Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γράφει ο Knox. Το χω κάνει και στο s8 που πέρασα firmware. Επίσης χρησιμοποι το wifi calling εδώ και δυο μήνες . Γενικά είμαι ευχαριστημένος μιας και τωρα είμαι σε σημείο που χωρίς wifi calling η cosmote έχει μηδέν σήμα.... κυριολεκτικά.

Στη Ερώτηση σου αν ειναι με συμβόλαιο η και καρτοκινητή έχει κατι πληροφορίες ττο παρακάτω

 

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/COSMOTE-WiFiCalling-FAQs.pdf

https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/article/PROD-10223/WiFi-Calling-Android

 

Eυχαριστω πολυ

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ

 

Γιατι δε χρησιμοππιεις viber να τελειωνεις; το διο πραγμα δεν ειναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με το focus της κάμερας που το χτυπάς λίγο και φτιάχνει?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Εννοεις που θολωνει τα παντα τις περισσοτερες φορες; Νομιζω αυτο ειναι software issue

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα με το focus της κάμερας που το χτυπάς λίγο και φτιάχνει?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Εγώ έκανα αλλαγή την συσκευή. Ήταν μόλις αγόρασα το τηλέφωνο ...το σέρβις μου είπε ότι οφείλεται από κάποια πτώση προφανώς που έγινε και αφήνει αυτό το μικρό ελάττωμα.

Όταν το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει και τις επόμενες ημέρες, ζήτησα αμέσως αντικατάσταση με χρήση του doa.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αλλαγή την συσκευή. Ήταν μόλις αγόρασα το τηλέφωνο ...το σέρβις μου είπε ότι οφείλεται από κάποια πτώση προφανώς που έγινε και αφήνει αυτό το μικρό ελάττωμα.

Όταν το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει και τις επόμενες ημέρες, ζήτησα αμέσως αντικατάσταση με χρήση του doa.

Από πτώση αποκλείεται γιατί δεν μου έχει πέσει ποτέ. Το update Ιουλίου έχει fix για το focus στην κάμερα και επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα σε ξένα φόρουμ. Πιστεύω ότι οφείλεται στο OIS το οποίο κολλάει και είναι θέμα hardware για αυτό ξεκολλάει με ένα μικρό χτύπημα . Αν ανοιχτεί το κινητό στο service την αδιαβροχοποίηση την ξεχνάμε τελείως

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πτώση αποκλείεται γιατί δεν μου έχει πέσει ποτέ. Το update Ιουλίου έχει fix για το focus στην κάμερα και επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα σε ξένα φόρουμ. Πιστεύω ότι οφείλεται στο OIS το οποίο κολλάει και είναι θέμα hardware για αυτό ξεκολλάει με ένα μικρό χτύπημα . Αν ανοιχτεί το κινητό στο service την αδιαβροχοποίηση την ξεχνάμε τελείως

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ποιος σου το είπε αυτό φίλε μου; Αν ανοιχτεί η συσκευή στο επίσημο σέρβις δεν ξεχνάς τίποτα. Μην παραπληροφορούμε και τρομάζουμε άδικα τον κόσμο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πτώση αποκλείεται γιατί δεν μου έχει πέσει ποτέ. Το update Ιουλίου έχει fix για το focus στην κάμερα και επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα σε ξένα φόρουμ. Πιστεύω ότι οφείλεται στο OIS το οποίο κολλάει και είναι θέμα hardware για αυτό ξεκολλάει με ένα μικρό χτύπημα . Αν ανοιχτεί το κινητό στο service την αδιαβροχοποίηση την ξεχνάμε τελείως

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Η συσκευή όταν την αγόρασα από το κατάστημα ήταν σφραγισμένη. Πρόσεξα όμως, σε μια γωνία το χαρτόνι της (μόνο) ήταν λίγο τσαλακωμένο. Εξωτερικά η συσκευασία και όχι εσωτερικά η συσκευή που ήταν άριστη. Αυτό δηλώνει πτώση που έγινε προφανώς πριν ...κατα την μεταφορά της ίσως...

Μέχρι να έρθει στα χέρια σου δεν ξέρεις ποτέ τι έχει συμβεί!

Ο τεχνικός ήταν σίγουρος...το κόλλημα του φακού και η μη εστίαση οφείλεται πάντα σε πτώση του τηλεφώνου.

Τις περισσότερες φορές ξεκολλάει με ένα μικρό χτύπημα...αλλά 650€ τηλέφωνο και να το χτυπάς για να τραβάς φώτο...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδες. Ερωτηση ετσι απο απλη περιεργεια κι οποιος εχει αποψη ας απαντησει. Σκεφτομαι να τσιμπησω το S8 καινουργιο τωρα που ειναι στα 540. Απο την αλλη ειμαι ανθρωπος που αλλαζω συσκευη ανα εξαμηνο ξερω'γω αφου βαριεμαι ευκολα. Αν υποθεσουμε πως θα κανω κινηση πωλησης κατα τα Χριστουγεννα ποσο να εχει πεσει η τιμη του ως τοτε? Η απορια μου ηρθε βλεποντας την εξελιξη τιμης του S8 μεχρι στιγμης που ειναι ψιλο φρικη στο πρωτο τριμηνο. Its ok κλασικη περιπτωση Samsung, αλλα εχω την εντυπωση πως καποια στιγμη σταθεροποιειται λιγακι. Μη βγω χαμενος μεχρι αηδιας...
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

κάνει το σ8 βιντεοκλήση μέσω παροχου;

δεν το έχω βρει. όλα τα σαμυ που είχα έκαναν.

 

Στις επαφές αν πατήσω μια φορά πάνω στο όνομα μου βγάζει επιλογή βιντεοκλήση.

 

Γεια χαρα παιδες. Ερωτηση ετσι απο απλη περιεργεια κι οποιος εχει αποψη ας απαντησει. Σκεφτομαι να τσιμπησω το S8 καινουργιο τωρα που ειναι στα 540. Απο την αλλη ειμαι ανθρωπος που αλλαζω συσκευη ανα εξαμηνο ξερω'γω αφου βαριεμαι ευκολα. Αν υποθεσουμε πως θα κανω κινηση πωλησης κατα τα Χριστουγεννα ποσο να εχει πεσει η τιμη του ως τοτε? Η απορια μου ηρθε βλεποντας την εξελιξη τιμης του S8 μεχρι στιγμης που ειναι ψιλο φρικη στο πρωτο τριμηνο. Its ok κλασικη περιπτωση Samsung, αλλα εχω την εντυπωση πως καποια στιγμη σταθεροποιειται λιγακι. Μη βγω χαμενος μεχρι αηδιας...

 

Συγκρίνοντας με το S7 πιστεύω το λιγότερο 450 ευρώ θα έχει φτάσει. Την μεγάλη πτώση την έχει κάνει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Σκεφτομαι αλλαγή σε s8 από iphone.. Μετά από 4 χρόνια ios λέω να επανέλθω γιατί το s8 φαίνεται τέλειο και βαρέθηκα το ios.. Προηγουμένως είχα το note 2 αλλά είχα απογοητευτεί από τα κολλήματα μετά από λίγους μήνες.. Έχουν διορθωθεί αυτά τα θέματα πλέον..;; Κάποιος που έκανε τη μετάβαση τι εντυπώσεις έχει..;;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου το είπε αυτό φίλε μου; Αν ανοιχτεί η συσκευή στο επίσημο σέρβις δεν ξεχνάς τίποτα. Μην παραπληροφορούμε και τρομάζουμε άδικα τον κόσμο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ ότι αν η συσκευή έχει θέματα με το νερό ενώ έχει συναρμολογήθει κάτω από μηχάνημα πίεσης και θερμότητας για να κολλήσει η κόλλα σε τέτοια βαθμό ώστε να υπάρχει στεγανοποιηση στο εργοστάσιο, φαντάσου να στο ανοίξουν και να στο ξανά συναρμολογήσουν σε εξουσιοδοτημένο service δεν νομίζω να το ρισκάρεις να το βάλεις στο νερό. Άλλοι λένε ότι δεν είχαν πρόβλημα άλλοι λένε ότι τους καταστράφηκε το fingerprint scanner, η κάμερα η οθόνη είχε φυσαλίδες, αντε βρες άκρη μετά.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Σκεφτομαι αλλαγή σε s8 από iphone.. Μετά από 4 χρόνια ios λέω να επανέλθω γιατί το s8 φαίνεται τέλειο και βαρέθηκα το ios.. Προηγουμένως είχα το note 2 αλλά είχα απογοητευτεί από τα κολλήματα μετά από λίγους μήνες.. Έχουν διορθωθεί αυτά τα θέματα πλέον..;; Κάποιος που έκανε τη μετάβαση τι εντυπώσεις έχει..;;

 

Έχουν καλυτερέψει πάρα πολύ τα πράγματα σε σημείο που να μη ενοχλούν τα μικροκολλήματα που μπορεί αραιά και που να εμφανίσει. Κι εμένα το τελυταίο μου samsung το note 2 ήταν, μετά είχα κυρίως nexus. Να ξέρεις όμως ότι iphone και nexus δεν θα είναι ποτέ. Σε 2 μήνες δεν ξέρω αν θα είναι ακόμη χειρότερα καθώς το έχω μόνο 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καλυτερέψει πάρα πολύ τα πράγματα σε σημείο που να μη ενοχλούν τα μικροκολλήματα που μπορεί αραιά και που να εμφανίσει. Κι εμένα το τελυταίο μου samsung το note 2 ήταν, μετά είχα κυρίως nexus. Να ξέρεις όμως ότι iphone και nexus δεν θα είναι ποτέ. Σε 2 μήνες δεν ξέρω αν θα είναι ακόμη χειρότερα καθώς το έχω μόνο 2 βδομάδες.

thnx.. Είναι αυτή η οθόνη του s8 φοβερη, δεν εχω δει τπτ καλύτερο κι έχω αρχίσει να το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

thnx.. Είναι αυτή η οθόνη του s8 φοβερη, δεν εχω δει τπτ καλύτερο κι έχω αρχίσει να το σκέφτομαι..
Η οθόνη όντως είναι ότι καλύτερο. Πάντως εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, ίσως στο προηγούμενο μήνυμα να μη φάνηκε. Οθόνη, κάμερα, μπαταρία, design και μέγεθος στα πολύ θετικά.
Link to comment
Share on other sites

thnx.. Είναι αυτή η οθόνη του s8 φοβερη, δεν εχω δει τπτ καλύτερο κι έχω αρχίσει να το σκέφτομαι..

 

 

Θα το. Λατρέψεις αρκεί να σου πετύχει καλή παρτίδα κοίτα από που θα το πάρεις να είναι αξιόπιστο το μαγαζί

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές αν πατήσω μια φορά πάνω στο όνομα μου βγάζει επιλογή βιντεοκλήση.

 

 

 

.

 

πατάω πάνω στη επαφή και δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή. μόνο την κανονική κλήση. Μήπως θέλει καμμία ρύθμιση άλλη η από τον πάροχο κάτι;

Link to comment
Share on other sites

εχω τα εξης θεματα με το s8 κολλαει συνεχεια σε εφαρμογες fb,messenger,οταν ανοιγω τα sms πχ,επισης πολλες φορες δεν αναβει το led οταν με στελνουν στο viber πχ,η και στο messenger,επισης οι ειδοποιησεις στο display on δεν φαινονται τα εικονιδια εννοω,αμα το κανω κανω restart στρωνει μετα.

 

και το τελευτεο που επαθα ειναι να αρχισει να ζεσταινεται με αποτελεσμα να αρχισει να κολλαει πολυ,το κανα 4 5 επανεκινισεις να στρωσει,ανοιγω την καμερα και εχασα ολες τις φωτο,μεσα απο το κινητο και απο την καρτα sd,στο τσακ ειμαι να το σπασω το κντ

 

ειχα το s7 edge και τοσα bug δεν ειχα ποτε μου...λετε να φταει που ηταν πρωτη παρτιδα το s8 που το αγορασα μολις βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Σκεφτομαι αλλαγή σε s8 από iphone.. Μετά από 4 χρόνια ios λέω να επανέλθω γιατί το s8 φαίνεται τέλειο και βαρέθηκα το ios.. Προηγουμένως είχα το note 2 αλλά είχα απογοητευτεί από τα κολλήματα μετά από λίγους μήνες.. Έχουν διορθωθεί αυτά τα θέματα πλέον..;; Κάποιος που έκανε τη μετάβαση τι εντυπώσεις έχει..;;

 

Και εγω με την ιδια σκεψη ειμαι εδω και καιρο, δεν ειχα ποτε anroid συσκευη..

Φανταζομαι θα μου φανει καπως περιεργη η μεταβαση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το. Λατρέψεις αρκεί να σου πετύχει καλή παρτίδα κοίτα από που θα το πάρεις να είναι αξιόπιστο το μαγαζί

 

για πες καμιά προταση για μαγαζί , και τι αλλο πρέπει να προσέξουμε ..?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παλιά iPhone αλλα εχω και iPad και πήρα πρόσφατα το s8 σε σχέση με παλαιότερα android που ειχα καμία σχέση το κινητό παει σφαίρα δεν εχει καθόλου lag.

 

Εγω απο kaizershop που το πήρα όλα καλα κανένα Θέμα μέχρι στιγμής.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Θα το. Λατρέψεις αρκεί να σου πετύχει καλή παρτίδα κοίτα από που θα το πάρεις να είναι αξιόπιστο το μαγαζί

 

Όταν λες καλή παρτίδα τι εννοείς; Υπάρχει άλλο πρόβλημα εκτός από την κόκκινη οθόνη ή υπάρχουν και άλλα σοβαρά ελλατωματα;

Link to comment
Share on other sites

Από iPhone 6s πήγα σε samsung S8 και πραγματικά έχει ενδιαφέρον αυτή η αλλαγή. Στην αρχή θα υποτιμήσεις το Samsung galaxy S8 . Μέρα με τη μέρα θα σου αρέσει και τελικά θα ενθουσιαστείς για κανένα χρόνο ακόμη. Μετά πάλι iPhone και χρήματα να έχουμε να καταναλώνουμε! Edited by dr.
Link to comment
Share on other sites

πατάω πάνω στη επαφή και δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή. μόνο την κανονική κλήση. Μήπως θέλει καμμία ρύθμιση άλλη η από τον πάροχο κάτι;
Περίεργο. Δεν έχω κάνει ποτέ κακία ρύθμιση γιαυτό το θέμα. Ίσως παίζει κάτι με τον πάροχο. Ελληνικό έχεις; Μήπως να κάνεις μια αναβάθμιση την εφαρμογή;
εχω τα εξης θεματα με το s8 κολλαει συνεχεια σε εφαρμογες fb,messenger,οταν ανοιγω τα sms πχ,επισης πολλες φορες δεν αναβει το led οταν με στελνουν στο viber πχ,η και στο messenger,επισης οι ειδοποιησεις στο display on δεν φαινονται τα εικονιδια εννοω,αμα το κανω κανω restart στρωνει μετα.

 

και το τελευτεο που επαθα ειναι να αρχισει να ζεσταινεται με αποτελεσμα να αρχισει να κολλαει πολυ,το κανα 4 5 επανεκινισεις να στρωσει,ανοιγω την καμερα και εχασα ολες τις φωτο,μεσα απο το κινητο και απο την καρτα sd,στο τσακ ειμαι να το σπασω το κντ

 

ειχα το s7 edge και τοσα bug δεν ειχα ποτε μου...λετε να φταει που ηταν πρωτη παρτιδα το s8 που το αγορασα μολις βγηκε?

Δεν ακούγονται φυσιολογικά όλα αυτά. Καλό θα ήταν να κάνεις ένα factory reset και αν συνεχίσουν τα προβλήματα να το πας για service.
Link to comment
Share on other sites

γενικα απελπισια με εποιασε και επισης η μπαταρια καταναλωται αερα συνεχεια

 

να πω οτι το κανω κ τπτ τα βασικα πραματα μονο.

Link to comment
Share on other sites

γενικα απελπισια με εποιασε και επισης η μπαταρια καταναλωται αερα συνεχεια

 

να πω οτι το κανω κ τπτ τα βασικα πραματα μονο.

Η κάποια εφαρμογή την έχει κάνει τη δουλειά ή απλά είναι για service.
Link to comment
Share on other sites

Από iPhone 6s πήγα σε samsung S8 και πραγματικά έχει ενδιαφέρον αυτή η αλλαγή. Στην αρχή θα υποτιμήσεις το Samsung galaxy S8 . Μέρα με τη μέρα θα σου αρέσει και τελικά θα ενθουσιαστείς για κανένα χρόνο ακόμη. Μετά πάλι iPhone και χρήματα να έχουμε να καταναλώνουμε!

 

και γω απο 6s ,μην μου λες τετοια και ειμαι ετοιμος για την μεταβαση, ψιλοβαρεθηκα το IOS , καλο χρυσο αλλα σε περιοριζει πολυ, απο τα πιο παλα στα πιο πολυπλοκα.

Ειναι και η τιμη ενα πολυ καλο θεμα που προεκυψε με τα καινουργια που λενε οτι θα βγουν, πανε πολυ ψηλα πια για κινητο τηλεφωνο.

Ενας ακομη λογος ειναι και το dex που θα με βολεψει πολυ απ οσο ειδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...