Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και χαρα στην παρεα. Ετοιμαζομαι να αγορασω καινουργιο το κινητο και θα ηθελα να μου πειτε αν πρεπει να βαλω τζαμακι η ζελατινα. Επισης με ποια εκδοση ερχετε το κινητο;;; αξιζει το update.

 

 

Ερχεται με την 7 την nougat θα πάρει σύντομα την 8 oreo αναβάθμιση.

Κανονικά πρέπει να βάλεις τζαμακι κ. Θήκη γιατί σπάει εύκολα. Μια θήκη βιβλίο θα το έκρυβε αλλά. Θα ήταν πιο ασφαλής... Εγώ πάντως τζαμακι δεν έβαλα κ ξεκίνησα να το. Έχω χωρίς θήκη στην βόλτα αλλά αν πέσει θα πάω για άλλο χτυπά.ξυλο.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται με την 7 την nougat θα πάρει σύντομα την 8 oreo αναβάθμιση.

Κανονικά πρέπει να βάλεις τζαμακι κ. Θήκη γιατί σπάει εύκολα. Μια θήκη βιβλίο θα το έκρυβε αλλά. Θα ήταν πιο ασφαλής... Εγώ πάντως τζαμακι δεν έβαλα κ ξεκίνησα να το. Έχω χωρίς θήκη στην βόλτα αλλά αν πέσει θα πάω για άλλο χτυπά.ξυλο.

γενικα μαρεσει να χω το κινητο με ultra thin θηκη.οσο για το τζαμακι εχω αμφιβολιες αμα καθησει καλα.(παλιοτερα στο S7 ) ποτε δεν μπορεσα να βρω κατι και να κατσει καλα.επισης και ενα τελευταιο..ποσες ωρες χρηση βγαζει η οθονη?? πχ. με το αιφον 7 αγγιζα το 6ωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο plus το χεις σίγουρο το 6ωρο σε ημερήσια χρήση με όλα συγχρονισμενα και φωτεινότητα κάπου στην μέση +,- ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

γενικα μαρεσει να χω το κινητο με ultra thin θηκη.οσο για το τζαμακι εχω αμφιβολιες αμα καθησει καλα.(παλιοτερα στο S7 ) ποτε δεν μπορεσα να βρω κατι και να κατσει καλα.επισης και ενα τελευταιο..ποσες ωρες χρηση βγαζει η οθονη?? πχ. με το αιφον 7 αγγιζα το 6ωρο.

 

 

Στο 8 κ στο 8 plus κάθονται καλύτερα τα τζαμακια λόγω λιγότερης κυρτοτητας στα πλαϊνά. Αν θες καλύτερη αυτονομία πήγαινε στο plus. Βγάζει 5 με 7 ώρες οθόνη κ με εξοικονόμηση παραπάνω.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά απο το s7e είναι αυτή που φαίνεται. 9μμ ύψος.

Από κει και πέρα, ότι σε βολεύει. Δεν θα το παντρευτείς κιόλας :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Δεν θα σε βολέψει το plus με ενα χέρι και στο υπογράφω... και βάλε και θήκη παει!

Αμα δεν βάλεις θήκη θα γλιστράει και θα το σπάσεις.. αρα πάλι καταλήγουμε οτι το κανονικό θα σε βολέψει.

 

Εγω θα πρότεινα το plus μονο αμα το θες σαν multimedia και οχι σαν εργαλείο καθημερινής χρήσης.

 

Είχα το edge και ειμαι σε plus τωρα!

Σε καθημερινότητα ακομα να με βολέψει!

 

Καλημέρα

@thanos1989 , ακριβώς αυτό , για εργαλείο καθημερινής χρήσης το θέλω , οπότε μάλλον δεν θα με βολέψει το μεγάλο ..

Επιπλέον , έχω και τον παρακάτω περιορισμό ( που φαίνεται στο link που παραθέτω) . Πρόκειται για χώρο που μπαίνει το κινητό στο εταιρικό αυτοκίνητο , με ενισχυτή σήματος και το S7 edge είναι οριακό . Το S8 + σήγουρα δεν χωράει ..

https://www.autoevolution.com/news/2016-skoda-octavia-and-superb-get-wireless-phone-charging-104850.html

 

Άλλωστε όπως γράφει και ο φίλος @nikos523 , κινητό είναι , δεν θα το παντρευτούμε κιόλας !:lol:

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

@thanos1989 , ακριβώς αυτό , για εργαλείο καθημερινής χρήσης το θέλω , οπότε μάλλον δεν θα με βολέψει το μεγάλο ..

Επιπλέον , έχω και τον παρακάτω περιορισμό ( που φαίνεται στο link που παραθέτω) . Πρόκειται για χώρο που μπαίνει το κινητό στο εταιρικό αυτοκίνητο , με ενισχυτή σήματος και το S7 edge είναι οριακό . Το S8 + σήγουρα δεν χωράει ..

https://www.autoevolution.com/news/2016-skoda-octavia-and-superb-get-wireless-phone-charging-104850.html

 

Άλλωστε όπως γράφει και ο φίλος @nikos523 , κινητό είναι , δεν θα το παντρευτούμε κιόλας !:lol:

 

Αυτό είναι ενίσχυση σήματος ή ασύρματη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Στο plus το χεις σίγουρο το 6ωρο σε ημερήσια χρήση με όλα συγχρονισμενα και φωτεινότητα κάπου στην μέση +,- ;)

οχι...οχι...το 8+ μου φαινετε μεγαλο,οπως προειπα ψαχνομαι για κινητο σε διαστασεις αιφον 7 και samsung s8 .ολα τάλλα δεν τα θελω.αλλα με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν θα εχω ενα 6ωρο οθονη με καινουργιο κινητο.αλλα θα το παρω..το εχω ερωτευτει αυτο το κινητο.

 

και κατι αλλο..αμα το κινητο αγοραστει απο vodafone θα χει περιορισμο σε λειτουργια χρησης.δηλαδη vodafone menu και τα χαζα που εκαναν παλια..η θα ερθει σκετη συσκευη?? γιατι εχω βρει μια πολυ καλη ευκαιρια με παρελκομενα σε πολυ καλη τιμη..και σκεφτομαι να το παρω..

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο από Vodafone δεν έχει λογότυπο στο ξεκίνημα

Διάβασε και 2 σελίδες πιο πίσω στην μέση περίπου ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , αγόρασα απο skroutz το s8 και μάλλον έχει ρομ απο vodafone αν κρίνω απο το γεγονός οτι ανοιγει την σελίδα της σαν αρχική ο browser, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να βάλω ρομ android 8 μέσο odin απο άλλη χώρα unbranded πχ ( italy german ) και αν ξέρει κανένας τι παίζει με εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ενίσχυση σήματος ή ασύρματη φόρτιση;

 

Στο δικό μου ( 2 ετών μοντέλο ) είναι μόνο με ενίσχυση σήματος . Στο νέο αυτοκίνητο ( νέο μοντέλο ) που θα παραλάβω το καλοκαίρι θα είναι και με ασύρματη φόρτιση ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα , αγόρασα απο skroutz το s8 και μάλλον έχει ρομ απο vodafone αν κρίνω απο το γεγονός οτι ανοιγει την σελίδα της σαν αρχική ο browser, θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να βάλω ρομ android 8 μέσο odin απο άλλη χώρα unbranded πχ ( italy german ) και αν ξέρει κανένας τι παίζει με εγγύηση

 

Καλησπέρα

Απο ποιο κατάστημα του Skroutz , το αγόρασες ??

 

Ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ( 2 ετών μοντέλο ) είναι μόνο με ενίσχυση σήματος . Στο νέο αυτοκίνητο ( νέο μοντέλο ) που θα παραλάβω το καλοκαίρι θα είναι και με ασύρματη φόρτιση ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα

Απο ποιο κατάστημα του Skroutz , το αγόρασες ??

 

Ευχαριστώ

 

ειναι απο cityshop αλλα τι σημασία έχει

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο cityshop αλλα τι σημασία έχει

 

Θεωρώ πως έχει , ώστε να γνωρίζουμε ποιο κατάστημα έχει Branded συσκευές .

 

Anyway , ευχαριστώ για την απάντηση . Καλομίλητη η νέα συσκευή σου :)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις branded συσκευή και αυτό δεν αναγράφονταν στην περιγραφή όταν το αγόρασες θεωρώ ότι μπορείς να επικοινωνήσεις με το κατάστημα και να δεις τι διαθέσεις υπάρχουν να σε εξυπηρετήσουν. Εμένα σε ανάλογη περίπτωση από skroutz έγινε αντικατάσταση του κινητού (huawei p10 από seven).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία μου ήρθε σήμερα το oraio 8.έχω την αίσθηση ότι το τηλέφωνο έχει γίνει πιο αργό.μηπως είναι αίσθηση μου?Για πέστε μου εσείς συμβαίνει σε κανέναν αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία μου ήρθε σήμερα το oraio 8.έχω την αίσθηση ότι το τηλέφωνο έχει γίνει πιο αργό.μηπως είναι αίσθηση μου?Για πέστε μου εσείς συμβαίνει σε κανέναν αυτό?

Μου ήρθε προ 2 ημερών η αναβάθμιση. Δεν έκανα reset το τηλέφωνο πριν την εγκατάσταση γιατί δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ αυτό το διάστημα με ξαναστήσιμο. Η συσκευή είναι αισθητά πιο γρήγορη στο άνοιγμα εφαρμογών και πιο smooth σε πολλές περιπτώσεις. Μου ακούγεται περίεργο που σου φαίνεται πιο αργό. Ίσως χρειάζεσαι ενα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ότι η μπαταρια του s8 plus διαρκεί περισσότερο από του s8

 

Σιγα μην σου χαλασω χατήρι :p

Φυσικά και κρατάει παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... ισχύει! ✌ πάντως και το s8 για 3000 μπαταρία τα πηγαίνει περίφημα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην σου χαλασω χατήρι :p

Φυσικά και κρατάει παραπάνω ;)

 

:lol: ωραία, ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Συφωνα με το κολπακι με τον root browser classic η μπαταρια του ειναι 2910. Τοσα μου εδειξε σημερα που παρελαβα τη συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

Συφωνα με το κολπακι με τον root browser classic η μπαταρια του ειναι 2910. Τοσα μου εδειξε σημερα που παρελαβα τη συσκευη...

 

Για ποιο λες;

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστας την εφαρμογη file explorer root browser και πας; Root Directory-sys-class-power supply-battery και επειτα ανοιγεις με text editor το fg_fullcapnom για να δεις την χωρητικοτητα και το fg_cycle για να δεις ποσους κυκλους φορτισης εχεις κανει. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές σελίδες είχα αναφέρει ότι η μπροστά κάμερα είχε σταματήσει να λειτουτργεί τελείως. Δοκίμασα διάφορα ματζούνια αλλά τίποτα. Η πίσω είχε το γνωστό θέμα με τον σένσορα, οπότε αφού έφαγε reset για την oreo, το πήγα και στο σέρβις στην smartec. Εντός ώρας είχαν αλλαχτεί και οι 2 κάμερες :)
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...