Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως είναι η X-One Stealth Armor. Βίντεο τοποθέτησης
, φαίνεται και ο τρόπος με τον οποίο πιάνει πάνω στο τηλέφωνο. Δυστυχώς στο skroutz τη βρίσκω μόνο για το S8+. Τη δική μου την έβαλα τέλη φλεβάρη στο phonehouse της Τσιμισκή, 15€ με τοποθέτηση από το κατάστημα.

 

Καλησπερα σε ευχαριστω φιλε νασαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το voLte και το Wi-Fi calling ειναι διαθεσιμα μεσω COSMOTE η δεν έχει νόημα να τα κρατήσω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αντιμετωπίζει κανείς το εξης πρόβλημα μετα την αναβάθμιση: στις εφαρμογες κυριως fb και viber και σπανια email αλλοτε βγαζει και αλλοτε οχι τις ειδοποιησεις ή μνμ που ειναι αδιαβαστα. Στις κλησεις και τα μνμ δεν το κάνει ποτέ. εκανα διαγραφη και εγκατασταση των εφαρμογων αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση στο θέμα του battery drain κατά το flight mode είναι πριν το βαλεις σε πτήση να το αλλάξεις σε 2G/3G δίκτυο. Μετά το (καθόλου) oreo update κάτι γ#*$(#ε στο μόντεμ. Το δοκίμασα χτες και οντως δουλεύει, από 20-21% που έχανε το βράδυ τώρα έχασε 5-6%.

Πάντως γινεται χαμός στα φόρουμ της σαμσουνγκ, το πρόβλημα το έχουν και χρήστες του S9 οπότε ας ελπίσουμε διορθώσεις.

 

Λάθος τοπικ παιδιά, στο S8+ ήθελα να πάει, 8 παρά είναι σχωράτε με :)

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αντιμετωπίζει κανείς το εξης πρόβλημα μετα την αναβάθμιση: στις εφαρμογες κυριως fb και viber και σπανια email αλλοτε βγαζει και αλλοτε οχι τις ειδοποιησεις ή μνμ που ειναι αδιαβαστα. Στις κλησεις και τα μνμ δεν το κάνει ποτέ. εκανα διαγραφη και εγκατασταση των εφαρμογων αλλα τιποτα.
Το έχω παρατηρήσει στο facebook.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το voLte και το Wi-Fi calling ειναι διαθεσιμα μεσω COSMOTE η δεν έχει νόημα να τα κρατήσω?

 

Δουλεύουν κανονικότατα και αξίζουν. Από τα καλύτερα features της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι,απο την μερα που εβαλα τον oreo,δεν μπορω να εγκατασρησω καμμια εφαρμογή μεσω Drive....Όλες μου τις βγάζει οτι εχουν προβλημα στο "πακετο"...ενω πριν μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν έλαβαν την αναβάθμιση όπως κι εγώ σε Oreo επικοινώνησα με την Samsung σε αυτούς που από English Ireland άλλαξε σε SE EUR όπως κι εμένα η συσκευή προορίζεται για Ελλάδα μου είπαν και ότι μέχρι τέλος του μήνα θα την έχουμε πάρει κι εμεις.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η Oreo έκατσε κουφέτο όπως το περίμενα κι από το s7 edge. Η μπαταρία ίδια όπως ανέφεραν κι ορισμένα άλλα παιδιά, στις κλήσεις πιθανόν να καταναλώνει ένα τικ παραπάνω , στο browsing όμως βράχος! Το πληκτρολόγιο όπως είχα αναφέρει κ πιο πίσω το θεωρώ πιο ακριβές στα πλήκτρα του πέραν των έξτρα που προστέθηκαν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η καμερα του s8 ειναι υπερτιμημενη θεωρω.Την εχω δοκιμασει σε μαγαζια αλλα δεν τρελαθηκα.Το p10 βγαζει πιο καθαρες ακομα και το galaxy a8 το καινουργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η καμερα του s8 ειναι υπερτιμημενη θεωρω.Την εχω δοκιμασει σε μαγαζια αλλα δεν τρελαθηκα.Το p10 βγαζει πιο καθαρες ακομα και το galaxy a8 το καινουργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε???

 

Μήπως δεν καθάρισες τον φακό στις συσκευες στα καταστήματα πριν τραβήξεις? Διότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν τίποτα νυχτομάγαζα και θα είχε ντελαμπάρει ο φίλος φαίνεται... οπότε θα βγήκαν κι αυτές λιγάκι θολές και κουνημένες :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η καμερα του s8 ειναι υπερτιμημενη θεωρω.Την εχω δοκιμασει σε μαγαζια αλλα δεν τρελαθηκα.Το p10 βγαζει πιο καθαρες ακομα και το galaxy a8 το καινουργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λετε???

 

Είχα το p10 και πήγα στο s8 για την κάμερα. Με χαμηλό φωτισμό μεγάλη διαφορά υπέρ του s8.. Βιντεο επίσης. Η μέρα με τη νύχτα. Σε πολύ καλό φωτισμό ίσως προτιμώ το p10 αλλά τα αποτελέσματα είναι ούτως ή άλλως εξαιρετικά κι στα δύο. Συνολικά θα έλεγα είναι σαφώς ανώτερο. Το p10 μόνο με το μονόχρωμο φακό μπορεί να κοντραρει όταν οι συνθήκες δεν είναι ιδανικές..

Link to comment
Share on other sites

στο p20 που φημολογειται οτι θα εχει κατι φακους με 40αρια μπορει να χτυπησει το s8 :lol::lol:;)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ηταν ο φακος.Αφηστε που αυτη η κυρτη οθονη θελει εξοικειωση για να τη συνηθισει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά, αυτή η εξοικείωση μου πήρε 1 ώρα.

Και με το "εξοικείωση" εννοώ την κυρτη οθόνη, το 18.5:9 και τις στρογγυλεμενες γωνίες.

Σε σημείο που οτιδήποτε άλλο μοιάζει απαρχαιωμένο πλέον.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ηταν ο φακος.Αφηστε που αυτη η κυρτη οθονη θελει εξοικειωση για να τη συνηθισει καποιος.

 

Δώσ'το και πάρε το mate 10 pro αφού γουστάρεις Huawei ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση ειναι πανεμορφο.Δε λεω αλλα η φωτογραφικη του με απογοητευσε λιγακι.Ειναι καλη αλλα οχι η καλυτερη που διαφημιζαν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού, μου εμφανίζει ένα εικονίδιο στο επάνω μέρος της οθονης δίπλα στο σύμβολο του Bluetooth. Είναι ένα τριγωνάκι με διακεκομμένες γραμμές & μέσα του έχει ένα βελάκι προς τα πάνω & ένα προς τα κάτω .

Δε μπορώ να βρω τι είναι & πως το βγάζω.

Δώστε τα φώτα σας!

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους δεν έλαβαν την αναβάθμιση όπως κι εγώ σε Oreo επικοινώνησα με την Samsung σε αυτούς που από English Ireland άλλαξε σε SE EUR όπως κι εμένα η συσκευή προορίζεται για Ελλάδα μου είπαν και ότι μέχρι τέλος του μήνα θα την έχουμε πάρει κι εμεις.

 

Εμενα που τους ειχα παρει με ακριβως την ιδια ερωτηση μου ειχαν πει οταν βγει για αγγλια- Ιρλανδια.....τωρα που βγηκε για αγγλια - ιρλανδια και δεν την βλεπει λενε αλλα...κατεβασα και φλασαρα μονος μου την EUR.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του λειτουργικού, μου εμφανίζει ένα εικονίδιο στο επάνω μέρος της οθονης δίπλα στο σύμβολο του Bluetooth. Είναι ένα τριγωνάκι με διακεκομμένες γραμμές & μέσα του έχει ένα βελάκι προς τα πάνω & ένα προς τα κάτω .

Δε μπορώ να βρω τι είναι & πως το βγάζω.

Δώστε τα φώτα σας!

Ευχαριστώ!

 

Μου είχε εμφανιστεί και σε μένα αρχικά όμως κάτι τικαρισα και ξετικαρισα αλλά δεν θυμάμαι τί ακριβώς και έφυγε, αν μπορείς βάλε ένα screen shot να δούμε ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με την Oreo πολύ πιο σβέλτο δείχνει σε όλα του ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω το oreo μο κς μου, χωρίς να σβησω τα πάντα;

Δεν μου έχει έρθει ακόμα...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... ΟΤΑ την πέρασα κι εγώ από πάνω, όπως σε όλες μου τις συσκευές ανέκαθεν.... αν δεις κάποιο θέμα τότε το συζητάμε.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...