Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρκεί η δεν αρκεί το αυτοκόλλητο global version για να έχει 800?

 

Έχοντας δύο συσκευές, μία δική μου και μία της γυναίκας μου που είναι Global version και οι δύο είχαν το κόκκινο αυτοκόλλητο όπως επίσης και οι δύο αναγράφουν στο κουτί στο πίσω μέρος στον αριθμό μοντέλου τον κωδικό MAG138. Για να είσαι 100% σίγουρος καλό θα είναι να τσεκάρεις και αυτό κατά την αγορά σου...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έχει κομπλέ.

Να ρωτήσω αν το redmi 4x υποστηρίζει 4k recording μέσω εφαρμογών οπως opencamera?

Υποστηρίζει ο 435 4k recording?

Ρωτάω γιατί δεν το έχω εγω το redmi 4x.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το έχει κομπλέ.

Να ρωτήσω αν το redmi 4x υποστηρίζει 4k recording μέσω εφαρμογών οπως opencamera?

Υποστηρίζει ο 435 4k recording?

Ρωτάω γιατί δεν το έχω εγω το redmi 4x.

Όχι δεν υποστηρίζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω ένα Xiaomi Redmi 4x στο οποίο όταν ενεργοποιούμε το wifi hotspot δείχνουν ότι συνδέονται οι συσκευές αλλά δεν έχουν πρόσβαση στο internet. Έχω δοκιμάσει πολλές διαφορετικές συσκευές και με όλες συμβαίνει το ίδιο.

Wind η εταιρία κινητής, MIUI έκδοση το τηλέφωνο 9.5.4 stable.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω ένα Xiaomi Redmi 4x στο οποίο όταν ενεργοποιούμε το wifi hotspot δείχνουν ότι συνδέονται οι συσκευές αλλά δεν έχουν πρόσβαση στο internet. Έχω δοκιμάσει πολλές διαφορετικές συσκευές και με όλες συμβαίνει το ίδιο.

Wind η εταιρία κινητής, MIUI έκδοση το τηλέφωνο 9.5.4 stable.

To ίδιο το redmi έχει πρόσβαση σε data? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο το redmi έχει πρόσβαση σε data? :rolleyes:

Προφανώς !!!

Συνδέεται κανονικά και η πλοήγηση σε οποιαδήποτε σελίδα γίνεται απρόσκοπτα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς !!!

Συνδέεται κανονικά και η πλοήγηση σε οποιαδήποτε σελίδα γίνεται απρόσκοπτα.

Η εμπειρία δείχνει ότι τίποτα δεν θεωρείται προφανές, ειδικά σε ένα φόρουμ!

Το έκανε ξαφνικά ή από πάντα δε δούλευε?

Ίσως να πρόκειται για bug, αλλά θεωρώ ότι θα σου βρουν λύση στο εξειδικευμένο φόρουμ που ήδη απευθύνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία δείχνει ότι τίποτα δεν θεωρείται προφανές, ειδικά σε ένα φόρουμ!

Το έκανε ξαφνικά ή από πάντα δε δούλευε?

Ίσως να πρόκειται για bug, αλλά θεωρώ ότι θα σου βρουν λύση στο εξειδικευμένο φόρουμ που ήδη απευθύνθηκες.

Το έκανε πάντα αλλά επειδή υπήρχε και άλλη συσκευή που μπορούσε να δώσει δεδομένα, το προσπερνούσαμε.

Προφανώς πρόκειται για bug αλλά όπως είχε αναφερθεί στο παρελθόν ΘΑ λυνόταν με την τελευταία rom που θα δινόταν, πράγμα που προφανώς ΔΕΝ έγινε.

Περιμένω και από τα παιδιά στο γειτονικό forum μήπως και μπορέσουν να δώσουν εκείνοι μια λύση.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω θέμα στο κινητό και μου βγάζει μήνυμα αδυναμία προσθήκης λογαριασμόυ.. Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, εχω 3 κινητα, εγω, η γυναικα και η κορη απο τα Χριστουγεννα περιπου χωρις να εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα, εκτος απο το οτι εγω και η γυναικα ενοχλουμαστε λιγο απο την "υπερευεσθησια" ανταποκρισης της οθονης αφης...

 

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους αν υπαρχει δυνατοτητα να κανω καποια συγκεκριμενη λειτουργια.

Θα με ενδιεφερε να μπορω να τερματιζω μια κληση μου, (ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη) οταν τελειωνω, πατωντας το πλαινο πληκτρο ή το πισω του δαχτυλικου αποτυπωματος, χωρις δηλαδη να χρειαστει να δω στην οθονη το εικονιδιο του τερματισμου και να το κανω απο εκει...το εχει κανει καποιος? γινεται?...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, εχω 3 κινητα, εγω, η γυναικα και η κορη απο τα Χριστουγεννα περιπου χωρις να εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα, εκτος απο το οτι εγω και η γυναικα ενοχλουμαστε λιγο απο την "υπερευεσθησια" ανταποκρισης της οθονης αφης...

 

θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους αν υπαρχει δυνατοτητα να κανω καποια συγκεκριμενη λειτουργια.

Θα με ενδιεφερε να μπορω να τερματιζω μια κληση μου, (ειτε εισερχομενη ειτε εξερχομενη) οταν τελειωνω, πατωντας το πλαινο πληκτρο ή το πισω του δαχτυλικου αποτυπωματος, χωρις δηλαδη να χρειαστει να δω στην οθονη το εικονιδιο του τερματισμου και να το κανω απο εκει...το εχει κανει καποιος? γινεται?...

Ναι γίνεται. Απλά η επιλογή είναι θαμμένη μέσα στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας για κάποιο λόγο.

 

 

6c29ad4dee7be6feea2e4f1d4fab96ef.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι υποχρεος, ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση και κατατοπιστικη βοηθεια.
Δεν κάνει τίποτα. Επίσης για την οθόνη αφής που λες, υπάρχει μια επιλογή στο πρόσθετες ρυθμίσεις - γλώσσες και εισαγωγή - ταχύτητα δείκτη, που μπορείς να κατεβάσεις την ευαισθησία αν σε ενοχλεί.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε πάντα αλλά επειδή υπήρχε και άλλη συσκευή που μπορούσε να δώσει δεδομένα, το προσπερνούσαμε.

Προφανώς πρόκειται για bug αλλά όπως είχε αναφερθεί στο παρελθόν ΘΑ λυνόταν με την τελευταία rom που θα δινόταν, πράγμα που προφανώς ΔΕΝ έγινε.

Περιμένω και από τα παιδιά στο γειτονικό forum μήπως και μπορέσουν να δώσουν εκείνοι μια λύση.

Α. κάνε την εξής δοκιμή. άνοιξε πρώτα τα δεδομένα, δοκίμασε να βγεις internet και αν ναι, τότε άνοιξε το hotspot. Αν δεν σου παίξει δοκίμασε το

Β. κλείσε τα data και το hospot και κάνε επανεκκίνηση. Άνοιξε το hotspot και μόλις συνδεθεί κάποια συσκευή τότε άνοιξε τα data.

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποια Xiaomi από Κίνα αυτό το πρόβλημα και λύνεται κυρίως με το Α που αναφέρω παραπάνω. Ήταν bug.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κι εμένα με Vodafone και λίγο πριν το κάνω πόστερ στον απέναντι τοίχο, βρήκα μία λύση που πρότεινε ένα παλικάρι σε ένα άλλο φόρουμ και τη γλίτωσε...

 

Δοκίμασε να σβήσεις το APN του internet και ξαναδοκίμασε.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω ένα ρολόι Garmin Forerunner 230 και ενώ συνδέεται κανονικά (μέσω garmin connect) με το Xiaomi Redmi 4x, δεν εμφανίζει καμιά ειδοποίηση στο ρολόι. Το δοκίμασα σε Samsung και iPhone και οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά στο ρολόι. Όχι όμως και όταν συνδέεται με το Xiaomi. Έχεις κανείς ιδέα του τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ.

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φταινε τα δικαιώματα που μπορεί να μην εχεις δώσει στην εκάστοτε εφαρμογή.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

WyiH9BnXgbkΔείτε πως μου βγάζει το ιστορικό κλήσεων!!!

 

Edit: πως ανεβάζω εικόνα;; Δεν μου την εμφανίζει.

Edited by fanish1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εμφανισε παλι το προβλημα με τις εισερχομενες κλησεις που δε μπορουσες ουτε να απαντησεις ουτε να απορριψεις. Υποτιθεται το ειχαν διορθωσει στην τελευταια 9.5.5.0 . Το κορυφαιο ειναι οτι ψαχνοντας στο google μου εμφανιζει αναφορες για το συγκεκριμενο bug απο το 2015 και για αλλα μοντελα της Xiaomi.

3 χρονια να μη μπορεις να λυσεις ενα προβλημα και να το μεταφερεις σε νεα μοντελα ειναι απαραδεκτο. Αν προσθεσω και το θεμα με το μικροφωνο που εχω το κινητο φτανει στα ορια της απογοητευσης.

Τι να την κανω τη φεραρι αν δεν εχει τιμονι να την οδηγησεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το ραδιόφωνο που καμιά φορά κλείνει από μόνο του ή μπαίνει στη λειτουργία ηχείο και πρέπει να βγάλεις και να ξαναβάλεις τα ακουστικά;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κάποιες φορές δεν γίνεται να απαντήσεις στις κλήσεις. Όχι συχνά. Πιο σημαντικό πρόβλημα θεωρώ τη χαμηλή ένταση ήχου στο ακουστικό, ειδικά στην ανοιχτή ακρόαση στο αυτοκίνητο όπου είναι αδύνατο να ακούσω, ακόμα και στη μέγιστη ένταση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καμμιά φορά το κάνει και στο δικό μου τηλέφωνο αυτό με το ραδιόφωνο. Ως τώρα νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα των ακουστικών. Ευτυχώς δεν είναι κάτι πολύ συχνό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...