Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γτ ο Γερμανός είναι στα σημεία πώλησης της Xiaomi + μέσω της infoquest δίνει 2 χρόνια..Τι λέτε παιδιά??

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το παλικάρι λεει το έχει πάρει από phone place+ λέει έχει 2 χρόνια εγγύηση από infoquest.. γίνεται αυτό??Το ξέρει κανείς?(γτ από όσο ξέρω μόνο από αυτά τα σημεία πώλησης έχεις 2 χρόνια εγγύηση σωστά?)

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Από infoquest αποκλείεται να έχει δύο χρόνια εγγύηση γιατί το phoneplace δεν είναι επίσημος μεταπωλητής της xiaomi,ένα χρόνο εγγύηση θα έχει +1 χρόνο από το μαγαζί ,ότι ακριβώς θα γίνει αν το παρεις εσύ από σκρουτζομαγαζο καινούργιο,το θέμα είναι αν σε συμφέρει εσένα ,εγώ για 30€ διαφορα θα το έπαιρνα καινούργιο
Link to comment
Share on other sites

8.5.7 μεσω updater...ουτε ξεκλειδωμα ,ουτε τιποτα... φαίνεται πολυ καλη
Ήσουν με global stable πριν; Εντύπωση μου κάνει γιατί στις οδηγίες λέει ότι με global stable πρέπει να το κάνεις μέσω fastboot και να έχεις ξεκλειδώσει bootloader

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ highland γτ σε όσα πήρα στη. Αθήνα σκρουτσομαγαζα λέγανε 1 χρόνο εγγύηση αυτό είναι...ξέρεις κανένα σκρουτσομαγαζο Αθήνα που δίνει με 200€ εσύ. Αυτή την διετή εγγύηση που είπες? Ευχαριστωωωω
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ...παίδες την περνάμε...?

Ευχαριστώ

Έβγαλε και σε μένα update την 9.5.17.0, αρκετά μεγάλο, 372ΜΒ.... Την έβαλε κανείς; Εντυπώσεις;

 

Τώρα την κατεβάζω.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και σε μένα update την 9.5.17.0, αρκετά μεγάλο, 372ΜΒ.... Την έβαλε κανείς; Εντυπώσεις;

 

Τώρα την κατεβάζω.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε απο που αγορασμενο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ highland γτ σε όσα πήρα στη. Αθήνα σκρουτσομαγαζα λέγανε 1 χρόνο εγγύηση αυτό είναι...ξέρεις κανένα σκρουτσομαγαζο Αθήνα που δίνει με 200€ εσύ. Αυτή την διετή εγγύηση που είπες? Ευχαριστωωωω
τυχαία τελείως πχ εδώ http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=43336 αλλά τώρα είδα είναι Άρτα αν δεν σε πειραζει Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την beta miui 10
Βοηθήστε λίγο ρε παιδιά σε αυτό που ρώτησα πριν εάν γνωρίζετε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο που αγορασμενο ;
Από έξω....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από έξω....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

εμ γιαυτο ηρθε μαλλον-Ελλαδα κωτσοβολο τιποτα ακομα:lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εμ γιαυτο ηρθε μαλλον-Ελλαδα κωτσοβολο τιποτα ακομα:lol:

 

Κάνεις πλάκα αλλά για να μην μπερδεύετε ο κόσμος .... δεεεν έχει καμία σχέση :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά κάποιο σκρουτσομαγαζο Αθήνα που να το έχει σε μαύρο χρώμα και 2ετη εγγύηση ? οποίος ξέρει ας στείλει Ευχαριστωωωω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για τζαμακι στην οθόνη που θα πάρω από Γερμανία τι επιλογή να βάλω για redmi note 5 Pro ή σκέτο redmi note 5 το τηλέφωνο είναι από πλαίσιο
Link to comment
Share on other sites

εμ γιαυτο ηρθε μαλλον-Ελλαδα κωτσοβολο τιποτα ακομα:lol:
Τίποτα δεν ήρθε μόνο του, κάνε έλεγχο ενημερώσεων χειροκίνητα να δεις....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πλάκα αλλά για να μην μπερδεύετε ο κόσμος .... δεεεν έχει καμία σχέση :)

 

Νταξει βρε... Απλά δεν ήρθε.. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα δεν ήρθε μόνο του, κάνε έλεγχο ενημερώσεων χειροκίνητα να δεις....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

 

Πόνεσε το χέρι μου από χτες αυτό κάνω τίποτα.. Με ξέχασαν εμένα :)

 

 

Τελικά τι παραπάνω δίνει η αναβάθμιση για πείτε;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

στο site της infoquest ειχε καταστηματα τα οποια το φερνουν και ειναι επισημοι αντιπροσωποι. δυστυχως το εχουν ακριβο. σε ποιο σκρουτζομαγαζο το εχουν με εγγυηση επισιμης αντιπροσωπειας 2χρονια? δεν εχω παρει κινητο απο σκρουτζομαγαζο ποτε. ειχα παρει απο vodafone ενα πριν χρονια και ειχε καμενο pixel. το εδωσα και εγινε αντικατασταση. απο τοτε φοβαμαι τα σκρουτζομαγαζα γιατι δε ξερω αν κανουν. Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις κάποιο μοντέλο xiaomi με 800 και παρoμοια μπαταριά με τα note 3/4/5 που να υποστηρίζει και ca (4g plus)?

Ακόμα να ρωτήσω αυτούς που ήρθαν από άλλο 5.5 ιντσες κινητό πως τους φαίνεται το "καινούργιο φορματ 5.99 ?

Σίγουρα σε κάποιες τσέπες θα προεξέχει η δεν θα κουμπώνει η τσέπη αλλά σαν εμπειρία να ανοίγεις σελίδες πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1.

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τη συντόμευση για το Google now οταν σερνω το δάχτυλο προς τα πάνω στη κεντρική οθόνη

Ερώτηση 2.

Στο stock Androidυπαρχει η δυνατότητα απενεργοποιήσης εφαρμογών συστήματος (αφού δε μπορείς να τις αφαιρέσεις αν δεν είσαι root) εδώ κάτι αντίστοιχο δεν παίζει; Υπάρχουν εφαρμογές της Googleκαι από miui που δεν τις θέλω και θα βόλευε να τις απενεργοποιήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1.

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τη συντόμευση για το Google now οταν σερνω το δάχτυλο προς τα πάνω στη κεντρική οθόνη

Ερώτηση 2.

Στο stock Androidυπαρχει η δυνατότητα απενεργοποιήσης εφαρμογών συστήματος (αφού δε μπορείς να τις αφαιρέσεις αν δεν είσαι root) εδώ κάτι αντίστοιχο δεν παίζει; Υπάρχουν εφαρμογές της Googleκαι από miui που δεν τις θέλω και θα βόλευε να τις απενεργοποιήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πράγματι, ορισμένες εφαρμογές δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν, πχ. το Chrome.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1.

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τη συντόμευση για το Google now οταν σερνω το δάχτυλο προς τα πάνω στη κεντρική οθόνη

Ερώτηση 2.

Στο stock Androidυπαρχει η δυνατότητα απενεργοποιήσης εφαρμογών συστήματος (αφού δε μπορείς να τις αφαιρέσεις αν δεν είσαι root) εδώ κάτι αντίστοιχο δεν παίζει; Υπάρχουν εφαρμογές της Googleκαι από miui που δεν τις θέλω και θα βόλευε να τις απενεργοποιήσω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο τις εφαρμογές της Google απενεργοποιούνται drive, duo, play music, movies and TV, photos, talk back, text to speech engine.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι σε κάποιους ήρθε η αναβάθμιση σε V9.5.17.0.OEIMIFA.

 

Ελέγξτε τον αριθμό μοντέλου του κινητού σας από τις Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Όσοι έχετε έναν από τους αριθμού μοντέλων MEI7S / MZB6079IN / MZB6083IN έχετε τo Redmi Note 5 Pro India χωρίς την μπάντα B20.

 

Η έκδοση που πουλάει η InfoQuest είναι M1803E7SG (Redmi Note 5 AI Dual Camera Global), έχει την B20 και είναι για την Ινδονησία, Μαλαισία, Ταϊλάνδη και Βιετνάμ.

 

Υπάρχει επίσης η έκδοση M1803E7SH (Redmi Note 5 AI Dual Camera HONG KONG) που έχει την B20 και είναι για το Χονγκ Κονγκ.

 

Οι δύο εκδόσεις M1803E7SG και M1803E7SH έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά απλά προορίζονται για διαφορετικές αγορές.

 

Σε αυτό το link βλέπουμε τις διαφορετικές εκδόσεις για το Redmi Note 5

Edited by deliopoulos
Σύνδεσμος για τις διαφορετικές εκδόσεις
Link to comment
Share on other sites

Ποια σουίτα κατεβάσατε ώστε να συγχρονίζει με υπολογιστή; δοκίμασα την mi pc suite αλλά όλο λέει να αναβαθμίσω την συσκευή... Κατά περίεργο τρόπο η σουίτα της huawei που έχω από το p8 το αναγνώρισε αλλά δεν βλέπει τις επαφές, επίσης δοκίμασα και την Syncios και το βλέπει... Μην ξεχάσω να σας πω ότι με ένα παλιό καλώδιο που είχα μόνιμα στον υπολογιστή από ένα Nokia δεν γίνεται συγχρονισμός, έβαλα ένα άλλο και σε διαφορετική USB θύρα και το βρήκε... Είμαι με windows 7...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι σε κάποιους ήρθε η αναβάθμιση σε V9.5.17.0.OEIMIFA.

Αυτή η αναβάθμιση προορίζεται για το μοντέλο Redmi Note 5 Pro India (Όνομα μοντέλου: MEI7S / MZB6079IN / MZB6083IN)

Ελέγξτε τον αριθμό μοντέλου του κινητού σας από τις Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Όσοι έχετε έναν από τους παραπάνω αριθμού μοντέλων έχετε τo Redmi Note 5 Pro India χωρίς την μπάντα B20.

 

Η έκδοση που πουλάει η InfoQuest είναι M1803E7SG (Redmi Note 5 AI Dual Camera Global) και έχει την B20, είναι για την Ινδονησία, Μαλαισία, Ταϊλάνδη και Βιετνάμ.

 

Υπάρχει επίσης η έκδοση M1803E7SH (Redmi Note 5 AI Dual Camera HONG KONG) που έχει την B20 και είναι για το Χονγκ Κονγκ.

 

Οι δύο εκδόσεις M1803E7SG και M1803E7SH έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά απλά προορίζονται για διαφορετικές αγορές.

 

Μου ήρθε χθες η αναβάθμιση για το μοντέλο SG.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βάλουμε λάθος έκδοση?

Επίσης δεν είδα καμιά αλλαγή αφότου πέρασα χειροκίνητα την 9.5.17 συν ότι από τη προηγούμενη έκδοση προσπαθεί να πιάσει στη Vodafone 3g και μια πιάνει και μια οχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...