Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα,εταιρικό από Vodafone και είχε μέσα δωράκι,ασύρματο φορτιστή,θήκη και προστασία οθόνης!

Εκτός από τον φορτιστή που έχει μέσα στην συσκευασία του κινητού,ποιον άλλο προτείνετε για το wireless pad?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καποιος ελεγε απο εδω οτι πηρε αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/Bakeey-3-in-1-Double-Dip-360-Hard-PC-Case-for-Samsung-Galaxy-S8-S8-Plus/263031135553?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=562034425766&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

πως δειχνει στη συσκευη?

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Πέταξα τσάμπα 25 περίπου ευρώ για ζελατίνες τις οποίες είτε δεν μπόρεσα να περάσω σωστά επειδή ήταν δύσκολη η τοποθέτηση είτε επειδή μόλις βαζω την θήκη ξεκολλάνε. Τι σκατα να κάνω δεν ξέρω. Έχω θηκη της Ringke Fusion . Κάποιο οικονομικό συμβατό screen protector? Δεν θέλω tempered glass αφού διαβάζω ότι δύσκολα βρίσκεις φτηνό και να ταιριάζει όπως πρέπει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα δίκαρτο μικρό s8 από Γαλλία.

επειδή η δουλειά μου είναι μηχανικός αυτοκινήτων και θα πιάνω το κινητό με βρόμικα χέρια,

θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή θήκη προστασίας, αν γίνεται να έχει και στήριγμα στην πλάτη και ένα καλό τζάμι προστασίας, που να μη δημιουργεί πρόβλημα στην εφαρμογή με τη θήκη.

επίσης θα ήθελα και τη γνώμη σας για το παρακάτω http://www.paintbull.gr/product/paintbull-9h-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-52/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα δίκαρτο μικρό s8 από Γαλλία.

επειδή η δουλειά μου είναι μηχανικός αυτοκινήτων και θα πιάνω το κινητό με βρόμικα χέρια,

θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή θήκη προστασίας, αν γίνεται να έχει και στήριγμα στην πλάτη και ένα καλό τζάμι προστασίας, που να μη δημιουργεί πρόβλημα στην εφαρμογή με τη θήκη.

επίσης θα ήθελα και τη γνώμη σας για το παρακάτω http://www.paintbull.gr/product/paintbull-9h-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-52/

Apo paintbull και αλλού τέτοιου είδους μακριά και αγαπημένοι.

Τις περισσότερες φορές μόνο ζημιά πάρα καλό θα κάνεις. Και πεταμένα λεφτα.

Επίσης για καλή θήκη είναι της spigen έχει και στήριγμα πλάτης να το αφήνεις το κινητό στο πάγκο (πλάγια κάθεται).

Κανένα γυαλί δεν κάθεται σωστά και πόσο μάλλον με θήκη όπως η σπιγκεν.

Ζελατίνα καλή που μπορείς να βάλεις είναι skinomi και iq Shield απο εμένα οι μόνες που δεν αλλοιώνουν υφή/αφη/χρώματα.

Μετα μπορείς και σε screenknight που λενε αρκετοί (δεν ξέρω κατά πόσο είναι φιλική με τηβ σπιγκεν) αλλα προσωπικά η screenknight δεν μαρεσει γιατί όσο και αν λένε μερικοί ότι δεν... Αλλοιώνει σε μεγάλο βαθμό τα χρώματα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πέταξα τσάμπα 25 περίπου ευρώ για ζελατίνες τις οποίες είτε δεν μπόρεσα να περάσω σωστά επειδή ήταν δύσκολη η τοποθέτηση είτε επειδή μόλις βαζω την θήκη ξεκολλάνε. Τι σκατα να κάνω δεν ξέρω. Έχω θηκη της Ringke Fusion . Κάποιο οικονομικό συμβατό screen protector? Δεν θέλω tempered glass αφού διαβάζω ότι δύσκολα βρίσκεις φτηνό και να ταιριάζει όπως πρέπει.

 

5 euro με μεταφορικα screenknight case friendly, σε 5 μερες στο σπιτι σου. Τελος οι "πεταμενες" απο θηκη ζελατινες..

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα δίκαρτο μικρό s8 από Γαλλία.

επειδή η δουλειά μου είναι μηχανικός αυτοκινήτων και θα πιάνω το κινητό με βρόμικα χέρια,

θα ήθελα να μου προτείνετε μια καλή θήκη προστασίας, αν γίνεται να έχει και στήριγμα στην πλάτη και ένα καλό τζάμι προστασίας, που να μη δημιουργεί πρόβλημα στην εφαρμογή με τη θήκη.

επίσης θα ήθελα και τη γνώμη σας για το παρακάτω http://www.paintbull.gr/product/paintbull-9h-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%87%CF%81%CE%B9-52/

 

 

paintbull είναι μούφες.

 

θήκη για σκληρές δουλειές πας εδώ

 

https://spaceboy.io/store/spigen-neo-hybrid-565cs21599-samsung-galaxy-s8-case-shiny-black/

 

μεμβράνη (γυαλί δεν παίζει), iq shield case friendly.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πηρα το παρακάτω screen protector και το εβαλα παρα πολυ ευκολα γιατι εχει μεσα στην συσκευασια ενα πλαισιο για να εφαρμοζει ακριβώς.

Ποιοτικα ειναι πάρα πολυ καλο.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071WJF97D/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πηρα το παρακάτω screen protector και το εβαλα παρα πολυ ευκολα γιατι εχει μεσα στην συσκευασια ενα πλαισιο για να εφαρμοζει ακριβώς.

Ποιοτικα ειναι πάρα πολυ καλο.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071WJF97D/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Screen sensitivity?

Βλεπω καποια σχολια με το κλασικο θεμα μειωσης της ευαισθησιας της αφης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για η θηκη της samsung clear view stand cover case τι γνωμη εχετε?

Την έχω πάρει σε μωβ. Είναι καλή, πρακτική, φαίνεται το ρολοί και οι άλλες ειδοποιήσεις και γενικά αναδεικνύει το τηλέφωνο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ??

 

Έχει και στο ebay από την ίδια την screenknight. Και στις δημοπρασίες που βάζουν, μπορείς να τις χτυπήσεις με 2-4 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά ;)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πηρα το παρακάτω screen protector και το εβαλα παρα πολυ ευκολα γιατι εχει μεσα στην συσκευασια ενα πλαισιο για να εφαρμοζει ακριβώς.

Ποιοτικα ειναι πάρα πολυ καλο.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071WJF97D/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

αυτό φίλε αφήνει κενό μεταξύ οθόνης και protector?

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στο ebay από την ίδια την screenknight. Και στις δημοπρασίες που βάζουν, μπορείς να τις χτυπήσεις με 2-4 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά ;)

 

Ακριβώς. Έχει τύχει να παρω με 3 ευρώ. Αστείο ποσο για αυτή τη ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με screenknight είμαι εδώ και 3 εβδομάδες και μάλιστα ένας υπέροχος και πολύ οικονομικός συνδυασμός είναι Nillkin Frosted Shield Hard Case μαζί με screenknight και μάλιστα όχι την case feet μιας και η θήκη Nillkin είναι το αντίθετο δηλαδή screen protector friendly... Η ασφάλεια σε περίπτωση πτώσης είναι λίγο λιγότερη από την spigen liquid air case που έχω αλλά η αίσθηση στο κράτημα και η ομορφιά της συσκευης που αφήνει να φαινεται με έκανε να αφήσω στην άκρη την spigen... Και τα 2 με κόστος κάτι λιγότερο από 10€...

Μια συμβουλή από εμένα που αφορά την υγρή τοποθέτηση μεμβράνης. Οταν μετά την τοποθέτηση περνάτε την μεμβράνη με το ειδικό σπάτουλακι, αυτό πριν να το έχετε βουτήξει στο υγρό όσες φορές και αν περάσετε από πάνω την μεμβράνη... Μην το περνάτε με δύναμη ξυνοντας την επιφάνεια της μεμβράνης... θα πρότεινα να την περάσετε ελαφρά ίσα να κολλήσει και να βγει το πολύ υγρό και να την αφήσετε να κολλήσει - στεγνώσει μόνη της... Άλλωστε η συσκευή μας είναι αδιάβροχη... Με αυτόν τον τρόπο έχουμε όσο το δυνατόν λιγότερο το φαινόμενο της "φλουδας πορτοκαλιού"....

Για ότι αφορά την αλλοίωση χρωμάτων...ναι ζαχαριζει λιγάκι αλλά είναι σε εμένα τουλάχιστον ανεκτό...

Και ένα τεράστιο θετικό είναι ότι αφήνει ελάχιστα δαχτυλικα αποτύπωματα σε βαθμό πολύ λιγότερα από την γυμνή οθόνη της συσκευης...

Πέρασα μια βόλτα από media markt και είδα την Zaggs που βάζουν εκεί και πραγματικά η δική μου ήταν πιο καλά τοποθετημένη με λιγότερους τσαμπουκαδες, χώρια ότι 15€ είναι πολλά χρήματα... Παίρνεις 3 ή και 4 screenknight...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Με τέτοια τιμή, καλύτερα να μην ερχόντουσαν :P

Ας είναι καλά το ebay που πήρα 2 τεμάχια με λιγότερο από 6 ευρώ και 0 μεταφορικά.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Για σας υπάρχει καμια μεβράνη για το plus που να ταιριάζει με την spigen armor που να μην αλλοιώνει τα χρώματα?

ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις πέρασα την screenknight.....αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα κολλήσουν οι άκρες.

Το άφησα για μερικά λεπτά όπως λέει η συσκευασία και θα δοκιμάσω σε λίγο.

Πολύ σκληρή στην υφή της μου κάνει.Παίζει να έχει και από πάνω κανένα φιλμ που πρέπει να βγει; Αν και δεν νομίζω.....

 

 

Α γκαλά τώρα ξανά είδα το βίντεο τοποθέτησης......και φυσικά έχει :whistle: την πέρασα.....σωστά αυτή τη φορά και δείχνει οκ.

Νεότερα το πρωί που θα ανοίξω ξανά το τηλέφωνο :dash:

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σκληρή στην υφή της μου κάνει.Παίζει να έχει και από πάνω κανένα φιλμ που πρέπει να βγει; Αν και δεν νομίζω.....

Α γκαλά τώρα ξανά είδα το βίντεο τοποθέτησης......και φυσικά έχει :whistle: την πέρασα.....σωστά αυτή τη φορά και δείχνει οκ.

Νεότερα το πρωί που θα ανοίξω ξανά το τηλέφωνο :dash:

 

Τι εννοείς φίλε όταν λες ότι "και φυσικά εχει"? Έχει φιλμ και από την επάνω μεριά που πρέπει να αφαιρεθεί?

Γιατί και εγώ δεν έχω αφαιρέσει κάποιο φιλμ από την επάνω μεριά... Μόνο από την κάτω αυτό το λευκό - γαλακτερο όπως δείχνουν τα βίντεο....Αν και δεν έχω βάλει την case fit αλλά την απλή...

Υπάρχει βίντεο τοποθέτησης που δείχνει να αφαιρείς 2 φιλμ (πάνω και κάτω) και να κρατάς το Screen protector που βρίσκεται στην μέση? ΛΙΝΚ?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε όταν λες ότι "και φυσικά εχει"? Έχει φιλμ και από την επάνω μεριά που πρέπει να αφαιρεθεί?

Γιατί και εγώ δεν έχω αφαιρέσει κάποιο φιλμ από την επάνω μεριά... Μόνο από την κάτω αυτό το λευκό - γαλακτερο όπως δείχνουν τα βίντεο....Αν και δεν έχω βάλει την case fit αλλά την απλή...

Υπάρχει βίντεο τοποθέτησης που δείχνει να αφαιρείς 2 φιλμ (πάνω και κάτω) και να κρατάς το Screen protector που βρίσκεται στην μέση? ΛΙΝΚ?

 

Μάλλον εννοεί αυτό από την κάτω μεριά που και εγώ δύσκολα κατάλαβα ότι υπάρχει γιατί δεν είδα καθόλου το βίντεο.

Και λέω δεν μπορεί να είναι τόσο σκληρή κάτι έχει.

Ίδιας περίπου ποιότητας iq shield και ScreenKnight πλέον.

Και λέω πλέον γιατί παλιά η ScreenKnight ήταν αρκετά χειρότερη.

Η ScreenKnight case fit συνεργάζεται καλύτερα με θήκες από την iq shield case frienly.

ScreenKnight 4,5€ και σε μια βδομάδα παραλαβή.

Iq shield 22€ και 2-3 εβδομάδες παραλαβή.

Καλύτερα ScreenKnight λοιπόν.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε όταν λες ότι "και φυσικά εχει"? Έχει φιλμ και από την επάνω μεριά που πρέπει να αφαιρεθεί?

Γιατί και εγώ δεν έχω αφαιρέσει κάποιο φιλμ από την επάνω μεριά... Μόνο από την κάτω αυτό το λευκό - γαλακτερο όπως δείχνουν τα βίντεο....Αν και δεν έχω βάλει την case fit αλλά την απλή...

Υπάρχει βίντεο τοποθέτησης που δείχνει να αφαιρείς 2 φιλμ (πάνω και κάτω) και να κρατάς το Screen protector που βρίσκεται στην μέση? ΛΙΝΚ?

 

'Όχι δεν έχει 2 φιλμ,αυτό που λέει ο φίλος ποιο πάνω.Ήταν πολύ καλά κολλημένο και δεν το είδα,υπέθεσα πως το ξεκολλάς από την λευκή μεβράνη και προχωράς......:O

Από ότι βλέπω τώρα το πρωί μια χαρά δείχνει να έχει μπει,αν και υπάρχει ακόμα λίγο υγρασία,κάτι που πιστεύω να φύγει.

Το έβαλα για φόρτιση και αργότερα θα δοκιμάσω την liquid air που όπως αναφέρετε δεν υπάρχει θέμα και την uag plasma.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...