Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα πιστεύεται ότι αξίζει να πάω από pixel xl σε s8?

 

Νομίζω είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς το S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι να προσεξω αν παρω το s8 σε μεταχειρισμενο?

 

Πέρα από εξωτερική εμφάνιση αν είναι κομπλέ..

Να έχει φυσικά εγγύηση.. Να δεις το imei και να πάρεις ένα τηλ στη σμαρτεκ να δεις αν έχει πάει εκεί για σέρβις η αν ειχε σπάσει η οθόνη κτλ αν θες να μάθεις...

Με το *#0*# βλέπεις αν η οθόνη είναι οκ και δεν έχει burn in να έχει δηλαδή κάποιες λεπτές γραμμές που δεν πρέπει..

Επίσης να πεις του παιδιού να κατεβάσει το phone info να δεις αν το έχει κάνει root γιατί χάνεται η εγγύηση.. Αν δηλαδή έχει γράψει ο Knox 0-1 κ δεν είναι 0-0 έχει χάσει την εγγύηση του

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς το S8

 

Ευχαριστώ πολύ εκτός νομίζω ελάχιστα χάνει στην κάμερα το s8

Link to comment
Share on other sites

Ένα "καλό" τηλέφωνο σε αρίστη κατάσταση χωρίς φθορές γδαρσίματα γρατζουνιές κλπ κι εφόσον είναι ολίγων μηνών με πιθανά αξεσουάρ νομίζω πως τα πιάνει τα 400 ευρώ. Από εκεί και πέρα όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης στην αγορά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Το α8 τι λεει απο καμερα?Νομιζω οτι στην πραξη βγαζει σχεδον τις ιδιες φωτογραφιες απλα ειναι πιο χοντροκομμενο και φαρδυ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, εχουν αναφερθει προβληματα στην καμερα οσο αφορα την εστιαση ,ειχε κανεις θεμα ;αν ναι πως το αντιμετωπισατε ; (εκτος απο το κουνημα του κινητου)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, εχουν αναφερθει προβληματα στην καμερα οσο αφορα την εστιαση ,ειχε κανεις θεμα ;αν ναι πως το αντιμετωπισατε ; (εκτος απο το κουνημα του κινητου)

 

Εξουσιοδοτημένο σέρβις φίλε μου και θα σου το επισκευάσουν δωρεάν εφόσον είσαι ακόμα μέσα στην εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημένο σέρβις φίλε μου και θα σου το επισκευάσουν δωρεάν εφόσον είσαι ακόμα μέσα στην εγγύηση!

 

Ευχαριστω φιλε, αχρειαστο να μας ειναι ,μετα το service υπαρχει περιπτωση να εμφανιστει ξανα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε, αχρειαστο να μας ειναι ,μετα το service υπαρχει περιπτωση να εμφανιστει ξανα;

 

Δεν έχει αναφέρει κάποιο παιδί από εδώ μέσα ότι μετά το σέρβις το ξαναεμφανισε,οπότε πιθανονολογω ότι δεν εμφανίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα το αρχείο zip της νέας ROM (CRC7) από το Sammobile αλλά όταν το έκανα unzip μου έγαλε μήνυμα σφάλματος ότι το αρχείο είναι corrupt. Πάραυτα η διαδικασία του unzip ολοκληρώθηκε και εμφανίστηκαν τα γνωστά 5 αρχεία. Μετά πάλι δοκίμασα να κατεβάσω το ίδιο αρχείο αλλά και πάλι μου έβγαλε το σφάλμα για corrupt. Είναι η έκδοση ΤΡΗ (για Πορτογαλία). Να δοκιμάσω την αλλαγή του firmware?

 

Αναφορικά τα αρχεία είναι:

AP_G950FXXU1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship_meta.tar.md5 (3.33GB)

BL_G950FXXU1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (2.16MB)

CP_G950FXXU1CRC7_CP9209556_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (25.1MB)

CSC_OXM_G950FOXM1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (382MB)

HOME_CSC_OXM_G950FOXM1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (382MB)

μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι έχουν το σωστό μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα το αρχείο zip της νέας ROM (CRC7) από το Sammobile αλλά όταν το έκανα unzip μου έγαλε μήνυμα σφάλματος ότι το αρχείο είναι corrupt. Πάραυτα η διαδικασία του unzip ολοκληρώθηκε και εμφανίστηκαν τα γνωστά 5 αρχεία. Μετά πάλι δοκίμασα να κατεβάσω το ίδιο αρχείο αλλά και πάλι μου έβγαλε το σφάλμα για corrupt. Είναι η έκδοση ΤΡΗ (για Πορτογαλία). Να δοκιμάσω την αλλαγή του firmware?

 

Αναφορικά τα αρχεία είναι:

AP_G950FXXU1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship_meta.tar.md5 (3.33GB)

BL_G950FXXU1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (2.16MB)

CP_G950FXXU1CRC7_CP9209556_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (25.1MB)

CSC_OXM_G950FOXM1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (382MB)

HOME_CSC_OXM_G950FOXM1CRC7_CL13201289_QB17339056_REV00_user_low_ship.tar.md5 (382MB)

μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι έχουν το σωστό μέγεθος;

 

Δοκιμασε να το κανεις extract και με αλλο προγραμμα ....αν στο βγαλει και το αλλο τοτε θα χρειαστει να το κατεβασεις...επισης μετονομασε το αρχειο με μικροτερο ονομα και μετακινησετο σε κυριο φακελο ....

Αν σου βγςζει corrupt μην το περασεις καν.

Κατεβασε την eur .

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις extract και με αλλο προγραμμα ....αν στο βγαλει και το αλλο τοτε θα χρειαστει να το κατεβασεις...επισης μετονομασε το αρχειο με μικροτερο ονομα και μετακινησετο σε κυριο φακελο ....

Αν σου βγςζει corrupt μην το περασεις καν.

Κατεβασε την eur .

ok θα το δοκιμάσω αλλά γιατί να βάλω την EUR ενώ το δικό μου παίρνει την ΤΡΗ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον; Η μπαταρια ξεκινησε με 2910 επεσε μετα απο ενα μηνα στα 2820 και τωρα εφτασε στα 2991....1fbf61dc8950cc0c5f291065984bd9fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνονται θαύματα!

Για πολλοστή φορά, μην βασίζεστε στις μετρήσεις του λειτουργικού για την μπαταρία. Είναι εκτός τόπου και χρόνου :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην official 7 cos με root

Θέλω να πάω στην official 8 cos, περνάω κανονικά με odin;

Θα χρειαστεί reset;

Άμα είναι να στήνω πάλι προτιμώ να μείνω έτσι για πάντα :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην official 7 cos με root

Θέλω να πάω στην official 8 cos, περνάω κανονικά με odin;

Θα χρειαστεί reset;

Άμα είναι να στήνω πάλι προτιμώ να μείνω έτσι για πάντα :)

 

Κανονικά reset δε χρειάζεται, αλλά δεν στο εγγυάται κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το κανεις extract και με αλλο προγραμμα ....αν στο βγαλει και το αλλο τοτε θα χρειαστει να το κατεβασεις...επισης μετονομασε το αρχειο με μικροτερο ονομα και μετακινησετο σε κυριο φακελο ....

Αν σου βγςζει corrupt μην το περασεις καν.

Κατεβασε την eur .

To 7-zip άνοιξε κανονικά το συμπιεσμένο αρχείο και δεν έβγαλε σφάλμα corrupt. Πάντως τα 5 αρχεία έχουν την ίδια μορφή και μέγεθος με την προηγούμενη προσπάθεια. Μάλλον κάτι συνέβη λόγω του μεγέθους του αρχικού αρχείου.

 

Είμαι στην official 7 cos με root

Θέλω να πάω στην official 8 cos, περνάω κανονικά με odin;

Θα χρειαστεί reset;

Άμα είναι να στήνω πάλι προτιμώ να μείνω έτσι για πάντα :)

Αν κάνεις bakup τη συσκευή σου μέσω της σχετικής λειτουργίας της Samsung δεν θα ασχοληθείς σχεδόν καθόλου με το restore. Εγώ έτσι κάνω πάντα. Περιλαμβάνει τα πάντα, εφαρμογές, αρχείο κλήσεων, έγγραφα, επαφές, μηνύματα, εικόνες, μουσική κλπ (φυσικά επιλέγεις εσύ ποια θέλεις να κάνεις backup-restore).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα backup, πέρασμα του Oreo μέσω odin και ξανά restore.. Πάνω από μια ώρα δεν μου πήρε.. Το oreo πολύ πιο smooth και επιτέλους Wifi calling..

Ευχαριστώ τον Livas (#3057) για τις οδηγίες του.. Δεν είχα βρεί κάποιον αξιόπιστο οδηγό για την oreo

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα backup, πέρασμα του Oreo μέσω odin και ξανά restore.. Πάνω από μια ώρα δεν μου πήρε.. Το oreo πολύ πιο smooth και επιτέλους Wifi calling..

Ευχαριστώ τον Livas (#3057) για τις οδηγίες του.. Δεν είχα βρεί κάποιον αξιόπιστο οδηγό για την oreo

 

 

Καλησπερα σε ολους μετα την αναβαθμηση αμα εχω αναπαντητη αναβει μονο το Led δεν εχει ηχητικη ειδοποιηση εχει τυχη και σε αλον η εχω κανει κατι εχω το απλο s8

Link to comment
Share on other sites

To 7-zip άνοιξε κανονικά το συμπιεσμένο αρχείο και δεν έβγαλε σφάλμα corrupt. Πάντως τα 5 αρχεία έχουν την ίδια μορφή και μέγεθος με την προηγούμενη προσπάθεια. Μάλλον κάτι συνέβη λόγω του μεγέθους του αρχικού αρχείου.

 

 

Αν κάνεις bakup τη συσκευή σου μέσω της σχετικής λειτουργίας της Samsung δεν θα ασχοληθείς σχεδόν καθόλου με το restore. Εγώ έτσι κάνω πάντα. Περιλαμβάνει τα πάντα, εφαρμογές, αρχείο κλήσεων, έγγραφα, επαφές, μηνύματα, εικόνες, μουσική κλπ (φυσικά επιλέγεις εσύ ποια θέλεις να κάνεις backup-restore).

Για ποια εφαρμογή λες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...