Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Η Samsung αυξάνει την παραγωγή του galaxy S8+ καθώς τα πρώτα δείγματα πωλήσεων από τους retailers δείχνουν μεγάλη ζήτηση γιά το μεγάλο μοντέλο.

Τελικά το + θα περάσει σε πωλήσεις το απλό και αυτό κατά τη γνώμη μου ειναι φυσιολογικό και αναμενόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα επιασα και τα 2 στα χερια μου.. To S8 ειχε τις ιδιες διαστασεις με το Sony Z3 (πιο λεπτο το S8). Tο κανεις καλα ευκολα με το ενα χερι.

 

Το S8+ παλι δεν ειναι υπερβολικα μεγαλο αλλα σε ξενιζει το μεγαλο του μηκος σε σχεση με το πλατος.

 

Εν αναμονη reviews, hands-on και σχολιων περι αυτονομιας κλπ αλλα και ενδεχομενων παιδικων ασθενειων.

Link to comment
Share on other sites

...Η Samsung αυξάνει την παραγωγή του galaxy S8+ καθώς τα πρώτα δείγματα πωλήσεων από τους retailers δείχνουν μεγάλη ζήτηση γιά το μεγάλο μοντέλο.

Τελικά το + θα περάσει σε πωλήσεις το απλό και αυτό κατά τη γνώμη μου ειναι φυσιολογικό και αναμενόμενο.

 

Νομιζω οτι ειναι αναμενομενο και μπορεις να το εξηγεισεις ως εξης: αυτοι που κανουν τωρα παραγγελιες ειναι οι πιο ψαγμενοι και αυτοι τελος παντων ασχολουνται λιγο παραπανω. Συνηθως αυτοι θελουν μεγαλες οθονες, γιαυτο αλλωστε ασχολουνται και πιο πολυ με το κινητο τους.

Αυτο το λεω γιατι οι φιλοι μου που με ρωτανε αν θα το παρω, μολις τους λεω ιντσες (χωρις να πω για μπεζελ και διαστασεις κτλ) παθαινουν σοκ και θεωρουν οτι θα ειναι τεραστια και τα δυο. Επομενως δε νομιζω οτι κοσμος που δεν ασχολειται μπαινει στην διαδιακασια να προ παραγγειλει και να επιλεξει και το μεγαλο επειδη ξερει οτι εχει μικρα μπεζελ. Θεωρω οτι μελλοντικα οταν βγουν στις βιτρινες το μικρο θα πουλαει περισσοτερο, αν και για τον πολυ κοσμο και τα 2 εχουν υπερβολικα μεγαλες οθονες που οριακα μπορεις να χρησιμοποιεις βασικες λειτουργιες οπως η κουρτινα ειδοποιησεων και συντομευσεων κτλ και μενει να δουμε πως θα αποτυπωθει ολο αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με βλέπω να περιμένω το Note 8 δεδομένου ότι δεν παίζει καμμία τρελή διαφορά με το S7e. Έτσι λέω προς το παρόν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πουθενά Ελλάδα να τα δούμε live? σε κάποιο κατάστημα ή όπου αλλού?

 

σε ερωτηση μου σημερα στα mediamarkt ο πωλητης μου πε οτι προς το τελος του μηνα θα ρθουν...μεχρι και τα εκθεσιακα κομματια..ειπε οτι θα κανει ενα μπαμ μαζικο προς τελη του μηνα...ετσι ακριβως...ελπιζω να μην ηξερε τι ελεγε γιατι θελω να τη πιασω πρωτα στα χερια μου πρωτου μουρθει...:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από ένα Media Markt που τα είχε και τα ειδα. Περισσότερο για το κράτημα στο χέρι. Το plus για μένα απλά αδύνατο να το χειριστώ με ένα χέρι.ουτε για πλάκα . Όσοι το λένε τηλεκοντρόλ το επιβεβαίωσα σήμερα και εγώ. Δεν με συγκίνησαν καθόλου για να περιμένω να πέσει η τιμή τους για να το σκεφτώ για αγορά. Το μικρό με βόλευε μιας και δεν διαφέρει από το s7 edge που έχω αλλά με τέτοια μπαταρία που έχει το άκυρο το έχει φάει από μενα. Αυτές οι εντυπώσεις μου από την αίσθηση στο χέρι
Link to comment
Share on other sites

Mi Mix vs S8+

 

Σαν να έπεσε σε χλωρίνη η οθόνη του Mi.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από ένα Media Markt που τα είχε και τα ειδα. Περισσότερο για το κράτημα στο χέρι. Το plus για μένα απλά αδύνατο να το χειριστώ με ένα χέρι.ουτε για πλάκα . Όσοι το λένε τηλεκοντρόλ το επιβεβαίωσα σήμερα και εγώ. Δεν με συγκίνησαν καθόλου για να περιμένω να πέσει η τιμή τους για να το σκεφτώ για αγορά. Το μικρό με βόλευε μιας και δεν διαφέρει από το s7 edge που έχω αλλά με τέτοια μπαταρία που έχει το άκυρο το έχει φάει από μενα. Αυτές οι εντυπώσεις μου από την αίσθηση στο χέρι

 

ερωτηση:

επειδη οι διαστασεις μπορει να ειναι καλες για τις ιντσες, αλλα η οθονη μεγαλυτερη. Δοκιμασες να εκτελεσεις μερικες λειτουργιες στο μικρο?

Εγω θεωρητικα πιστευω οτι ειναι πιο δυσκολο εφοσον μιλαμε για μια μεγαλυτερη οθονη, να εχεις ελεγχο σε περισστοερα πραγματα και ας ειναι ιδιες διαστασεις. Ο λογος ειναι απλος: στο s7 edge πχ δεν πληκτρολογεις απο τερμα κατω πχ ή η κουρτινα ειδοποιησεων δεν ειναι τοσο ψηλα οσο στο s8, αρα το οτι εχεις μπεζελ απλα σε κανει να μην θες να χρησιμοποιεις εκεινο το κομματι, να μην χρειαζεται, ενα κομματι του κινητου που δεν εφτανες. Τωρα δηλαδη με το s8 σου φανηκε οτι μπορεις? γιατι θεωρω οτι εκει θα χαθει το παιχνιδι, ασχετως συνολικων διαστασεων δηλαδη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

επειδη οι διαστασεις μπορει να ειναι καλες για τις ιντσες, αλλα η οθονη μεγαλυτερη. Δοκιμασες να εκτελεσεις μερικες λειτουργιες στο μικρο?

Εγω θεωρητικα πιστευω οτι ειναι πιο δυσκολο εφοσον μιλαμε για μια μεγαλυτερη οθονη, να εχεις ελεγχο σε περισστοερα πραγματα και ας ειναι ιδιες διαστασεις. Ο λογος ειναι απλος: στο s7 edge πχ δεν πληκτρολογεις απο τερμα κατω πχ ή η κουρτινα ειδοποιησεων δεν ειναι τοσο ψηλα οσο στο s8, αρα το οτι εχεις μπεζελ απλα σε κανει να μην θες να χρησιμοποιεις εκεινο το κομματι, να μην χρειαζεται, ενα κομματι του κινητου που δεν εφτανες. Τωρα δηλαδη με το s8 σου φανηκε οτι μπορεις? γιατι θεωρω οτι εκει θα χαθει το παιχνιδι, ασχετως συνολικων διαστασεων δηλαδη.

 

Ακριβώς όπως το λες μου φάνηκε και έμενα εκείνη την στιγμη. Το μικρό επεξεργαστηκα μόνο επειδή όλοι κοιτούσαν μόνο το plus . Αλλά πώς να το πω, δεν με έκανε κλικ κανένα από τα δύο..Δεν μου φάνηκε εύκολο στον χειρισμό με ένα χέρι

 

(Τα μόνα κινητά που τα είδα και είπα όσο και να κάνει θα τα πάρω ήταν xperia arcs και s6 edge plus. )

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι χρώμα πλάτη λέτε; Επειδή στο μαύρο το μέταλλο είναι βαμμένο μαύρο χάνει κάπως. Τι χρώματα λέτε;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει σε orchid grey.ειναι ιριδιζων και λογικα θα ειναι ομορφο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λες μου φάνηκε και έμενα εκείνη την στιγμη. Το μικρό επεξεργαστηκα μόνο επειδή όλοι κοιτούσαν μόνο το plus . Αλλά πώς να το πω, δεν με έκανε κλικ κανένα από τα δύο..Δεν μου φάνηκε εύκολο στον χειρισμό με ένα χέρι

 

(Τα μόνα κινητά που τα είδα και είπα όσο και να κάνει θα τα πάρω ήταν xperia arcs και s6 edge plus. )

 

χαχα, και εγω το arc S! Το s6 edge επισης, αλλα οχι το plus.

Παντως χαιρομαι που εχεις την ιδια εικονα με αυτο που φανταζομαι ,οχι οτι δε θαθελα να ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα νομιζω οτι η λογικη αυτο λεει και επιβεβαιωνομαι. Μελλοντικα βεβαια μενει να φανει ποσο θα παιξει ρολο ολο αυτο με τις διαστασεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι χρώμα πλάτη λέτε; Επειδή στο μαύρο το μέταλλο είναι βαμμένο μαύρο χάνει κάπως. Τι χρώματα λέτε;

 

Ποτέ δεν συμπάθησα τα ολόμαυρα τηλέφωνα.

Εννοώ τη μαύρη μαυρίλα, δλδ.πίσω-μπρός-και στα πλάγια. Οπότε για μένα τρώει πόρτα το μαύρο.

 

Με σειρά προτεραιότητας θα σού έλεγα:

1) orchid gray

2) coral blue

3) gold

4) silver

Με μιά επιφύλαξη γιά το silver θέλω να το δώ live πρώτα.

Επίσης το gold λόγω της διχρωμίας με το μαύρο, ίσως να δείχνει πολύ ωραίο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε 6 μήνες το s8+ θα έχει πουλήσει σε αναλογία 65-70% σε σχέση με το μικρό. Θυμηθείτε το.

Όπως έγινε και με τα s7-s7edge.

Ο κόσμος πεινάει για μεγάλες οθόνες,,δώστε ίντσες στο λαό!..!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει σε orchid grey.ειναι ιριδιζων και λογικα θα ειναι ομορφο

Κάπου διάβασα ότι έχει περίεργο χρώμα..φέρνει και προς λιλά..και κάπου εκεί το προσπέρασα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

....Επίσημα και το 6/128 S8+...αλλά μόνο Κίνα...τουλάχιστον στην αρχή...1000+ευρουδάκια...και με δώρο το Samsung DEX...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από ένα Media Markt που τα είχε και τα ειδα. Περισσότερο για το κράτημα στο χέρι. Το plus για μένα απλά αδύνατο να το χειριστώ με ένα χέρι.ουτε για πλάκα . Όσοι το λένε τηλεκοντρόλ το επιβεβαίωσα σήμερα και εγώ. Δεν με συγκίνησαν καθόλου για να περιμένω να πέσει η τιμή τους για να το σκεφτώ για αγορά. Το μικρό με βόλευε μιας και δεν διαφέρει από το s7 edge που έχω αλλά με τέτοια μπαταρία που έχει το άκυρο το έχει φάει από μενα. Αυτές οι εντυπώσεις μου από την αίσθηση στο χέρι

Σε πιο media markt το είδες; Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο media markt το είδες; Αθήνα;

 

Στην Γερμανία μένει ο φίλος.

Τέλη μηνός Ελλάδα όπως μου είπαν στα Public Γλυφαδας που πήγα.

 

Μόλις γύρισα από ένα Media Markt που τα είχε και τα ειδα. Περισσότερο για το κράτημα στο χέρι. Το plus για μένα απλά αδύνατο να το χειριστώ με ένα χέρι.ουτε για πλάκα . Όσοι το λένε τηλεκοντρόλ το επιβεβαίωσα σήμερα και εγώ. Δεν με συγκίνησαν καθόλου για να περιμένω να πέσει η τιμή τους για να το σκεφτώ για αγορά. Το μικρό με βόλευε μιας και δεν διαφέρει από το s7 edge που έχω αλλά με τέτοια μπαταρία που έχει το άκυρο το έχει φάει από μενα. Αυτές οι εντυπώσεις μου από την αίσθηση στο χέρι

 

Την ιδια εντύπωση έχω σχηματίσει από την πρώτη στιγμή στο μυαλό μου μάλιστα και έρχεσαι και το επιβεβαιώνεις απολυτα. :lol::p:up:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλει σε orchid grey.ειναι ιριδιζων και λογικα θα ειναι ομορφο

Και εγώ αυτό παρήγγειλα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία μένει ο φίλος.

Τέλη μηνός Ελλάδα όπως μου είπαν στα Public Γλυφαδας που πήγα.

 

 

 

Την ιδια εντύπωση έχω σχηματίσει από την πρώτη στιγμή στο μυαλό μου μάλιστα και έρχεσαι και το επιβεβαιώνεις απολυτα. :lol::p:up:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Alex και niko

Στην τελική θέμα συνήθειας θα είναι πάλι ο χειρισμός για το μικρό. Το plus απλά το ξεχνάμε :lol:

Τουλάχιστον από s6 σε s7 έκανε "αλλαγες" . (Sd αδιάβροχο,μεγαλύτερες μπαταρίες,ram και άλλη κάμερα πχ). Εδώ από s7 σε s8 τι έκανε; το ξεκλείδωμα με πρόσωπο η που έβαλε πίσω το αποτύπωμα? Και θα τους δώσω αυτούς εγώ 900€? Χαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν συμπάθησα τα ολόμαυρα τηλέφωνα.

Εννοώ τη μαύρη μαυρίλα, δλδ.πίσω-μπρός-και στα πλάγια. Οπότε για μένα τρώει πόρτα το μαύρο.

 

Με σειρά προτεραιότητας θα σού έλεγα:

1) orchid gray

2) coral blue

3) gold

4) silver

Με μιά επιφύλαξη γιά το silver θέλω να το δώ live πρώτα.

Επίσης το gold λόγω της διχρωμίας με το μαύρο, ίσως να δείχνει πολύ ωραίο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε 6 μήνες το s8+ θα έχει πουλήσει σε αναλογία 65-70% σε σχέση με το μικρό. Θυμηθείτε το.

Όπως έγινε και με τα s7-s7edge.

Ο κόσμος πεινάει για μεγάλες οθόνες,,δώστε ίντσες στο λαό!..!

 

Με αρέσει το χρυσού αλλά αν δεν κάνω λάθος Ευρώπη δεν θα έρθει. Αν έρθει κατευθείαν χρυσό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Alex και niko

Στην τελική θέμα συνήθειας θα είναι πάλι ο χειρισμός για το μικρό. Το plus απλά το ξεχνάμε :lol:

Τουλάχιστον από s6 σε s7 έκανε "αλλαγες" . (Sd αδιάβροχο,μεγαλύτερες μπαταρίες,ram και άλλη κάμερα πχ). Εδώ από s7 σε s8 τι έκανε; το ξεκλείδωμα με πρόσωπο η που έβαλε πίσω το αποτύπωμα? Και θα τους δώσω αυτούς εγώ 900€? Χαχαχα :lol:

Ρε παιδιά όσοι δεν θέλετε ή δεν μπορείτε να το πάρετε οκ.

Μην προσπαθείτε όμως να μας πείσετε ότι δεν άλλαξε τίποτε. Η απορρύθμιση αυτών που άλλαξαν είναι προφανείς, να μη τα ξαναλέω. Το S8 διαχωρίζει τα παλαιού τύπου κινητά από τα νέα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι δεν θέλετε ή δεν μπορείτε να το πάρετε οκ.

Μην προσπαθείτε όμως να μας πείσετε ότι δεν άλλαξε τίποτε. Η απορρύθμιση αυτών που άλλαξαν είναι προφανείς, να μη τα ξαναλέω. Το S8 διαχωρίζει τα παλαιού τύπου κινητά από τα νέα.

 

Το αν μπορεί η όχι κάποιος να το πάρει είναι καθαρά προσωπικό θέμα! Κακώς το έγραψες

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν. Από την δική μου τσέπη δεν θα φύγουν τα λεφτά

Η γνώμη σου είναι ότι έκανε αλλαγές και σου άρεσαν. Δεκτή!

Δέξου όμως και την δική μας που δεν μας συγκίνησε το κινητό .

Το θέμα είναι απλο. Εγώ μπήκα και έγραψα αυτό που ειδα

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να κράζει κάποιος αντί να ρίξει ένα μπλοκ στο θέμα να μην του εμφανίζει το S8 , S8+ αφού δεν του αρέσει και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Εγώ προσωπικά θα το πάρω μόλις περάσει λίγος καιρός,δεν είναι ανάγκη να σκάσει κάποιος 900+ να το πάρει. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι. ;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...