Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να μην είναι δίκαρτο το δικό μου? Δεν είναι όλα δίκαρτα?

 

Bάζω κάρτα στο 2ο slot αλλά δεν μου την βλέπει, ούτε στις ρυθμίσεις των κλήσεων έχει επιλογή για SIM2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να μην είναι δίκαρτο το δικό μου? Δεν είναι όλα δίκαρτα?

 

 

 

Bάζω κάρτα στο 2ο slot αλλά δεν μου την βλέπει, ούτε στις ρυθμίσεις των κλήσεων έχει επιλογή για SIM2?

Ναι υπάρχει περίπτωση να είναι branded!

Το δικό μου αγορασμένο από Vodafone 3gb ram μονοκαρτο!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας σε μια γιορτη τραβηξα 3 βιντεο με το κινητο εχουν αποθηκευτει στην καρτα sd . Μολις πηγα να τα δειξω σε συγγενεις το ενα μου βιντεο εχει εξαφανιστει . Δεν το εχω βρει σε recovery που εχω κανει. Ειναι σαν μην υπηρξε ποτε και με παραξενευει. Τι μπορει να εχει γινει και πως μπορω να το βρω ξανα ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η συσκευή αυτή δέχεται e-sim;

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τον τελευταίο καιρό έχει εμφανιστεί το εξής πρόβλημα.

Ενώ η μπαταρία πέφτει με φυσιολογικό ρυθμό, όταν φτάσει λίγο πάνω από το 20% αδειάζει αστραπιαία με αποτέλεσμα να κλείνει το κινητό πριν καν προλάβω να το συνδέσω για φόρτιση.

Κάποιες φορές, ενώ είχε σβήσει κατ' αυτόν τον τρόπο, μόλις το έβαλα για φόρτιση ξεκίνησε η φόρτιση με ένδειξη λίγο πάνω από το 20%.

Γενικά, μόλις φτάσει περίπου στο 20% είναι σαν να μένω από μπαταρία.

Το έχω στην κατοχή μου 14 μήνες και κάνω μία φόρτιση κάθε μέρα (το βάζω τη νύχτα και το παίρνω το πρωί φεύγοντας για δουλειά).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τον τελευταίο καιρό έχει εμφανιστεί το εξής πρόβλημα.

Ενώ η μπαταρία πέφτει με φυσιολογικό ρυθμό, όταν φτάσει λίγο πάνω από το 20% αδειάζει αστραπιαία με αποτέλεσμα να κλείνει το κινητό πριν καν προλάβω να το συνδέσω για φόρτιση.

Κάποιες φορές, ενώ είχε σβήσει κατ' αυτόν τον τρόπο, μόλις το έβαλα για φόρτιση ξεκίνησε η φόρτιση με ένδειξη λίγο πάνω από το 20%.

Γενικά, μόλις φτάσει περίπου στο 20% είναι σαν να μένω από μπαταρία.

Το έχω στην κατοχή μου 14 μήνες και κάνω μία φόρτιση κάθε μέρα (το βάζω τη νύχτα και το παίρνω το πρωί φεύγοντας για δουλειά).

 

Μπορεις να δοκιμασεις να κανεις battery calibration μηπωσς στρωσει, μετα μπορεις να κανεις και factory reset, στησιμο απο την αρχη χωρις επαναφορα καποιου backup, μηπως εχει σκαλωσει η μετρηση της μπαταριας στο λειτουργικο. Αν τιποτα απο αυτα δεν κανει κατι τοτε περνα μια απο το service για αλλαγη μπαταριας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις battery calibration;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις battery calibration;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=463363

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τον τελευταίο καιρό έχει εμφανιστεί το εξής πρόβλημα.

 

Ενώ η μπαταρία πέφτει με φυσιολογικό ρυθμό, όταν φτάσει λίγο πάνω από το 20% αδειάζει αστραπιαία με αποτέλεσμα να κλείνει το κινητό πριν καν προλάβω να το συνδέσω για φόρτιση.

 

Κάποιες φορές, ενώ είχε σβήσει κατ' αυτόν τον τρόπο, μόλις το έβαλα για φόρτιση ξεκίνησε η φόρτιση με ένδειξη λίγο πάνω από το 20%.

 

Γενικά, μόλις φτάσει περίπου στο 20% είναι σαν να μένω από μπαταρία.

 

Το έχω στην κατοχή μου 14 μήνες και κάνω μία φόρτιση κάθε μέρα (το βάζω τη νύχτα και το παίρνω το πρωί φεύγοντας για δουλειά).

 

Αυτό είναι δείγμα ότι θέλει άλλαγμα η μπαταρία. Το ίδιο είχα και εγώ στο mate. Εφόσον είσαι εντός εγγύησης κινητού, πήγαινέ το στο επίσημο service και θα χρεωθείς μόνο το κόστος της μπαταρίας περίπου 10-15 ευρώ, δηλαδή δεν θα χρεωθείς εργατικά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα!! Έχω το p10 Lite κ θέλω ν αλλάξω την μπαταρία. Κάποιο site κ τιμές αν γνωρίζει κάποιος??
Δες δύο ποστ πιο πάνω. Αν είσαι εντός της διετούς εγγύησης, σε συμφέρει να το στείλεις στην επίσημη αντιπροσωπεία.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

Μετά από επικοινωνία με το support της Huawei μου απάντησαν το παρακάτω.

 

 

Σε μένα ακόμα android 8 δεν έχει έρθει. EPIC FAIL.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ακόμα android 8 δεν έχει έρθει. EPIC FAIL.

 

Παρομοίως αν και έχω επικοινωνήσει αρκετές φορές. Δεν πίστευα ότι θα είναι θέμα χώρας και παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως αν και έχω επικοινωνήσει αρκετές φορές. Δεν πίστευα ότι θα είναι θέμα χώρας και παρόχου.

Κάντε το χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις / Σύστημα / Ενημέρωση συστήματος

αν δεν στο φέρει από μόνο του,

Πατάς στις 3 τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις "Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"

αν η συσκευή σου το δικαιούται τότε λογικά θα το κατεβάσει

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις / Σύστημα / Ενημέρωση συστήματος

αν δεν στο φέρει από μόνο του,

Πατάς στις 3 τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις "Λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"

αν η συσκευή σου το δικαιούται τότε λογικά θα το κατεβάσει

 

Γεια σου φίλε μου, το έχω κάνει πολλές φορές αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βάλω φραγή για εισερχόμενες κλήσεις με απόκρυψη?
Δες στον διαχειριστή τηλεφώνου/phone manager, εκεί έχει επιλογές και κανόνες να μπλοκάρει εισερχόμενες από άγνωστους κλπ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πας στη εφαρμογή του dialer, τρεις τελίτσες κάτω δεξιά, αποκλεισμός, ρυθμίσεις πάνω δεξιά, κανόνες παρεμπόδισης, αποκλεισμός άγνωστων/κρυφών αριθμών. Θα λαμβάνεις τις άγνωστες κανονικά, αλλά όχι αυτές με απόκρυψη. Το 'άγνωστες' που γράφει είναι μάλλον από κακή μετάφραση των κινέζικων στην ελληνική MIUI...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...