Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να προκαλει burn in. Παντως εγω ειναι το πρωτο που απενεργοποιω. Αχρηστο τελειως για μενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα βραδυ μαλλον θα ξεκινησω να το κλεινω. Γενικα εχω το συνηθειο να το αφηνω ανοιχτο,απλα κλεινω wifi και 4G. Το display στην διαρκεια της ημερας βολευει απο την αποψη οτι βλεπω ωρα κτλ για οποιον δεν βολευεται να φοραει ρολογια πχ

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα βραδυ μαλλον θα ξεκινησω να το κλεινω. Γενικα εχω το συνηθειο να το αφηνω ανοιχτο,απλα κλεινω wifi και 4G. Το display στην διαρκεια της ημερας βολευει απο την αποψη οτι βλεπω ωρα κτλ για οποιον δεν βολευεται να φοραει ρολογια πχ

 

Βράδυ φαντάζομαι όταν πας για ύπνο γιατί στην βόλτα φαίνεται ωραίο τη νύχτα όταν κάθεσαι κ ανάβει

Κ λειτουργία πτήσης με Cosmote μπορείς να κάνεις WiFi κλήσεις αν είσαι σπίτι βολεύει από καλύτερη ποιότητα κ λιγότερο μπαταρία το WiFi call

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσω του odin 3.12.3 χρειάζεται sd κάρτα υποχρεωτικά; Βρήκα ένα guide που απλώς τα περνάει στο odin και μετά βάζει το κινητό σε download mode.. Σωστά είναι να το κάνω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το κειμενο παραπανω! Κατι ασχετο, τελικα το display με το ρολογακι στην οθονη,καταναλωνει 5-6% σε 7ωρο υπνου. Δυο μερες τωρα ξυπναω κ απο 100 εχω 98% ενω με το display 92-93

 

1% την ωρα.. ετσι λεει η samsung!

Αρα αμα βάλεις και την κατανάλωση του κινητού πας κοντα στα 10% στο 8ωρο!

Βέβαια αυτο το βλέπεις οταν το πρωί πας να δουλέψεις το κινητό για 5 λεπτά και απο 92% παει αμέσως στο 85%-86%.

Εκει φαίνεται πόσο εχει χάσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσω του odin 3.12.3 χρειάζεται sd κάρτα υποχρεωτικά; Βρήκα ένα guide που απλώς τα περνάει στο odin και μετά βάζει το κινητό σε download mode.. Σωστά είναι να το κάνω έτσι;
Τι θέλεις ακριβώς να κάνεις? Να περάσεις 8αρα?

Κατεβάζεις την σωστή έκδοση για το κινητού g950f για s8 g955f Για s8+.

Μετα απο εκει κατεβάζεις το Odin v3.13.1 (αλλιώς με την έκδοση που λες πιο πάνω δεν θα περάσεις ποτέ αρχείο που ειναι στην 8αρα έχει αλλάξει τα φορμα η σαμμυ).

 

Μεσα στο αρχείο που θα κατεβάσεις απο το ξεζιπαρεις (το firmware δλδ) θα δεις 5 αρχεια εσυ θα χρειαστείς τα 4.

Τα βάζεις στο καθένα οπως ειναι bl/ap/cp/csc

Τώρα στο csc υπάρχουν 2 αρχεία το σκετο csc που (αυτο προτείνω να βάλεις) αν το βάλεις κάνει factory reset το κινητό σου.

Και το home_csc που περνάει την έκδοση απο πάνω χωρίς να σου σβήσει τιποτα.

 

Για να φλασαρρεις πρέπει να βάλεις το κινητο σου σε download mode αυτο το κάνεις απο κλειστό κινητο (power off).

Πατάς κράτημα τα πλήκτρα: power buttons + vol down + Bixby button.

Μόλις σου βγάλει ενα μήνυμα πατας το vol up για να συνεχίσεις εισαι τωρα σε download mode

Αφου έχεις ανοίξει και το οντιν v3.13.1 και έχεις περάσει ολα τα αρχεία συνδέσεις το κινητό σου με το πισι και πατας start.

Μολκς γράψει το odin PASS. Είσαι οκ τότε μόνο αποσυνδεεις το κινητό καο ξεκινάς το στησιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Κάπου τόσο είχε πει η Samsung, 0.8% την ώρα.

Σαν χρήστης ν9 που δουλεύει το ίδιο feature από το 2011, μπορώ να πω ότι για την ανάλυση, την φωτεινότητα και γενικότερα την ποιότητα της always on display, η ενέργεια που καταναλώνει είναι πραγματικά ελάχιστη.

Συγκεκριμένα πάντως για το βράδυ φίλε μου, δεν υπάρχει λόγος να το έχεις ανοιχτό.

Ρύθμισε το να κλείνει την τάδε ώρα αυτόματα και να ανοίγει την ώρα που ξυπνάς.

 

Απλα κοιμηθειτε με το κινητο τουμπαρισμενο, οποτε κλεινει απο μονο του :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα κοιμηθειτε με το κινητο τουμπαρισμενο, οποτε κλεινει απο μονο του :p
Πείτε όχι στην μάστιγα των αναποδογυρισμένων κινητών.

Βάλτε schedule στο do not disturb και στην aod!

:lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δουλευει για σας με το σταθερο ωραριο :lol:

 

Το DND το εχω σταθερο για να μην ενοχλω τους υπολοιπους, οχι για μενα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν το εχω κλείσει το κινητο δεν χτυπά το ξυπνητήρι. Γιατί γίνεται αυτό. Και πως μπορεί να αλλάξει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν το εχω κλείσει το κινητο δεν χτυπά το ξυπνητήρι. Γιατί γίνεται αυτό. Και πως μπορεί να αλλάξει?

Δεν αλλαζει ετσι δουλευει το κινητο. Αυτο το θυμαμαι απο τα πρωτα android που κυκλοφορησανε. Γι αυτο βαζεις flight mode και εισαι μια χαρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμησες με τα παλιά Sony Ericsson που ανοίγανε να σε ξυπνήσουν και μετά ξανά κλειναν. Παλιές καλές εποχές Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει ετσι δουλευει το κινητο. Αυτο το θυμαμαι απο τα πρωτα android που κυκλοφορησανε. Γι αυτο βαζεις flight mode και εισαι μια χαρα

 

Μονο σε κινεζικα εχω δει να ανοιγουν, Oppo κτλ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Εχω το s7 και θέλω να πάρω και το s8 το απλό.Επειδη οι θήκες βιβλιαράκια μου δίνουν στα νεύρα υπάρχει θήκη και τζαμί προστασίας από εδώ ΕΛΛΆΔΑ που να προστατεύει έγκυρα το κινητό.Τζαμι και θήκη spigen έχω και στο 7αρι και είναι τανκ.Στις edge οθόνες προσφέρουν προστασια;Γιατί ενώ μου αρέσουν τις φοβάμαι λίγο.Ακουω ΔΙΑΦΟΡΆ.. ..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για τέτοιου είδους συζητήσεις...δες εδώ τι χρησιμοποιώ εγώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7548682#post7548682

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία για τέτοιου είδους συζητήσεις...δες εδώ τι χρησιμοποιώ εγώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7548682#post7548682

 

Στείλε μου ένα PM αν είναι εύκολο με το link από αυτά τα δύο προϊόντα.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε κινεζικα εχω δει να ανοιγουν, Oppo κτλ

δεν ξερω τι γινεται στα κινεζικα..αλλα σε οτι ανδροιδ επωνυμο ειχα στα χερια μου (samsung,sony) και iphone για να δουλεψει το ξυπνητηρι επρεπε να ειχα ατο κινητο σε λειτουργια.και παντα το εβαζα σε flight mode.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες παρατηρω οτι το ΣΥΣΤΗΜΑ ANDROID καταναλωνει υπερβολικη μπαταρία. Το εχει δει κάποιος άλλος?

ναι είναι πρόβλημα που δημιουργήθηκε με την αναβάθμιση.

μέχρι να το λύσουν, επέλεξε ταχύτητα 3G.

δεν ξερω τι γινεται στα κινεζικα..αλλα σε οτι ανδροιδ επωνυμο ειχα στα χερια μου (samsung,sony) και iphone για να δουλεψει το ξυπνητηρι επρεπε να ειχα ατο κινητο σε λειτουργια.και παντα το εβαζα σε flight mode.

κατά πως φαίνεται, οι Κινέζοι είναι το μέλλον.

για την ώρα μια

Samsung δείχνει να αντιστέκεται, αλλά να δούμε για πόσο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...