Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης ακούγεται ότι θα έχει διπλό διάφραγμα (f1.5 και f.4) που σημαίνει ότι οι νυχτερινές λείψεις θα είναι ανώτερες από τα προηγούμενα μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

... και σε καλό φωτισμό το f2.4 περνά πιο κρυστάλλινη εικόνα με περισσότερες πληροφορίες δίχως να γίνεται πιο soft ουσιαστικά στα άκρα (τοπία κλπ).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

... και σε καλό φωτισμό το f2.4 περνά πιο κρυστάλλινη εικόνα με περισσότερες πληροφορίες δίχως να γίνεται πιο soft ουσιαστικά στα άκρα (τοπία κλπ).

Θεωρητικά πάντα... διότι όσο περισσότερα μέρη αποτελούν το σύστημα του φακου (το ρυθμιζόμενο διάφραγμα προσθέτει κινούμενα μερη) τόσο πιο δύσκολο είναι να πετύχεις καλή λεπτομέρεια. Μέχρι να δω τα αποτελέσματα κρατάω μικρό καλάθι για το συγκεκριμένο θέμα. Γενικά περιμένω να δω το λόγο που θα κλείνει τόσο το διάφραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο φιλο παρουσιαστηκε προβλημα με το ois της καμερας..δηλαδη την βγαζει θολη!πρεπει να την χτυπησεις λιγο απο πισω και επανερχεται,εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον?

https://www.sammobile.com/2017/11/28/galaxy-s8-camera-focus-bug/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το Oreo τι θα γίνει ? θα ερθει ποτε στο S8 ?? ξερει κανεις κανενα νεο ?
Έρχεται από Κορέα οδικώς. :) Μέχρι τέλος του άλλου μήνα θα το πάρουμε λογικά. ;)
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Κορέα οδικώς. :) Μέχρι τέλος του άλλου μήνα θα το πάρουμε λογικά. ;)

 

:lol::lol::lol::lol:

 

να σαι καλα μαν , μου εφτιαξες την μερα

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται από Κορέα οδικώς. :) Μέχρι τέλος του άλλου μήνα θα το πάρουμε λογικά. ;)

 

:lol::lol::lol::lol:

 

να σαι καλα μαν , μου εφτιαξες την μερα

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να την πάρουμε μέσα στον Γενάρη. Φλεβάρη και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση καούρα για αναβάθμιση. Αφού συνήθως δημιουργεί προβλήματα μια αναβάθμιση. Προσωπικά θα προτιμούσα τα μηνιαία security update πάρα ένα νέο λειτουργικό που θα βγάλει κατά 99% bugs. Μακάρι όταν το δώσουν να το έχουν τεστάρει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο φιλο παρουσιαστηκε προβλημα με το ois της καμερας..δηλαδη την βγαζει θολη!πρεπει να την χτυπησεις λιγο απο πισω και επανερχεται,εχει παρουσιαστει σε καποιον αλλον?

https://www.sammobile.com/2017/11/28/galaxy-s8-camera-focus-bug/

 

Έχει παρουσιαστεί σε ορισμένους ναι , μερικοί το άφησαν ως έχει και έφτιαξε μόνο του και αν θυμάμαι καλά μερικοί πήγαν στο σέρβις και το επιδιορθωσαν εκεί!πριν κάνα δυο εβδομάδες το είχαν βγάλει και κάποια σάιτ!εγώ στο δικό μου μερικές φορές βλέπω.την θολούρα αλλά για κανα δεύτερο μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση καούρα για αναβάθμιση. Αφού συνήθως δημιουργεί προβλήματα μια αναβάθμιση. Προσωπικά θα προτιμούσα τα μηνιαία security update πάρα ένα νέο λειτουργικό που θα βγάλει κατά 99% bugs. Μακάρι όταν το δώσουν να το έχουν τεστάρει αρκετά.

 

Πιστεύω ότι έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η σαμμυ με τις αναβαθμίσεις ( προσωπική άποψη βέβαια) τουλάχιστον στο 7edge η μετάβαση από ΜΜ σε nougat μονάχα θετικές εντυπώσεις μου έχει αφήσει. Το ίδιο αισιοδοξω πως θα γίνει και με το s8 τουλάχιστον από όσα βίντεο έχω δει που κυκλοφορούν με την beta Oreo, το κινητό φυσάει .... ίδωμεν.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι έχει βελτιωθεί πάρα πολύ η σαμμυ με τις αναβαθμίσεις ( προσωπική άποψη βέβαια) τουλάχιστον στο 7edge η μετάβαση από ΜΜ σε nougat μονάχα θετικές εντυπώσεις μου έχει αφήσει. Το ίδιο αισιοδοξω πως θα γίνει και με το s8 τουλάχιστον από όσα βίντεο έχω δει που κυκλοφορούν με την beta Oreo, το κινητό φυσάει .... ίδωμεν.

 

Λίγο η μπαταρία να φτιαχτεί λιγάκι και μετά δεν υπάρχει λόγος να φυγεις από την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό s8 η μπαταρία μετά από δίμηνη+ συμβίωση μου άφησε απρόσμενα πολύ καλές έως εξαιρετικές εντυπώσεις. 5μισάωρα sot οθόνης με πάνω από 2μιση ώρες κλήσεων σε 48ωρη βάση δεν το περίμενα από 3000mAh

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ίντερνετ με Wi-Fi κυρίως και λιγότερο 4g .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο απλό s8 η μπαταρία μετά από δίμηνη+ συμβίωση μου άφησε απρόσμενα πολύ καλές έως εξαιρετικές εντυπώσεις. 5μισάωρα sot οθόνης με πάνω από 2μιση ώρες κλήσεων σε 48ωρη βάση δεν το περίμενα από 3000mAh

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ίντερνετ με Wi-Fi κυρίως και λιγότερο 4g .

 

Το lg g2 αυτην την αυτονομία ειχε με ίδια μπαταρία και 5.2" οθόνη full hd.... αρα ειναι σε πολυ καλο δρόμο!

Απλα να ξέρετε και αναφέρομαι σε όλους η μπαταρία εχει να κανει σε τεράστιο βαθμό με την φωτεινότητα της οθόνης και μετα ενα 30% στο σήμα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς SIM card σε εβδομαδιαία χρήση μόνο ίντερνετ με Wi-Fi το 7 edge μου έχει βγάλει 8μιση ώρες οθόνη

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο απλό s8 η μπαταρία μετά από δίμηνη+ συμβίωση μου άφησε απρόσμενα πολύ καλές έως εξαιρετικές εντυπώσεις. 5μισάωρα sot οθόνης με πάνω από 2μιση ώρες κλήσεων σε 48ωρη βάση δεν το περίμενα από 3000mAh

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ίντερνετ με Wi-Fi κυρίως και λιγότερο 4g .

 

Εγώ με το + σε 28ωρο μου βγάζει περίπου 6ωρο αλλά να πέσει σε μονοψήφιο η μπαταρία!πλειοψηφία wifi και κάνα 1μιση ώρα τηλ και σοσιαλ! Παρόλαυτα προσφέρει αυτά που θέλω ! καλοδουλευτες και απροβληματιστες να είναι οι συσκευες!

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό s8 η μπαταρία μετά από δίμηνη+ συμβίωση μου άφησε απρόσμενα πολύ καλές έως εξαιρετικές εντυπώσεις. 5μισάωρα sot οθόνης με πάνω από 2μιση ώρες κλήσεων σε 48ωρη βάση δεν το περίμενα από 3000mAh

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ίντερνετ με Wi-Fi κυρίως και λιγότερο 4g .

 

αυτό και εγώ το υπογράφω :)

το φορτίζω 1 φορά στις 2 ημέρες και έχω ασταμάτητα όλη μέρα ενεργό wifi και BT συνδεδεμένο με smartwatch. ενημερώσεις από emails (10 λογαριασμοί), facebook/messenger. Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένη και δεν το περίμενα να είμαι ειλικρινής

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου εντυπώσεις για την μπαταρία είναι μέτριες αν δεν ασχοληθώ πολύ την μέρα θα την βγάλει αλλά αν ασχοληθώ περισσότερο έχει τύχει να το φορτίσω και δεύτερη φορα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μου φαίνεται μια χαρά η μπαταρία. Το έχω 3 εβδομάδες και βγάζει πάντα τη μέρα (θεωρώ ότι το ξεζουμιζω, το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα πολυ). Δεν έχω καταφέρει ποτέ να το κάνω να χρειαστεί φορτιστή μέχρι το βράδυ που θα παω στο κρεβατι. Παρ όλα αυτά δεν ξέρω πώς θα είναι σε λίγο καιρό. Το S7 στην αρχή τα πήγαινε μια χαρά αλλά στο 4μηνο άρχισε να φαίνεται διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας (φαντάζομαι ήθελε format, δεν είχε κάτι η μπαταρία).
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν το Xiaomi Mi Band 2, μπορεί να συγχρονίσει με το Samsung helth?

https://www.skroutz.gr/s/9225441/Xiaomi-Mi-Band-2-Black.html?from=account_notifications_price_drop

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν το Xiaomi Mi Band 2, μπορεί να συγχρονίσει με το Samsung helth?

https://www.skroutz.gr/s/9225441/Xiaomi-Mi-Band-2-Black.html?from=account_notifications_price_drop

Νομίζω εαν μπεις στο Sam Health κάπου λέει με ποιές συσκευές smartband συνεργάζεται. Εγώ το έχω απεγκαταστήσει επειδή δε μου δουλέυει με το mykronoz και δε μπορώ να σου πω :/

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πόση μπαταρία καταναλώνει το always on display? Θα δω διαφορά στην αυτονομία αν το απενεργοποιήσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα το ανοιγοκλεινεις πολλές φορές θα εχεις μεγάλη κατανάλωση... απο προσωπική εμπειρία στο λεω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...