Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο ειναι ενα Lenovo A806 αλλα επειδη ασχολειται με φωτογραφια γενικοτερα

Δε θα την καλύψει.

και θελει καλυτερη ποιοτητα απο αυτη του lenovo, δεν την ενδιαφερει και τοσο η συγκριση, αν θα ειναι δλδ καλυτερη απο του Lenovo που ειναι για κλαματα, αλλα να ειναι καλη και να βγαζει καλες φωτος για κινητο. Οχι εξωπραγματικες αλλα σχετικα καλες.

Θα την καλύψει (δεδομένου του χαμηλού κόστους του 4Χ φυσικά) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χεχεχε. Κοιτα εχει και DSLR αν θελει να βγαζει καλες φωτο πραγματικα, αλλα στα γρηγορα να μπορει να βγαλει μια αξιοπρεπη φωτο και οχι το χαλι του Lenovo. Παντα σε συνδυασμο με το κοστος φυσικα γιατι δεν εχουμε σκοπο να ξηλωθουμε για ενα κινητο!

Ευχαριστω φιλε μου για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είμαι κάτοχος lenovo a806 και σκέφτομαι για αγορά http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-ROM-Xiaomi-Redmi-4X-4GB-64GB-Smartphone----Black-384232.html

 

να την κάνω? 2 χρονιά το lenovo την πάλεψε μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. είμαι κάτοχος lenovo a806 και σκέφτομαι για αγορά http://www.geekbuying.com/item/Official-Global-ROM-Xiaomi-Redmi-4X-4GB-64GB-Smartphone----Black-384232.html

 

να την κάνω? 2 χρονιά το lenovo την πάλεψε μια χαρά...

Να ξέρεις πάντως (αν σε ενδιαφέρει) ότι το συγκεκριμένο δεν είναι η global version με τη Β20.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα από ελληνικό μαγαζί με 1 χρόνο εγγύηση. Κανονικά, 2 δεν είναι τα χρόνια της εγγύησης;

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα από ελληνικό μαγαζί με 1 χρόνο εγγύηση. Κανονικά, 2 δεν είναι τα χρόνια της εγγύησης;

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που το πήρες?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχει εγγύηση καταστήματος λογικά και όχι επίσημης αντιπροσωπείας

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο θα ήταν 2 έτη;

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι 2 χρόνια από την infoquest !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα τη συσκευη σημερα στον Κοτσοβολο και μου αρεσε πολυ μπορω να πω...

Σκεφτομαι να την παρω για back up device, μπορειτε να μου πειτε αν εχει καποια χτυπητή αδυναμια;

Γνωριζω οτι προκειται για συσκευη των 160 ευρω οπότε δεν εχω και μεγαλες απαιτησεις, αλλα μου εκανε εντυπωση ποσο ομορφη ηταν και ποσο ωραιο ρολλαρισμα ειχε.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα τα 160€ ειναι λιγα για τις δυνατοτητες της συσκευης.Επαρκης χωρος με επεκταση , υπερυθρες , ραδιοφωνο , μεγαλη μπαταρια . Προσωπικα δεν εχω κατι χτυπητο αρνητικο να αναφερω , ισως μονο το λογισμικο της καμερας που στο βιντεο κατεβαζει τα καρε σε μη φωτεινο περιβαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα τη συσκευη σημερα στον Κοτσοβολο και μου αρεσε πολυ μπορω να πω...

Σκεφτομαι να την παρω για back up device, μπορειτε να μου πειτε αν εχει καποια χτυπητή αδυναμια;

Γνωριζω οτι προκειται για συσκευη των 160 ευρω οπότε δεν εχω και μεγαλες απαιτησεις, αλλα μου εκανε εντυπωση ποσο ομορφη ηταν και ποσο ωραιο ρολλαρισμα ειχε.

 

Φιλε μου για τα χρηματα που κανη ειναι απεκτη ι συσκευει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα τη συσκευη σημερα στον Κοτσοβολο και μου αρεσε πολυ μπορω να πω...

Σκεφτομαι να την παρω για back up device, μπορειτε να μου πειτε αν εχει καποια χτυπητή αδυναμια;

 

Καμία χτυπητή αδυναμία. Πιθανό να την κάνεις και κύρια συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχθές από geekbuying μέσω Ιταλίας για το ανηψιο. Παρέλαβα σήμερα το σεταρισα όλα κομπλέ, το κινητό είναι πολύ καλό για τα χρήματα που ζητάει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα τη συσκευη σημερα στον Κοτσοβολο και μου αρεσε πολυ μπορω να πω...

Σκεφτομαι να την παρω για back up device, μπορειτε να μου πειτε αν εχει καποια χτυπητή αδυναμια;

Γνωριζω οτι προκειται για συσκευη των 160 ευρω οπότε δεν εχω και μεγαλες απαιτησεις, αλλα μου εκανε εντυπωση ποσο ομορφη ηταν και ποσο ωραιο ρολλαρισμα ειχε.

 

Έχουμε την ίδια πρώτη συσκευή οπότε μπορώ να σου πω ότι για 2η είναι σούπερ. Γρήγορο κινητό, δεν προβληματίζει στην καθημερινή χρήση και απίστευτη μπαταρία. Στα συν και το πιο νορμάλ μέγεθος σε σχέση με το Plus. Εμένα με ενόχλησε μόνο η έλλειψη του NFC, αλλά από την στιγμή που το κέρδισα σε διαγωνισμό νομίζω δεν με παίρνει να παραπονιέμαι. :rolleyes:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή δεν μπορώ να βρω πουθενά σε ευρωπαϊκή αποθήκη το black θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο να μου περιγράψει το gold χρώμα (πόσο μοιάζει με αυτό των φωτογραφιών, αν είναι πολύ χτυπητό και γενικά αν προβληματίζει)...

Και επειδή είμαι χάλιας από άποψη αισθητικής αν μπορεί κάποιος να μου προτείνει με ποιο χρώμα, από τις παρακάτω θήκες, θα μπορούσα να το συνδυάσω (πέρα βέβαια από το ίδιο το gold):

https://www.aliexpress.com/item/Original-MSVII-Brand-For-Xiaomi-Redmi-4-pro-phone-case-Silicone-scrub-cover-Luxury-Silm-Hard/32772314193.html?spm=2114.search0104.3.1.rZUnHd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10084_10083_10119_10080_10304_10307_10082_10081_10177_10110_10137_10111_10302_10060_10112_10113_10155_10114_10154_5370011_10056_10055_10054_10310_10312_10059_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10120_10052_10053_10142_10107_10050_10051-10120_10102,searchweb201603_13,ppcSwitch_5&btsid=e3f35319-daae-4fbd-a852-44945d43830d&algo_expid=a5cbd5a3-1ea7-40cf-a879-18e578783f70-0&algo_pvid=a5cbd5a3-1ea7-40cf-a879-18e578783f70

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ με τριγωνική αποστολή μέσω ευρώπης.

Και στο banggood και στο gearbest επίσης με τριγωνική.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ευρωπαϊκή αποθήκη κυρίως λόγω χρόνου παραλαβής, αλλά και γιατί, με τη έξτρα χρέωση της αποστολής priority line, δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ευρωπαϊκή αποθήκη κυρίως λόγω χρόνου παραλαβής, αλλά και γιατί, με τη έξτρα χρέωση της αποστολής priority line, δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην τιμή.

 

Ειδικά από ευρωπαική αποθήκη δε θα χει καμία σχεδόν διαφορά απ'το skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ευρωπαϊκή αποθήκη κυρίως λόγω χρόνου παραλαβής, αλλά και γιατί, με τη έξτρα χρέωση της αποστολής priority line, δεν υπάρχει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην τιμή.

 

Στη σελίδα 12 υπάρχει το λινκ από geekbuying μέσω Ιταλίας, από εκεί το πήρα στα 127 ευρώ βάζοντας και τον κωδικό. Εμένα προσωπικά μου ήρθε σε δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι στο geekbuying το Metal Body το έχει με επιπλέον χρέωση. Το δικό σας που ήρθε από εκεί δεν είχε Metal Body ?

Ευχαριστώ.

 

 

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Black-384633.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι στο geekbuying το Metal Body το έχει με επιπλέον χρέωση. Το δικό σας που ήρθε από εκεί δεν είχε Metal Body ?

Ευχαριστώ.

 

 

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Black-384633.html

 

Πού είδες ότι είναι μεταλλικό;

Σε μια έκδοση βγαίνει από ότι ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πού είδες ότι είναι μεταλλικό;

Σε μια έκδοση βγαίνει από ότι ξέρω.

 

[Thailand Stock][Official Global Version]Xiaomi Redmi 4X 5.0 Inch HD Screen Qualcomm Snapdragon 435 Octa Core 3GB 32GB MIUI 8 4G LTE Smartphone 4100mAh Battery Metal Body - Black

 

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Black-384633.html

Edited by spirakos
Link to comment
Share on other sites

[Thailand Stock][Official Global Version]Xiaomi Redmi 4X 5.0 Inch HD Screen Qualcomm Snapdragon 435 Octa Core 3GB 32GB MIUI 8 4G LTE Smartphone 4100mAh Battery Metal Body - Black

 

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-XIAOMI-Redmi-4X-3GB-32GB-Smartphone---Black-384633.html

 

Έχεις δίκιο είναι καινούργια έκδοση το μεταλλικό,αλλά κάνει και πενήντα ευρώ παραπάνω.Το κανονικό που πήρα για το ανηψιο πάντως είναι πολύ καλό.Αν δεν είχε πρόβλημα με την 5.5 οθόνη θα του έπαιρνα το note 4x global.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...