Jump to content

[S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήρα στα 638€ από Ελλάδα γιατί δεν είχα αποφασίσει ακομα ποια συσκευή θα πάρω όταν ανανεώθηκε το συμβόλαιο μου εδώ (και με το συμβόλαιο τόσο θα έβγαινε περιπου μέσα στη 2ετια).

Δεν μετάνιωσα στιγμή και δεν με ενδιαφέρει αν πέσει στα 400€ τον άλλο μήνα.

Η συσκευή θα με κρατήσει up to date για τα επόμενα 2-2μιση χρόνια μέχρι να υπάρχει κάτι αξιόλογο και σοβαρός λόγος αναβάθμισης.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο καθένας όπως νομίζει πράττει. Άλλος δίνει τα 900 την πρώτη βδομάδα και λέει και ευχαριστώ άλλοι περιμένουν 3 4 5 μήνες και το περνουν στη μισή τιμή.

 

Για μένα το δεύτερο είναι πολύ πιο συνετή κίνηση. Και περνεις ένα προϊόν σε πιο σωστη τιμή από την αρχική και δεν θα έχεις τα προβλήματα που έχουν οι πρώτες παρτίδες που πάντα θα βγάλουν πρόβλημα. Έτσι κάνω με τα περισσότερα ακριβά προϊόντα που αγοράζω και δεν έχω βγει ποτέ χαμένος ούτε είχα πρόβλημα με κατασκευαστικο λάθος.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα, αγοράσαμε στην δουλειά 4-5 κινητά από σκρουτζο-μαγαζί γιατί έχει καλές τιμές και είναι ενός γνωστού φίλου.

 

Λίγους μήνες μετά την αγορά των κινητών, λαμβάνουμε τηλεφώνημα από άγνωστο νούμερο (κέντρο Αθήνα, 210 κάτι), είναι από κάποια υποδιεύθυνση της ασφάλειας και μας ενημέρωσαν ότι τα νέα μας κινητά είναι κλεμμένα από κατάστημα της vodafone.

 

Έπρεπε να πάμε με τα κινητά σε ένα γραφείο της ασφάλειας, να τα παραλάβουν και να τα καταγράψουν, για την υπόθεση κλοπής, η οποία έχει εισαγγελική εντολή με βάση τα IMEI των κλεμμένων κινητών. Ευτυχώς είχαμε τα τιμολόγια αγοράς από το συγκεκριμένο e-shop του σκρουτζ και δεν μπλέξαμε με την αστυνομία.

 

Προσωπική εμπειρία, άρα κάποιες "φήμες" δεν είναι παραμύθια :blink:

 

Το S8+ μου το έκαναν δώρο και το βρήκα "παντόφλα" και ενοχλητικά βαρύ. Έτσι το έδωσα και αγόρασα ένα S8. Το είδα στο σκρουτζ, πήρα τηλέφωνο το κατάστημα, πήγα από εκεί και το άνοιξα επιτόπου. Ήταν όλα μια χαρά και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Στους γνωστούς που με ρωτάνε με την πρώτη αντίδραση ότι "μήπως δεν είναι ίδιο? Μήπως δεν έχει εγγύηση? Μήπως είναι κλεμμένα?" ναι μέχρι και αυτό έχω ακούσει. Τους στέλνω κατευθείαν στις μεγάλες αλυσίδες που αγαπάνε.
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινεις νομιζω, οτι χωρις το ονομα του eshop και τα στοιχεια της εισαγγελικης εντολης, η περιπετεια σου δεν βοηθα εμας τους υπολοιπους.

Επιπλεον αν θες αναφερε και πως (αν τελικα) πηρατε πισω τα χρηματα σας.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα, αγοράσαμε στην δουλειά 4-5 κινητά από σκρουτζο-μαγαζί γιατί έχει καλές τιμές και είναι ενός γνωστού φίλου.

 

Λίγους μήνες μετά την αγορά των κινητών, λαμβάνουμε τηλεφώνημα από άγνωστο νούμερο (κέντρο Αθήνα, 210 κάτι), είναι από κάποια υποδιεύθυνση της ασφάλειας και μας ενημέρωσαν ότι τα νέα μας κινητά είναι κλεμμένα από κατάστημα της vodafone.

 

Έπρεπε να πάμε με τα κινητά σε ένα γραφείο της ασφάλειας, να τα παραλάβουν και να τα καταγράψουν, για την υπόθεση κλοπής, η οποία έχει εισαγγελική εντολή με βάση τα IMEI των κλεμμένων κινητών. Ευτυχώς είχαμε τα τιμολόγια αγοράς από το συγκεκριμένο e-shop του σκρουτζ και δεν μπλέξαμε με την αστυνομία.

 

Προσωπική εμπειρία, άρα κάποιες "φήμες" δεν είναι παραμύθια :blink:

 

 

Το κείμενο σου απλά δεν έχει καμία λογική!! Αγοράσατε 4 ή 5 κινητά? Όλοι μαζί?? Ρεφενέ?? Όλοι το ίδιο μοντέλο πήρατε? Πως? Από φίλο που έχει σκρουτζομάγαζο? Σχετικά πρόσφατα τα πήρατε αλλά πριν από λίγους μήνες σας πήραν τηλέφωνο? what?

Και αντί να σας κλειδώσουν τα κινητά μέσω imei, έκατσε ο καλός αστυνόμος και σας πήρε έναν έναν τηλέφωνο (που το βρήκε ότι το τηλέφωνο σας αντιστοιχεί στο imei της συσκευής που έχετε στην κατοχή σας?) για να πάτε τα κινητά πίσω ύστερα από εισαγγελική εντολή??? Και τελικά τα δώσατε όλοι τα τηλέφωνα σας στην αστυνομία ή τα πήγατε αυτοπρόσωπος στον εισαγγελέα? Πήγατε όλοι μαζί ή ένας ένας? Λεφτά σας δώσανε πίσω ή όχι? Δικαστήριο θα γίνει? .......

 

Έλεος ρε φίλε απλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αναφέρω λεπτομέρειες, αυτό που κατάλαβα είναι πως αν δεν είχαμε τα τιμολόγια αγοράς θα είχαμε πρόβλημα, όπως μας είπαν. Το e-shop μας έδωσε καινούργια κινητά και ζήτησαν συγνώμη.

 

Καταλαβαινεις νομιζω, οτι χωρις το ονομα του eshop και τα στοιχεια της εισαγγελικης εντολης, η περιπετεια σου δεν βοηθα εμας τους υπολοιπους.

Επιπλεον αν θες αναφερε και πως (αν τελικα) πηρατε πισω τα χρηματα σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είμαστε παιδάκια, στην δουλειά αγοράζουμε και 4-5 αυτοκίνητα για τις ανάγκες της εταιρείας, στα κινητά θα κολλήσουμε;

 

Ναι ήταν όλα το ίδιο μοντέλο. Τι πως; τα αγοράσαμε με τιμολόγιο από το e-shop.

 

Το κείμενο σου απλά δεν έχει καμία λογική!! Αγοράσατε 4 ή 5 κινητά? Όλοι μαζί?? Ρεφενέ?? Όλοι το ίδιο μοντέλο πήρατε? Πως? Από φίλο που έχει σκρουτζομάγαζο? Σχετικά πρόσφατα τα πήρατε αλλά πριν από λίγους μήνες σας πήραν τηλέφωνο? what?

Και αντί να σας κλειδώσουν τα κινητά μέσω imei, έκατσε ο καλός αστυνόμος και σας πήρε έναν έναν τηλέφωνο (που το βρήκε ότι το τηλέφωνο σας αντιστοιχεί στο imei της συσκευής που έχετε στην κατοχή σας?) για να πάτε τα κινητά πίσω ύστερα από εισαγγελική εντολή??? Και τελικά τα δώσατε όλοι τα τηλέφωνα σας στην αστυνομία ή τα πήγατε αυτοπρόσωπος στον εισαγγελέα? Πήγατε όλοι μαζί ή ένας ένας? Λεφτά σας δώσανε πίσω ή όχι? Δικαστήριο θα γίνει? .......

 

Έλεος ρε φίλε απλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αναφέρω λεπτομέρειες, αυτό που κατάλαβα είναι πως αν δεν είχαμε τα τιμολόγια αγοράς θα είχαμε πρόβλημα, όπως μας είπαν. Το e-shop μας έδωσε καινούργια κινητά και ζήτησαν συγνώμη.

 

Αυτα που αναφερεις δεν βγαζουν νοημα.

Δεν εχω νομικες γνωσεις αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να ξεμπλεξεις τοσο απλα σε μια υποθεση κλεπταποδοχης, με ενα συγγνωμη και μια τοσο "προθυμη" αντικατασταση απο πλευρας του eshop-κλεπταποδοχου.

Αν λοιπον δεν αναφερεις τις λεπτομερειες που σου ζηταμε, ουτε εμας βοηθας αλλα ουτε και την περιπτωση σου υποστηριζεις.

Κατι ΤΟΣΟ σοβαρο (κι αφου εχεις και τις αναλογες αποδειξεις, οπως γραφεις), δεν ειναι απλα μια φημη ή μια ανυποστατη κατηγορια που δεν μπορει να δημοσιευτει, αντιθετα ΠΡΕΠΕΙ για το καλο ολων μας να αναφερεις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως συνεχισατε να παρεχετε υποστηριξη στο καταστημα που -οπως γραφεις- σας πουλησε κλεμμενα κινητα ,αντι να ζητησετε τα χρηματα σας πισω και να τα αγορασετε απο αλλο πιο αξιοπιστο καταστημα με το φεσι βεβαια των 200 ευρω....προκαλει εντυπωση η ολη ιστορια και με το συμπαθειο δηλαδη....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ γυρίσατε πίσω τα κινητά και σας έδωσε άλλο το eshop και δεν ούτε γάτα ούτε ζημιά

 

Sorry αλλά δεν πιστεύω τίποτα. Δεν λες καν το όνομα του μαγαζιού. Προσπερνάμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δεν έχω γνώσεις νομικής, αλλά κάποιος που έχει μαγαζί μπορεί να κλέψει και να πουλήσει κανονικά το προϊόν με τιμολόγιο?

Δεν υπάρχουν στα μαγαζιά χαρτιά αγόρασα αυτά χονδρική και τα πουλάω λιανική?

Δεν σε αμφισβητώ γιατί δεν έχω τις ανάλογες γνώσεις, αλλά αν δεν μας πεις μαγαζί και τα έγραφα που έχεις πως να πιστουμε 100%?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω τι μας ενδιαφέρουν αυτά.

Αποκλειστικά στα s8 έγιναν αυτά?

Ανοίξτε ένα θέμα "εξαπάτηση από φίλο με σκρουτζομάγαζο" και αναλύστε τα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα, αγοράσαμε στην δουλειά 4-5 κινητά από σκρουτζο-μαγαζί γιατί έχει καλές τιμές και είναι ενός γνωστού φίλου.

 

Λίγους μήνες μετά την αγορά των κινητών, λαμβάνουμε τηλεφώνημα από άγνωστο νούμερο (κέντρο Αθήνα, 210 κάτι), είναι από κάποια υποδιεύθυνση της ασφάλειας και μας ενημέρωσαν ότι τα νέα μας κινητά είναι κλεμμένα από κατάστημα της vodafone.

 

Έπρεπε να πάμε με τα κινητά σε ένα γραφείο της ασφάλειας, να τα παραλάβουν και να τα καταγράψουν, για την υπόθεση κλοπής, η οποία έχει εισαγγελική εντολή με βάση τα IMEI των κλεμμένων κινητών. Ευτυχώς είχαμε τα τιμολόγια αγοράς από το συγκεκριμένο e-shop του σκρουτζ και δεν μπλέξαμε με την αστυνομία.

 

Προσωπική εμπειρία, άρα κάποιες "φήμες" δεν είναι παραμύθια :blink:

 

Το S8+ μου το έκαναν δώρο και το βρήκα "παντόφλα" και ενοχλητικά βαρύ. Έτσι το έδωσα και αγόρασα ένα S8. Το είδα στο σκρουτζ, πήρα τηλέφωνο το κατάστημα, πήγα από εκεί και το άνοιξα επιτόπου. Ήταν όλα μια χαρά και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

 

Χαχαχαχα...

ΤΟ τρολ της ημέρας έκανε την εμφάνισή του στο φόρουμ...!!!....Μήπως ο "γνωστός φίλος" σας έκανε και ντου στη vodafone και σήκωσε όλο το μαγαζί

ποιά vodafone ήταν αγορίνα να πάμε και μείς ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω το s8+ απο το σκρουτζ τωρα που κατέβηκε αρκετά η τιμή αλλά δεν θέλω να είναι branded (λόγω του bloatware). Υπαρχει περίπτωση τα μαγαζια να φέρνουν unbranded συσκευές; και αν ναι μπορώ να το ρωτήσω;

(ΥΓ απ´ ότι έχω δει τα περισσότερα στο skroutz είναι από Vodafone Ιταλίας , άμα περαστεί ελληνική rom χάνεται η εγγύηση έτσι;)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω το s8+ απο το σκρουτζ τωρα που κατέβηκε αρκετά η τιμή αλλά δεν θέλω να είναι branded (λόγω του bloatware). Υπαρχει περίπτωση τα μαγαζια να φέρνουν unbranded συσκευές; και αν ναι μπορώ να το ρωτήσω;

(ΥΓ απ´ ότι έχω δει τα περισσότερα στο skroutz είναι από Vodafone Ιταλίας , άμα περαστεί ελληνική rom χάνεται η εγγύηση έτσι;)

Ευχαριστώ

Καλή ερώτηση και εμένα με ενδιαφέρει να το πάρω από Σκρουτζομάγαζο αλλά μόνο unbranded. Επίσης θα με ενδιέφερε και το δίκαρτο αλλά από ότι κατάλαβα δεν έρχεται Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βρεις το δικαρτο αλλα δεν θα εχεις εγγυηση.κοιτα ebay

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι πολύ σημαντική για εμένα οπότε αν το πάρω θα πάρω το μονόκαρτο. Ευχαριστώ πάντως.

 

Τι θα συμβουλεύατε να προσέξει ένας νέος αγοραστής του s8? Πχ πώς να δούμε αν είναι unbranded η αν έχει αυτό το πρόβλημα που λένε με την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ποιό πιστευεται ταιριάζει καλύτερα στο s8 plus το arctic silver ή το orchid gray?το σκέφτομαι και δεν μπορώ να αποφασίσω πείτε μου και εσεις την γνώμη σας! ευχαριστώω!
Link to comment
Share on other sites

Miltos74 Φαίνεται πολύ σκούρο το orchid gray?σε ποιό χρώμα απο όλα πιστευεις φαίνονται λιγοτερο οι δαχτυλιές? !!
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά, αν δεν τα δεις από κοντά και δεν τα κρατήσεις σε διάφορες γωνίες για να δεις πως "παίζει" το κάθε χρώμα, δεν γίνεται να αποφασίσεις με τα γούστα κάποιου άλλου.

Εκτός αν πας σε κλασσικές αποχρώσεις, μαύρο πχ που ξέρεις τι να περιμένεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά, αν δεν τα δεις από κοντά και δεν τα κρατήσεις σε διάφορες γωνίες για να δεις πως "παίζει" το κάθε χρώμα, δεν γίνεται να αποφασίσεις με τα γούστα κάποιου άλλου.

Εκτός αν πας σε κλασσικές αποχρώσεις, μαύρο πχ που ξέρεις τι να περιμένεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Θα συμφωνήσω απόλυτα και εγω δεν είχα καταλήξει και όταν τα ειδα από κοντά πήγα στο orchid gray καρφωτα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μια απο τα ίδια ανάμεσα σε αυτά τα δυο χρώματα ήμουν αλλα κατέληξα στο orchid gray ειναι πολυ ιδιαίτερο χρώμα και ανάλογα με τον φωτισμό ειναι σαν να αλλάζει κάπως χρώμα μια ειναι σαν να ειναι ασημί με γκρι μια σαν να γίνεται ποιο σκούρο κάπως και μια σαν να ειναι γκρι με μοβ κάπως.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφει ο dim2. Aνάλογα πως πέφτει το φως έχει και διαφορετική απόχρωση.

Η ένσταση μου ειδικά για το μαύρο είναι ότι το μεταλο γύρω γύρω δείχνει σαν πλαστικό.

Για τις δαχτυλιες τώρα θεωρώ ότι καλύτερο στο να μη φαίνονται είναι το Silver μετά το Orchid gray και χειρότερο το μαύρο.

Για τις δαχτυλιες βέβαια μη σε σκάει γιατί χωρίς θήκη αυτό το κινητό απαγορεύεται να κυκλοφορεί ελέω πτώσης και γυαλιού παντού.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφει ο dim2. Aνάλογα πως πέφτει το φως έχει και διαφορετική απόχρωση.

Η ένσταση μου ειδικά για το μαύρο είναι ότι το μεταλο γύρω γύρω δείχνει σαν πλαστικό.

Για τις δαχτυλιες τώρα θεωρώ ότι καλύτερο στο να μη φαίνονται είναι το Silver μετά το Orchid gray και χειρότερο το μαύρο.

Για τις δαχτυλιες βέβαια μη σε σκάει γιατί χωρίς θήκη αυτό το κινητό απαγορεύεται να κυκλοφορεί ελέω πτώσης και γυαλιού παντού.

 

Συμφωνώ με το μαύρο οτι το γύρο πλαίσιο μοιάζει με πλαστικό ειναι πολλοί η οποίοι το λένε, σίγουρα αφηνει δαχτυλιες γενικα ενα αρνητικό του γυαλιού δυστυχώς και εννοείται πως θελει θήκη.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του G950 με G950F ή είναι τυπογραφικό των καταστημάτων του skroutz?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...