Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την εκπτωση απο κουπονι + μεταφορικα + ασφαλιση μεταφορας=βγαινει λιγοτερο απο 130 ευρω

Στο σκρουτζ το φτηνοτερο ειναι 147 ευρω ,οποτε δεν ειναι 10 ευρω η διαφορα αλλα οκ εχει μεγαλυτερη ασφαλεια απο ελλαδα ,μπορεις με μιλοτερο απο 2 ευρω να επιλεξεις service Ιταλιας και να το στειλεις ιταλια να εχει προβλημα

 

Τι να σου πω... Εγώ δεν θεωρώ καμία αγορά απέξω συμφέρουσα αν δεν μου βγαίνει το προϊόν -τουλάχιστον- 30% φθηνότερα σε σχέση με όσο έχει εδώ. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα μιλάμε για διαφορά της τάξης του ...12% μόλις και μετά βίας (άσε που το 4Χ είχε πέσει και στα 138€ στα σκρουτζομάγαζα προ κάποιων ημερών-ανεβοκατεβαίνει η τιμή ανάλογα με τη διαθεσιμότητα). Για κάτι που τελικά θα έχει τουλάχιστον "προβληματική" εγγύηση, μπορεί να κάνει 1 μήνα να έρθει, αν σε ενδιαφέρει το ποσό που πληρώνεις να μετρήσει στο αφορολόγητο δεν μπορείς και αν τυχόν είσαι και επαγγελματίας δεν μπορείς να το εκπέσεις σαν δαπάνη και μάλιστα τον ΦΠΑ του. Προφανώς το βλέπουμε διαφορετικά το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Kοιταζω για το συγκεκριμενο κινητο,για να το αγορασω μολις χαλασει το lumia που εχω τωρα.Και επειδή βλεπω πως είναι τεραστειο value for money,αξιζει τα 170€ στα media markt,όμως αυτό που με προβληματιζει είναι η ελλειψη της b20,στην Vodafone θα υπαρχει τεραστειο πρόβλημα?

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Στα Media Markt, στο Πλαίσιο, στα Public και στα You.gr εισάγεται μέσω InfoQuest η global version που υποστηρίζει τη B20

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-redmi-4x-32gb-ds-black-1197284.html

Κι όμως στις συχνότητες γραφει 850 Mhz,όχι 800

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εγώ δεν θεωρώ καμία αγορά απέξω συμφέρουσα αν δεν μου βγαίνει το προϊόν -τουλάχιστον- 30% φθηνότερα σε σχέση με όσο έχει εδώ. Στο συγκεκριμένο παράδειγμα μιλάμε για διαφορά της τάξης του ...12% μόλις και μετά βίας (άσε που το 4Χ είχε πέσει και στα 138€ στα σκρουτζομάγαζα προ κάποιων ημερών-ανεβοκατεβαίνει η τιμή ανάλογα με τη διαθεσιμότητα). Για κάτι που τελικά θα έχει τουλάχιστον "προβληματική" εγγύηση, μπορεί να κάνει 1 μήνα να έρθει, αν σε ενδιαφέρει το ποσό που πληρώνεις να μετρήσει στο αφορολόγητο δεν μπορείς και αν τυχόν είσαι και επαγγελματίας δεν μπορείς να το εκπέσεις σαν δαπάνη και μάλιστα τον ΦΠΑ του. Προφανώς το βλέπουμε διαφορετικά το πράγμα.

 

Η αγορα "απεξω" δεν ειναι παντα το ιδιο. Αγορα απο κινα με κινδυνο τελωνειου και 1 μηνα καθυστερηση δεν ειναι το ιδιο με αγορα απο Ιταλικη αποθηκη (χωρις τελωνειο ) αποστολη με dhl δηλαδη το πολυ σε 10 ημερες να το εχεις .

Γιαυτο και η τιμη δεν ειναι 30% κατω αλλα 15%

Για το θεμα εγγυησης δεν ειναι το ιδιο με την Ελλαδα ,αλλα μπορεις με λιγοτερο απο 2 ευρω να εχεις εγγυηση ιταλικης αποθηκης ,δηλ σε περιπτωση βλαβης σε εγγυηση το στελνεις ιταλια και οχι κινα

Κατα τα αλλα δε διαφωνω μαζι σου ,σιγουαρα η αγορα απ εξω ειναι πιο ρισκο απ οτι απο ελλαδα ,αλλα ηθελα να πω τις διαφορες αγορας κινας ,τελωνειο κ απλο δεμα με ιταλια χωρις τελωνειο κ dhl .Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβλήμα ! Έβαλε ένα παιδί πολλές φορές το δάχτυλο του και έτσι κλείδωσε και δεν θυμάμαι το μοτίβο αν ξέρετε κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσω θα ήμουν υπόχρεος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβλήμα ! Έβαλε ένα παιδί πολλές φορές το δάχτυλο του και έτσι κλείδωσε και δεν θυμάμαι το μοτίβο αν ξέρετε κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσω θα ήμουν υπόχρεος

Εσύ του το έδωσες ξεκλείδωτο δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-redmi-4x-32gb-ds-black-1197284.html

Κι όμως στις συχνότητες γραφει 850 Mhz,όχι 800

 

Αν το προσέξεις θα καταλάβεις ότι στην περιγραφή αναφέρεται στις συχνότητες του GSM (2G) μόνο και όχι στις 3G/4G. Είναι απλά ελλιπής η αναφορά των συχνοτήτων δηλαδή. Κανονικά έχει στο 4G τη B20 (800MHz).

Link to comment
Share on other sites

Αν το προσέξεις θα καταλάβεις ότι στην περιγραφή αναφέρεται στις συχνότητες του GSM (2G) μόνο και όχι στις 3G/4G. Είναι απλά ελλιπής η αναφορά των συχνοτήτων δηλαδή. Κανονικά έχει στο 4G τη B20 (800MHz).

 

Οκ ευχαριστώ,μόλις χαλάσει το Lumia,και αν...παιζει να βγει το 5 αλλα και πάλι Xiaomi βλεπω μονο να συμφέρουν

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο αξιοπιστο μαγαζι μου προτεινετε να το αγορασω; Να προτιμησω τα 16 ή τα 32gb. Για την πεθερα μου προκειται το κινητο, δεν εχει απαιτησεις. Αγορα απο Ελλαδα, καθως το θελω αμεσα. Τωρα αν εχει την 800αρα μπαντα δε με πολυενδιαφερει.

 

Το κινητο υπαρχει σε Ευρωπαϊκη εκδοση ή οχι; Γιατι βλεπω στο καιζερ πχ λεει με Ελληνικο μενου και ανταπτορα. Δε θελω να εχουν βαλει δικες τους rom εδω.

 

Επισης, καποια καλη θηκη για το κινητο απο Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο αξιοπιστο μαγαζι μου προτεινετε να το αγορασω; Να προτιμησω τα 16 ή τα 32gb. Για την πεθερα μου προκειται το κινητο, δεν εχει απαιτησεις. Αγορα απο Ελλαδα, καθως το θελω αμεσα. Τωρα αν εχει την 800αρα μπαντα δε με πολυενδιαφερει.

 

Το κινητο υπαρχει σε Ευρωπαϊκη εκδοση ή οχι; Γιατι βλεπω στο καιζερ πχ λεει με Ελληνικο μενου και ανταπτορα. Δε θελω να εχουν βαλει δικες τους rom εδω.

 

Επισης, καποια καλη θηκη για το κινητο απο Ελλαδα;

 

samsung galaxy note , αυτα που σκανε :devil:

Τι θηκη θελεις ? λεπτη , δυνατη .διαφανη ?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο αξιοπιστο μαγαζι μου προτεινετε να το αγορασω; Να προτιμησω τα 16 ή τα 32gb. Για την πεθερα μου προκειται το κινητο, δεν εχει απαιτησεις. Αγορα απο Ελλαδα, καθως το θελω αμεσα. Τωρα αν εχει την 800αρα μπαντα δε με πολυενδιαφερει.

 

Το κινητο υπαρχει σε Ευρωπαϊκη εκδοση ή οχι; Γιατι βλεπω στο καιζερ πχ λεει με Ελληνικο μενου και ανταπτορα. Δε θελω να εχουν βαλει δικες τους rom εδω.

 

Επισης, καποια καλη θηκη για το κινητο απο Ελλαδα;

 

Παρε το 32αρι για σιγουρια γιατι στο 16αρι τα 8-9 θα ειναι πιασμενα απο το λογισμικο.Εκτος αν εχουν μεγαλη αποκλιση σε τιμη.

Οσο για την μπαντα τα κινητα με snapdragon την εχουν σιγουρα , δεν ξερω για τις Mediatek εκδοσεις.

Γραφουν για τα ελληνικα για να μην σκαλωνει ο κοσμος λογω της κινεζικης μαρκας.Απαξ και εχει Miui οπως και το stock android , ειναι πολυγλωσσο χωρις να θελει παρεμβασεις στο λογισμικο.

 

Θηκες βρισκεις πολλες, απο πλαστικες πλατης μεχρι filp και σιλικονης.Εγω προσωπικα εχω διαφανη σιλικονης (δε μου πολυαρεσει και θα θελα να παω σε hard case) και μπροστα φουλ μαυρο κρυσταλλο που επικαλυπτει τα πληκτρα και ολη την οθονη εκτος μιας οπης για την καμερα.Τα 2 αυτα απο το eclick.

Link to comment
Share on other sites

Παρε το 32αρι για σιγουρια γιατι στο 16αρι τα 8-9 θα ειναι πιασμενα απο το λογισμικο.Εκτος αν εχουν μεγαλη αποκλιση σε τιμη.

Οσο για την μπαντα τα κινητα με snapdragon την εχουν σιγουρα , δεν ξερω για τις Mediatek εκδοσεις.

Γραφουν για τα ελληνικα για να μην σκαλωνει ο κοσμος λογω της κινεζικης μαρκας.Απαξ και εχει Miui οπως και το stock android , ειναι πολυγλωσσο χωρις να θελει παρεμβασεις στο λογισμικο.

 

Θηκες βρισκεις πολλες, απο πλαστικες πλατης μεχρι filp και σιλικονης.Εγω προσωπικα εχω διαφανη σιλικονης (δε μου πολυαρεσει και θα θελα να παω σε hard case) και μπροστα φουλ μαυρο κρυσταλλο που επικαλυπτει τα πληκτρα και ολη την οθονη εκτος μιας οπης για την καμερα.Τα 2 αυτα απο το eclick.

Για βάλε κανά link ποιά πήρες αν έχεις χρόνο, με ενδιαφέρει και μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι θηκες ειναι για το note.

 

Παντως γινεται χαμος με τις θηκες. Την θελω αμεσα.

 

https://www.bestprice.gr/cat/6349/oem-thikes-kinitwn.html?q=xiaomi+redmi+4x

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το σημα. Δεν πιανει καθολου καλα. Δεν πιανει ουτε σε σημεία που το mi4c που είχα επιανε. Η συσκευή ειναι αγορασμενη απο το σκρουτζ - - > youhou. Παιζει να εχει λαθος μπάντες ή πως τα λενε αυτα και να ειναι άχρηστη σφην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...