Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν το πήρα φίλε,απλά κάνω προθέρμανση διμηνου όπως σου ειπα...να ξέρουμε που βαδίζουμε....αλλα βλέπω να οδευω προς αυτή την λύση και του tab s3 που σου πα...και όχι προς note..

 

...ετσι λέω.. .με τα δεδομένα που βλέπω.. .

Ωραίος ετσι το σκέφτομαι και εγω.

 

Παιδιά μια ερώτηση για όσους ειχαν ίσως την spigen Rugged armor στο s7 edge. Η liquid air στο s8 plus είναι στα ίδια επίπεδα η πιπ λεπτή. Μου φαίνεται πολυ ωραία.

 

Επίσης οι nillkin nature ειδα αυτή τη φορά έχουν κάτι σαν έξτρα εκει στην κάμερα. Τις δοκιμασε κάποιος;

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω να πω την αληθεια θα περιμενα πιο διαδραστικη θηκη. Να εχεισ προσβαση και στισ πληροφορίες.

Όπως;..... Τι ακριβώς εννοείς;

Εκτός αν δεν πήγαινε σε μένα η απάντηση σου...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το s8+ φίλου με τοποθετημένη την yootech υγρής τοποθέτησης. Η καλύτερη ζελατινα με διαφορά, δεν φαίνεται καθόλου στο κινητό. Είμαι έτοιμος να την παραγγείλω και να ξήλωσω την πολύ καλή screenknight (τέλεια εφαρμογή , αλλά η οθόνη ζαχαριζει)...

Παίδες αν έχει κάποιος θήκες spigen για ανταλλαγή με spigen liquid Air (την εχω διπλη και κάθεται) ας ρίξει ένα πμ

Link to comment
Share on other sites

Είδα αμαζον δεν την στέλνει Ελλάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίος ετσι το σκέφτομαι και εγω.

 

Παιδιά μια ερώτηση για όσους ειχαν ίσως την spigen Rugged armor στο s7 edge. Η liquid air στο s8 plus είναι στα ίδια επίπεδα η πιπ λεπτή. Μου φαίνεται πολυ ωραία.

 

Επίσης οι nillkin nature ειδα αυτή τη φορά έχουν κάτι σαν έξτρα εκει στην κάμερα. Τις δοκιμασε κάποιος;

Θενκς

Αυτό που έχει στην κάμερα ίσως το έχει για να μην κάνει bleeding το φλασ στις φωτό

Την έχω στο κουτί περιμένω το κινητό αύριο η τρίτη

Ο Γιάννης (ταξιδιώτης 22) την φοράει μια χαρά είναι

Link to comment
Share on other sites

Όπως;..... Τι ακριβώς εννοείς;

Εκτός αν δεν πήγαινε σε μένα η απάντηση σου...

για αραδειγμα να εχει προεπισκοπηση των ειδοποιήσεων. Να μπορεισ να κανεισ κληση χωρισ να ανοιγεισ την θήκη. Και καποιες τετοιεσ λειτουργείες.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Είδα αμαζον δεν την στέλνει Ελλάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που έχει στην κάμερα ίσως το έχει για να μην κάνει bleeding το φλασ στις φωτό

Την έχω στο κουτί περιμένω το κινητό αύριο η τρίτη

Ο Γιάννης (ταξιδιώτης 22) την φοράει μια χαρά είναι

 

ναι δεν στελνει το αμαζον, τι κακο ειναι και αυτο

 

μπορει να ειναι και για να βρισκεις ευκολα τον αισθητηρα αυτο το κοψιμο, αν δεν σου κανει κοπο πες μας πως ειναι οταν την δουλεψεις και αν δε βαριεσαι καμια φωτο θα ηταν τελεια

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω βάλει. Τι θες να μαθεις

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλω να σε ρωτήσω αν Καλύπτει όλη την οθόνη και με πια θήκη το έχεις … χωρίς να σου ξεκολλάει στα πλάγια

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σε ρωτήσω αν Καλύπτει όλη την οθόνη και με πια θήκη το έχεις … χωρίς να σου ξεκολλάει στα πλάγια

Ναι όλη την οθόνη καλύπτει αυτή τη στιγμή έχω μια σιλικόνης που δεν επηρεάζει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για αραδειγμα να εχει προεπισκοπηση των ειδοποιήσεων. Να μπορεισ να κανεισ κληση χωρισ να ανοιγεισ την θήκη. Και καποιες τετοιεσ λειτουργείες.

Κάποιο μπέρδεμα έγινε....

Εγώ μίλησα για αυτήν http://www.miplace.gr/galaxy_s8_plus/uag-plasma-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-s8-plus-%CF%83%CE%B5-cobalt και αν την έχει δοκιμάσει κανείς με screenknight

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλη την οθόνη καλύπτει αυτή τη στιγμή έχω μια σιλικόνης που δεν επηρεάζει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα .. με ποια σιλικόνη το έχεις ??

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πρόσφατα την μεμβράνη iq shield case frienly,

Έβαλα ScreenKnight case fit.

Δεν κατάλαβα διαφορά μεταξύ των δύο σε χρώματα.

Η iq συνεργάζεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (εννοώ ούτε υποψία φουσκαλας απο την θήκη) Αν περαστεί με απόλυτη ακρίβεια με.

1:spigen neo hybrid.

2. Samsung alcadara.

3:nillkin nature.

Ξεκολλαει με θήκες:

1:spigen Rugged Armor.

2:spigen liquid Air

 

Η ScreenKnight από την άλλη με την αστεία τιμή σε σχέση με την iq shield συνεργάζεται άψογα αν περαστεί με ακρίβεια με όλες τις παραπάνω θήκες πλιν της spigen Rugged Armor που ακόμα δεν δοκίμασα.

 

Να σημειώσω εδώ ότι πέρασα την ScreenKnight αρχικά και όχι με μεγάλη ακρίβεια.

Στην συνέχεια, (μια ώρα μετά) την ξεκκολησα.

Βουτιά στο σαπουνόνερο και πέρασμα ξανά.

Κόλλησε άψογα!

 

Στο παρελθόν είχα ξανά ψωνησει ScreenKnight αλλά εκτός ότι δεν υπήρχε case frienly για το s7 edge πχ, χαλούσε πάρα πολύ τα χρώματα οθόνης.

Εδώ πάλι τα χαλάει προφανώς όπως όλες οι μεμβρανες αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Ευχαριστώ τον Βαγγέλη που μου την πρότεινε.

Ο πρώτος λόγος που την αγόρασα ήταν η άψογη συνεργασία με την υπέροχη spigen liquid Air.

Μάριε είναι λίγο πιο λεπτή από την rugged armor, προστατεύει καλά, και για μένα είναι πολύ πιο όμορφη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

@kountoura φιλε ημουν σιγουρος οτι την ειχες εσυ, εισαι μαστερ στα αξεσουαρ χαχα

 

ειδα καποια review που λενε ειναι λιγο χαλαρη στην μεση δηλαδη κατω απο τα κουμπια ισχυει?

 

αν ειναι λιγο πιο λεπτη ειναι τελεια

 

θενκς για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ας ανεβάσει κάποιος φωτογραφία με την liquid air. Σε συνδυασμό με μεμβράνη της samsung λέτε να έχω θέμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

έχω παραγγείλει το S8+ και ψάχνω κάποιο συνδυασμό ανθεκτικού case με μεμβράνη που να μην αλλοιώνει τα χρώματα και να επηρεάζει την απόκριση του touch.

 

Έχω κοιτάξει τις παρακάτω που έχουν κάποια στιβαρότητα:

 

Spigen Tough Armor

Spigen Neo Hybrid

Spigen Rugged Armor

Spigen Liquid Air Armor

 

από μεμβράνες:

 

Spigen Neo Flex

LIQUID SHIELD (Case Friendly)

ScreenKnight

 

Επιπλέον σκεφτόμουνα να το βάλω σε κάποια θήκη/πουγκί σε περίπτωση που θέλω να το πετάξω μέσα σε τσάντα (εκτός και αν είναι too much :D)

 

Εναλλακτικά μια θήκη τύπου Spigen Wallet S ίσως θα ήταν μια λύση όλα σε ένα, αλλά δεν ξέρω πόσο πρακτική είναι.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πρόσφατα την μεμβράνη iq shield case frienly,

Έβαλα ScreenKnight case fit.

Δεν κατάλαβα διαφορά μεταξύ των δύο σε χρώματα.

Η iq συνεργάζεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (εννοώ ούτε υποψία φουσκαλας απο την θήκη) Αν περαστεί με απόλυτη ακρίβεια με.

1:spigen neo hybrid.

2. Samsung alcadara.

3:nillkin nature.

Ξεκολλαει με θήκες:

1:spigen Rugged Armor.

2:spigen liquid Air

 

Η ScreenKnight από την άλλη με την αστεία τιμή σε σχέση με την iq shield συνεργάζεται άψογα αν περαστεί με ακρίβεια με όλες τις παραπάνω θήκες πλιν της spigen Rugged Armor που ακόμα δεν δοκίμασα.

 

Να σημειώσω εδώ ότι πέρασα την ScreenKnight αρχικά και όχι με μεγάλη ακρίβεια.

Στην συνέχεια, (μια ώρα μετά) την ξεκκολησα.

Βουτιά στο σαπουνόνερο και πέρασμα ξανά.

Κόλλησε άψογα!

 

Στο παρελθόν είχα ξανά ψωνησει ScreenKnight αλλά εκτός ότι δεν υπήρχε case frienly για το s7 edge πχ, χαλούσε πάρα πολύ τα χρώματα οθόνης.

Εδώ πάλι τα χαλάει προφανώς όπως όλες οι μεμβρανες αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Ευχαριστώ τον Βαγγέλη που μου την πρότεινε.

Ο πρώτος λόγος που την αγόρασα ήταν η άψογη συνεργασία με την υπέροχη spigen liquid Air.

Μάριε είναι λίγο πιο λεπτή από την rugged armor, προστατεύει καλά, και για μένα είναι πολύ πιο όμορφη.

 

Ετσι ακριβως φιλε Νικο.

Αυτο το συνδυασμο εχω κρατησει σταθερα, liquid air + screenknight case friendly :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Μετά από 2 αποτυχημένα τζαμακια βρήκα το σωστό ...τυχαία στη σταδίου 10 είδα ένα κατάστημα the fixers ...μπήκα και ρώτησα και είχε θήκες και γυαλιά της νιλκιν...του είπα ότι τα 2 προηγούμενα ένα μπασεους και ένα κινέζικο ήταν αποτυχία και μου εγγυήθηκε για το νιλκιν ότι δεν θα έχω θέμα με το touch δλδ την ανταπόκριση της οθόνης στο πάτημα ...

Αγόρασα λοιπόν το γυαλί όπως και τη θήκη την tpu μου τα τοποθέτησε και όλα τέλεια ..

Κανονική απόκριση στο πάτημα και καμία αλλοίωση χρωμάτων της οθόνης ....

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

πόσο σου κόστισε φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε dbrand skin μπορούμε να βάλουμε από πάνω και καμία θήκη όταν χρειαστεί? Π.χ. η spigen rugged armor μπαίνει λέτε από πάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε dbrand skin μπορούμε να βάλουμε από πάνω και καμία θήκη όταν χρειαστεί? Π.χ. η spigen rugged armor μπαίνει λέτε από πάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαίνει ναι κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε να προτείνετε κάποια pouch case για το μικρό S8...?

 

Δερμάτινο ultraslim pouch για S8 της Sena. Λίγο ακριβό αλλά υπέροχο.

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Δερμάτινο της ultraslim για S8 της Sena. Λίγο ακριβό αλλά υπέροχο.

 

Εννοείς την παρακάτω...?

http://www.senacases.com/galaxy-s8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σημερα παρελαβα την clear view standing case.Μεχρι στιγμης ολα οκ οπως τα περιμενα απλά να πω οτι το μπροστα μερος της γεμιζει ευκολα δαχτυλιές και οτι τελικά λειτουργει χωρις nfc πραγμα το οποιο για μενα ειναι καλό διοτι γλιτώνω την άσκοπη καταναλωση μπαταρίας λογω nfc.Επίσης να πω οτι δεν λειτουργεί χωριστά μια δευτερη οθόνη οπως περιμενα απλα προβάλλεται στην ουσια η οθόνη του κινητου απο το εσωτερικό.Βεβαια απαντας κλήσεις εξωτερικα ενω χειριζεσαι μουσική κλπ.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την παρακάτω...?

http://www.senacases.com/galaxy-s8

 

Ναι αυτό ακριβώς. Ταιριάζει γάντι στο κινητό καθότι είναι ραμμένο ακριβώς για την συσκευή. Έχω παραγγείλει πολλές φορές πουγγί της sena και είναι πάντα άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. σήμερα περίλαβα αυτήν την θήκη ..

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/galaxy-s8-plus-case-tough-armor?variant=32442456769

 

με το που έβαλα την θήκη επάνω στο κινητό με την αρχική μαμά Προστασία Οθόνης μου την πέταξε κατευθείαν…

υπάρχει κάποια προστασία οθόνης που να παντρεύεται με την συγκεκριμένη θήκη .

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...