Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι γίνετε ρε παιδιά όλοι για την γυναίκα σας το θέλετε, εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω για μένα,

λέτε αν το πάρω να με κοιτούν περίεργα ...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε ρε παιδιά όλοι για την γυναίκα σας το θέλετε, εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω για μένα,

λέτε αν το πάρω να με κοιτούν περίεργα ...

 

Πάρε το μαύρο εσύ που είναι αλητικο.

Link to comment
Share on other sites

Metal Body είναι όλα τα 4x. Δεν βγήκε ποτέ πλαστική έκδοση. Το μπερδεύετε μάλλον με το 4Α που είναι όντως πλαστικό αλλά είναι άλλο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε ρε παιδιά όλοι για την γυναίκα σας το θέλετε, εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω για μένα,

λέτε αν το πάρω να με κοιτούν περίεργα ...

 

χαχα όχι καμία σχέση απλά εμένα με ενδιαφέρει η κάμερα και δε κοιτάω τα low-mid range κινητά.

Άνετα θα το κρατούσα πάντως αν δε με ενδιέφερε η κάμερα γιατί σε όλα τα άλλα δεν έχει να ζηλέψει πολλά από ακριβότερα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω δυο χρόνια το redmi note 2 μετά από το σκύλο redmi 1s

Μαλλον θα κατέβω σε 5 ίντσες και μου αρέσει

Το 3/32

Έχει κάποιος άποψη από τις φωτό ανάμεσα σε αυτο εδώ και το redminote 2

 

Όχι ότι πεθαίνω απλα να ξερω τι θα βγάζω

 

Ευχαριστω

 

Έχει κανείς άποψη;

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα, ποιά είναι η τελευταία stable που έχει βγει ; nougat έχει πάρει γιατί το δικό μου είναι με την 6;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα, ποιά είναι η τελευταία stable που έχει βγει ; nougat έχει πάρει γιατί το δικό μου είναι με την 6;

 

Εμενα εχει την Global 8.2.10.0 (MAMMIEA).

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ίδια, άρα αυτή είναι η τελευταία;

 

Ξερω γω... Οταν τσεκαρω για νεα updates μου λεει οτι δεν υπαρχουν!!!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Η 8.2.10.0 είναι η τελευταία που δίνει ο updater. Κάποιοι λένε ότι τους έβγαλε ειδοποίηση ο updater ή ότι βρίσκουν και την 8.2.12.0 σε .zip μορφή (δες π.χ. εδώ http://smartsguide.com/stock-rom/update-redmi-4x-to-miui-8-2-12-0-global-stable-rom/ έχει και link για κατέβασμα). Εγώ δεν θα την έβαζα πάντως. Για να μην την δίνει επίσημα σε όλα τα regions η xiaomi ίσως υπάρχει κάποιος λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω το κινητό από το γενάρη και το μόνο θέμα του ήταν ότι δε με άκουγαν καλά στις κλήσεις...το πρόβλημα έχει χειροτερέψει πάρα πολύ κι επίσης ο ήχος στην καταγραφή βίντεο είναι απαίσιος σε σημείο που δεν καταλαβαίνεις τι ακούγεται (και με την εφαρμογή του xiaomi και με αλλες πχ instagram κτλ)...googlαροντας μάλλον φταίει το noise cancelling...έχει λύσει κάποιος το θέμα αυτό?...να πάω σε custom rom ίσως?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω το κινητό από το γενάρη και το μόνο θέμα του ήταν ότι δε με άκουγαν καλά στις κλήσεις...το πρόβλημα έχει χειροτερέψει πάρα πολύ κι επίσης ο ήχος στην καταγραφή βίντεο είναι απαίσιος σε σημείο που δεν καταλαβαίνεις τι ακούγεται (και με την εφαρμογή του xiaomi και με αλλες πχ instagram κτλ)...googlαροντας μάλλον φταίει το noise cancelling...έχει λύσει κάποιος το θέμα αυτό?...να πάω σε custom rom ίσως?

Σίγουρα θα δοκίμαζα την ελληνική (ποια έχεις τώρα?) ώστε να αποκλείσω πιθανό πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Η 8.2.10.0 είναι η τελευταία που δίνει ο updater. Κάποιοι λένε ότι τους έβγαλε ειδοποίηση ο updater ή ότι βρίσκουν και την 8.2.12.0 σε .zip μορφή (δες π.χ. εδώ http://smartsguide.com/stock-rom/update-redmi-4x-to-miui-8-2-12-0-global-stable-rom/ έχει και link για κατέβασμα). Εγώ δεν θα την έβαζα πάντως. Για να μην την δίνει επίσημα σε όλα τα regions η xiaomi ίσως υπάρχει κάποιος λόγος.

Αν περάσουμε νεώτερη από την 8.2.10.0 θα κάτσει από πάνω, η θα χάσουμε τα αρχεία μας; ( Φωτό,επαφές,μυνήματα,μουσική).

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουμε νεώτερη από την 8.2.10.0 θα κάτσει από πάνω, η θα χάσουμε τα αρχεία μας; ( Φωτό,επαφές,μυνήματα,μουσική).

 

Στις μεταβάσεις από προηγούμενες εκδόσεις έχασες τα αρχεία σου; Όχι. Άρα δεν υπάρχει λόγος να συμβεί τώρα. Όταν φλασάρεις fastboot rom (σύνδεση με καλώδιο σε PC) χάνεις αρχεία. Μέσω του updater όχι.

Link to comment
Share on other sites

Στις μεταβάσεις από προηγούμενες εκδόσεις έχασες τα αρχεία σου; Όχι. Άρα δεν υπάρχει λόγος να συμβεί τώρα. Όταν φλασάρεις fastboot rom (σύνδεση με καλώδιο σε PC) χάνεις αρχεία. Μέσω του updater όχι.

Πριν 2 εβδομαδες το πηρα για τη γυναικα. Αυτη φοραγε. Δεν εχει ξαναγινει update ποτε.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω δυο χρόνια το redmi note 2 μετά από το σκύλο redmi 1s

Μαλλον θα κατέβω σε 5 ίντσες και μου αρέσει

Το 3/32

Έχει κάποιος άποψη από τις φωτό ανάμεσα σε αυτο εδώ και το redminote 2

 

Όχι ότι πεθαίνω απλα να ξερω τι θα βγάζω

 

Ευχαριστω

 

Έχει κανείς άποψη;

 

ειδα fm radio εχει

αν ακουσω και για τις φωτο το πυροβολησα:D

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία ερώτηση αφού για την κάμερα δεν πήρα απάντηση

 

Μπαταρία οκ;

Θα αγοραστεί μαλλον από public με χρήση yellows

Και όχι από Σκρουτζ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία ερώτηση αφού για την κάμερα δεν πήρα απάντηση

 

Μπαταρία οκ;

Θα αγοραστεί μαλλον από public με χρήση yellows

Και όχι από Σκρουτζ

 

Φωτογραφίες δε θα δεις τίποτα τρομερό, σχετικά ελάχιστα καλύτερο.

Όσο για τη μπαταρία σε σχέση με το redmi note 2, κατά πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι καλή, για τις 5 μέρες που το είχα.

Το είχα πάρει και στις 5 μέρες μου χάλασε.

Το επέστρεψα και έχω πάρει πιστωτικό.

Ψήνομαι να το πάρω, είναι πολύ ωραίο τηλέφωνο αλλά προβληματίζομαι αν θα βγάλει θέματα.

Διαβάζω από πάρα πολλούς ότι το μικρόφωνο βγάζει θέματα και στο 4x και στο note. Σε μένα θυμάμαι στην ανοιχτή ακρόαση στο αυτοκίνητο δυσκολευόμουν πολύ να ακούσω τον άλλον.

Έχει εξαιρετικό μενού, μοναδικές δυνατότητες όπως τις διπλές εφαρμογές, πολύ ωραίο interface, κάμερα μέτρια, αλλά

σε εμένα κόλλησε

ένα παιδί έχει θέματα με τις ειδοποιήσεις

σε πολλούς χαλάει το μικρόφωνο...

Φαντάσου είμαι με παλιό Sony Xperia 3ετίας και είναι σκυλί.

Θα ήθελα και το xiaomi να βγει έτσι αλλά δεν παίρνω την απόφαση ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To πηρα κι εγω χθες απο public ειναι η global version με την 800αρα μπαντα

μιας και ειναι απο την ελληνικη info quest,

αναβαθμιστηκε στην MIUI Global 8.2.10.0 (MAMMIEA) και android 6.0.1MMB29M (Δεν βρισκει ακομα την Nugat)

πρωτες εντυπωσης πολυ καλες...

καλος ηχος στις κλησης, και στα ακουστικα παιζει ωραια αλλα θα ηθελα λιγο ακομα

να ηταν πιο δυνατα...

Ραδιοφωνο καλο (RDS δεν ειδα) απο ληψη σηματος πολυ καλο παρομοιο με samsung Α5 2017

που το τεσταρα με ενος φιλου μου.

Επισης καλη ληψη WIFI , οθονη πολυ καλη και σε φωτεινωτητα και σε χρωματα (συναγονιζει και ακριβοτερα)

ληψη 4g κανονικα, μπαταρια πολυ καλη... καμερα μετρια, εκει νομιζω ειναι το αδυνατο σημειο του.

Ειδικα σε σκοτεινο περιβαλον η φωτο παρουσιαζουν αρκετο θορυβο.

Επισης αυτο που παρατηρησα τα κουμπακια κατω αριστερα και δεξια δεν φωτιζονται οπως το note 4x,

δε ξερω αν θελει καμια ρυθμιση απ' το μενου (δεν βρηκα κατι ομως)

Επισης μου αρεσε το μενου του και γενικα σκρολαρη ωραια η συσκευη... δεν παρατηρησα τιποτα περιεργο.

Χρειαζεται θηκη ομως γιατι γλυστραει ευκολα απο το χερι... και αφηνει πολλα αποτυπωματα απο το χερι πανω

στο κινητο.

Γενικα για τα λεφτα της ειναι πολυ καλη συσκευη γι αυτα που προσφερει και στα χρηματα αυτα δεν βρισκεις

κατι αντιστοιχο σ' αυτα τα χαρακτηριστηκα. :)

Edited by giorgosfm
Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο που παρατηρησα τα κουμπακια κατω αριστερα και δεξια δεν φωτιζονται οπως το note 4x,

δε ξερω αν θελει καμια ρυθμιση απ' το μενου (δεν βρηκα κατι ομως)

 

Όχι δεν υπάρχει καμία ρύθμιση, απλά δεν είναι φωτιζόμενα τα πλήκτρα αυτά. Στα Note είναι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...