Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Αγόρασα χθές το κινητό απο γνωστή αλυσίδα 32gb/3 ram κάπου είδα οτι υπάρχει και με 4 αλλα δεν έχω βγάλει άκρη τι συμβαίνει, αλλά το βασικό που θέλω να ρωτήσω ερχόμενος απο samsung j5 είναι πως μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd? Ευχαριστώ πολυ. Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μεταφέρονται πλέον, δυστυχώς.τα 32 gb (23+ ουσιαστικά ) πρέπει να σε καλύψουν, εννοείται όλα τα υπόλοιπα πάνε στην microsd.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το αγόρασα κι εγώ σήμερα αλλά κι εμένα είναι με τα 3gb ram και μονοκαρτο, αυτό το κατάλαβα εκ των υστέρων βέβαια αλλά δεν με πειράζει και τόσο!

Όντως η οθόνη του είναι εξαιρετική αλλά δεν ξέρω πως είναι του p9 lite.

Ήθελα να 'ξερά τι της θέλουν τόσες εκδοσης(4gb-3gb και μονοκαρτο και δικαρτο)!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του p10 lite είναι καλύτερη στην αίσθηση από αυτή του p9 lite 2017; Έχει ελαιοφοβικη επίστρωση;

Εχει oleophobic coating η οθόνη του και σαν απόδοση είναι εξαιρετική,παρόλο που είναι IPS είναι τόσο σωστή χωρίς ίχνος backlight bleeding,σωστό calibration και πολύ καλή φωτεινότητα,κάτω από τον ήλιο πολύ καλή αναγνωσιμότητα.

Εγώ το πούλησα βέβαια εδώ και μέρες γιατί μου έφεραν άλλη συσκευή και βρέθηκα να έχω 3 συσκευές,το P10 lite πραγματικά είναι καλή συσκευή και σωστή σε όλα,το μόνο που με δυσκόλεψε λίγο στις λίγες μέρες που το είχα ήταν οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος που δεν τις έδειχνε όλες (γνωστό θέμα του EMUI που έχει αναλυθεί επαρκώς).

Με μια τιμή κάτω από τα 250 θα αξίζει ακόμα πιο πολύ και σίγουρα αν το συγκρίνω με το Galaxy A5 2017 που επίσης είχα χρησιμοποιήσει για λίγες μέρες,είναι σαφώς καλύτερο σε όλους τους τομείς,κάμερα,ηχείο και σβελτάδα.

Link to comment
Share on other sites

USB OTG υποστηρίζει χωρίς root; Το P9 lite δεν υποστηρίζει...

Ναι υποστηρίζει κανονικά!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα στα σκρουτζομάγαζα ότι η τιμή του είναι στα € 284,60, και με RAM: 4 GB.
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα στα σκρουτζομάγαζα ότι η τιμή του είναι στα € 284,60, και με RAM: 4 GB.

 

Έχει δύο εκδόσεις στην δικαρτη εκδοχή.

 

281,99 δικαρτο με 3gb ram

335,64 δικαρτο με 4gb ram

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηρίζει κανονικά!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο εξαιρετικό P9 lite το μόνο που με χάλαγε ήταν η απουσία USB OTG. Αφού στο P10 lite υποστηρίζεται μιλάμε για πολύ ολοκληρωμένη πρόταση. Από αυτονομία πώς τα πάει;

 

Βέβαια σε σχέση με το P9 lite βλέπω έχει χειρότερη κάμερα στα χαρτιά τουλάχιστον (13MP, f/2.0 το P9 lite, 12MP, f/2.2 το P10 lite). Περίεργο!

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Έχω αγοράσει το P10 lite και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα που έχω και δεν μπορώ να το λύσω είναι ότι όταν κάνουν κλήσεις internet (πχ. viber,whatsup κτλ) και έχω bluetooth τότε ακούω ένα ενοχλητικό BEEP κάθε 10 secs. Δεν είναι καμία ρύθμιση και έχω δοκιμάσει και δεύτερο bluetooth και πάλι τα ίδια.

 

Σίγουρα είναι το Android 7 του Huawei

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχετε ενα νεο κατοχο στην παρεα σας ο οποιος ειπε να δοκιμασει και την κινεζικη πλευρα των smartphone αφου ειναι 1η παγκοσμιος στην θεση των κινητων συμφωνα με στατιστικες ερευνες. Κατοχος και εγω του μικρου P10. Το πηρα και πραγματικα ειμαι κατενθυσιασμενος ως τωρα μηδεν κολληματα και ολα πηγαινουν πολυ γρηγορα. Και το αποτυπωμα δουλευει μια χαρα. Ειμαι χρηστης της εκδοσης με τις δυο καρτες (Αυτη ειναι διαθεσιμη στην Κυπρο)

Χαρακτηριστικα:

 

Οθόνη: Πολλαπλής αφής capacitive LTPS IPS 5.2", 16M χρωμάτων

Ανάλυση οθόνης: 1080 x 1920 pixels (424 ppi)

Chipset: HiSilicon Kirin 658

Επεξεργαστής: Quad-core 2.1GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.7GHz Cortex-A53

GPU: Mali-T830MP2

Λειτουργικό Σύστημα: Android OS, v7.0 (Nougat)

Κάμερα: 12.0 megapixels, autofocus, dual-LED flash (πίσω), 8.0 megapixels (μπροστά)

Βίντεο: 1080p @ 60fps

Εσωτερική μνήμη: 32GB

RAM: 3GB

Υποστηριζόμενες κάρτες μνήμης: microSD μέχρι 256GB

GPS: Ναι, με υποστήριξη A-GPS και GLONASS

Συνδεσιμότητα: Dual Sim, GPRS, 4G LTE, 3G, EDGE, Bluetooth v4.1, Wi-Fi b/g/n/ac, Wi-Fi direct, Hotspot, microUSB, NFC, 3.5mm jack, FM radio

Υποστηριζόμενα αρχεία ήχου: MP3, WAV, WMA, eAAC+, Flac

Υποστηριζόμενα αρχεία βίντεο: XviD, MP4, H.264, WMV

Αισθητήρες: Accelerometer, proximity, compass, gyro, fingerprint

Μπαταρία: Li-Ion 3000 mAh

Διαστάσεις (mm): 146.5 x 72 x 7.2

Βάρος (g): 146

Χρώμα: Μαύρο

 

Εικονες:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Αποριες ερωτησεις:

1) Πως βαζω μια στανταρ εικονα στην οθονη κλειδωματος ;

2) Πως βαζω ηχο κατα την πληκτρολογηση των λεξεων ;

Αν εχω αλλες αποριες εδω θα μαστε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1)Κλειδωνεις το κινηντο και μετα πηγαινεις στην οθονη κλειδωματος, κανεις swipe up απο κατω και αρχιζεις και κανεις scrolling δεξια για να δεις ποια εικονα σου αρεσει. Οπου σου αρεσει σταματας , πατας το εικονιδιο αριστερα και κλειδωνει εκει. Δε ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις αλλα αν πας εκει θα το βρεις

 

2)Settings - Advanced settings - Language&Input - Swiftkey Keyboard - Typing - Sound and Vibration

Link to comment
Share on other sites

1)Κλειδωνεις το κινηντο και μετα πηγαινεις στην οθονη κλειδωματος, κανεις swipe up απο κατω και αρχιζεις και κανεις scrolling δεξια για να δεις ποια εικονα σου αρεσει. Οπου σου αρεσει σταματας , πατας το εικονιδιο αριστερα και κλειδωνει εκει. Δε ξερω αν σου εδωσα να καταλαβεις αλλα αν πας εκει θα το βρεις

 

2)Settings - Advanced settings - Language&Input - Swiftkey Keyboard - Typing - Sound and Vibration

Καλημερα φιλε μ να σαι καλα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα! Εγω ερχόμενος απο P8, επειδη δεν ειχα αρκετο budget για P10 πηγα στο Lite. Εγω δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος, σε συγκριση πάντα με το P8. Η καμερα του για μενα χαλια μαυρα, αργη εστιαση και καθολου καλή χρηση του φωτός της μερας και οχι μονο. Και το χειρότερο ο επεξεργαστής. Το P8 με τον 935 φυσαγε και ακομα φυσαει. To p10 lite με τον 658, παρολο που ειναι χιονισμένος σε σχεδον ιδια και μεγαλυτερη ταχύτητα, αποδιδει χειροτερα για μενα, δηλαδη στο ανοιγμα των εφαρμογών και στην εναλλαγη μεταξυ ανοιχτων εφαρμογων. Και δεν θα αναφερθω σε συνεχη κολληματα, χωρις να εχω εγκαταστησει και πολλες εφαρμογες. Το μονο καλυτερο σε σχεση με το P8 ειναι η οθόνη. Δεν το κρατησα εννοειται, το εδωσα. Απλα να ξαναπω οτι το συγκρινω με το P8 και οχι γενικα, γι αυτο και δεν με ικανοποίησε! Ελπιζω να βοηθησα!
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του p9 lite στο δικαρτο που έπρεπε να βγάλεις τη μια sim για να βάλεις κάρτα αποθηκευτικου χώρου ( sd ), υπάρχει και στο p10 lite?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kyle4
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημα του p9 lite στο δικαρτο που έπρεπε να βγάλεις τη μια sim για να βάλεις κάρτα αποθηκευτικου χώρου ( sd ), υπάρχει και στο p10 lite?

 

Το ίδιο ισχύει και εδώ... μπορείς να έχεις 2 Nano SIM cards, ή 1 Nano SIM card και 1 microSD card. Δεν είναι πρόβλημα, είναι χαρακτηριστικό.

http://consumer-res.huaweistatic.com/minisite/newproGuide/worldwide/P10lite/assets/images/index_4.png?1492053605621

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση τα μονοκαρτα να γίνουν δικαρτα με αλλαγή rom?

Κάποτε νομίζω γινόταν σε κάποια huawei!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εσεις πως ρυθμισατε την εφαρμογη E-Mail της Huawei και εγω δεν μπορω. Βαζω τα στοιχεια μου κανονικα στην εφαρμογη επιλεγω πρωτα GMAIL και μου βγαζει λαθος ρυθμισεις ολα ειναι σε αυτοματο. Αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο.

 

18839705_1323536394434780_6034976622849636132_o.jpg

 

Το email και το pass ειναι σωστα.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εσεις πως ρυθμισατε την εφαρμογη E-Mail της Huawei και εγω δεν μπορω. Βαζω τα στοιχεια μου κανονικα στην εφαρμογη επιλεγω πρωτα GMAIL και μου βγαζει λαθος ρυθμισεις ολα ειναι σε αυτοματο. Αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο.

 

 

 

Το email και το pass ειναι σωστα.

Καλό θα ήταν να σβήσεις τι Screen shot που έχεις ανεβάσει γιατί φαίνονται το email σου και to password.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vogias
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να σβήσεις τι Screen shot που έχεις ανεβάσει γιατί φαίνονται το email σου και to password.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ τα απεκρυψα. Αλλα γιατι να μου το κανει αυτο το προβλημα και πως το λυνω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα απεκρυψα. Αλλα γιατι να μου το κανει αυτο το προβλημα και πως το λυνω ;

 

για να το παρει πρεπει να μπεις στο λογαριασμο σου στο gmail και στη ρυθμηση συνδεση και ασφαλεια να τικαρεις το¨' Να επιτρέπονται οι λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές: ΑΝΕΝΕΡΓΟ Να επιτρέπονται οι λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές: ΑΝΕΝΕΡΓΟ'''ΕΝΕΡΓΌ

Ορισμένες εφαρμογές και συσκευές χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλή τεχνολογία, αφήνοντας το λογαριασμό σας πιο ευάλωτο. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε την πρόσβαση για αυτές τις εφαρμογές (κάτι που σας συνιστούμε) ή να τις χρησιμοποιήσετε αγνοώντας τους κινδύνους.[/color]

Ορισμένες εφαρμογές και συσκευές χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλή τεχνολογία, αφήνοντας το λογαριασμό σας πιο ευάλωτο. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε την πρόσβαση για αυτές τις εφαρμογές (κάτι που σας συνιστούμε) ή να τις χρησιμοποιήσετε αγνοώντας τους κινδύνους.

Link to comment
Share on other sites

για να το παρει πρεπει να μπεις στο λογαριασμο σου στο gmail και στη ρυθμηση συνδεση και ασφαλεια να τικαρεις το¨' Να επιτρέπονται οι λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές: ΑΝΕΝΕΡΓΟ Να επιτρέπονται οι λιγότερο ασφαλείς εφαρμογές: ΑΝΕΝΕΡΓΟ'''ΕΝΕΡΓΌ

Ορισμένες εφαρμογές και συσκευές χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλή τεχνολογία, αφήνοντας το λογαριασμό σας πιο ευάλωτο. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε την πρόσβαση για αυτές τις εφαρμογές (κάτι που σας συνιστούμε) ή να τις χρησιμοποιήσετε αγνοώντας τους κινδύνους.[/color]

Ορισμένες εφαρμογές και συσκευές χρησιμοποιούν λιγότερο ασφαλή τεχνολογία, αφήνοντας το λογαριασμό σας πιο ευάλωτο. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε την πρόσβαση για αυτές τις εφαρμογές (κάτι που σας συνιστούμε) ή να τις χρησιμοποιήσετε αγνοώντας τους κινδύνους.

Καλησπερα τωρα καταλαβα οτι πρεπει να το εχω ενεργο το πιο πανω να σαι καλα μου δουλευε τελικα στο E-Mail της εφαρμογης Huawei.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε μια συσκευή που είναι branded unbraded?

Η πλάκα είναι ότι απ την αρχή είχα βάλει κάρτα cosmote και δεν μου είχε βγάλει τις εφαρμογές της Vodafone(αγορασμένο από Vodafone) και κάτι Facebook instagram κτλ.

Αλλά χτες έβαλα μια κάρτα Vodafone και μου έκανε factory reset σχεδόν μόνο του(με ρώτησε κάτι που δεν θυμάμαι τώρα)και χωρίς να το καταλάβω έκανε επανεκκίνηση και βρέθηκα με εφαρμογές Vodafone μέσα.

Μετά έκανα πάλι factory reset από το recovery μπας και φύγουν αυτές οι εφαρμογές αλλά τίποτα.

Και στην αρχή νόμιζα ότι είναι unbraded η συσκευή γμτ.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...