Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω απο 6s ,μην μου λες τετοια και ειμαι ετοιμος για την μεταβαση, ψιλοβαρεθηκα το IOS , καλο χρυσο αλλα σε περιοριζει πολυ, απο τα πιο παλα στα πιο πολυπλοκα.

Ειναι και η τιμη ενα πολυ καλο θεμα που προεκυψε με τα καινουργια που λενε οτι θα βγουν, πανε πολυ ψηλα πια για κινητο τηλεφωνο.

Ενας ακομη λογος ειναι και το dex που θα με βολεψει πολυ απ οσο ειδα.

 

Παρομοίως.. Αλλά για να πάρουμε την οθόνη του s8 σε apple πρέπει να πουλήσουμε και τα δυο νεφρά μας.. Όμως επειδή έχω πάνω από 4 χρόνια το 5 και πάει όπως πήγαινε την πρώτη μέρα, φοβάμαι μη μετανιώσω στο 3μηνο..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως το Samsung s8 ειναι μέχρι τωρα ίσως ο μόνος λόγος να παει κάποιος σε android ίσως βάλω ακόμη Κάνα 2-3 συσκευές μέσα. Το κινητό όπως ειπα και πριν παει σφερα ανοίγουν όλα πολυ γρήγορα η οθόνη ειναι άψογη ίσως να εχει Κάνα δυο ατέλειες πχ αλλα και ποιο κινητό δεν εχει και στα χρήματα που εχει φτάσει πιστεύω αξίζει σχεδόν μισή τιμή απο το note 8 και iPhone 8 όταν βγουν γενικα σαν android ειναι αρκετά ολοκληρωμένη συσκευή
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Δεν έχω κάνει ποτέ κακία ρύθμιση γιαυτό το θέμα. Ίσως παίζει κάτι με τον πάροχο. Ελληνικό έχεις; Μήπως να κάνεις μια αναβάθμιση την εφαρμογή; Δεν ακούγονται φυσιολογικά όλα αυτά. Καλό θα ήταν να κάνεις ένα factory reset και αν συνεχίσουν τα προβλήματα να το πας για service.

 

Έστειλα μέιλ στη σαμσουνκγ και μου είπαν ότι ανάλογα με τον πάροχο μπορεί να έχουν βάλει ή βγάλει κάποιες εφαρμογές οπότε να επικοινωνήσετε με αυτούς. Πήρα την βονταφον και είναι ενεργοποιημένη η βιντεοκληση και να περάσω από κάποιο κατάστημα να το δουν. Το τηλέφωνο εμένα είναι βονταφον ιταλικό διότι άνοιξαν και είχε ιταλικά και μου είχε την εφαρμογή myvodafone μέσα . Με το που έβαλα κάρτα έκανε και ενημέρωση λογισμικού.εχω έκδοση λογισμικού OMN/VGR/OMN και το τηλέφωνο είναι G950FXXU1AQG5 . Τι εννοεί όταν λες να κάνω αναβάθμιση την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μέιλ στη σαμσουνκγ και μου είπαν ότι ανάλογα με τον πάροχο μπορεί να έχουν βάλει ή βγάλει κάποιες εφαρμογές οπότε να επικοινωνήσετε με αυτούς. Πήρα την βονταφον και είναι ενεργοποιημένη η βιντεοκληση και να περάσω από κάποιο κατάστημα να το δουν. Το τηλέφωνο εμένα είναι βονταφον ιταλικό διότι άνοιξαν και είχε ιταλικά και μου είχε την εφαρμογή myvodafone μέσα . Με το που έβαλα κάρτα έκανε και ενημέρωση λογισμικού.εχω έκδοση λογισμικού OMN/VGR/OMN και το τηλέφωνο είναι G950FXXU1AQG5 . Τι εννοεί όταν λες να κάνω αναβάθμιση την εφαρμογή;
Ίσως επειδή είναι branded Vodafone δεν έχει την επιλογή. Εμένα είναι unbranded και μου το έχει γυρίσει σε ελληνικό με το που έβαλα τη sim μέσα.

 

Μέσω galaxy apps μπορείς να αναβαθμίσεις την εφαρμογή contacts ή αν μπεις στην εφαρμογή, πας settings, about και εκεί σου λέει την version και αν έχεις update.

Link to comment
Share on other sites

Oσο με αρεσουν αυτα τα samsung τοσο μου την δινουν.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χανω standby 10% μπαταρια οταν το αφηνω το βραδυ.Εφαρμογες δεν τρεχουν στο παρασκηνιο το εχω ψαξει και με το wakelock detector.Τα ιδια και οταν ειχα το s7.Δεν γινεται να εχω αλλαξει μια ντουζινα κινητα και αυτο να γινεται μονο με το λογισμικο της samsung.Oταν ειχα το s7 τη λυση την βρηκα περνωντας custom rom και ολα δουλευαν τελεια με τις ιδιες εφαρμογες και εχανε κανονικα 1 με 2% το βραδυ.Βασικα ειμαι εκνευρισμενος και δεν θελω να περασω custom rom στο s8 γιατι θα χασω την εγγυηση οχι οτι με ενδιαφερει απο thn αποψη αν σπασει η οθονη η παρει νερο σιγα μην σε καλυψει η samsung αλλα επειδη αλλαζω συχνα κινητα θα χασω στην μεταπωλητικη αξια.Τελωςπαντων θα δω μεχρι να εξαντληθει υπομονη μου.Αν εχει καποιος αναλογο προβλημα και βρηκε εστω μια λυση ας με πει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Oσο με αρεσουν αυτα τα samsung τοσο μου την δινουν.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χανω standby 10% μπαταρια οταν το αφηνω το βραδυ.Εφαρμογες δεν τρεχουν στο παρασκηνιο το εχω ψαξει και με το wakelock detector.Τα ιδια και οταν ειχα το s7.Δεν γινεται να εχω αλλαξει μια ντουζινα κινητα και αυτο να γινεται μονο με το λογισμικο της samsung.Oταν ειχα το s7 τη λυση την βρηκα περνωντας custom rom και ολα δουλευαν τελεια με τις ιδιες εφαρμογες και εχανε κανονικα 1 με 2% το βραδυ.Βασικα ειμαι εκνευρισμενος και δεν θελω να περασω custom rom στο s8 γιατι θα χασω την εγγυηση οχι οτι με ενδιαφερει απο thn αποψη αν σπασει η οθονη η παρει νερο σιγα μην σε καλυψει η samsung αλλα επειδη αλλαζω συχνα κινητα θα χασω στην μεταπωλητικη αξια.Τελωςπαντων θα δω μεχρι να εξαντληθει υπομονη μου.Αν εχει καποιος αναλογο προβλημα και βρηκε εστω μια λυση ας με πει

 

Κάτι συμβαίνει πάντως...Μπορει να είναι και θέμα κάρτας σιμ...Για δοκίμασε ένα βράδυ χωρίς την κάρτα μέσα...(αμ αλλάζεις συχνά κινητά με την ίδια κάρτα σιμ....αυτο το βάλε βγάλε την γδερνει...)

Εμένα πάντως πέφτει 1 με 2 % στο 8ωρο της νυχτερινής αναμονής (χωρίς το AOD ...ενεργοποιημένο)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει πάντως...Μπορει να είναι και θέμα κάρτας σιμ...Για δοκίμασε ένα βράδυ χωρίς την κάρτα μέσα...(αμ αλλάζεις συχνά κινητά με την ίδια κάρτα σιμ....αυτο το βάλε βγάλε την γδερνει...)

Εμένα πάντως πέφτει 1 με 2 % στο 8ωρο της νυχτερινής αναμονής (χωρίς το AOD ...ενεργοποιημένο)

 

θα το δοκιμασω φιλε αλλα πρωτη φορα το ακουω για την καρτα sim

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι branded Vodafone δεν έχει την επιλογή. Εμένα είναι unbranded και μου το έχει γυρίσει σε ελληνικό με το που έβαλα τη sim μέσα.

 

Μέσω galaxy apps μπορείς να αναβαθμίσεις την εφαρμογή contacts ή αν μπεις στην εφαρμογή, πας settings, about και εκεί σου λέει την version και αν έχεις update.

 

έχω την πιο πρόσφατη έκδοση. έτσι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανενας πως "παιζει" το wifi calling σε ρομ cosmote?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει πάντως...Μπορει να είναι και θέμα κάρτας σιμ...Για δοκίμασε ένα βράδυ χωρίς την κάρτα μέσα...(αμ αλλάζεις συχνά κινητά με την ίδια κάρτα σιμ....αυτο το βάλε βγάλε την γδερνει...)

Εμένα πάντως πέφτει 1 με 2 % στο 8ωρο της νυχτερινής αναμονής (χωρίς το AOD ...ενεργοποιημένο)

 

Και σε μένα τόσο τρώει.

10% σε 6-8 ώρες νυχτερινού ύπνου, δεν είναι φυσιολογικό να συμβαίνει. Όχι μόνο στο S8 αλλά σε κανένα κινητό.

 

Παίδες όταν βλέπετε τέτοια ύποπτα θεματάκια, μπείτε στον κόπο και κάντε μια επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

To s7 edge της κυράς με 7αρα στο 10ωρο ένα με 2 τοις εκατό το πολύ να πέφτει...το δικό μου με 6 ΜΜ στο 10ωρο περίπου γύρω στο 4 τοις εκατό χωρίς AOD και στις δυο περιπτώσεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To s7 edge της κυράς με 7αρα στο 10ωρο ένα με 2 τοις εκατό το πολύ να πέφτει...το δικό μου με 6 ΜΜ στο 10ωρο περίπου γύρω στο 4 τοις εκατό χωρίς AOD και στις δυο περιπτώσεις.

 

τι είναι το 6ΜΜ και τι το aod;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Oσο με αρεσουν αυτα τα samsung τοσο μου την δινουν.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χανω standby 10% μπαταρια οταν το αφηνω το βραδυ.Εφαρμογες δεν τρεχουν στο παρασκηνιο το εχω ψαξει και με το wakelock detector.Τα ιδια και οταν ειχα το s7.Δεν γινεται να εχω αλλαξει μια ντουζινα κινητα και αυτο να γινεται μονο με το λογισμικο της samsung.Oταν ειχα το s7 τη λυση την βρηκα περνωντας custom rom και ολα δουλευαν τελεια με τις ιδιες εφαρμογες και εχανε κανονικα 1 με 2% το βραδυ.Βασικα ειμαι εκνευρισμενος και δεν θελω να περασω custom rom στο s8 γιατι θα χασω την εγγυηση οχι οτι με ενδιαφερει απο thn αποψη αν σπασει η οθονη η παρει νερο σιγα μην σε καλυψει η samsung αλλα επειδη αλλαζω συχνα κινητα θα χασω στην μεταπωλητικη αξια.Τελωςπαντων θα δω μεχρι να εξαντληθει υπομονη μου.Αν εχει καποιος αναλογο προβλημα και βρηκε εστω μια λυση ας με πει

 

Δεν ειναι φυσιολογικο...λογικα 1-2% θα επρεπε να χανει

Link to comment
Share on other sites

παντως αρκετα χανει στην αρχη και μαλιστα γρηγορα,μετα ομως αντιστεκεται.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά και χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό στο device maintenance μου βγάζει 90/100 και μόνο αν ενεργοποιήσω το device security θα μου δώσει το +10....

Υπάρχει τρόπος να πάω στο 100 χωρίς την παραπάνω ενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά και χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό στο device maintenance μου βγάζει 90/100 και μόνο αν ενεργοποιήσω το device security θα μου δώσει το +10....

Υπάρχει τρόπος να πάω στο 100 χωρίς την παραπάνω ενεργοποίηση?

Όχι φίλε μου. Κάπως πρέπει να σε κάνει να ενεργοποιήσεις και το security...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Κάπως πρέπει να σε κάνει να ενεργοποιήσεις και το security...

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ok...ε τότε ας μείνω στο 90%..... :-p

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για τα s8. Αυτό που λέει πως στο game mode είναι πιο γρήγορο ομολογώ δεν το ήξερα. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

 

http://www.androidauthority.com/10-ways-to-speed-up-your-samsung-galaxy-s8-787925/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι στο εξής δίλημμα: Θέλω να αγοράσω ή το s7 edge ή το s8 το απλό. Το δίλημμα μου έγκειται στο γεγονός της διάρκειας της μπαταρίας ανάμεσα στα δύο. Το μεν s7 edge έχει 3500 mAh, ενώ το s8 3000 mAh. Έχω ακούσει οτι το s8 κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας και συγκριτικά έχει παραπλήσια απόδοση με το s7 edge. Επιπλέον έχω ακούσει, οτι σε ετήσιο επίπεδο η αυτονομία της μπαταρίας (και οτι αυτό είναι επιβεβαιωμένο και από την ίδια την Samsung) πέφτει στο s7 edge κατα 20%, ενώ στο s8 κατα 5%. Πόσο αληθεύει αυτό; Σας παρακαλώ απαντήστε μου και κυρίως ως προς την μπαταρία και μονο, γιατί η σύγκριση μεταξύ των δύο ως προς τα χαρακτηριστικά, επεξεργαστή, κάμερα και οθόνη είναι περιττή, με το s8 να υπερτερεί! Για το s8+ δεν ενδιαφέρομαι λόγω διαφορά μεγέθους και χρηστικότητας ως προς το finger print.. Περιμένω εμπεριστατωμένη απάντηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος λίγων ημερών τις συσκευής εχω να πω πως απο θέμα μπαταριας κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας φυσικά το καλύτερο ειναι να μην τα έχεις όλα στο φούλ αν δεν είσαι όλοι μέρα με το κινητό στο χέρι μια μέρα θα την βγάλει αν Είσαι απο το πρωί ιντερνετ μουσική βίντεο παιχνίδια εκεί δεν θα βγάλει μια μέρα μέχρι το βράδυ αν και φορτίζει αρκετά γρήγορα.

 

Το δαχτυλικό αποτύπωμα εκεί που ειναι δεν βολεύει τόσο ούτε θεωρώ πως είναι απο τα καλυτερα πολλές φορες δεν πιάνει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από τις διακοπές μου στο εξωτερικο και μετά από 2000+ λήψεις φωτογραφιών με S8 και S7 έχω να πω ότι το S8 είναι τελικά εμφανώς ανώτερο στις βραδινές λήψεις. Καλύτερη λεπτομέρεια και καλύτερα χρώματα. Το πρωί σχεδόν ίδια με λίγο καλύτερο dynamic range το S8. Στις selfies επίσης εμφανής βελτίωση. Γενικά έκανε τελικά δουλίτσα η Samsung. To λέω γιατί αρχικά πολλοί πιστέψαμε ότι το S8 θα έχει ίδια κάμερα με το S7. Όχι, υπάρχει εμφανής βελτίωση. Επίσης σαφώς καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας (σε σχέση με το S7 το απλό).
Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος λίγων ημερών τις συσκευής εχω να πω πως απο θέμα μπαταριας κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας φυσικά το καλύτερο ειναι να μην τα έχεις όλα στο φούλ αν δεν είσαι όλοι μέρα με το κινητό στο χέρι μια μέρα θα την βγάλει αν Είσαι απο το πρωί ιντερνετ μουσική βίντεο παιχνίδια εκεί δεν θα βγάλει μια μέρα μέχρι το βράδυ αν και φορτίζει αρκετά γρήγορα.

 

Το δαχτυλικό αποτύπωμα εκεί που ειναι δεν βολεύει τόσο ούτε θεωρώ πως είναι απο τα καλυτερα πολλές φορες δεν πιάνει.

Με το που θα βάλεις θήκη θα δεις ότι το δακτυλικο είναι μια χαρά και ανοίγει σφαίρα. Απλά με την θήκη είναι πιο εύκολο να μάθει το δάκτυλο την θέση του δακτυλικου αποτυπώματος

Link to comment
Share on other sites

Με το που θα βάλεις θήκη θα δεις ότι το δακτυλικο είναι μια χαρά και ανοίγει σφαίρα. Απλά με την θήκη είναι πιο εύκολο να μάθει το δάκτυλο την θέση του δακτυλικου αποτυπώματος

 

Ίσως ναι το δάχτυλο με πάει στο δαχτυλικό αποτύπωμα δηλ σπάνια να πάει στην κάμερα αλλα όπως είπα δεν το αναγνωρίζει πάντα με την πρώτη και για να ξεκλειδώσει βάζω κωδικό ίσως επειδή ιδρώνει και πολύ εύκολα το χέρι μου με θήκη όπως είπες ελπίζω να στρώσει

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...