Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον είσαι ο μόνος που του ήρθε 10άρα σταθερή. Από Ελλάδα το πήρες; Εγώ από κινεζομάγαζο και έχω 9,6,5,0

Το μπάταρι ντρέϊν συνεχίζεται;

 

φιλαράκι μην το ψάχνεις απλά το παλικάρι μπέρδεψε τα μοντέλα . το 4x note έχει

http://en.miui.com/download-321.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για 10 αλλά δεν την πραγματοποίησα ακόμα λόγω του battery drain που αναφέρει ο Lakedaimonas.

Έχει κανείς καμιά άλλη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα το πρωί ειδοποίηση για 10 αλλά δεν την πραγματοποίησα ακόμα λόγω του battery drain που αναφέρει ο Lakedaimonas.

Έχει κανείς καμιά άλλη εμπειρία;

 

ναι σήμερα 28 του μηνός βγήκε η ενημέρωση !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως 9 το βράδυ πήγε και ακόμα δεν έχει βγει καμία ενημέρωση...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

changelog για το update τι λεει? εχει καμια σημαντικη προσθηκη βελτιωση ή ψιλοπραγματα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

changelog για το update τι λεει? εχει καμια σημαντικη προσθηκη βελτιωση ή ψιλοπραγματα?

 

Είναι για note 4x.

 

MIUI 10 Global Stable ROM Full Changelog

 

Designed for full screen experience

1. All-new full screen gestures will change the way you interact with your device. They can do everything you used buttons for, except they're faster, smarter, and more convenient

2. All-new UI is tailored for full screen devices and lets the content take the front stage

 

Natural sound system

1. You won't get tired of natural and ever-changing sounds of the new MIUI

2. We simplified system sounds and applied smart filters, so you'll hear something only when you need to

3. Ambient sounds of the forest, beach, drizzle, stove fire, and summer night will help you to relax and focus on what's important

 

Other improvements and optimizations

1. AI brings Portrait mode to single camera devices! Blur the background on your portrait shots and look as gorgeous as you feel

2. Other system apps (including Clock and Notes) got a major revamp too

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ίσως να εχω μπερδεψει τα μοντελα ,αλλα νομιζω οτι οι διαφορες του xiaomi 4,xiaomi 4x ,redmi note 4 κτλ δεν ειναι μεγαλες...

Το battery drain εννοειται οτι συνεχίζεται,και αν δεν γινει κατι δεν νομιζω να μεινω στην 10αρα...θα περασω κάποια παλιοτερη ρομ.

Επισης με επιφυαλξη να πω ότι και οι φωτογραφίες χαλασαν κάπως ,αλλα επειδή δεν χρησιμοποιω ιδιαιτερα την καμερα δεν μπορω να το πω με ασφαλεια.

Το περιβαλλον του MIUI άλλαξε αρκετα,ειναι πολυ πιο ομορφο ,αλλα...εαν βγαζει εκτος το μεγαλυτερο ατου του κινητου που ειναι η μαπταρια του...ειναι αχρηστο.

Επίσης να πω οτι εγω προσωπικα εχω ενεργοποιημενα τα παντα στοκινητο ,4g,bluetooth,τερμα φωτεινότητα ,gps κτλ...οπότε η χρήση που κάνω είναι αρκετά ενεργοβόρα απο μόνη της.

 

Ελπίζω με κάποιο νέο update να βελτιωθεί η κατασταση ,αν και με τόσα πολλά μοντέλα που εχει η xiaomi ,δεν πιστεύω ότι θα βγεί κάποιο σύντομα

Link to comment
Share on other sites

...θα περασω κάποια παλιοτερη ρομ.

 

Γινεται αυτο?

Νομιζα οτι δεν μπορεις να πας πισω.

Η ισχυει μονο για ορισμενες συσκευες / ROM?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ίσως να εχω μπερδεψει τα μοντελα ,αλλα νομιζω οτι οι διαφορες του xiaomi 4,xiaomi 4x ,redmi note 4 κτλ δεν ειναι μεγαλες...

Το battery drain εννοειται οτι συνεχίζεται,και αν δεν γινει κατι δεν νομιζω να μεινω στην 10αρα...θα περασω κάποια παλιοτερη ρομ.

Επισης με επιφυαλξη να πω ότι και οι φωτογραφίες χαλασαν κάπως ,αλλα επειδή δεν χρησιμοποιω ιδιαιτερα την καμερα δεν μπορω να το πω με ασφαλεια.

Το περιβαλλον του MIUI άλλαξε αρκετα,ειναι πολυ πιο ομορφο ,αλλα...εαν βγαζει εκτος το μεγαλυτερο ατου του κινητου που ειναι η μαπταρια του...ειναι αχρηστο.

Επίσης να πω οτι εγω προσωπικα εχω ενεργοποιημενα τα παντα στοκινητο ,4g,bluetooth,τερμα φωτεινότητα ,gps κτλ...οπότε η χρήση που κάνω είναι αρκετά ενεργοβόρα απο μόνη της.

 

Ελπίζω με κάποιο νέο update να βελτιωθεί η κατασταση ,αν και με τόσα πολλά μοντέλα που εχει η xiaomi ,δεν πιστεύω ότι θα βγεί κάποιο σύντομα

το κινητο στο οποιο πηρες την ενημερωση ειναι 5'' ή 5,5''? αν ειναι 5,5" ειναι το note. Πιο ασφαλή συμπεράσματα για το drain φανταζομαι θα βγουν αν κάνεις εργοστασιακή επαναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ίσως να εχω μπερδεψει τα μοντελα ,αλλα νομιζω οτι οι διαφορες του xiaomi 4,xiaomi 4x ,redmi note 4 κτλ δεν ειναι μεγαλες...

Το battery drain εννοειται οτι συνεχίζεται,και αν δεν γινει κατι δεν νομιζω να μεινω στην 10αρα...θα περασω κάποια παλιοτερη ρομ.

Επισης με επιφυαλξη να πω ότι και οι φωτογραφίες χαλασαν κάπως ,αλλα επειδή δεν χρησιμοποιω ιδιαιτερα την καμερα δεν μπορω να το πω με ασφαλεια.

Το περιβαλλον του MIUI άλλαξε αρκετα,ειναι πολυ πιο ομορφο ,αλλα...εαν βγαζει εκτος το μεγαλυτερο ατου του κινητου που ειναι η μαπταρια του...ειναι αχρηστο.

Επίσης να πω οτι εγω προσωπικα εχω ενεργοποιημενα τα παντα στοκινητο ,4g,bluetooth,τερμα φωτεινότητα ,gps κτλ...οπότε η χρήση που κάνω είναι αρκετά ενεργοβόρα απο μόνη της.

 

Ελπίζω με κάποιο νέο update να βελτιωθεί η κατασταση ,αν και με τόσα πολλά μοντέλα που εχει η xiaomi ,δεν πιστεύω ότι θα βγεί κάποιο σύντομα

Κανονικά πρέπει μετά από κάθε ενημέρωση να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να κάτσει η ROM όσο καλύτερα γίνεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έχω είναι 5.5'',άρα είναι το note .και όχι δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

 

Άρα σε λάθος θέμα γράφεις....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για το redmi 4x, δεν έχει βγει ακόμα αναβάθμιση επίσημη, για

πολλά άλλα μοντέλα, αλλά όχι για εμάς.

 

Που θα πάει θα βγει και για μας.

Στο redmi 3s dev που ήρθε και την έκανα μια χαρά πάει και άλλαξε και ομόρφυνε.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια τον τελευταιο καιρο μου τελειωνει πολυ γρηγορα. Δεν κραταει ουτε μερα φουλ χρησης. Μεσα στο σπιτι μπορει να χασω 20% χωρις να κανει τιποτα. Σε κανονικη χρηση χανω 10% σε κανα 15λεπτο

 

Δεν μπορω να προσδιορισω ποτε ξεκινησε να το κανει αυτο αλλα την τελευταια εβδομαδα εχω ξεμεινει δυο φορες ενω δεν ειχα τετοιο θεμα τον τελευταιο 1 χρονο που το εχω.

 

Αν θυμαμαι καλα ειχε γινει ενα update πριν καποιες εβδομαδες, ισως αυτο να το προκαλει. Δεν μου εχει πεσει για να παθει κατι η μπαταρια ουτε εχω αλλαξει κατι στις εφαρμογες ή στην χρηση της μπαταριας. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα; Το 4x εχω σε αντιθεση με τους αποπανω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια τον τελευταιο καιρο μου τελειωνει πολυ γρηγορα. Δεν κραταει ουτε μερα φουλ χρησης. Μεσα στο σπιτι μπορει να χασω 20% χωρις να κανει τιποτα. Σε κανονικη χρηση χανω 10% σε κανα 15λεπτο

 

Δεν μπορω να προσδιορισω ποτε ξεκινησε να το κανει αυτο αλλα την τελευταια εβδομαδα εχω ξεμεινει δυο φορες ενω δεν ειχα τετοιο θεμα τον τελευταιο 1 χρονο που το εχω.

 

Αν θυμαμαι καλα ειχε γινει ενα update πριν καποιες εβδομαδες, ισως αυτο να το προκαλει. Δεν μου εχει πεσει για να παθει κατι η μπαταρια ουτε εχω αλλαξει κατι στις εφαρμογες ή στην χρηση της μπαταριας. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα; Το 4x εχω σε αντιθεση με τους αποπανω :lol:

 

μάλλον μονόδρομος το factory reset

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο update εφαρμογής να σου κάνει το πρόβλημα. Δες στην κατανάλωση αν κάποια έχει ασυνήθιστα υψηλό ποσοστό.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια τον τελευταιο καιρο μου τελειωνει πολυ γρηγορα. Δεν κραταει ουτε μερα φουλ χρησης. Μεσα στο σπιτι μπορει να χασω 20% χωρις να κανει τιποτα. Σε κανονικη χρηση χανω 10% σε κανα 15λεπτο

 

Δεν μπορω να προσδιορισω ποτε ξεκινησε να το κανει αυτο αλλα την τελευταια εβδομαδα εχω ξεμεινει δυο φορες ενω δεν ειχα τετοιο θεμα τον τελευταιο 1 χρονο που το εχω.

 

Αν θυμαμαι καλα ειχε γινει ενα update πριν καποιες εβδομαδες, ισως αυτο να το προκαλει. Δεν μου εχει πεσει για να παθει κατι η μπαταρια ουτε εχω αλλαξει κατι στις εφαρμογες ή στην χρηση της μπαταριας. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα; Το 4x εχω σε αντιθεση με τους αποπανω :lol:

 

εμενα μου το εκανε μετα απο update αλλα εμφανιζε λαθος τα ποσοστα στη μπαταρια. μου φορτιζε και αποφορτιζε πολυ γρηγορα και εστρωσε μετα απο 2-3 κυκλους πληρης φορτισης που εκανα. το αφηνεις να σβησει μονο του δηλαδη και το φορτιζεις στο 100%. κατεβασε και το accubatery εχει αρκετες πληροφοριες εμενα με βοηθησε πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σε προδιαγραφές οτι εχει volte. Το έχετε δοκιμάσει? VoWifi παίζει?
Link to comment
Share on other sites

περιμένω εντυπώσεις για να προχωρήσω και εγώ.
Και γιατί δεν την κάνεις εσύ, να περιμένουμε εμείς εντυπώσεις; ;)

 

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...