Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια,γνωριζεται αν θα μπορω να μεταφερω οτι εχω μεσα στην συσκευη να τα μεταφερω στην καινουρια στο S8 δηλ?Καταστημα αγορας & χρωμα τι μου προτεινεται?

 

Ευχαριστω!

Με πολλούς τρόπους. Ο πιο απλός είναι με το καλώδιο που έχει μέσα το κουτί. Όταν φτάσει εκείνη η ώρα έχει οδηγίες χρήσεως το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έχει επιλογή full screen στην μέγιστη ανάλυση φωτογραφίας και επίσης ένδειξη μπαταρίας (χαμηλής μόνο μάλλον, δεν το πρόσεξα νωρίτερα). Δεν έχω ασχοληθεί πολύ ακόμα με την κάμερα.

Τώρα για την μπαταρία, αν και νωρίς ακόμα, με 5 ώρες sot είμαι στο 20%

Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω να δουλέψει είναι το adhell2 οπότε το γύρισα σε samsung internet με adblock και περιμένω εξελίξεις.

Μήπως έχεις πρόχειρο το apk του adhell2 γιατί δεν λειτουργεί το link από το forum στο xda?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πρόχειρο το apk του adhell2 γιατί δεν λειτουργεί το link από το forum στο xda?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις pm. Αν δεν δουλεύει το λινκ πες μου

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου το δώσεις και εμένα μόλις το έμαθα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο και θα ήθελα να το βαλω
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου το δώσεις και εμένα μόλις το έμαθα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο και θα ήθελα να το βαλω

 

Έτοιμος. Δες τα pm σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,εχω μια απορια,το κινητό θα μπορεί να δουλέψει στην νοτια Αμερική εφόσον γινει η αγορα της συσκευής απο ελλαδα και ενεργοποιηθεί εκει με καρτα απο αυτην την χωρα,Μπορει καποιος να μου απαντησει αν γνωριζει!?

 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς ότι λέει και χωρίς root.
Αυτά τα αρχεία της αναβάθμισης που λέει ο οδηγός είναι τα αυθεντικά; και όχι κάποια πειραγμένα; αν είναι εφικτό να το καταλάβουμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα αρχεία της αναβάθμισης που λέει ο οδηγός είναι τα αυθεντικά; και όχι κάποια πειραγμένα; αν είναι εφικτό να το καταλάβουμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι τίποτα πειραγμενο. Αν ήταν δεν θα μπορούσε να εγκατασταθεί με κλειδωμένο bootloader. Απλά δεν θα είναι η ίδια έκδοση που πιθανώς έχει το τηλέφωνο σου (χώρα, carrier, κλπ). Klain main δηλαδή :p

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα πειραγμενο. Αν ήταν δεν θα μπορούσε να εγκατασταθεί με κλειδωμένο bootloader. Απλά δεν θα είναι η ίδια έκδοση που πιθανώς έχει το τηλέφωνο σου (χώρα, carrier, κλπ). Klain main δηλαδή :p

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω πολυ. και κατι ακομα, χρειζεται ξανα στησιμο του τηλεφωνου απο την αρχη?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Γερμανικο και σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση για update , κατεβαζω τωρα , μεγεθος 1.344,96 ΜΒ .....

 

Για να δουμε τι θα κατεβασει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. και κατι ακομα, χρειζεται ξανα στησιμο του τηλεφωνου απο την αρχη?
Παραδόξως όχι. Στήθηκε κανονικά από πάνω χωρίς να πειράξει εφαρμογές και ρυθμίσεις. Όμως εγώ θα κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών γιατί κάποιες εφαρμογές κάνουν "νερά" (alpha banking πχ) σχετικά με τα βιομετρικα. Άλλωστε με το Samsung back-up κάνεις επαναφορά σε όλα (SMS, κλήσεις, κλπ) οπότε μικρό το κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Γερμανικο και σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση για update , κατεβαζω τωρα , μεγεθος 1.344,96 ΜΒ .....

 

Για να δουμε τι θα κατεβασει

 

Ολα καλα εγινε η αναβαθμση και ειναι ολα σουπερ, λιγο ταχυτερο απο πριν , επιτελους badge πανω στα εικονιδια που εχουν αριθμο, και τις αλλες αλλαγες που αναφερουν.

Στο τηλ δεν αλλαξε κατι , οπως ηταν στημενο ετσι ηρθε και μετα την αναβαθμιση ,το λεω για τα παιδια που μπορει να φοβουντε μην χαθει καποια setting ή κατι αλλο που μπορει να εχουν μορφοποιησει.

Μπαταρια ακομα ειναι νωρις, οταν εχω περισσοτερα νεα θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Γερμανικο και σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση για update , κατεβαζω τωρα , μεγεθος 1.344,96 ΜΒ .....

 

Για να δουμε τι θα κατεβασει

 

Μια από τα ίδια... μου έβγαλε ειδοποίηση στο S8 1344,96 ΜΒ (πάροχος Vodafone Greece)...

:lol::lol::lol::lol::lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολύ θετικό ότι με XEU CSC λειτουργεί το Wifi Calling και το VoLTE της Cosmote.Επιτέλους απεξάρτηση από το Cosmote Firmware :D

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το wifi calling να γίνει mainstream σε όλες τις rom γιατί λύνει μεγάλα προβλήματα με τις χαμένες κλήσεις...

Και θα πει κάποιος, εγώ έχω πολύ καλό σήμα στο σπίτι μου και στην δουλειά με αποτέλεσμα να μην το έχω ανάγκη!!... Όμως έχω να του πω δυο λόγους που θα το αγαπήσει :

1. Η κατανάλωση μπαταρίας που γλυτώνεις είναι μεγάλη και

 

2. Σε όποιο μέρος και να πας, σε όποια περιοχή δεν πιάνει καλό σήμα το κινητό σου απλα συνδέεσαι με wifi και τέλος τα προβλήματα... και κάνει κλήση μέσα σε 1 sec... οχι να περιμένεις μέχρι να συνδεθείς στο δίκτυο κινητής!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι το wifi calling να γίνει mainstream σε όλες τις rom γιατί λύνει μεγάλα προβλήματα με τις χαμένες κλήσεις...

Και θα πει κάποιος, εγώ έχω πολύ καλό σήμα στο σπίτι μου και στην δουλειά με αποτέλεσμα να μην το έχω ανάγκη!!... Όμως έχω να του πω δυο λόγους που θα το αγαπήσει :

1. Η κατανάλωση μπαταρίας που γλυτώνεις είναι μεγάλη και

 

2. Σε όποιο μέρος και να πας, σε όποια περιοχή δεν πιάνει καλό σήμα το κινητό σου απλα συνδέεσαι με wifi και τέλος τα προβλήματα... και κάνει κλήση μέσα σε 1 sec... οχι να περιμένεις μέχρι να συνδεθείς στο δίκτυο κινητής!

Ναι αλλά σε huawei συσκευή που είχα και το δοκίμασα, όταν κατέβαζα ή ανέβαζα torrents η φωνή μεταφέρονταν στον συνομιλητή μου διακεκομμένη. Άρα οποίος χρησιμοποιεί wifi calling πρέπει να ξεχάσει το downloading (εκτός και απλά έτυχε σε μένα)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε huawei συσκευή που είχα και το δοκίμασα, όταν κατέβαζα ή ανέβαζα torrents η φωνή μεταφέρονταν στον συνομιλητή μου διακεκομμένη. Άρα οποίος χρησιμοποιεί wifi calling πρέπει να ξεχάσει το downloading (εκτός και απλά έτυχε σε μένα)

 

Εξαρτάτε την δύναμη της γραμμής πάντα και έχεις δίκιο.. ότι πχ. αμα εχει μονο 2mbps που να αντέξει torrent και wifi calling.. εδω θα κάνει 1 λεπτό να φορτώσει το google.com ( λόγου χάρη).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε huawei συσκευή που είχα και το δοκίμασα, όταν κατέβαζα ή ανέβαζα torrents η φωνή μεταφέρονταν στον συνομιλητή μου διακεκομμένη. Άρα οποίος χρησιμοποιεί wifi calling πρέπει να ξεχάσει το downloading (εκτός και απλά έτυχε σε μένα)

 

Εξαρτάτε την δύναμη της γραμμής πάντα και έχεις δίκιο.. ότι πχ. αμα εχει μονο 2mbps που να αντέξει torrent και wifi calling.. εδω θα κάνει 1 λεπτό να φορτώσει το google.com ( λόγου χάρη).

 

Δεν έχει να κάνει ούτε με το κατέβασμα/ανέβασμα ούτε με τη γραμμή. Πρέπει να έχεις access point/router ή ότι άλλο που να υποστηρίζει σωστό QoS και να κάνει σωστό prioritize στο Voice. Όλες οι γραμμές μπορούν να υποστηρίξουν ικανοποιητική συνομιλία με παράλληλες εγρασίες στη γραμμή αρκεί ο εξοπλισμός να είναι σωστός. Τα modem/routers που δίνουν οι περισσότεροι πάροχοι δεν είναι ότι καλύτερο, τουλάχιστον κάποια έχουν τη δυνατότητα για ρύθμιση QoS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει ούτε με το κατέβασμα/ανέβασμα ούτε με τη γραμμή. Πρέπει να έχεις access point/router ή ότι άλλο που να υποστηρίζει σωστό QoS και να κάνει σωστό prioritize στο Voice. Όλες οι γραμμές μπορούν να υποστηρίξουν ικανοποιητική συνομιλία με παράλληλες εγρασίες στη γραμμή αρκεί ο εξοπλισμός να είναι σωστός. Τα modem/routers που δίνουν οι περισσότεροι πάροχοι δεν είναι ότι καλύτερο, τουλάχιστον κάποια έχουν τη δυνατότητα για ρύθμιση QoS.

 

Έδωσα μια πολύ γενική εικόνα μιας από τις παραμέτρους... φυσικά και παίζουν ρόλο κατά βάση τα ρούτερ!

Γιατί ένα torrent για παράδειγμα μπορεί να τραβάει το full της γραμμής και όλα τα άλλα να σέρνονται... το router κάνει την σωστή κατανομή των διεργασιών.

Υστερόγραφο.. ξεφύγαμε :p :p

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,και καλώς ήλθα στο νέο για μένα ποστ. σήμερα μετακομίζω στην παρέα σας ερχόμενος από την lg g3 του οποίου ήμουν κάτοχος για τρία χρόνια. Ελπίζω όπως εκεί είχα πολύ καλή συνεργασία και βοήθεια έτσι θα συνεχιστεί και εδώ. Θα χρειαστώ την βοήθεια όλων στο νέο ξεκίνημα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσοι έχετε κάνει το update με βάση το άρθρο εδώ σας δουλεύει το face recognition; δεν μου αναγνωρίζει το πρόσωπο καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα OTA αναβάθμιση σε oreo....

Μία χαρά όλα.... ρολόι .... για να δούμε...

:lol::lol::lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Όσοι έχετε κάνει το update με βάση το άρθρο εδώ σας δουλεύει το face recognition; δεν μου αναγνωρίζει το πρόσωπο καθόλου

 

ναι, δουλευει μια χαρα (οπως δουλευε τουλαχιστον...)

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλέπω τζάμπα η αναμονή, καμία σημαντική αλλαγή στην λειτουργία του κινητού.... ευτυχώς ούτε προς το αρνητικό!

Αμα δειτε κάτι παιδιά ενημερώστε μέχρι να έρθει και σε εμάς με cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...