Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα δε το εχω τωρα μαζι μου το τηλ για να το δοκιμασω

Το βίντεο πάντως δείχνει άλλη συσκευή, το note.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ειναι κατι που παιζει και στα 2. Κοιτα εδω

http://en.miui.com/thread-680263-9-1.html

Πάει κανά 6μηνο που αναφέρθηκε αυτό, ίσως δε φταίει το τελευταίο update που λες.

Μάλλον για κάτι μεμονωμένο πρόκειται, ρώτα και στο ελληνικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το σκέφτομαι για δεύτερο κινητό, αφού αργότερα λέω για το mi note 3. Να, προτιμήσω την έκδοση 2/16 ή θα το μετανιώσω λόγω ταχύτητας;;;
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα το 3/32 global version.Μεγαλύτερη ram, μεγαλύτερος αποθηκευτικός χώρος και υποστήριξη Β20 στο 4G. Χτες το παράγγειλα κι εγώ και το περιμένω απο μέρα σε μέρα!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 2/16 στο redmi 4x? 2/16 ηξερα στο 4Α. Στο 4x υπάρχει 3/32 και 3/64 αν δεν κάνω λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα Χριστούγεννα ένα redmi note 4x. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ένα θεματάκι που έχω εντοπίσει, είναι στα sms. Όταν έρχεται sms μου εμφανίζει τον αριθμό του αποστολέα. Όταν το ανοίξω, το διαβάσω και βγω, τότε εμφανίζεται κανονικά το όνομα της επαφής. Επίσης μου ανοίγει σε μια επαφή δεύτερη συνομιλία σαν να είναι άλλη επαφή. Σήμερα σε μια επαφή άνοιξε τρεις συνομιλίες. Βάζω Screenshot για να γίνω πιο κατανοητός.

IMG_20180109_151206.png

 

Στο πορτοκαλί πλαίσιο είναι μια επαφή. Στα δύο κάτω εμφανίζει όνομα επαφής και στο επάνω τον αριθμό. Στο πράσινο πλαίσιο είναι επίσης μια επαφή. Έστειλα μήνυμα και όταν μου απάντησε δεν ήρθε η απάντηση μέσα στο ίδιο μήνυμα αλλά άνοιξε δεύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 2/16 στο redmi 4x? 2/16 ηξερα στο 4Α. Στο 4x υπάρχει 3/32 και 3/64 αν δεν κάνω λάθος...

 

Υπάρχει 2/16, 3/32 και 4/64 όλες με τον οκταπύρηνο Snapdragon 435. Η 3/32 είναι αυτή που φέρνει και επίσημα η Infoquest (Global version) με υποστήριξη Β20 στο 4G και δύο χρόνια εγγύηση. Όλες πάντως τις εκδόσεις μπορείς να τις βρείς εδώ Ελλάδα απο skroutz ή bestprice και φυσικά απο τα κινεζομάγαζα αν προτιμάς για να γλιτώσεις μερικά ευρώ παραπάνω...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησα και εγώ το redmi 4x! Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Υπέροχη συσκευή!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησα και εγώ το redmi 4x! Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Υπέροχη συσκευή!

Από πού και σε ποιά τιμή αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Από το Uniphone.gr στα 140€ περίπου μαζί με μεταφορική. Το καλό είναι ότι έχει την global version με υποστήριξη Β20 στο 4G για να μην έχεις θέμα με το σήμα σε καμία εταιρεία.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα όταν έχεις 2 κάρτες sim και θέλεις να βάλεις και κάρτα μνήμης δεν γίνεται. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα όταν έχεις 2 κάρτες sim και θέλεις να βάλεις και κάρτα μνήμης δεν γίνεται. Σωστά;

 

Σωστά.

 

10chars

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ !

Αρχες Ιανουαρίου αγόρασα ενα Xiaomi Redmi 4X απο ένα κατάστημα στην Πατησίων (το οποιο δεν ανήκει στους επισημους προμηθευτές της αντιπροσωπείας Xiaomi στην Ελλάδα), (μου ειπαν οτι απο το καταστημα εχω ενα χρονο εγγυηση).

Μολις το έβγαλα απο το κουτί ανοιξα το Sim Tray και έβαλα την καρτα Sim, δεν την δάβασε......Το ξαναδοκιμασα αλλες 3 φορές παλι δεν αναγνωριζε καρτα Sim.

Δοκιμασα αλλη καρτα sim ενος φιλου, παλι τιποτα, δοκιμασα αλλο Sim Tray (απο το ιδιο φυσικα μοντελο) παλι τιποτα....

Σε 5 εργασιμες ημερες το επεστρεψα στο καταστημα και ανεφερα το προβλημα. Καποια στιγμη το έλεγξαν απο καποιο service που το έστειλα και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα τα "πινακια" μεσα στο κινητο που διαβαζουν την καρτα sim και οτι αυτο οφειλεται σε κακο χειρισμο του πελατη, οτι ειναι υπαιτιοτητα δικια μου και οτι δεν αναγνωριζουν καμμια εγγυηση. Μου ζητανε χρηματα για να το επισκευασουν.

Να αναφερω βεβαια οτι δεν εκανα κανενα κακο χειρισμο.

Τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα όταν έχεις 2 κάρτες sim και θέλεις να βάλεις και κάρτα μνήμης δεν γίνεται. Σωστά;

 

Πάρε ένα τέτοιο και το έλυσες: https://www.ebay.com/itm/HOT-MAXDOUBLE-DUAL-SIM-CARD-SD-ADAPTER-TWO-NET-SIM-CARDS-FOR-XIAOMI-REDMI-NOTE-4-/132401920528?hash=item1ed3c4fa10

Μια χαρά δουλεύει και κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί (μην ακούς τι λένε). Είναι πιο λεπτή και από SIM η καλωδιοταινία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ !

Αρχες Ιανουαρίου αγόρασα ενα Xiaomi Redmi 4X απο ένα κατάστημα στην Πατησίων (το οποιο δεν ανήκει στους επισημους προμηθευτές της αντιπροσωπείας Xiaomi στην Ελλάδα), (μου ειπαν οτι απο το καταστημα εχω ενα χρονο εγγυηση).

Μολις το έβγαλα απο το κουτί ανοιξα το Sim Tray και έβαλα την καρτα Sim, δεν την δάβασε......Το ξαναδοκιμασα αλλες 3 φορές παλι δεν αναγνωριζε καρτα Sim.

Δοκιμασα αλλη καρτα sim ενος φιλου, παλι τιποτα, δοκιμασα αλλο Sim Tray (απο το ιδιο φυσικα μοντελο) παλι τιποτα....

Σε 5 εργασιμες ημερες το επεστρεψα στο καταστημα και ανεφερα το προβλημα. Καποια στιγμη το έλεγξαν απο καποιο service που το έστειλα και μου ειπαν οτι εχουν προβλημα τα "πινακια" μεσα στο κινητο που διαβαζουν την καρτα sim και οτι αυτο οφειλεται σε κακο χειρισμο του πελατη, οτι ειναι υπαιτιοτητα δικια μου και οτι δεν αναγνωριζουν καμμια εγγυηση. Μου ζητανε χρηματα για να το επισκευασουν.

Να αναφερω βεβαια οτι δεν εκανα κανενα κακο χειρισμο.

Τι μπορω να κανω ?

 

Έχω παραπλήσιο κινητό (Note 4x) εδώ και δύο μήνες. Αποκλείεται να στράβωσαν οι επαφές από την είσοδο-έξοδο του Sim Tray!

Αν το έχεις αγοράσει με απόδειξη μπορείς να τους πιέσεις, με πολλούς τρόπους, είτε για επισκευή είτε για ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση.

Ψάξε το λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραπλήσιο κινητό (Note 4x) εδώ και δύο μήνες. Αποκλείεται να στράβωσαν οι επαφές από την είσοδο-έξοδο του Sim Tray!

Αν το έχεις αγοράσει με απόδειξη μπορείς να τους πιέσεις, με πολλούς τρόπους, είτε για επισκευή είτε για ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση.

Ψάξε το λίγο...

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο !!!

Ήδη επειδη δεν δεχτηκα την χρέωση με ειδοποίησαν οτι θα μου το επιστρέψουν ανεπισκέύαστο.

Δεν πρόκειται να το δεχτώ.........

Θά ήθελα και άλλα σχόλια απο χρήστες για παρόμοια περίπτωση.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία (ούτε θέλω είναι η αλήθεια), ωστόσο πιστεύω ότι με κάθε τρόπο πρέπει να κυνηγήσεις ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ της συσκευής με καινούργια.

Δε συζητάμε να πληρώσεις (αυτό θα ήταν ανέκδοτο από άλλο πλανήτη), αλλά ούτε καν να δεχθείς δωρεάν επισκευή...

Μπες στο site του μαγαζιού που αγόρασες τη συσκευή και ψάξε τι αναφέρει για DOA και κυνήγα τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

Ίδιο κινητό αγορασμενο από γνωστό παράεισαγωγέα το αγόρασα Παρασκευή το δούλεψα σκ κ μετά από 5 10 λεπτά έκανα επανεκκίνηση.

 

Το πήγα δευτέρα πίσω το τσεκαρε ο υπάλληλος επιτόπου κ αφου διαπίστωσε ότι όντως είχε πρόβλημα με ρώτησε τι θέλω να γίνει αφου δεν υπήρχε ίδια συσκευή. Τελικά ζήτησα τα χρήματα μου πίσω τα οποία μου έδωσε χωρίς απολύτως πρόβλημα.

 

Τέλος μια μικρή συμβουλή, καλό είναι κάθε αγορά που κάνετε να την πραγματοποιητε μέσο ιντερνέτ έτσι μπορείτε να γυρίσετε πίσω το προϊόν μέσα σε 10 μέρες χωρίς καμία δικαιολογία.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω κατι αγορασα σημερα το κινητο απο σκρουτζομαγαζο το χρησιμοποιησα λιγο η μπαταρια πηγε 55 μετα το εβαλα για φορτιση και πηγε 100 το εβγαλα στις 6 και 50 και μεχρι τωρα εχει παει 77 ρε παιδια πεφτει γρηγορα η μπαταρια η ιδεα μου;Παντως κανονικη χρηση του κανω αλλα εχει πεσει τοσο εμενα μου φαινεται αρκετα περιεργο,βοηθηστε με καπως αν μπορειται να μου πειτε αν παιζει κατι ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

φιλε παω να την ανεβασω και φορτωνει και δεν μου την ανεβαζει την φωτο τι πληροφορια θες να στην πω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...