λόγια για το κινητο. Απλά πανέμορφο.

Συνεχίζω το ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το πρωί παιδιά!!!

Καταπληκτικό στο χέρι, στιβαρό!!!

Ποιοτικό και πολύ γρήγορο!!!

 

Αλλά...

εκείνο το φωτάκι, ναι ντε, εκείνο το LED το ασθενικό και μονόχρωμο, είναι ο φτωχός συγγενής της LEDάρας ειδοποιήσεων που είχαμε στο redmi note 3 pro! Πραγματικά δεν ξέρω τον λόγο που το έβαλαν!!! Δεν κάνει για τίποτα! Δεν φωτίζει, δεν αλλάζει χρώμα, δεν... !

 

Κατά τα άλλα, κινητάρα και αξίζει κάθε ευρώ!!!

 

Επίσης ρε παιδιά 2 ερωτήσεις:

1. Τα χρώματα είναι λίγο αχνά; Tο καταλαβαίνω στο μπλε της εφαρμογής του Facebook...

2. Από 9.5.13 πάμε σε 9.5.19 ή όχι ακόμα;;;

Edited by glynos
Προσθήκη ερωτήσεων
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση εγκατασταθηκε ηδη.

Μεχρι τωρα ολα μια χαρα. Τιποτα ιδιαιτερο...

Με wifi, bluetooth, 2 sim cards k 4g στην μια απο τις 2 ολη την ωρα ενεργοποιημενα βγαζει ανετα 1.5 μερα.

SOT ενα 5-6ωρο αναλογως τη χρησης...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Εάν αλλάξεις περιοχή στις ρυθμίσεις και βάλεις Ελβετία, τότε δουλεύει. Εάν το κάνεις αυτό στις ρυθμίσεις για την ημερομηνία και ώρα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ζώνη ώρας.

Οντως έτσι παιζει!!! Σε ευχαριστω. Επισης, επιβεβαιώνω οτι η ενταση ηχου μεσω ακουστικων εχει αυξηθει αισθητα.

 

Περαν του ψυχολογικου, οτι εχω διαφορετικο region, θα υπαρξει καποιο θεμα/προβλημα το να αφησω την Ελβετια?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να σταματήσω και κάνει ενημέρωση τις εφαρμογές μόνο του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...