Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τόσα ίδια ονόματα που κυκλοφορούν πώς μπορώ εγώ ο άσχετος να καταλάβω ποιο έχω αγοράσει;

Αυτό που πήρα χθες από Κωτσόβολο γράφει :

Redmi 4x (3GB/32GB) και στο πλάι έχει μια κόκκινη ετικέτα Global Version

Εδώ είναι το σωστό νήμα;

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τόσα ίδια ονόματα που κυκλοφορούν πώς μπορώ εγώ ο άσχετος να καταλάβω ποιο έχω αγοράσει;

Αυτό που πήρα χθες από Κωτσόβολο γράφει :

Redmi 4x (3GB/32GB) και στο πλάι έχει μια κόκκινη ετικέτα Global Version

Εδώ είναι το σωστό νήμα;

:wacko::wacko::wacko:

Και εδώ. Σβήσε και παρκαρε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής τηλέφωνο αλλά κάποιες φορές από μόνο του χάνει τις ρυθμίσεις των ήχων με αποτέλεσμα να μην ακούγεται. Πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις ήχων και να ξαναβάλω ήχο κλήσης, ξυπνητήρι,ειδοποίηση κτλ. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα ίδια ονόματα που κυκλοφορούν πώς μπορώ εγώ ο άσχετος να καταλάβω ποιο έχω αγοράσει;

Αυτό που πήρα χθες από Κωτσόβολο γράφει :

Redmi 4x (3GB/32GB) και στο πλάι έχει μια κόκκινη ετικέτα Global Version

Εδώ είναι το σωστό νήμα;

:wacko::wacko::wacko:

και εδω κυριως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ. Σβήσε και παρκαρε

 

Πρώτα παρκάρουμε και μετά σβήνουμε. Για ευνόητους λόγους. :)

 

Όχι. Αυτό που παραθέτεις είναι για το Note. Εδώ μιλάμε για το 5ιντσο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το έχω 3-4 μέρες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.Σβέλτο,δεν έχει κολήσει πουθενά και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό πρόβλημα στη χρήση.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι με τον φορτιστή του μου ανεβάζει θερμοκρασία στη φόρτιση,καθώς και όταν τρέχω games.Βέβαια είναι και οι μέρες θερμές,οπότε δε μπορώ να βγάλω σαφές συμπέρασμα...

Η μπαταρία του είναι όντως σκυλί.Με wifi ή δεδομένα όλη μέρα και σκάλισμα και gaming έβγαλε άνετα τη μέρα.Ερχόμενος από windows phone έβγαλα το άχτι μου με τα games :P.Αλλά γενικά δεν παίζω οπότε βλέπω να βγάζω άνετα δυο μέρες.

Με φωτογραφίες δεν ασχολούμαι και κανα δυο που έβγαλα δοκιμαστικά μου φάνηκαν οκ για τις μη υψηλές απαιτήσεις μου.

Πρώτο μου xiaomi και το χαίρομαι.Σβέλτο,απροβλημάτιστο και όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το έχω 3-4 μέρες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.Σβέλτο,δεν έχει κολήσει πουθενά και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό πρόβλημα στη χρήση.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι με τον φορτιστή του μου ανεβάζει θερμοκρασία στη φόρτιση,καθώς και όταν τρέχω games.Βέβαια είναι και οι μέρες θερμές,οπότε δε μπορώ να βγάλω σαφές συμπέρασμα...

Η μπαταρία του είναι όντως σκυλί.Με wifi ή δεδομένα όλη μέρα και σκάλισμα και gaming έβγαλε άνετα τη μέρα.Ερχόμενος από windows phone έβγαλα το άχτι μου με τα games :P.Αλλά γενικά δεν παίζω οπότε βλέπω να βγάζω άνετα δυο μέρες.

Με φωτογραφίες δεν ασχολούμαι και κανα δυο που έβγαλα δοκιμαστικά μου φάνηκαν οκ για τις μη υψηλές απαιτήσεις μου.

Πρώτο μου xiaomi και το χαίρομαι.Σβέλτο,απροβλημάτιστο και όμορφο.

 

Θα ήταν καλό οσοι γράφετε για την μπαταρία, να μας λέτε και πόσες ώρες οθόνη έγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι με τον φορτιστή του μου ανεβάζει θερμοκρασία στη φόρτιση,καθώς και όταν τρέχω games.Βέβαια είναι και οι μέρες θερμές,οπότε δε μπορώ να βγάλω σαφές συμπέρασμα...

 

 

Αυτό με τη θερμοκρασία είναι θέμα όντως. Και όχι μόνο στη φόρτιση αλλά και στη χρήση σαν να παραζεσταίνεται. Και κατά την ομιλία παρατήρησα ότι μετά το 10λεπτο έως και αρχίζει να ενοχλεί στο αυτί. Είναι το πρώτο τηλέφωνο από όσα είχα ποτέ που ζεσταίνεται τόσο. 41-42C για πλάκα ανεβάζει στην ενσωματωμένη εφαρμογή ελέγχου της μπαταρίας. Είναι βέβαια και το πρώτο μου μεταλλικό οπότε ίσως για αυτό το καταλαβαίνω. Υποτίθεται βέβαια ότι οι Snapdragon έχουν ως πλεονέκτημα κιόλας τις χαμηλότερες θερμοκρασίες σε σχέση με τους ΜΤΚ οπότε φαντάζομαι τι γίνεται στην έκδοση με ΜΤΚ...

Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος Samsung Galaxy J5 (8G) δηλώνω από αμήχανος έως απογοητευμένος από το λογισμικό του 4x

 

Κατ'αρχήν οι χαρακτήρες του μηνύματος είναι 60 ενώ δεν βρίσκω πώς γίνεται πολλαπλή επιλογή αρχείων π.χ φωτογραφίες για διαγραφή,με αποτέλεσμα να τις σβήνω μια μια.

Edited by markonis
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος Samsung Galaxy J5 (8G) δηλώνω από αμήχανος έως απογοητευμένος από το λογισμικό του 4x

ενώ δεν βρίσκω πώς γίνεται πολλαπλή επιλογή αρχείων π.χ φωτογραφίες για διαγραφή,με αποτέλεσμα να τις σβήνω μια μια.

 

παρατεταμενο ταπ πανω σε μια φωτο δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αυτον τον οδηγο ή καποιον παρομοιο τον εχει δοκιμασει κανεις? https://www.pcsteps.gr/156664-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8E-%CF%84%CE%BF-android-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-google/ χωρις ρουτ τι απο αυτα μπορουμε να κανουμε?? εχω βαρεθει να μιλαω με φιλους και καπακι οτι λεμε να μας το βγαζει σαν διαφημιση στο κινητο :p

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω, εχω κανει μια εκαθαριση στις αδειες και εχω βγαλει ολες τις υπηρεσιες google και κατι αλλα αλλα οταν κανω επανεκκινηση επανερχονται οπως ηταν πριν...επισης το ιδιο το παρατηρησα και με το messenger που παταω στις ρυθμισεις να ενεργοποιηθουν οι εικονες συνομιλητων, με βγαζει σε νεο παραθυρο που θελει ειδικη αδεια για να παταει μια εφαρμογη πανω στην αλλη. οταν κανω επανεκκινηση γινεται παλι το ιδιο... εχουμε καμια λυση??

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

εχω βαρεθει να μιλαω με φιλους και καπακι οτι λεμε να μας το βγαζει σαν διαφημιση στο κινητο :p

 

Τι εννοείς; Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους , εκανα την παραγγελία μου στις 28 Μαιου Gearbest εκδοση 3g/32g εδω και 7 μερες ειναι αερολιμενα Αθηνων (ΚΑΤ) , ξερει κανεις τι σημαινει; γιατι αργει να μου παραδοθεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε μια φίλη μου από το πλαίσιο σήμερα. Σε περίπτωση βλάβης που το πάει; Στο πλαίσιο ή υπάρχει αντιπρόσωπος της Xiaomi στην Ελλάδα; Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους , εκανα την παραγγελία μου στις 28 Μαιου Gearbest εκδοση 3g/32g εδω και 7 μερες ειναι αερολιμενα Αθηνων (ΚΑΤ) , ξερει κανεις τι σημαινει; γιατι αργει να μου παραδοθεί;

 

Άντε καλά...πολύ μας τα αργεί το Gearbest. Σου το έστειλε μέσω Αυστρίας; Το tracking number έχει ΑΤ στο τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει και εγω απο Bangood το Xiaomi redmi 4x global 3/32 . Εφυγε απο κει 3/6. Ακομη δεν το εχω λαβει,πιστευω οτι αργησε πολυ. Λετε να ειναι στο τελωνειο??? Δεν θα ειδοποιουσαν???
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει και εγω απο Bangood το Xiaomi redmi 4x global 3/32 . Εφυγε απο κει 3/6. Ακομη δεν το εχω λαβει,πιστευω οτι αργησε πολυ. Λετε να ειναι στο τελωνειο??? Δεν θα ειδοποιουσαν???

 

Το tracking number τι γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το redmi 4x 3/32 από skroutz στα 148 με μεταφορικά. Καλή τιμή και δεν είχα τον χρόνο να περιμένω από εξωτερικό με ίσως ακόμη καλύτερη τιμή, καθώς είχα μείνει από συσκευή. Αρκετά όμορφο, καλή διάρκεια μπαταρίας, καλή η επιλογή για τα 3Gb Ram..

Έχω μια ερώτηση.. Το κάτω μέρος έχει κάποιο κούμπωμα και πρέπει να το πιέσω κάπως για να μπει σωστά ή έχει κάποιο κενό επίτιδες λόγο των ηχείων; το ακουμπάω και νιώθω ενα απειροελάχιστο κενό και κάνει ένα τσικ τσικ.

 

p.s. θα προτειμούσα να υπάρχει φωτισμός στα 3 πλήκτρα του μενου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...