Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει root την συσκευή; Αξίζει πιστεύεται τον κόπο; Εχω βρει στο XDA για περασμα της 10 μεσω line age os εναν οδηγό: https://forum.xda-developers.com/p10-lite/development/rom-aosp-10-huawei-p10-lite-t4008983, αλλα δεν ξανά κάνει τέτοια διαδικασία και φοβάμαι μην brickάρει η συσκευή.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

έψαξα λίγο το θέμα άλλα δεν βρήκα κάτι ..

το ηχείο παίζει αρκετά χαμηλά .. έχω κάνει 2 hard reset άλλα τίποτα.

το έχει αντιμετωπίσει κανείς ?

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Όταν ενεργοποιείς το wifi calling, το εικονίδιο που εμφανίζεται είναι αυτό του voLTE και όχι το κλασικό με το ακουστικό και τις μπάρες του wifi;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση! Εκτός από το μήνυμα προς τον πάροχο για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας και ενεργοποίηση της συγκεκριμένης ρύθμισης στο κινητό, χρειάζεται κάποιο επιπλέον βήμα; Γιατί με λειτουργία πτήσης δεν καλεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανονικά volte τώρα; Αν ναι, θα πρέπει αφού έχεις και ενεργό το wifi calling βάζοντας το κινητό σε λειτουργία πτήσης με ανοιχτό wifi να κάνεις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει επιλογή να ακούγεται ήχος όταν φορτίσει η μπαταρία;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή να ακούγεται ήχος όταν φορτίσει η μπαταρία;

 

Οχι αλλα αν περασεις εφαρμογη παρακολουθησης της μπαταριας οπως acubattery-gsam μπορεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με το gmail που δεν συγχρονίζει και στέλνει ειδοποιήσεις.. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με το gmail που δεν συγχρονίζει και στέλνει ειδοποιήσεις

Μήπως να το βγάλεις και να το επανεγκαταστησεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε με διαγραφή cache και δεδομένων...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τελικά δουλέψανε... Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα και καλο μηνα. εχω το εξης προβλημα στο κινητο μου. οταν ειμαι σε κληση μου σταματανε τα δεδομενα ειτε ειναι σε συνδεση με wifi ειτε με δεδομενα κινητης . γνωριζεται κατι γιαυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο huawei p10 lite , και εχω καποιες ερωτησεις.

δεν επιλεγω καινουργιο μοντελο διοτι διαβασα οτι δεν υπαρχει android market αλλα το app galery και δεν υπαρχουνε πολλες εφαρμογες πολυ φαουλ αυτο για εμενα.

Για αυτο και ψαχνω να παρω αυτο το κινητο διοτι εχει android market κανονικα.

Γνωριζεται αμα εχει led notification ; . επισης ειναι 4g+ ή σκετο 4g ; .

απο αυτονομια πως παει; .

nfc εχει ; δουλευει καλα; με μια θηκη πορτοφολι που μπαινει μεσα το κινητο θα μπορει να δουλεψει το nfc ; .

γενικα παιρνει αναβαθμισεις;

τελος ραδιοφωνο εχει; .

γενικα εψαχνα smartphone huawei με nfc για αυτο εχω καταληξει σε αυτο, αν υπηρχε κατι πιο οικονομικο απο αυτο και γνωριζει καποιος καποιο αλλο μοντελο αμα μπορει να μου πει .

ειχα δει και το honor 10 και φαινεται να καλυπτει οτι θελω παραπανω , αλλα καπου με ξενερωνει η εμφανιση του λογοτυπου , αν και ξερω οτι ειναι παρακλαδι της huawei.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Γίαννης

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ παλιό το p10 lite. Αν το βρήκες με τύπου 50€, πάρτο.

Μόνο τα φετινά δεν έχουν play store, δεν χρειάζεται να πάρεις κινητό του 2017.

Είναι απλό 4G. Έχει αναβαθμιστεί σε Android 8 (έκδοση του 2017) και δεν θα πάρει άλλη αναβάθμιση.

 

Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στο Επιλογή συσκευής, για να σε βοηθήσουμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο huawei p10 lite , και εχω καποιες ερωτησεις.

δεν επιλεγω καινουργιο μοντελο διοτι διαβασα οτι δεν υπαρχει android market αλλα το app galery και δεν υπαρχουνε πολλες εφαρμογες πολυ φαουλ αυτο για εμενα.

Για αυτο και ψαχνω να παρω αυτο το κινητο διοτι εχει android market κανονικα.

Γνωριζεται αμα εχει led notification ; . επισης ειναι 4g+ ή σκετο 4g ; .

απο αυτονομια πως παει; .

nfc εχει ; δουλευει καλα; με μια θηκη πορτοφολι που μπαινει μεσα το κινητο θα μπορει να δουλεψει το nfc ; .

γενικα παιρνει αναβαθμισεις;

τελος ραδιοφωνο εχει; .

γενικα εψαχνα smartphone huawei με nfc για αυτο εχω καταληξει σε αυτο, αν υπηρχε κατι πιο οικονομικο απο αυτο και γνωριζει καποιος καποιο αλλο μοντελο αμα μπορει να μου πει .

ειχα δει και το honor 10 και φαινεται να καλυπτει οτι θελω παραπανω , αλλα καπου με ξενερωνει η εμφανιση του λογοτυπου , αν και ξερω οτι ειναι παρακλαδι της huawei.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Γίαννης

 

Οτι θες το κανει κανονικα το P10LITE απο αυτα που γραφεις απο πανω , αλλα απο εκει και περα να αγορασεις κατι νεοτερο.

Ας πουμε το HUAWEI P30 LITE , απο οτι γνωριζω εχει κανονικα store.

Το μονο που δεν ξερω ειναι αν εχει ραδιο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

δεν ενημέρωσαν όμως το επίπεδο ενημέρωσης ασφαλείας του Android.

 

Διόρθωση. Ο λόγος που έκανα την αναβάθμιση ήταν γιατί έλεγε ότι θα κάνουν ενημέρωση στον κώδικα ασφαλείας.

Παρόλα αυτά μετά την αναβάθμιση, στις ρυθμίσεις συνέχιζε να γράφει ότι είναι του Απρίλη του 2019. Σήμερα που το έλεγξα πάλι γράφει ότι είναι του Ιουλίου του 2020, μάλλον κάτι θα κόλλησε στο κινητό.

Edited by narf
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

παιδιά έχει ξεκλειδώσει κανείς bootloader? θέλω να βάλω καμία custom rom αλλά από ότι βλέπω και στο xda πρέπει να πληρώσεις για το unlock code και πρέπει να κανείς και downgrade γιατί με την τελευταία ενημέρωση δεν γίνεται από ότι κατάλαβα

υπάρχει κανένας αναλυτικός οδηγός ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...