Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω τη ******με...απο vickmall με Netherlands Registered Airmail(SF)(Usually delivered at 15-25days) εκανα βλακεια επρεπε να δωσω τα 3€ gia safe!!

 

Θεσσαλονίκη μένεις...???

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ο αδερφός μου το redmi 4x απο κατάστημα του σκρουτζ και ολα καλα εκτος απο το 4g που δεν δουλεύει! Άλλαξε και σιμ αλλα τίποτα! Ξέρει κανείς τίποτα? Edited by RogerFederer_7
Λαθος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα σωστά! Τα δεδομενα γενικα δεν δουλεύουν οχι το 4g!Πηγε πηρε καινούρια σιμ με 4g ενεργοποίημενο κιόλας!

δώσε παραπάνω πληροφορίες,ούτε σε 3g?

μπορεί να θέλει να περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για π.χ

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το 3g δουλεύει! Παταει το κουμπί με τα δεδομένα και δν ενεργοποιουνται! Wifi εχει κανονικά! Κλήσεις κάνει κομπλε! Γενικα το κινητό παει καλα! Μήπως χρειάζεται καποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις απο τα settings τησ σιμ?
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις δικτύου,APN και τικαρε το,μερικές φορές είναι γκρίζο, διαφορετικά μιλά με την εταιρία σου,να σου στείλει τις ρυθμίσεις αν δεν έχει...

τι εταιρία έχεις?

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες και στις ρυθμίσεις- ονόματα σημείων πρόσβασης​ - ..... internet - πρωτόκολλο APN να είναι ενεργοποιημένο ipv4
Link to comment
Share on other sites

Του πα να το αλλαξει και περιμένω να μου πει τι εγινε! Θα σας ενημερώσω σε λίγο! Ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

8/5/2017, 10:25:08 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

6/5/2017, 11:49:16 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

6/5/2017, 07:43:08 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

5/5/2017, 20:25:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

24/4/2017, 11:34:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Το γλίτωσα το τελωνείο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας, έχει μια εβδομάδα που πήρα το συγκεκριμένο κινητάκι

Παρακάτω παραθέτω γενικές εντυπώσεις και διάφορα μικροπροβληματάκια:

 

1) διάβασα πολλά άρθρα, που έλεγαν καλύτερα το note 4x και όχι το note 4, η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω τη διαφορά, το κουτί λέει πάνω note 4x αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά επειδή είναι κινέζικο το κουτί (απο skroutz το πήρα αλλά επειδή μάλλον το σκρουτζομαγαζο το πήρε κατευθείαν από Κίνα-ίσως από gearbest- και όχι από infoquest δε βγάζω και πολλή άκρη)

2) ο φακός που φοράει είναι samsung (και η μπροστά και η πίσω κάμερα), πρώτο φαουλ

3) το bootloader φαίνεται πως είναι ξεκλειδωμένο αλλά ούτε αυτό ξέρω τι κάνει

4) δε μου κρατάει αποθηκευμένες τις ρυθμίσεις, πχ έχω βάλει αυτόματη έναρξη 3-4 προγράμματα,τώρα βλέπω ότι έχει μόνο το messenger και το viber

5) ενώ έχω ρυθμίσει το φλας ειδοποίησης για τα μηνύματα αρνείται να ανάψει το λαμπάκι, κάνει μόνο μια δόνηση

6) επίσης, όταν κάνω εκκαθάριση με το κάτω κουμπί αριστερά της συσκευής η εφαρμογή μπαταρία εξαφανίζεται για κάποιο λόγο, ενώ έχω βάλει να μη γίνεται επιθετική διαχείριση στα "πλάνα εξοικονόμησης ενέργειας"

7) κάθε φορά που ανοίγω το messenger μου βγάζει ένδειξη "Σύνδεση" και αρκετά συχνά έρχεται εισερχόμενο και δεν το εμφανίζει, εννοώ για παράδειγμα στην αρχική οθόνη, παρά μόνο αναβοσβήνει το φλας ενώ έχω κάνει ρύθμιση να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη

8) επίσης το αριστερά κάτω ηχείο δεν ακούγεται καθόλου, παρά μόνο το δεξί και δεν έχω βρει πως γίνεται η ρύθμιση, εκτός αν είναι απλά DOA αλλά άργησα να το καταλάβω...

9) δεν ξέρω αν φοράει b20 μπάντα ή όπως λέγεται τέλος πάντων, περιοχή Ασβεστοχωρίου έβρισκε με το ζόρι δίκτυο και μιλάμε για μια περιοχή 10χλμ από το Κέντρο Θεσ/νίκης

10) μπαταρία άψογη, κραταει 2 μέρες και πάλι είναι στο 20-30%

11) μηνύματα μέχρι 70 χαρακτήρες, χρειάστηκε να κατεβάσω εφαρμογή από play store για να έχω μήνυμα με 160 χαρακτήρες

12) η εφαρμογή adblock αρνείται να δουλέψει γιατί θέλει κάποιες ρυθμίσεις που στη συγκεκριμένη συσκευή δε μπορώ με τίποτα να τις βρω (κάποιες ρυθμίσεις δικτύου)

13) γενικότερα είναι ένα νορμαλ κινητό αλλά αρκετά υπερεκτιμημένο, διάβαζα πχ ότι είναι καλύτερο από iphone και τέτοια, ντάξει παιδιά, δεν νομίζω να ισχύει ούτε μια στο εκατομμύριο αυτό.. Κάνει πολλά χαζά που μειώνουν την αξία του και το κατατάσσουν σε ένα κινητό μέτριας απόδοσης και σε καμμία περίπτωση κάτι ιδιαίτερο

 

Αυτά από μένα, αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως γιατί κάπου διάβασα ότι αν δε ρυθμίσεις το xiaomi όπως πρέπει θα έχεις ένα τούβλο στα χέρια σου, ακριβώς έτσι νιώθω τώρα, πχ το LG G3 με 16gb ram & 2 gb rom ήταν κατά πολύ καλύτερο κατά την άποψή μου από αυτήν την "πατάτα"

Edited by kOsD
φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

kOsD ποια ρομ φοαρει?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

προσπαθώ να κάνω upload ένα αρχείο jpeg αλλά ενώ το forum λέει μέχρι 800 kb και η φώτο είναι 150 δεν μου την "ανεβάζει"

 

miui έκδοση miui global 8.2, σταθερή, 8.2.2.0 (mcfmidl)

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά μου λέει συνέχεια η ενημέρωση απέτυχε στην 8.2.5. το έκανε σε άλλον;

 

Εγώ, αν δεν το έλεγες, δε θα ήξερα καν ότι υπάρχει ενημερώση (δε μου έβγαλε καν ειδοποίηση)

Εμένα είναι πχ εδώ και 10 λεπτά στο 1% :p

Link to comment
Share on other sites

kOsD ποια ρομ φοαρει?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

8.2.4 . Λοιπόν έψαξα σε ξένα φόρουμ και η λύση είναι η εξής. Όταν σου ζητήσει επανεκκίνηση μόλις κλείσει κρατάς πατημένο το power και το volume down. Σου εμφανίζει την εικόνα του fastboot. Σε κάποια φάση σβήνει. Πατάς το power να ανοίξει και ξεκίνησε το update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχει μια εβδομάδα που πήρα το συγκεκριμένο κινητάκι

Παρακάτω παραθέτω γενικές εντυπώσεις και διάφορα μικροπροβληματάκια:

 

1) διάβασα πολλά άρθρα, που έλεγαν καλύτερα το note 4x και όχι το note 4, η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω τη διαφορά, το κουτί λέει πάνω note 4x αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά επειδή είναι κινέζικο το κουτί (απο skroutz το πήρα αλλά επειδή μάλλον το σκρουτζομαγαζο το πήρε κατευθείαν από Κίνα-ίσως από gearbest- και όχι από infoquest δε βγάζω και πολλή άκρη)

2) ο φακός που φοράει είναι samsung (και η μπροστά και η πίσω κάμερα), πρώτο φαουλ

3) το bootloader φαίνεται πως είναι ξεκλειδωμένο αλλά ούτε αυτό ξέρω τι κάνει

4) δε μου κρατάει αποθηκευμένες τις ρυθμίσεις, πχ έχω βάλει αυτόματη έναρξη 3-4 προγράμματα,τώρα βλέπω ότι έχει μόνο το messenger και το viber

5) ενώ έχω ρυθμίσει το φλας ειδοποίησης για τα μηνύματα αρνείται να ανάψει το λαμπάκι, κάνει μόνο μια δόνηση

6) επίσης, όταν κάνω εκκαθάριση με το κάτω κουμπί αριστερά της συσκευής η εφαρμογή μπαταρία εξαφανίζεται για κάποιο λόγο, ενώ έχω βάλει να μη γίνεται επιθετική διαχείριση στα "πλάνα εξοικονόμησης ενέργειας"

7) κάθε φορά που ανοίγω το messenger μου βγάζει ένδειξη "Σύνδεση" και αρκετά συχνά έρχεται εισερχόμενο και δεν το εμφανίζει, εννοώ για παράδειγμα στην αρχική οθόνη, παρά μόνο αναβοσβήνει το φλας ενώ έχω κάνει ρύθμιση να εμφανίζεται στην αρχική οθόνη

8) επίσης το αριστερά κάτω ηχείο δεν ακούγεται καθόλου, παρά μόνο το δεξί και δεν έχω βρει πως γίνεται η ρύθμιση, εκτός αν είναι απλά DOA αλλά άργησα να το καταλάβω...

9) δεν ξέρω αν φοράει b20 μπάντα ή όπως λέγεται τέλος πάντων, περιοχή Ασβεστοχωρίου έβρισκε με το ζόρι δίκτυο και μιλάμε για μια περιοχή 10χλμ από το Κέντρο Θεσ/νίκης

10) μπαταρία άψογη, κραταει 2 μέρες και πάλι είναι στο 20-30%

11) μηνύματα μέχρι 70 χαρακτήρες, χρειάστηκε να κατεβάσω εφαρμογή από play store για να έχω μήνυμα με 160 χαρακτήρες

12) η εφαρμογή adblock αρνείται να δουλέψει γιατί θέλει κάποιες ρυθμίσεις που στη συγκεκριμένη συσκευή δε μπορώ με τίποτα να τις βρω (κάποιες ρυθμίσεις δικτύου)

13) γενικότερα είναι ένα νορμαλ κινητό αλλά αρκετά υπερεκτιμημένο, διάβαζα πχ ότι είναι καλύτερο από iphone και τέτοια, ντάξει παιδιά, δεν νομίζω να ισχύει ούτε μια στο εκατομμύριο αυτό.. Κάνει πολλά χαζά που μειώνουν την αξία του και το κατατάσσουν σε ένα κινητό μέτριας απόδοσης και σε καμμία περίπτωση κάτι ιδιαίτερο

 

Αυτά από μένα, αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως γιατί κάπου διάβασα ότι αν δε ρυθμίσεις το xiaomi όπως πρέπει θα έχεις ένα τούβλο στα χέρια σου, ακριβώς έτσι νιώθω τώρα, πχ το LG G3 με 16gb ram & 2 gb rom ήταν κατά πολύ καλύτερο κατά την άποψή μου από αυτήν την "πατάτα"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Κάποιος να βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Καλησπέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Κάποιος να βοηθήσει ρε παιδιά;

 

Καλησπέρα!!!

Ποια εφαρμογή κατέβασες για 160 χαρακτήρες στα sms?

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή κατέβασες για 160 χαρακτήρες στα sms?

 

μια χαζομάρα είναι, "μηνυμάτων sms", καταλαβαίνεις κι από τον τίτλο

μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις, γι'αυτό και κατέβασα σε apk το adblock αλλά δε μπορώ να το εγκαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...