Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του. Φοβερό!!! Ειδικά από τότε που απενεργοποιησα το AOD

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλο θέμα για αξεσουάρ... παρακαλώ πηγαίνετε την συζήτηση εκεί! Καλη συνέχεια

 

Συνονόματε έχεις απόλυτο δίκιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή fun SMS στη συσκευή.

Άν κάποιος την έβαλε από το playstore, ας δει την περιγραφή της εκεί!

3 μέρες standby και 35% υπόλοιπο, δηλαδή 5 μέρες αυτονομία.

Οποιοιδήποτε smartphone αν δεν το δουλεύεις, πάνω κάτω τόσο κρατάει.

Ωστόσο για χρήση 8-9 λεπτά κυριολεκτικά την ημέρα, τι το θέλει το s8?

Καλύτερα να έχει ένα απλό κινητό με μεγάλη αυτονομία αφού δεν το δουλεύει έτσι κι αλλιώς και ένα τάμπλετ σπίτι για τα 5-10 λεπτά που θα ασχοληθεί τη μέρα, έτσι ώστε να της βγάζει και κανένα μήνα αναμονή!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Τώρα δεν δουλεύει λόγο άδειας και ξεκινάει από Δευτέρα οπότε η χρήση θα είναι κανονική ( τηλέφωνα, mail και ίντερνετ) .

Πόσταρα την φωτογραφία γιατί με προβληματίζει η κατανάλωση που δείχνει στο WI-FI και στο RADIO...

Θα το αφήσω να δουλέψει κανονικά και θα ανεβάσω νέα φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8 ;

Πριν δύο μήνες περίπου άλλαξα και την μπαταρία.

Ευχαριστώ

 

Εκανα κι εγω την μεταβαση.

Αρχικα πηγαινα για το S8 plus αλλα λογω μεγεθους ειναι δυσχρηστο(δεν χωραει ευκολα σε τσεπες,θηκες και τσαντακια),κι εκει που το ειχα στα χερια μου το αφησα και πηγα στο μικρο S8.

Εντυπωσιαστηκα με τον σχεδιασμο λογω ελλειψης home button.

Αυτο.Εκει τελειωνουν οι σημαντικες διαφορες.

Στην καθημερινοτητα το οτι ειναι πιο στενο με βοηθαει να γραφω με το ενα χερι οποτε χρειαστει πιο ευκολα απο το S7 edge.

Φωτογραφιες μεπισω καμερα ειναι λιγο καλυτερο.Selfie αν και πιο ποιοτικες οι φωτο,χανουν σε ευρος.Θελει selfοκονταρο αν θες να βγαλεις με πανω απο 2 ατομα.Το S7 edge ειχε πιο wide selfοκαμερα και βολευε.Ομως επειδη πηγα μια βολτα στα media markt ολα τα καινουρια ετσι ειναι οπως του S8.

Μπαταρια δεν πολυκαταλαβα διαφορα.

Σε απαιτητικα παιχνιδια ειναι αρκετα καλυτερο το S8.

Γενικα για μενα αξιζε η αλλαγη.Οχι κατι το φοβερο αλλα δεν το μετανιωσα γιατι με βολεψε στην καθημερινοτητα μου το λιγο πο στενο μεγεθος του.Κι η εξτρα ταχυτητα του φυσικα(ψιλοαμελητεα ομως).

Αν κανεις πολυ browsing μεινε στο S7 edge.Η οθονη του ειναι πιο χρησιμη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την ιδια λογικη επελεξα το S8 αντι του +. Αλλα και μετανιωσα που εδωσα το S7 Edge..6 μηνες το ειχα κρατησει και δεν το ειχα χορτασει... Στην καθημερινη χρηση και στα πραγματα που κανω με το κινητο δεν βλεπω διαφορα. Και στην μπαταρια τα ιδια αφου συνηθως φορτιζω καθε βραδυ μεχρι 85% και το επομενο βραδυ οταν το παω για φορτιση ειμαι στο 25-35 % ειτε με το ενα ειτε με το αλλο. Αυτο που με χαλασε ειναι οτι το S7 E χωρις προστασια οθονης μετα απο 18 μηνες χρησης (μεταχειρισμενο το πηρα) ηταν αψεγαδιαστο ενω το S8 σε 2 μηνες ειχε γρατζουνιες. Δεν φαινονται ευκολα με ανοιχτη οθονη αλλα υπαρχουν....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάπου μια ρύθμιση για να ρυθμίζουμε την ένταση του φακού. Που είναι γιατί δεν μπορώ να την βρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάπου μια ρύθμιση για να ρυθμίζουμε την ένταση του φακού. Που είναι γιατί δεν μπορώ να την βρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν θυμάμαι καλά πατάς πάνω στην λέξη φακός και σου βγάζει την ρύθμιση

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πατάς πάνω στην λέξη φακός και σου βγάζει την ρύθμιση
Έτσι είναι. Σε ευχαριστώ φιλε

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κάποιος τον Samsung Internet beta, ας βοηθήσει. Μέχρι πριν λίγες μέρες όταν ήθελες να δεις ένα αρχείο pdf σου έδινε την δυνατότητα να το ανοιξεις χωρίς να το κατεβαζεις. Τώρα βλέπω ότι δεν έχεις αυτή την επιλογή αλλά το κατεβάζει στο τηλέφωνο κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κάνεις αυτό; διορθώνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας δοκιμασμένος τρόπος χωρίς root έτσι ώστε να φαίνεται η φωτογραφία του καλούντα σε όλη την οθόνη κι όχι όπως στο stock dialer σε μικρό κυκλάκι; Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν αλλάζει αυτό. Ελπίζω να με διαψεύσει κάποιος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας δοκιμασμένος τρόπος χωρίς root έτσι ώστε να φαίνεται η φωτογραφία του καλούντα σε όλη την οθόνη κι όχι όπως στο stock dialer σε μικρό κυκλάκι;
Αν θυμάμαι καλά δεν αλλάζει αυτό. Ελπίζω να με διαψεύσει κάποιος
Χωρίς root όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα με τον stock dialer της Samsung. Κυκλάκι for ever it is!

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει πριν μέρες αλλά δεν δούλευε σωστά...δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς αλλά νομίζω δεν πατιόταν το πλήκτρο για να απαντήσεις στην κλήση...κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . μια βοήθεια θέλω, όταν παίρνω βίντεο στο messenger,από φίλο, πατάω αποθήκευση, και αποθηκεύω το βίντεο. Μου λέει η εικόνα αποθηκεύτηκε ..δεν μπορώ να καταλάβω που αποθηκεύεται;; δεν το βρισκω πουθενά….
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . μια βοήθεια θέλω, όταν παίρνω βίντεο στο messenger,από φίλο, πατάω αποθήκευση, και αποθηκεύω το βίντεο. Μου λέει η εικόνα αποθηκεύτηκε ..δεν μπορώ να καταλάβω που αποθηκεύεται;; δεν το βρισκω πουθενά….

 

Καλημερα το τηλ δεν δειχνει οριζοντια προβολη μονο καθετη ? η ειναι bug?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . μια βοήθεια θέλω, όταν παίρνω βίντεο στο messenger,από φίλο, πατάω αποθήκευση, και αποθηκεύω το βίντεο. Μου λέει η εικόνα αποθηκεύτηκε ..δεν μπορώ να καταλάβω που αποθηκεύεται;; δεν το βρισκω πουθενά….

Αν δε στο εμφανιζει μεσα στο gallery, ψαξε στο file manager.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το τηλ δεν δειχνει οριζοντια προβολη μονο καθετη ? η ειναι bug?

 

Καλησπερα φιλε .δειχνει και οριζόντια και κάθετη προβολή..γιατί τι σημασία έχει;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν δε στο εμφανιζει μεσα στο gallery, ψαξε στο file manager.

 

Φίλε file manager δεν εχω ….εχω την εφαρμογή του κινητού τα αρχεία μου, νομίζω είναι το ίδιο .. εσύ τι λες;;;;θέλει ψάξιμο πολύ εκεί;;;

Link to comment
Share on other sites

Χανω μετα την δυνατοτητα να στελνω stickers την ωρα της κλησης ομως :lol::lol::lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το τηλ δεν δειχνει οριζοντια προβολη μονο καθετη ? η ειναι bug?

έχεις ενεργή την αυτόματη περιστροφή;

-

γνωρίζεται κάποια εφαρμογη που να κάνει εγγραφή συνομιλίας και να δουλεύει έχω κατεβάσει δυο και η μια δε δουλευει καθόλου ενώ η άλλη γράφει μονο εμένα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργή την αυτόματη περιστροφή;

-

γνωρίζεται κάποια εφαρμογη που να κάνει εγγραφή συνομιλίας και να δουλεύει έχω κατεβάσει δυο και η μια δε δουλευει καθόλου ενώ η άλλη γράφει μονο εμένα.

Έχω την acr, στο s7 δούλευε κανονικά στο s8 δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα. Δοκίμασε την

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

έχεις ενεργή την αυτόματη περιστροφή;

-

γνωρίζεται κάποια εφαρμογη που να κάνει εγγραφή συνομιλίας και να δουλεύει έχω κατεβάσει δυο και η μια δε δουλευει καθόλου ενώ η άλλη γράφει μονο εμένα.

 

οχι δεν εχω ενεργή την αυτοματη περιστροφή...γιατί παίζει ρόλο αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ο σκοπός της αυτόματης περιστροφής.

Να διαλέξεις αν θέλεις το κινητό να δουλεύει μόνο σε portrait ή να περιστρέφεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ο σκοπός της αυτόματης περιστροφής.

Να διαλέξεις αν θέλεις το κινητό να δουλεύει μόνο σε portrait ή να περιστρέφεται αυτόματα.

 

Φίλε καλημέρα τι σχέση έχει η περιστροφή της εικόνας ,σε οριζόντια η καθετή θέση που λες εσύ με την ερώτηση που έκανα ;;; η ερώτηση μου ήταν που αποθηκεύονται τα βίντεο από το messenger;;; γιατί δεν μπορώ να το βρω…έμαθα ότι αποθηκεύονται στην συλλογή, αλλά δεν φαίνεται πουθενά….

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...