Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερίζω την παρέα!

Μόλις παρέλαβα το καινούργιο μου S8 (Black EU) από το κατάστημα με το οποίο είχα επιλέξει να συνεργάζομαι τα τελευταία χρόνια, καθώς ΠΑΝΤΑ μου έστελνε σφραγισμένα και ανέγγιχτα κινητά. Έχω αγοράσει μέχρι στιγμής από εκεί 4 Samsung Galaxy κινητά, ένα iPhone και ένα Xiaomi χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα.

Σήμερα, λοιπόν, μόλις παρέλαβα το S8 περιεργάστηκα προσεκτικά τη συσκευασία του κινητού (όπως κάνω συνήθως) και διαπίστωσα πως είχε έρθει με κομμένες τις ταινίες ασφαλείας και κολλημένες καινούργιες πάνω από τις παλιές (με λογότυπο πάλι της Samsung). Άνοιξα προσεκτικά τις δεύτερες ταινίες (με heatgun) και ανοίγοντας το κουτί διαπίστωσα πως ναι μεν ήταν σχεδόν άψογα κολλημένα τα αυτοκόλλητα προστασίας μπροστά και πίσω από το κινητό, αλλά στο πίσω μέρος μπορούσες να διακρίνεις αχνά κάποια δακτυλικά αποτυπώματα που δεν είχαν σκουπιστεί καλά.

Δεν άνοιξα τη συσκευή. Απλά την ξαναέβαλα όπως ήταν στη συσκευασία.

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; Είναι όντως της Samsung οι νέες ταινίες; Είναι ιμιτασιόν που μπορεί να κολλάει ο κάθε μαγαζάτορας σε όποια ανοιγμένη συσκευή θέλει;

Υπάρχει περίπτωση να είναι ανακατασκευή;

Τα στέλνει η ίδια η Samsung έτσι;

Εν τέλει, το κρατάω το τηλέφωνο ή το στέλνω πίσω πακέτο;:O

 

ηδη επρεπε να το εχεις στειλει πισω, καμμια εταιρεια δεν το στελνει ετσι, η συσκευασια εχει ανοιχθει.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε την εφαρμογη phone info αρχικα να δεις ημερομηνια κατασκευης, αν εχουν γινει κυκλοι φορτισης της μπαταριας... Επισης σου δειχνει αν ειναι refurbished. Και ζητα εξηγησεις απο το καταστημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ότι παιζει ένα προβλημα στην καμερα

Εχει αγορασει καποις προσφατα από ελλαδα με προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Polter τρελή απατεωνιά αν στο πούλησαν για καινούργιο.. Στείλε το πίσω αν μπορείς!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

το αν είναι γνήσιο, μπορείς να το δεις βάζοντας το ιμει στη σελίδα της σαμσουνκ δίχως να χρειαστεί να το ξεσφραγίσεις.

πάντως καλό ειναι να ενημερώσεις άμεσα το μαγαζί που το αγόρασες.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

το αν είναι γνήσιο, μπορείς να το δεις βάζοντας το ιμει στη σελίδα της σαμσουνκ δίχως να χρειαστεί να το ξεσφραγίσεις.

πάντως καλό ειναι να ενημερώσεις άμεσα το μαγαζί που το αγόρασες.

Μπορείς να βάλεις το link αυτής της σελίδας;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα και εγω το κινητο και εχω παθει πλακα! Να σας πω παιδια εχετε να προτεινετε απο σκρουτζ κανα καλο ασυρματο φορτιστη?
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το plus κάτω από 500 ευρώ τώρα είναι τσάμπα... καλοδούλευτο το εργαλείο ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το plus κάτω από 500 ευρώ τώρα είναι τσάμπα... καλοδούλευτο το εργαλείο ✌

 

Ναι ισχυει πολυ καλο value. οι ασυρματοι φορτιστες στο σκρουτζ με τα 10 ευρω ειναι αξιοπιστοι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώμη, φορτίζω μόνον με τον δικό του ;) ας γράψουν τα παιδιά που γνωρίζουν καλύτερα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει πολυ καλο value. οι ασυρματοι φορτιστες στο σκρουτζ με τα 10 ευρω ειναι αξιοπιστοι?

δεν κανουν ολοι.ομως μπορεις να βρεις με 20-30 ευρο καποιοω καλο και γρηγορο οπως anker & Baseus.με τους αλλους δεν ασχολησε καθολου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο όταν κάνω βιντεοκλήση από το call του κινητού χρεώνεται σαν εχτρα υπηρεσία ή χρησιμοποιεί mb ?και αν ναι όταν είσαι σε wifi τι γίνετε ?

Και αυτό είναι λειτουργία του android η επιλογή για βιντεοκλήση η είναι μόνο για samsung

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο όταν κάνω βιντεοκλήση από το call του κινητού χρεώνεται σαν εχτρα υπηρεσία ή χρησιμοποιεί mb ?και αν ναι όταν είσαι σε wifi τι γίνετε ?

Και αυτό είναι λειτουργία του android η επιλογή για βιντεοκλήση η είναι μόνο για samsung

 

βιντεοκληση εχουν ξερω μονο στα σαμσουνγκ σαν επιλογη απο το caller τους. δεν χρεωνετε εξτρα απλα σαν κληση.

αν χρησιμοποιησεις καποια αλλη εφαρμογη πχ viber, facebook μεσω wifi δεν χρεωνεσαι. αν εισαι εκτος wifi και χρησιμοποιησεις τα mb του προγραμματος σου τα καταναλωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρώτησω ρε παιδιά εδω και λιγες μερες πηρα στην συζυγο το s8 το μικρό. Έχω ενεργοποιήσει το cosmote volte αλλά στις κλήσεις δεν έχει HD ήχο ενώ κανονικά έπρεπε να έχει (εγω στο s9 το εχω), επίσης βγάζει συνέχεια μήνυμα για επικάλυψη οθόνης από το messenger πχ 18 λεπτά, 12 λεπτά, τέλος όταν το ξεκλειδώνω είτε με αποτύπωμα είτε με ίριδα και πατάω το κουμπί των κλήσεων ανοίγει η camera!!!

Τι λέτε για όλα αυτά?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά έχω ένα θεματάκι με το s8. Στην μπροστινή κάμερα μου έχει βγάλει μια μαύρη κουκίδα. Την εμφανίζει συνέχεια. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για αυτό; Πάει για σέρβις;

 

Τελικά μου είπαν στο σέρβις ότι θα πάω για αλλαγή κάμερας. Ευτυχώς είμαι στην εγγύηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Οι κάτοχοι s8 έχετε ψιλοθεμα με τα σύμβολα ή γράμματα που βρίσκονται κοντά στην edge οθόνη του πληκτρολογίου; Επιλέγονται εύκολα όταν τα πατάτε; Δε θυμάμαι να είχα θέμα παλιότερα, ενώ τώρα μου εμφανίζει κάποια δυσκολία στο πάτημα.[/QUOT

Μου είπαν από το σέρβις πως πάω για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες οθονης σημερα, με wifi, 4g λιγο Asphalt 9 και youtube και 15 λεπτα κλησεων και εχω ακομη 35 % !

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αστέρι... φυσάει. Κι εγώ με το plus έχω εντυπωσιαστεί πάρα πολύ, εξαιρετική διαχείριση η oreo κ με το τελευταίο update με τα patches Ιουλίου παραμένει φοβερή ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το link αυτής της σελίδας;

 

https://imei24.com/imei_check/Samsung/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, νέος στο νήμα μετά την αγορά του S8. :D

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, μιας και δε βρήκα να έχει αναφερθεί κάτι: έχει κάποιος άλλος lag στα animation στα chat heads του messenger; Αναφέρομαι στο πως εμφανίζεται το chat head και πως εμφανίζεται το κείμενο όταν πας να ανοίξεις το μήνυμα. Δε συμβαίνει συνέχεια, κυρίως είναι όταν συνδέομαι στο ίντερνετ μετά από λίγη ώρα που είμαι ανενεργός.

Μου τη δίνει λίγο αυτό, γιατί δεν το είχα (ειδικά σε τέτοιο βαθμό) με το παλιό μου κινητό (Le Max 2) και το τάμπλετ (Sony Z2) και μου κάνει μεγάλη εντύπωση για τόσο καλό τηλέφωνο.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, νέος στο νήμα μετά την αγορά του S8. :D

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, μιας και δε βρήκα να έχει αναφερθεί κάτι: έχει κάποιος άλλος lag στα animation στα chat heads του messenger; Αναφέρομαι στο πως εμφανίζεται το chat head και πως εμφανίζεται το κείμενο όταν πας να ανοίξεις το μήνυμα. Δε συμβαίνει συνέχεια, κυρίως είναι όταν συνδέομαι στο ίντερνετ μετά από λίγη ώρα που είμαι ανενεργός.

Μου τη δίνει λίγο αυτό, γιατί δεν το είχα (ειδικά σε τέτοιο βαθμό) με το παλιό μου κινητό (Le Max 2) και το τάμπλετ (Sony Z2) και μου κάνει μεγάλη εντύπωση για τόσο καλό τηλέφωνο.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Έχει και μάλιστα πολύ! S8 plus έχω και είναι άκρος εκνευριστικό!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω να αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω με το κινητό μετά την αναβάθμιση σε 8.0.0 Oreo. Η αναβάθμιση έγινε με reset factory settings πριν και μετά την αναβάθμιση, κάνοντας και δύο updates μετά την αναβάθμιση, ένα 700mb και ένα 400mb. Αυτό με τα 700 έγραφε για camera stability update και το άλλο security update. Μέσα σε δύο εβδομάδες λοιπόν, αντιλαμβάνομαι το κινητό να κολλάει σε πράγματα που δεν κολλούσε πριν. Έχει κολλήσει στην εφαρμογή των μηνυμάτων, στο πληκτρολόγιο κολλάει συχνά χωρίς να αντιλαμβάνεται τι πατάω, έχει παγώσει η οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα δύο φορές, έχει κολλήσει το instagram για 2 μέρες συνεχόμενα με το να με πετάει κατευθείαν έξω και report, και το πιο σημαντικό απ' όλα, το βίντεο που ήταν κορυφαίο πλέον δεν είναι smooth δημιουργώντας την αίσθηση ότι το σταματάς με το χέρι και το κουνάς απότομα (αδυναμία εστίασης), μιλάω πάντα για FHD 60fps. Τα έχει αντιμετωπίσει και άλλος αυτά τα θέματα; Μπορώ να κάνω downgrade στη Nougat χωρίς να το rootαρω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Θέλω να αναφέρω προβλήματα που αντιμετωπίζω με το κινητό μετά την αναβάθμιση σε 8.0.0 Oreo. Η αναβάθμιση έγινε με reset factory settings πριν και μετά την αναβάθμιση, κάνοντας και δύο updates μετά την αναβάθμιση, ένα 700mb και ένα 400mb. Αυτό με τα 700 έγραφε για camera stability update και το άλλο security update. Μέσα σε δύο εβδομάδες λοιπόν, αντιλαμβάνομαι το κινητό να κολλάει σε πράγματα που δεν κολλούσε πριν. Έχει κολλήσει στην εφαρμογή των μηνυμάτων, στο πληκτρολόγιο κολλάει συχνά χωρίς να αντιλαμβάνεται τι πατάω, έχει παγώσει η οθόνη για λίγα δευτερόλεπτα δύο φορές, έχει κολλήσει το instagram για 2 μέρες συνεχόμενα με το να με πετάει κατευθείαν έξω και report, και το πιο σημαντικό απ' όλα, το βίντεο που ήταν κορυφαίο πλέον δεν είναι smooth δημιουργώντας την αίσθηση ότι το σταματάς με το χέρι και το κουνάς απότομα (αδυναμία εστίασης), μιλάω πάντα για FHD 60fps. Τα έχει αντιμετωπίσει και άλλος αυτά τα θέματα; Μπορώ να κάνω downgrade στη Nougat χωρίς να το rootαρω;

Εχεις δοκιμασει να παιξεις καθολου με το Smart Switch; Ριξε μια ματια εκει αν μπορεις να κανεις κατι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει και μάλιστα πολύ! S8 plus έχω και είναι άκρος εκνευριστικό!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μου ηρθε να το δωσω το κινητο την πρωτη μερα που το πηρα! Αναμενουμε για ota update...

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς επικάλυψη οθόνης με messenger? Τι είναι αυτό ? Μου το βγάζει κάθε μέρα και μου γράφει χρήση 20 λεπτά ή 17 λεπτά.

Πώς σβήνει αυτό? Σε κανένα άλλο κινητό δεν μου το έβγαζε

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς επικάλυψη οθόνης με messenger? Τι είναι αυτό ? Μου το βγάζει κάθε μέρα και μου γράφει χρήση 20 λεπτά ή 17 λεπτά.

Πώς σβήνει αυτό? Σε κανένα άλλο κινητό δεν μου το έβγαζε

Πάτα πάνω του πολύ ώρα και μπες στις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων. Παίξε μετά από εκεί. Το έχω βγάλει στο φορές, αλλά σχεδόν στην τύχη και δε θυμάμαι ακριβώς. Αλλιώς κάνε ένα Google search και δοκίμασε λύσεις.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...