Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Όχι δεν έχει 2 φιλμ,αυτό που λέει ο φίλος ποιο πάνω.Ήταν πολύ καλά κολλημένο και δεν το είδα,υπέθεσα πως το ξεκολλάς από την λευκή μεβράνη και προχωράς......:O

Από ότι βλέπω τώρα το πρωί μια χαρά δείχνει να έχει μπει,αν και υπάρχει ακόμα λίγο υγρασία,κάτι που πιστεύω να φύγει.

Το έβαλα για φόρτιση και αργότερα θα δοκιμάσω την liquid air που όπως αναφέρετε δεν υπάρχει θέμα και την uag plasma.

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε με την liquid air ούτε με την rugged armor που δοκίμασα πρόσφατα.

Αρκεί να τοποθετηθεί με ακρίβεια.

Γιατί αν πάει λίγο περισσότερο δεξιά ή αριστερά θα ακουμπάει στην liquid Air.

Εμένα μου είχε ξεφύγει λίγο και ίσα ίσα που ακουμπούσε στην liquid Air.

Δεν την ξεκκολησε αλλά αν την άφηνα έτσι ίσως την ξεκολλουσε.

Την επόμενη μέρα έβγαλα την μεμβράνη και την τοποθέτησα πάλι.

Κόλλησε άψογα.

Τώρα βλέποντας την με θηκη βλέπω δεξιά και αριστερά ακριβώς το ίδιο κενό.

Ένα χιλιοστό περίπου ίσως και λιγότερο αλλά ίδιο κενό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα η ScreenKnight κάνει με τις spigen armor και η υφή είναι σαν το φλοιό πορτοκαλιού?αλλοιώνει τα χρώματα?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε όταν λες ότι "και φυσικά εχει"? Έχει φιλμ και από την επάνω μεριά που πρέπει να αφαιρεθεί?

Γιατί και εγώ δεν έχω αφαιρέσει κάποιο φιλμ από την επάνω μεριά... Μόνο από την κάτω αυτό το λευκό - γαλακτερο όπως δείχνουν τα βίντεο....Αν και δεν έχω βάλει την case fit αλλά την απλή...

Υπάρχει βίντεο τοποθέτησης που δείχνει να αφαιρείς 2 φιλμ (πάνω και κάτω) και να κρατάς το Screen protector που βρίσκεται στην μέση? ΛΙΝΚ?

Ρε παιδιά εμενα δεν εχει οδηγο για να το αφαιρέσω. Ενα μικρο κομματακι δηλαδή που προεξεχει οοωσ στισ αλλες. Παλευω σε καθε γωνια να τη ξεκολλησω απο το γαλακτερο

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα η ScreenKnight κάνει με τις spigen armor και η υφή είναι σαν το φλοιό πορτοκαλιού?αλλοιώνει τα χρώματα?

 

Δεν έχω δοκιμάσει με την armor αλλά η case fit κάνει με την liquid air... Υπάρχει μια ανεπαίσθητη επιρροή στα χρώματα, για εμένα αμελητέα...

Ο φλοιός πορτοκαλιού δεν είναι κάτι που το βλέπεις ή το αγγίζεις... Θέλει να το κοντραρεις στον ήλιο σε ιδιαίτερη γωνία για να δεις ότι σε κάποια σημεία υπάρχει... Στην τελευταία που τοποθέτησα υπάρχει ελάχιστα και την έχω κατά ευχαριστηθεί....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά του plus μέσα στην εβδομάδα, σκέφτομαι να αγοράσω και το starter kit που έχει θήκη και μεμβράνη (μαζί και με ένα power bank). Το έχει αγοράσει κανείς; Είναι συδυασμός που συνεργάζεται; Γενικά η προστασία της Samsung έχει πρόβλημα με θήκες της Samsung;
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιο μοντελο επιλεγουμε; case fit?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά του plus μέσα στην εβδομάδα, σκέφτομαι να αγοράσω και το starter kit που έχει θήκη και μεμβράνη (μαζί και με ένα power bank). Το έχει αγοράσει κανείς; Είναι συδυασμός που συνεργάζεται; Γενικά η προστασία της Samsung έχει πρόβλημα με θήκες της Samsung;

 

'Έχω το όμοιο κιτ αλλά αντί για power bank έχει quick charger,πιστεύω πως τα υπόλοιπα είναι ίδια μέσα.

Η θήκη με την μεμβράνη συνεργάζονται χωρίς πρόβλημα. Η θήκη είναι μια κλασσική ημιδιάφανη και η μεμβράνη όχι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με screenknight που μόλις τοποθέτησα.Αν δεν μου τα έδιναν δώρο.....δεν θα τα πλήρωνα σε αυτή την τιμή που έχουν πάντως.

 

 

Επίσης στην screenknight δυστυχώς οι κάτω άκρες σηκώνονται και με την liquid air και με την uag plasma.

Όμως για να λένε όλοι πως είναι ΟΚ τουλάχιστον με την liquid air,μάλλον κάτι έχω κάνει λάθος στην τοποθέτηση εγώ.

Το άφησα έτσι τώρα,αφού χρειάζομαι την προστασία και από βδομάδα θα παραλάβω άλλα 2 κομμάτια screenknight,ελπίζω εκεί να έχω καλύτερη τύχη.

Link to comment
Share on other sites

'Έχω το όμοιο κιτ αλλά αντί για power bank έχει quick charger,πιστεύω πως τα υπόλοιπα είναι ίδια μέσα.

Η θήκη με την μεμβράνη συνεργάζονται χωρίς πρόβλημα. Η θήκη είναι μια κλασσική ημιδιάφανη και η μεμβράνη όχι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με screenknight που μόλις τοποθέτησα.Αν δεν μου τα έδιναν δώρο.....δεν θα τα πλήρωνα σε αυτή την τιμή που έχουν πάντως.

 

 

Επίσης στην screenknight δυστυχώς οι κάτω άκρες σηκώνονται και με την liquid air και με την uag plasma.

Όμως για να λένε όλοι πως είναι ΟΚ τουλάχιστον με την liquid air,μάλλον κάτι έχω κάνει λάθος στην τοποθέτηση εγώ.

Το άφησα έτσι τώρα,αφού χρειάζομαι την προστασία και από βδομάδα θα παραλάβω άλλα 2 κομμάτια screenknight,ελπίζω εκεί να έχω καλύτερη τύχη.

Πάρε μια λιμα για τα νύχια χάρτινη και φάε από μέσα λιγάκι της άκρες από την θήκη.εγω Αυτό έκανα και έκατσε κουτί .μεμβράνη zag και θήκη uag metropolis

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια λιμα για τα νύχια χάρτινη και φάε από μέσα λιγάκι της άκρες από την θήκη.εγω Αυτό έκανα και έκατσε κουτί .μεμβράνη zag και θήκη uag metropolis

Θα το έχω υπόψιν μου για τελευταία λύση,αφού δοκιμάσω να βάλω την καινούργια που περιμένω.

Έχω μια υποψία πως η screenknight που έβαλα μπορεί να μην είναι η case friendly (την έχω πάρει από Ελλάδα),οπότε περιμένω case friendly να δω αν υπάρχει διαφορά και δεν χρειαστεί να προβώ στην λύση που προτείνεις.

Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει ένα s8 μικρό, από το εξωτερικό και θέλω πριν μου έρθει να αγοράσω μια μεμβράνη προστασίας που να έχει εφαρμογή και με θήκη.

έχω βρει τις παρακάτω, τις έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει εντυπώσεις;

ή έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;

http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/2410

https://spaceboy.io/store/spigen-neo-flex-565fl21769-samsung-galaxy-s8-premium-screen-protector/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον παραπάνω συνδυασμό...ιδιαίτερα κομψή και διακριτική η θήκη, ενώ κάθεται άψογα και το εργοστασιακό screen protector. Φυσικά για προστασία από πεσίματα ούτε λόγος.

Τον πακέτο αυτό το επιλέγεις μόνο αν επιθυμείς να αναδείξεις την ομορφιά αυτού του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω υπόψιν μου για τελευταία λύση,αφού δοκιμάσω να βάλω την καινούργια που περιμένω.

Έχω μια υποψία πως η screenknight που έβαλα μπορεί να μην είναι η case friendly (την έχω πάρει από Ελλάδα),οπότε περιμένω case friendly να δω αν υπάρχει διαφορά και δεν χρειαστεί να προβώ στην λύση που προτείνεις.

 

Εγώ τα πήρα τώρα στο κρανίο και τα έβγαλα όλα.εμ σπαστικό αυτό με της μεμβράνες σήμερα το είχα στην τσέπη με την spigen και μου ξεκόλλησε και τώρα που μπήκα σπίτι τα έβγαλα όλα.και έβαλα την uag metropolis. Τώρα αν γρατσουνιστει και με αυτή που κλείνει την οθόνη μετά θα το πετάξω. Γι'αυτό απέφευγα την samsung .καλα είχα ηρεμήσει με το pixel xl.εχω δώσει μέχρι τώρα 70 εύρο και είναι όλα για πέταμα.ασε που κάνουν νερα στην οθονη.τωρα γράφω και το ευχαριστιέμαι. Μην σου πω θα βγάλω και την uag και θα το βάζω μέσα στο πουγκί που έχω.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Έχω τον παραπάνω συνδυασμό...ιδιαίτερα κομψή και διακριτική η θήκη, ενώ κάθεται άψογα και το εργοστασιακό screen protector. Φυσικά για προστασία από πεσίματα ούτε λόγος.

Τον πακέτο αυτό το επιλέγεις μόνο αν επιθυμείς να αναδείξεις την ομορφιά αυτού του τηλεφώνου.

δηλαδή εγώ που το θέλω για λίγο άγρια χρήση (λόγο δουλειάς, συνεργείο αυτοκινήτων) δεν ενδεικνύεται;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα τώρα στο κρανίο και τα έβγαλα όλα.εμ σπαστικό αυτό με της μεμβράνες σήμερα το είχα στην τσέπη με την spigen και μου ξεκόλλησε και τώρα που μπήκα σπίτι τα έβγαλα όλα.και έβαλα την uag metropolis. Τώρα αν γρατσουνιστει και με αυτή που κλείνει την οθόνη μετά θα το πετάξω. Γι'αυτό απέφευγα την samsung .καλα είχα ηρεμήσει με το pixel xl.εχω δώσει μέχρι τώρα 70 εύρο και είναι όλα για πέταμα.ασε που κάνουν νερα στην οθονη.τωρα γράφω και το ευχαριστιέμαι. Μην σου πω θα βγάλω και την uag και θα το βάζω μέσα στο πουγκί που έχω.

 

Και ναι μόλις τώρα έκανα της πρώτες γρατσουνιτσες το άφησα επάνω στο ντουλάπι για να βρω το πουγκί και γλίστρησε και έφυγε από τα 2 μέτρα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

δηλαδή εγώ που το θέλω για λίγο άγρια χρήση (λόγο δουλειάς, συνεργείο αυτοκινήτων) δεν ενδεικνύεται;

Αυστηρά ΟΧΙ. Μόνο για γραφείο θα πρότεινα την συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την αυθεντική προστασία της Samsung, η οποία έκατσε ψιλοκαλά και τη συνδύασα με την αυθεντική δερμάτινη θήκη. Προς το παρόν δεν την έχεθ πετάξει αλλά δεν θα το ρισκάρω να βάλω μη samsung θήκη.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την αυθεντική προστασία της Samsung, η οποία έκατσε ψιλοκαλά και τη συνδύασα με την αυθεντική δερμάτινη θήκη. Προς το παρόν δεν την έχεθ πετάξει αλλά δεν θα το ρισκάρω να βάλω μη samsung θήκη.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εγώ την αυθεντική μεμβράνη την δουλεύω με nillkin χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αυθεντική μεμβράνη την δουλεύω με nillkin χωρίς κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σοβαρά ταιριάζει; Δεν το περίμενα....μιλάμε για την nillkin nature;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως

Μπήκε ήδη παραγγελία..έχει και χωρίσματα βλέπω πίσω στην κάμερα οπότε διευκολύνει και το δαχτυλικό.

Λογικά η smoked (γκρι-διαφανη) ταιριάζει με το μαύρο.

Τουλάχιστον θα παρέχει φουλ προστασία περιμετρικά, γιατί oι εργοστασιακές που έχω εντυπωσιακές μεν, αλλά θέλουν αρκετή προσοχή στην καθημερινότητα.

Περισσότερες εντυπώσεις από μεθαύριο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα η Nature και μου πετάει το αυθεντικό screen protector.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα η Nature και μου πετάει το αυθεντικό screen protector.

Δεν το εχεις περάσει σωστά γι αυτο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...