Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα παντα εκπτωση μου κανει το κακο ειναι οτι πολλες φορες ειναι στην γυρα αλλα ερχεται γρηγορα οταν την παρεις πες εντυπωσεις γιατι με ενδιαφερει και εμενα η θηκη η neo hubrid καλη χρυση αλλα δεν ξερω λιγο κουμουτσα μου φαινεται
ναι φιλαράκι θα επανέλθω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος βαλει θηκη τις spigen rugged armor με το τζαμακι τις spigen να μου πει αν ειναι συμβατα ? Σκεφτομαι να την αγορασω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Σκεφτομαστε με ενα φιλο να παραγγειλουμε τις θηκες της Ipaky.Εχει δοκιμασει κανεις; https://www.mobilepro-shop.gr/el/samsung-galaxy-s8-plus/1474-thiki-samsung-galaxy-s8-plus-ipaky-tpu-frame-clear-acrylic-back-case-black.html

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργια αγορασα το τζαμι της Nillkin μιας και διαβασα καλουτσικες κριτικες, πακετο με μια Spigen Ultra Hybrid. Πριν καν δοκιμασω την τοποθετηση βλεπω πως δεν παιζει να συνεργαστουν μεταξυ τους. Μαλλον με κοβω για θηκη της Nillkin οπου εχω δει βιντεακια να ταιριαζουν με το τζαμι της εταιριας.
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι απο περιεργια αγορασα το τζαμι της Nillkin μιας και διαβασα καλουτσικες κριτικες, πακετο με μια Spigen Ultra Hybrid. Πριν καν δοκιμασω την τοποθετηση βλεπω πως δεν παιζει να συνεργαστουν μεταξυ τους. Μαλλον με κοβω για θηκη της Nillkin οπου εχω δει βιντεακια να ταιριαζουν με το τζαμι της εταιριας.

 

Το συγκεκριμένο τζάμι το κράτησα 30 δευτερόλεπτα.

Θήκη σπιγκεν αμέσως το πέταξε.

Η liquid Air αν θυμάμαι καλά.

Πέραν από αυτό κάνει τα λεγόμενα τετραγωνακια όπως όλα τα τύπου μάσκα αν το δεις υπό γωνία.

Τύπου μάσκα δοκίμασα ότι έβγαζε η αναζήτηση Google στο s7 edge και είπα τέλος.

Αυτό το δοκίμασα μόνο για το όνομα nillkin.

Αλλά το ίδιο αποτέλεσμα με όλα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα μια ερωτηση, επειδη ειχα το ιδιο προβλημα στο s7 edge k τελικα λυση δε βρηκα εσπασα 10 τζαμακια, στο s8 ξερουμε ποια θηκη τυπου spiegen κτλ μπορω να παρω ωστε να εχω χωρις προβλημα tempered glass?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τζάμι το κράτησα 30 δευτερόλεπτα.

Θήκη σπιγκεν αμέσως το πέταξε.

Η liquid Air αν θυμάμαι καλά.

Πέραν από αυτό κάνει τα λεγόμενα τετραγωνακια όπως όλα τα τύπου μάσκα αν το δεις υπό γωνία.

Τύπου μάσκα δοκίμασα ότι έβγαζε η αναζήτηση Google στο s7 edge και είπα τέλος.

Αυτό το δοκίμασα μόνο για το όνομα nillkin.

Αλλά το ίδιο αποτέλεσμα με όλα.

Σαν αισθηση στην ευαισθησια του touch προλαβες να το δοκιμασεις τουλαχιστον? Ρωταω μην αγορασω τζαμπα θηκη Nillkin για να ταιριαξουν μεταξυ τους!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Σαν αισθηση στην ευαισθησια του touch προλαβες να το δοκιμασεις τουλαχιστον? Ρωταω μην αγορασω τζαμπα θηκη Nillkin για να ταιριαξουν μεταξυ τους!

 

Το συγκεκριμένο όχι δεν πρόλαβα.

Είμαι βέβαιος όμως ότι θα σου μειώσει την απόκριση.

Τώρα αφού το πήρες δοκίμασε το χωρίς θήκη και αν σου κάνει πάρε και την nillkin θήκη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ωραια η θηκη nilkin thin fit αλλα λυστραει σε σχεση με μια σιλικονης που εχω. θελει λιγο προσοχη στο πιασιμο.

πηρα και μια αδιαβροχη για την θαλασσα αλλα δεν την εβαλα πανω απλα την δοκιμασα πολυ καλα καθεται το τηλεφωνο και με την μεμβρανη την screennight πανω.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0743589ZS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα μια ερωτηση, επειδη ειχα το ιδιο προβλημα στο s7 edge k τελικα λυση δε βρηκα εσπασα 10 τζαμακια κ μετα την οθονη, στο s8 ξερουμε ποια θηκη τυπου spiegen κτλ μπορω να παρω ωστε να εχω χωρις προβλημα tempered glass? γτ ψαχνω να αγορασω s8. ειδα ενας φιλος στο γκρουπ ειχε τζαμακι απο vodafone με θηκη spiegen Edited by dimdark13
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα μια ερωτηση, επειδη ειχα το ιδιο προβλημα στο s7 edge k τελικα λυση δε βρηκα εσπασα 10 τζαμακια κ μετα την οθονη, στο s8 ξερουμε ποια θηκη τυπου spiegen κτλ μπορω να παρω ωστε να εχω χωρις προβλημα tempered glass? γτ ψαχνω να αγορασω s8. ειδα ενας φιλος στο γκρουπ ειχε τζαμακι απο vodafone με θηκη spiegen
Εγώ είμαι αυτός αλλά την επόμενη μέρα το πέταξα γιατί φυσοντας λίγο στη πάνω πλευρά να φύγει η σκόνη έβγαινε και το τζάμι μαζί. Οπότε screenknight μεμβράνη πάλι. Αν θες τζάμι μόνο whitedome 50€ αλλά δεν ξέρω αν κάθεται με τις spigen. Δες YouTube.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε χωρίς screen protector έχετε δεί γρατζουνιές; Έχω βάλει τη λεπτή διάφανη θήκη της samsung και το screen protector της αλλά οι μεμβράνες μετά από 15 μέρες -τουλάχιστον σε εμένα- κάνουν φουσκάλες και είναι κατ ελάχιστον εκνευριστικό. Προς το παρόν θα ξανα-παραγγείλω τις αυθεντικές μεμβράνες αλλά δεν παλεύεται κάθε τρεις και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο όχι δεν πρόλαβα.

Είμαι βέβαιος όμως ότι θα σου μειώσει την απόκριση.

Τώρα αφού το πήρες δοκίμασε το χωρίς θήκη και αν σου κάνει πάρε και την nillkin θήκη.

Εβαλα σημερα το τζαμι. Στα πρωτα λεπτα εδειχνε μια χαρουλα ακομη και στην αποκριση ΕΚΤΟΣ απο τερμα πανω δεξια που μαλλον δεν κολληθηκε καλα και ωρες ωρες ειχε τα θεματακια του στο touch, σπανια ομως. Εκανα παρολα αυτα την κοτσανα ετσι απο περιεργεια να προσπαθησω να βαλω στην Spigen και φυσικα πηγε αμεσως να πεταξει το τζαμι. Το προβλημα ειναι πως εστω και την προσπαθεια που εκανα, το τζαμι εχασε κι αλλο την αποκριση του (επισης πανω δεξια)... Μπερδεμα! Τι κανω τωρα... Παραγγελνω ξανα το ιδιο τζαμι μαζι με μια θηκη Nillkin μιας και στην αρχη μου φανηκε καλο? Παραγγελνω το καινουργιο τζαμι της Spigen που ταιριαζει με την θηκη που ηδη αγορασα ΟΜΩΣ δεν εχω διαβασει καλες κριτικες γι'αυτο? Παραγγελνω την αυθεντικη ζελατινα της Samsung και μενω με την αισθηση της ζελατινας? Παραγγελνω αυτο απο εξωτερικο με τα 50 ευρω που συζητανε ολοι? Δεν παραγγελνω τιποτα, αφηνω κενη την οθονη και με την πρωτη γρατσουνια που βλεπω παιρνω το αυτοκινητο βαζω μπαλαντες και κλαιω οδηγωντας? :D

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το τζαμι. Στα πρωτα λεπτα εδειχνε μια χαρουλα ακομη και στην αποκριση ΕΚΤΟΣ απο τερμα πανω δεξια που μαλλον δεν κολληθηκε καλα και ωρες ωρες ειχε τα θεματακια του στο touch, σπανια ομως. Εκανα παρολα αυτα την κοτσανα ετσι απο περιεργεια να προσπαθησω να βαλω στην Spigen και φυσικα πηγε αμεσως να πεταξει το τζαμι. Το προβλημα ειναι πως εστω και την προσπαθεια που εκανα, το τζαμι εχασε κι αλλο την αποκριση του (επισης πανω δεξια)... Μπερδεμα! Τι κανω τωρα... Παραγγελνω ξανα το ιδιο τζαμι μαζι με μια θηκη Nillkin μιας και στην αρχη μου φανηκε καλο? Παραγγελνω το καινουργιο τζαμι της Spigen που ταιριαζει με την θηκη που ηδη αγορασα ΟΜΩΣ δεν εχω διαβασει καλες κριτικες γι'αυτο? Παραγγελνω την αυθεντικη ζελατινα της Samsung και μενω με την αισθηση της ζελατινας? Παραγγελνω αυτο απο εξωτερικο με τα 50 ευρω που συζητανε ολοι? Δεν παραγγελνω τιποτα, αφηνω κενη την οθονη και με την πρωτη γρατσουνια που βλεπω παιρνω το αυτοκινητο βαζω μπαλαντες και κλαιω οδηγωντας? :D

 

Εγώ προσωπικά όταν περισσέψει ένα 50αρικο θα πάρω το whitestone.

Για την ώρα μένω με την μεμβράνη της samsung και με θηκη samsung alcadara.

Να σημειώσω ότι δοκίμασα να βάλω της θήκες spigen που έχω με την μεμβράνη της samsung.

Το αποτέλεσμα είναι να συνεργάζεται με την spigen neo hybrid.

Και όχι με Rugged Armor και liquid Air.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε χωρίς screen protector έχετε δεί γρατζουνιές; Έχω βάλει τη λεπτή διάφανη θήκη της samsung και το screen protector της αλλά οι μεμβράνες μετά από 15 μέρες -τουλάχιστον σε εμένα- κάνουν φουσκάλες και είναι κατ ελάχιστον εκνευριστικό. Προς το παρόν θα ξανα-παραγγείλω τις αυθεντικές μεμβράνες αλλά δεν παλεύεται κάθε τρεις και λίγο.
Ναι, συσκευή γεμίζει αραχνιες και γρατσουνιές πολύ εύκολα.

Αν δεν σε ενοχλεί να φαίνονται με κλειστή οθόνη υπό γωνία στο φως, βγάζεις ζελατινες/ψευτογυαλια και απολαμβάνεις τη συσκευή.

Αν σε ενοχλεί, παίρνεις whitestone dome glass με ένα 50ρικο και είσαι κομπλέ.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νεο look and feel με το νεο skin διοτι ψιλοβαρεθηκα το black dragon 2.5 μήνες τώρα:p

Απλα το πέρασα από πάνω του διότι δεν ήθελα να το βγάλω.

 

IMG_20170902_133924.jpg

 

IMG_20170902_133915.jpg

 

Επόμενο skin που θα πάω σε κάτι ανοιχτόχρωμο που θα αλλάζει χρώμα ανάλογα τη γωνία που θα το κοιτάς.

https://www.slickwraps.com/color-shift.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λίγο πως είναι στην καθημερινή του χρήση το skin. Έχει καλό πιάσιμο; Ξεφτίζει μετά από κάποια χρήση; Φαντάζομαι το συνδυάζεις με κάποια προστασία οθόνης. Στην περίπτωση αυτή και γυαλί πρέπει να παίζει απροβλημάτιστα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας λίγο πως είναι στην καθημερινή του χρήση το skin. Έχει καλό πιάσιμο; Ξεφτίζει μετά από κάποια χρήση; Φαντάζομαι το συνδυάζεις με κάποια προστασία οθόνης. Στην περίπτωση αυτή και γυαλί πρέπει να παίζει απροβλημάτιστα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Άψογα είναι οσα skin έχω βάλει.

Προσφέρουν πολύ καλό grip,ανανεωμένη εμφάνιση και οχι δεν ξεβάφουν.

Τίποτα άλλο δεν βάζω,ούτε θήκες ούτε γυαλιά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το skin σου :) Μακάρι να μην είχα ανάγκη θήκη και να φορούσα κάτι τέτοιο :/

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ..... Επομενη προσπαθεια το καινουργιο γυαλι της Spigen, μαζι με Spigen Ultra Hybrid που ηδη εχω. Και βλεπουμε....
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε σημείο αγοράς για το whitestone dome; Ειδικά εάν είναι Ελληνικό κατάστημα, ακόμα καλύτερα να μην κάνει 2 χρόνια να έρθει.
Link to comment
Share on other sites

την γνησια μεμβρανη της samsung που την βρισκουμε;

Την είχα πάρει 15 ευρώ από τα Public(η συσκευασία έχει 2 ζελατίνες για την οθόνη)

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...