Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kakos

Επειδή είμαι στην ίδια κατάσταση, όταν έβαλα για πρώτη φορά το κινητό με τη θήκη (με κολλημένη τη μεταλλική ροδέλα) πάνω στην ασύρματη φόρτιση το κινητό ζεστάθηκε πολύ περισσότερο από το συνηθισμένο. Από τότε αφαιρώ τη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστος και γρηγορος.και εγγυηση απο την εταιρεια.εχω παρει 2

 

https://www.kooqie.com/el/anker-powerport-qi-10w

Αυτόν πήρα χθές. Πολύ καλος!

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To samsung pay εχει καταφερει κανενας να το λειτουργησει παραπλευρα? Το λεω αυτο γιατι ειχα δει πως η εφαρμογη μιμειται την κανονικη καρτα οποτε λογικα δεν χρειαζεται να βγει επισημα Ελλαδα για να το χρησιμοποιησουμε.
Link to comment
Share on other sites

To samsung pay εχει καταφερει κανενας να το λειτουργησει παραπλευρα? Το λεω αυτο γιατι ειχα δει πως η εφαρμογη μιμειται την κανονικη καρτα οποτε λογικα δεν χρειαζεται να βγει επισημα Ελλαδα για να το χρησιμοποιησουμε.

 

Όταν δούλευα πωλητής σε κατάστημα είχε τύχει 2 κύριοι να πληρώσουν με samsung pay και οι δύο είχαν S8. Η πληρωμή έγινε πολύ γρήγορα σα να περνάς ανέπαφα με κάρτα. Μάλιστα ο υπεύθυνος μου είχε μείνει όταν είδε πόσο γρήγορα προχωράει η τεχνολογία :lol:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ωραια καλο αυτο οποτε λειτουργει σιγουρα. Προσπαθησα με vpn να το κατεβασω δεν το βρηκα, στην τελικη κατεβασα ενα apk εκτος play store που δεν λειτουργουσε... Ας μας γραψει οποιος εχει καταφερει να το χρησιμοποιησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μόλις μου ήρθε και εγκατέστησα την αναβάθμιση του Αυγούστου με το Security Patch του Αυγούστου. Όλα καλά προς το παρόν!
Link to comment
Share on other sites

Με γρηγορη ασυρματη φορτιση θελει πανω απο 2 ωρες να παει απο 20 σε 80%. Ειναι νορμαλ αυτος ο χρονος;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με γρηγορη ασυρματη φορτιση θελει πανω απο 2 ωρες να παει απο 20 σε 80%. Ειναι νορμαλ αυτος ο χρονος;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οχι βεβαια.εγω με ταχυφορτιστη μπριζας και με καλο ασυρματο φορτιστη σε λιγοτερο απο 1 ωρα εχω φορτισμενο κινητο.και φυσικα αναφερομαι σε after market αξεσουαρ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια.εγω με ταχυφορτιστη μπριζας και με καλο ασυρματο φορτιστη σε λιγοτερο απο 1 ωρα εχω φορτισμενο κινητο.και φυσικα αναφερομαι σε after market αξεσουαρ.
Με γρηγορη ασυρματη φορτιση θελει πανω απο 2 ωρες να παει απο 20 σε 80%. Ειναι νορμαλ αυτος ο χρονος;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν οι ασύρματοι φορτιστές κάνανε μια ώρα για να φορτίσουν την συσκευή, δεν θα φορτιζαμε 1μιση ώρα με καλώδια..

Με γρήγορη ασύρματη φόρτιση, χρειάζεται πάνω από 2μιση ώρες. Με αργή ασύρματη φόρτιση, κοντά στο 5ωρο.

 

Υγ. Μιλάμε πάντα για πλήρη φόρτιση.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ωραια καλο αυτο οποτε λειτουργει σιγουρα. Προσπαθησα με vpn να το κατεβασω δεν το βρηκα, στην τελικη κατεβασα ενα apk εκτος play store που δεν λειτουργουσε... Ας μας γραψει οποιος εχει καταφερει να το χρησιμοποιησει.

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι καλή ιδέα να βάλεις τέτοιου είδους εφαρμογή εκτος google play; Εγώ σε πρώτη φάση χρησιμοποιώ το alpha wallet ή το ibank pay.

Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια.εγω με ταχυφορτιστη μπριζας και με καλο ασυρματο φορτιστη σε λιγοτερο απο 1 ωρα εχω φορτισμενο κινητο.και φυσικα αναφερομαι σε after market αξεσουαρ.
Απο οτι φαινεται εχω γενικο θεμα με τη φορτιση και δεν ειναι μονο θεμα θυρας usb....

 

Edit: Μαλλον ο χρονος ειναι νορμαλ για ασυρματη με λιγη ερευνα που εκανα...

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S8-Questions-and-Answers/Galaxy-S8-and-the-Wireless-Charger-Convertible-Fast-Charging/td-p/110731/page/2

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται εχω γενικο θεμα με τη φορτιση και δεν ειναι μονο θεμα θυρας usb....

 

Edit: Μαλλον ο χρονος ειναι νορμαλ για ασυρματη με λιγη ερευνα που εκανα...

 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S8-Questions-and-Answers/Galaxy-S8-and-the-Wireless-Charger-Convertible-Fast-Charging/td-p/110731/page/2

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλος μου σε samsung s7 edge με φορτιστη αυθεντικο samsung κι εγω στο S7 το απλο με φορτιστη after φορτιζα στο μισο.πλεον η ασυρματη φορτιση ειναι γρηγορη.φυσικα θα πρεπει να συνοδευεις τον ασυρματο φορτιστη και με ταχυφορτιστη πριζας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου σε samsung s7 edge με φορτιστη αυθεντικο samsung κι εγω στο S7 το απλο με φορτιστη after φορτιζα στο μισο.πλεον η ασυρματη φορτιση ειναι γρηγορη.φυσικα θα πρεπει να συνοδευεις τον ασυρματο φορτιστη και με ταχυφορτιστη πριζας.
Με τον γρηγορο φορτιστη της Samsung και ασυρματο φορτιστη Anker....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το s7 edge που είχα και τον γνήσιο ασύρματο φορτιστεί πάνω από 2 ωρες έκανε και τώρα με το s8 plus και τον γνήσιο καινούριο ασύρματο φορτιστεί πάλι πάνω από 2 ώρες κάνω πάντα η ασύρματη φορτίσει κάνει πιο πολύ ώρα και πάντα το φορτίζω με κλειστή την συσκευή και αν έχει ζέστη και το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο όσο φορτίζει να ξέρετε ότι θα κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

@kakos

Επειδή είμαι στην ίδια κατάσταση, όταν έβαλα για πρώτη φορά το κινητό με τη θήκη (με κολλημένη τη μεταλλική ροδέλα) πάνω στην ασύρματη φόρτιση το κινητό ζεστάθηκε πολύ περισσότερο από το συνηθισμένο. Από τότε αφαιρώ τη θήκη.

Δηλαδή με την ασύρματη φόρτιση πρέπει να βγάζω την θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την ασύρματη φόρτιση πρέπει να βγάζω την θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αν το έχεις απλά με την θήκη όχι αλλα αν έχεις στην πλάτη τις θήκης μεταλλικό αντικείμενο κολλημένο ναι πρέπει να βγάζεις την θήκη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αν το έχεις απλά με την θήκη όχι αλλα αν έχεις στην πλάτη τις θήκης μεταλλικό αντικείμενο κολλημένο ναι πρέπει να βγάζεις την θήκη

 

είναι τελείως άβολο.

ασε που με το βγάλε-βάλε τη θήκη, σίγουρα θα χαλάσει τη μεμβράνη προστασίας που έχω.

οπότε για μένα η λύση είναι, η να αφαιρεθεί η μεταλλική ροδέλα που κολάει στο μαγνήτη, ή συνεχίζω τη φόρτιση με καλώδιο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ή ασύρματη φόρτιση λόγω της αύξησης της θερμοκρασίας της μπαταρίας, εξ ορισμού δεν είναι ότι καλύτερο για την υγεία της.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

αν το έχεις απλά με την θήκη όχι αλλα αν έχεις στην πλάτη τις θήκης μεταλλικό αντικείμενο κολλημένο ναι πρέπει να βγάζεις την θήκη
Ευχαριστώ. Αυτός της anker λέει ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση αλλά πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά πρίζα..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτός της anker λέει ότι υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση αλλά πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά πρίζα..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και με τον φορτιστη της samsung φορτιζει γρηγορα.δεν εχει και μεγαλη διαφορα ο ταχυφορτιστης της anker.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το φορτιστη της Samsung ο Αnker φορτιζει περιπου 25% την ωρα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το φορτιστη της Samsung ο Αnker φορτιζει περιπου 25% την ωρα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είναι το μέγιστο; με τον φορτιστή πρίζας φορτίζει πολύ γρηγορότερα..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω αν αγορασεις τον φορτιστη της anker για την ασυρματη βαση θα ειναι γρηγοροτερη η φορτιση. Η πχ με τον επισημο ασυρματο της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω αν αγορασεις τον φορτιστη της anker για την ασυρματη βαση θα ειναι γρηγοροτερη η φορτιση. Η πχ με τον επισημο ασυρματο της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...