Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν συνδέεται με τίποτα, βρίσκει την τηλεόραση κάνει πως συνδέεται αλλά δεν... Αν έχετε βρει την λύση πείτε μου... το 5 plus συνδέεται μια χαρά και ότι άλλο κινητό έχω δοκιμάσει... Κατά τα λοιπά είναι πολύ καλό κινητό και το τσέκαρα με το huawei p8 που ήταν ναυαρχίδα και το σκίζει...
Με την αναβάθμιση διορθώθηκε, όλα οκ τώρα
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

39% Σε δύο μέρες και 8 ώρες, σχεδόν τέσσερις ώρες οθόνη με όλα ανοιχτά μαζί με bluetooth συνδεδεμένο μόνιμα με Smartwatch και bluetooth hands-free

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εσαι σιγουρος οτι ειχες 4G ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ότι σου δίνει το μαγαζί είναι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρώτον δε το αγοράζεις από ευρωπαικό μαγαζί αλλά από αποθήκη κινεζομάγαζου στην Ευρώπη.

2oν Σαφέστατα και δεν αλλάζει τίποτα και έχεις μόνο την εγγύηση απ'το geek.

Link to comment
Share on other sites

εσαι σιγουρος οτι ειχες 4G ;

Γιατί ψαρωσες?άλλο είναι έχω ανοικτό το gps και αλλο πλοηγουμαι,άλλο έχω ανοικτό το 4g και άλλο σερφαρω η βλέπω on line videos,κτλ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ψαρωσες?άλλο είναι έχω ανοικτό το gps και αλλο πλοηγουμαι,άλλο έχω ανοικτό το 4g και άλλο σερφαρω η βλέπω on line videos,κτλ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Εννοείται ότι αυτά που λέει ο φίλος ισχύουν, πάντως ναι ήταν ανοιχτό το 4G με πραγματική χρήση με Spotify και YouTube σίγουρα κάνα 2ωρο. Η περισσότερη χρήση μέσω wifi. Όλα αυτά το μεγαλύτερο διάστημα σε περιοχή με πολύ κακό σήμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται πληρως το beautification στην μπροστινή καμερα; Τραβαω σελφιε με viber και messenger και παρόλο που ειναι στις ρυθμισεις κλειστο το beauty mode, βγαινω πουδραρισμενος φουλλ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. σκευτομαι να παρω αυτη συσκευη η το xiaomi redmi note 5 γιατι μου χαλασε το samsung note 3. θελω εντυπωσεις,υπερ,κατα, κολληματα που εχει,πως παει απο καμερα,μπαταρια και μουσικη απο ακουστικα.α και αν κολαερι με εφαρμογες ανοιχτες. συγνωμη απλα εργαζομαι ολη μερα και δεν εχω χρονο να διαβασω.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διαλέγει το κινητό το πιο δυνατό σήμα από τα 2 wifi που έχω στο σπίτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να βάλω αυτό εδώ λέτε;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudie.autowifiswitcher

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει ένα λινκ με το νήμα του κινητού στο xda; δεν μπορώ να το βρω

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

Εγώ το παρήγγειλα χθες από ελληνικό μαγαζί 4/64 γαλάζιο, 199€ 204.7 με τα μεταφορικά δεν χρεώνει αντικαταβολή, κ με 2 χρόνια εγγύηση καταστήμαστματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και που παρατήρησα στο τηλέφωνο και λογικά φταίει η συσκευή. Με όποιον μιλάω στο Viber κλήση όχι μήνυμα οι συνομιλητές μου κάνουν παράπονα ότι ακούνε τη φωνή τους 2 φορές. Έκανα δοκιμή σε κάποιους και την ώρα που μιλούσαμε το κλείναμε και τους έπαιρνα με της γυναίκας μου και της κόρης μου το τηλέφωνο. Εκεί όλα καλά. Μόλις ξαναέπαιρνα με το δικό μου πάλι τα ίδια ακούνε τη φωνή τους 2 φορές σαν αντίλαλο. Έχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό; Τι μπορεί να φταίει;

Έχεις θήκη που διπλώνει (flip case);

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

Εγώ το παρήγγειλα χθες από ελληνικό μαγαζί 4/64 γαλάζιο, 199€ 204.7 με τα μεταφορικά δεν χρεώνει αντικαταβολή, κ με 2 χρόνια εγγύηση καταστήμαστματος.

 

 

προσεξτε αυτες τις 2ετιες και κατα ποσο ισχυουν.

γιατι διετια αντιπροσωπειας θα παρεις μονο απο καταστηματα που αγοραζουν απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια.

οι υπολοιπες διετιες ειναι του καταστηματος και δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να σε καλυψουν σε περιπτωση στραβης.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιες εφαρμογές συστήματος μπορουμε να κλεισουμε αφοβα τη χρηση δεδομενων στο παρασκηνιο ?

Γιατι μου φαίνεται σε σχεση με το Lenovo K3 Note που είχα μου τρώει αρκετά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ το παρήγγειλα χθες από ελληνικό μαγαζί 4/64 γαλάζιο, 199€ 204.7 με τα μεταφορικά δεν χρεώνει αντικαταβολή, κ με 2 χρόνια εγγύηση καταστήμαστματος.

Ρε παιδιά αυτό το εγγύηση καταστήματος δεν μπορώ να καταλάβω....το στέλνουν Κίνα η προκορντια κάπου?

Μια βδομάδα να κόψετε τον καφέ ....μα δεν είναι δα και τοσοοοοοοο μεγάλη τα 55€

Μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση κι η infoquest μεταπωλητής είναι

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο πρόβλημα με το κινητάκι μέχρι στιγμής τα χασίματα του wifi στο ίδιο δωμάτιο με το access point!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το εγγύηση καταστήματος δεν μπορώ να καταλάβω....το στέλνουν Κίνα η προκορντια κάπου?

Μια βδομάδα να κόψετε τον καφέ ....μα δεν είναι δα και τοσοοοοοοο μεγάλη τα 55€

Μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση κι η infoquest μεταπωλητής είναι

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Κοψε το καφέ για 2 βδομάδες και πάρε mi note 3. Αν μάλιστα τον κόψεις 4 παίρνεις και u11 :lol:

 

Ελάτε ρε παιδιά που δεν είναι σημαντική χρηματική διαφορά το 25% της τιμής. Θέμα προτεραιοτήτων είναι όλα. Κάποιους δεν τους νοιάζει η εγγυηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τον εκοψες για όλο τον χρονο :p

Έτσι είναι οι έρωτες....τα κόβεις όλα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τον εκοψες για όλο τον χρονο :p

Έτσι είναι οι έρωτες....τα κόβεις όλα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ποιον όλο το χρόνο; 410 ευρώ εχει, οπότε έρχετε στα 200 ευρω διαφορά. Εαν λοιπόν είναι 55 ευρώ οι καφέδες τη βδομάδα, μια χαρά βγαίνουν τα 200 ευρώ σε ένα μήνα :p

 

Τεσπα, το point μου είναι ότι η χρηματική διαφορά δεν είναι μικρή. Στη τελικη σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν και άλλες επιλογές όπως u ultra και lg g6 ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. σκευτομαι να παρω αυτη συσκευη η το xiaomi redmi note 5 γιατι μου χαλασε το samsung note 3. θελω εντυπωσεις,υπερ,κατα, κολληματα που εχει,πως παει απο καμερα,μπαταρια και μουσικη απο ακουστικα.α και αν κολαερι με εφαρμογες ανοιχτες. συγνωμη απλα εργαζομαι ολη μερα και δεν εχω χρονο να διαβασω.
Οι εντυπώσεις είναι θετικές σε γενικές γραμμές και σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.Θετικα καλή και μεγάλη οθόνη με καλή φωτεινότητα,καλή κατασκευή,καλές κεραίες,σε ακούνε και ακούς πολύ καλά χωρίς προβλήματα,καλη σύνδεση στο δίκτυο,καλό ηχείο, είναι δυνατό αλλά σε υψηλές εντασεις ψιλομπουκωνει,δεν κολλάει με εφαρμογές,κάμερες καλές,μπαταρία πολύ καλη.Από αρνητικά για εμένα είναι η έλλειψη usb type c,η έλλειψη nfc και κάποιες ελλείψεις στο software της xiaomi προς το παρόν ,αλλά σε γενικές γραμμές δεν θα έχεις προβληματα σε αυτά τα χρήματα και λίγο παραπάνω νομίζω είναι μονοδρομος το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

 

 

προσεξτε αυτες τις 2ετιες και κατα ποσο ισχυουν.

γιατι διετια αντιπροσωπειας θα παρεις μονο απο καταστηματα που αγοραζουν απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια.

οι υπολοιπες διετιες ειναι του καταστηματος και δεν ξερω κατα ποσο μπορουν να σε καλυψουν σε περιπτωση στραβης.

Δεν είναι αντιπροσωπεία,επίσημος μεταπωλητής είναι η όπως αλλιως θέλετε

Ονομάστε την....

Εμας μας ενδιαφέρει η εγγύηση δύο χρόνων που δίνει πραγματικά που είναι και το ζητούμενο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λεω να το παρω απο εδω τελικα

https://www.eglobalcentraluk.com/xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-dual-sim-black.html

 

απο οτι λενε δινουν και αυτοι 2 χρονια εγγυηση στανταρ

https://www.eglobalcentraluk.com/warranty-policy-en.html?desktop

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αντιπροσωπεία,επίσημος μεταπωλητής είναι η όπως αλλιως θέλετε

Ονομάστε την....

Εμας μας ενδιαφέρει η εγγύηση δύο χρόνων που δίνει πραγματικά που είναι και το ζητούμενο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

κατευθειαν απο αντιπροσωπεια,ετσι κι`αλλιως δεν εχουν προσβαση οι πελατες λιανικης.

απο κει και περα,εαν ειναι οντως επισημος μεταπωλητης(δηλαδη να προμηθευεται τηλεφωνα απο infoquest)

και στο εδωσε 200 κατοσταρικα,εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα λίγο στο νήμα του lg v30

Κάποτε που το κοίταζα δεν λένε και τα καλύτερα λόγια για το μαγαζί,δεν έχω ομως προσωπική εμπειρία.... εσύ αποφασίζεις

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατευθειαν απο αντιπροσωπεια,ετσι κι`αλλιως δεν εχουν προσβαση οι πελατες λιανικης.

απο κει και περα,εαν ειναι οντως επισημος μεταπωλητης(δηλαδη να προμηθευεται τηλεφωνα απο infoquest)

και στο εδωσε 200 κατοσταρικα,εισαι μια χαρα.

Μπερδευτηκαμε,για την infoquest λέω....

Δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα η Xiaomi, χοντρό εισαγωγέας είναι απλά έχει service senter εδώ δικό της και δίνει δύο χρόνια εγγύηση

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...