Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος οδηγός που πρέπει να ακολουθήσουμε ? Κάποιο backup που πρέπει να κρατήσουμε αν θέλουμε να γυρίσουμε πίσω ? Επίσης το volte πως το ενεργοποιούμε ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις WIFICALL στο 1333.

 

Κατεβάζεις την rom από το sammobile, την κάνεις unrar, κατεβάζεις το τελευταίο odin, ανοίγεις το κινητό σε download mode πατώντας volume down, bixby & power buttons. Με το που το δεί το odin, βάζεις το κάθε αρχείο από το unrar που έκανες στα αντίστοιχα πεδία εκτός από το csc home. Θα κάνει 2-3 λεπτά να το στείλει στο κινητό από USB3 και θα ξεκινήσει το install.

 

Και η rom της cosmote είναι στο τελευταίο update που έχει πάρει η EU. Δεν ξέρω ωστόσο κατά πόσο συνεπείς είναι γενικά στις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις WIFICALL στο 1333.

 

Κατεβάζεις την rom από το sammobile, την κάνεις unrar, κατεβάζεις το τελευταίο odin, ανοίγεις το κινητό σε download mode πατώντας volume down, bixby & power buttons. Με το που το δεί το odin, βάζεις το κάθε αρχείο από το unrar που έκανες στα αντίστοιχα πεδία εκτός από το csc home. Θα κάνει 2-3 λεπτά να το στείλει στο κινητό από USB3 και θα ξεκινήσει το install.

Και η rom της cosmote είναι στο τελευταίο update που έχει πάρει η EU. Δεν ξέρω ωστόσο κατά πόσο συνεπείς είναι γενικά στις ενημερώσεις.

 

Από πρότερη εμπειρία σε διάφορες συσκευές, θα σου έλεγα δεν υπάρχει στάνταρ.

Άλλες φορές προηγείται το COS, άλλες φορές έπεται.

Σαν συνολική αποτίμηση ίσα βάρκα ίσα νερά.

Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά μου λέει συνέχεια από εχθές ότι εντοπίστηκε υγρασία στην θύρα φορτιστή USB. Βεβαιωθείτε ότι είναι στεγνή. Και δεν μπορώ να το φορτίσω από εχθές. Τι συμβαίνει το έχει πάθει άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά μου λέει συνέχεια από εχθές ότι εντοπίστηκε υγρασία στην θύρα φορτιστή USB. Βεβαιωθείτε ότι είναι στεγνή. Και δεν μπορώ να το φορτίσω από εχθές. Τι συμβαίνει το έχει πάθει άλλος?

Μετα απο 3-4 μερες θα εισαι ΟΚ:):):)Κανε και ενα restart

:)
Link to comment
Share on other sites

καποιος που να ξερει αν χανουμε εγγυηση ετσι ?

 

Αν δεν "γράψει" ο KNOX(απίθανο με εγκατάσταση Official ROM)δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Συνηστώ τα Flashaρίσματα να γίνονται στις θύρες USB της μητρικής ή του Laptop και όχι σε HUB ή σε μπροστινές θύρες δηλαδή σε αυτές που βρίσκονται μπροστά στο κουτί του υπολογιστή

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα, ευχαριστώ!

 

Το αγόρασα unbranded από πλαίσιο. Μου κάνει εντύπωση που το βγάζει αυτό.

Δεν το βγάζει σε άλλα κινητά το HD???

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω ip7 και σκεφτομαι να γυρισω στο s8..να το κανω το βημα??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

δευτερη μερα που μου γραφει οτι εχει υγρασια η θυρα φορτιστή usb και δεν φορτιζει. εντομεταξυ τελειωσε και η μπαταρια και δεν ανοιγει . να παρω τηλεφωνο το service λέτε?
Link to comment
Share on other sites

δευτερη μερα που μου γραφει οτι εχει υγρασια η θυρα φορτιστή usb και δεν φορτιζει. εντομεταξυ τελειωσε και η μπαταρια και δεν ανοιγει . να παρω τηλεφωνο το service λέτε?

 

Δοκίμασε να το βάλεις σε ρύζι.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εβαλα για καμποση ωρα αλλα το θεμα ειναι οτι με το ζορι να πεσαν σταγονες στο κινητο δεν το εβρεξα καν. τι στο καλο αδιαβροχο διαφημιζουν δεν μπορω να καταλαβω. αν παρω αντιπροσωπεια θα βγαλω ακρη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει ακποις να μου πει τι ισχυει με το S8 και το FM ραδιοφωνο; Καπου διαβασα οτι για τα μοντελα με τον Snapdragon 835 εχει πλεον ξεκλειδωθει το FM ραδιοφωνο και με καποια εφαρμογη δουλευει κανονικα. Ισχυει αυτο; Αν ναι, πωλειται η εκδοση με τον s835 στην χωρα μας;; Η εφαρμογη ραδιοφωνου ειναι της Samsung ή 3td party;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει ακποις να μου πει τι ισχυει με το S8 και το FM ραδιοφωνο; Καπου διαβασα οτι για τα μοντελα με τον Snapdragon 835 εχει πλεον ξεκλειδωθει το FM ραδιοφωνο και με καποια εφαρμογη δουλευει κανονικα. Ισχυει αυτο; Αν ναι, πωλειται η εκδοση με τον s835 στην χωρα μας;; Η εφαρμογη ραδιοφωνου ειναι της Samsung ή 3td party;;

 

απο οτι ξερω μονο με τον snapdragon δουλευει το ραδιο, στην αμερικη στο s7 καποια εταιρεια κινητης εχει δωσει ραδιο.στην ευρωπη παντως δεν πωλειται.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη Voda περιμένοντας να πληρώσω κάτι σταθερά, χαζεψα λιγάκι τα κινητά που ήταν στο σταντ. Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ το απλό s8. Ήταν δίπλα δίπλα με το s8 plus και το s7 & το s7 edge. Πραγματικά πολύ φρέσκο πολύ πιο σύγχρονο και ισορροπημένο, το πλας μου φάνηκε ελαφρώς υπερβολικό για τα γούστα μου. Αυτό που φαινόταν πραγματικά "ξεπερασμένο " με τα φετινά μοντέλα ήταν το απλό s7 ενώ και το edge πάλι έδειχνε λιγότερο μοντέρνο πια σύμφωνα με τα γούστα μου επαναλαμβάνω. Επίσης αυτό που μου τράβηξε το μάτι ήταν και το p10 plus. Με βλέπω για s8 σύντομα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ναι το εβαλα για καμποση ωρα αλλα το θεμα ειναι οτι με το ζορι να πεσαν σταγονες στο κινητο δεν το εβρεξα καν. τι στο καλο αδιαβροχο διαφημιζουν δεν μπορω να καταλαβω. αν παρω αντιπροσωπεια θα βγαλω ακρη?

 

δοκιμασε με σεσουαρ απο μακρια να μπαινει αερας χλιαρος στη θυρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένα θέμα με το κλείδωμα. Έχω δακτυλικο και μοτίβο μαζί για κλείδωμα. Καμία φορά όμως όταν δεν πατάω το δακτυλικο αλλά το πλάγιο κουμπί να ανοίξει η οθόνη ώστε να ξεκλειδώσω αντί να μου ζητήσει το μοτίβο όπως πρέπει απλα ξεκλειδώνω σύροντας το δάκτυλο μου στην οθόνη. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;;;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένα θέμα με το κλείδωμα. Έχω δακτυλικο και μοτίβο μαζί για κλείδωμα. Καμία φορά όμως όταν δεν πατάω το δακτυλικο αλλά το πλάγιο κουμπί να ανοίξει η οθόνη ώστε να ξεκλειδώσω αντί να μου ζητήσει το μοτίβο όπως πρέπει απλα ξεκλειδώνω σύροντας το δάκτυλο μου στην οθόνη. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;;;; Ευχαριστώ

 

Θα έχεις βάλει κάποια συσκευή ως trusted μάλλον γι'αυτό καταλαβαίνει ότι την χρησιμοποιείς εσύ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις βάλει κάποια συσκευή ως trusted μάλλον γι'αυτό καταλαβαίνει ότι την χρησιμοποιείς εσύ .

 

Πώς το έχω ενεργοποιήσει αυτο μήπως ξέρεις;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...