Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κι εγώ ερώτηση για τη διαφορετική εμπορική πολιτική σε σχέση με άλλες χώρες. Πήρα κι εγώ παρόμοιο τυποποιημένο μήνυμα με τον φίλο πιο πάνω.

 

Eυχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas καθώς και για την προτίμηση που δείχνετε στα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας.

 

Κατανοώντας απόλυτα τον προβληματισμό σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα σχόλια σας, όπως και όλων των πελατών μας, λαμβάνονται πολύ σοβαρά υπόψη ώστε να βελτιώνουμε τις υπηρεσίες μας και τα προιόντας μας και να διατηρούμε την εμπιστοσύνη ανάμεσα στους καταναλωτές και την εταιρία μας*σε υψηλά επίπεδα. Τα σχόλια σας θα προωθηθούν.

 

Αν χρειάζεστε επιπλέον βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι με τη*Samsung*και θα είναι ευχαρίστησή μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ που έχω V10 και δεν έχω θέμα με το μέγεθος το S8+ θα κάτσει μία χαρά.

Να το πάρω από Γερμανία η Ελλάδα; Έχει διάφορες; Μένω Γερμανία..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, αν δεν παρεις δωρο το gear vr, λες οτι θα δωσεις το s7 edge, θα βαλεις +400 ευρω (περιπου - για ενα καινουριο iphone 7 plus 128) και θα αγορασεις μια συσκευη με οθονη, bezels, χρονους φορτισης 5ετιας +

Χμμμ, πραγματι, συνετη επιλογη...

Περα απο την πλακα, το τι εμπορικη πολιτικη ακολουθει σε καθε region η εκαστοτε εταιρια, ειναι ανεξηγητη, περιεργη και πολλες φορες δε μας αρεσει.

Αλλα αυτο που προτεινεις, ειναι bad practice. Αν σου αρεσει το προϊον (και καλα κανεις και σου αρεσει, αλλωστε θα ειναι ο,τι καλυτερο για το 2017 μεχρι την ελευση note 8) και δε σου αρεσουν οι εμπορικες πρακτικες της samsung hellas, απλα περιμενεις υπομονετικα με το- αψογο -s7 edge σου και προχωρας στην αγορα του s8/s8+ Σεπτεμβρη σε μια τιμη στα επιπεδα των 630-650 ευρω.

Με αυτο τον τροπο "τιμωρεις" κακες εμπορικες πρακτικες (τα early birds που σκανε 930 ευρω, πρεπει, πραγματι να επιβραβευονται με καποιο τροπο), παιρνεις τη συσκευη που σου αρεσει κι ολα οκ... ;)

 

Καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου και πρεπει να πω οτι και εμενα με ενοχλει οπως και για το οτι στην Αγγλια μαζι με το tablet Tab S3 δινουν και τη θηκη πληκτρολογιο δωρο ενω εδω τιποτα αλλα το να πας σε ενα χειροτερο τηλεφωνο τυπου iphone δεν τιμωρεις την εταιρια αλλα τον εαυτο σου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω τον εκνευρισμο σου και πρεπει να πω οτι και εμενα με ενοχλει οπως και για το οτι στην Αγγλια μαζι με το tablet Tab S3 δινουν και τη θηκη πληκτρολογιο δωρο ενω εδω τιποτα αλλα το να πας σε ενα χειροτερο τηλεφωνο τυπου iphone δεν τιμωρεις την εταιρια αλλα τον εαυτο σου.

 

Σε λαθος ανθρωπο εκανες quote. To ιδιο ακριβως εξηγω στο φιλο ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε λαθος ανθρωπο εκανες quote. To ιδιο ακριβως εξηγω στο φιλο ;)

 

Συγνωμη, λαθος. Παντως η ουσια ειναι οτι στην τελικη κοιταμε τι υπαρχει στον ανταγωνισμο και παιρνουμε το καλυτερο που κυκλοφορει στα ιδια παντα χρηματα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσεις που λετε δεν βολευει στο χερι,ειναι τηλεκοντρολ!αυτα ειναι τωρα χαζομαρες.sorry κιολας.εβγαλε για αλλη μια φορα το καλυτερο κινητο.εβαλε την καλυτερη οθονη,καλυτερη καμερα,τεχνητη νοημοσυνη,σκανερ ιριδας,οτι καλυτερο σε επεξεργαστη κυκλοφορει!και εγω με s7 edge silver ειμαι.αλλα μολις βρω την ευκαιρια σιγουρα θα το παρω το s8+.δεν εχει αντιπαλο.. το κινητο κανει woww!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μα το S8+ ενω ειναι 6.2 ειναι ποιο μικρο και στενο απο τις συσκευες τις αγορας με διαστασεις 6.0 Πως το λετε μεγαλο δεν καταλαβαινω.Αλλο οι προσωπικες προτιμησεις αλλο οι συγκρισεις με αλλες συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσεις που λετε δεν βολευει στο χερι,ειναι τηλεκοντρολ!αυτα ειναι τωρα χαζομαρες.sorry κιολας.εβγαλε για αλλη μια φορα το καλυτερο κινητο.εβαλε την καλυτερη οθονη,καλυτερη καμερα,τεχνητη νοημοσυνη,σκανερ ιριδας,οτι καλυτερο σε επεξεργαστη κυκλοφορει!και εγω με s7 edge silver ειμαι.αλλα μολις βρω την ευκαιρια σιγουρα θα το παρω το s8+.δεν εχει αντιπαλο.. το κινητο κανει woww!

 

Αυτοί που λένε ότι δε βόλευει στο χερι, είναι αυτοί που βολεύονται στο χερι με τα οικόπεδα bezels ενός iPhone 7 Plus πχ. Ο καθένας κρίνει κι αποφασίζει.

Το s8+ είναι με μεγάλη διαφορά η καλύτερη πρόταση της αγοράς, μέχρι την επόμενη από τη Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε ότι δε βόλευει στο χερι, είναι αυτοί που βολεύονται στο χερι με τα οικόπεδα bezels ενός iPhone 7 Plus πχ. Ο καθένας κρίνει κι αποφασίζει.

Το s8+ είναι με μεγάλη διαφορά η καλύτερη πρόταση της αγοράς, μέχρι την επόμενη από τη Samsung...

Εγώ πάντως δεν έχω iPhone. Επίσης δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το s8 για να μιλήσω με απόλυτη ακρίβεια.

Όμως αυτό που λέω είναι ότι στο σασί του s7 edge όταν έχω τόσο μεγάλη οθόνη και μεγαλύτερο μακρος, απλά δεν θα μπορώ να χειριστω το κινητό. αν εσείς πιστεύετε ότι θα μπορείτε να κατεβάσετε την μπάρα ειδοποιήσεων εύκολα οκ. Εγω είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορώ και η μπάρα είναι κάτι που το χρησιμοποιείς συχνά. Ομοίως για το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης.

Δεν μιλάμε για υπερβολικά μεγάλη συσκευή λοιπόν. Μιλάμε για υπερβολικά μεγάλη οθόνη που δε θα μπορείς να χειριστείς.

Επίσης και εγώ θα ήθελα μια συσκευή μέχρι 5.5" οθόνη και 90% bezel, άρα πιο μικρές διαστάσεις και από s7 απλό ίσως. Ώστε να μπορώ να τη χειριστω με το ένα χέρι σαν οθόνη και ταυτόχρονα να είναι μαζεμένη. Τώρα αυτά περί καλύτερης συσκευής και καλύτερης κάμερας κτλ αφήστε τα να τα κρίνουμε στην πράξη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια επειδη επαναλαμβανεται δειχνει οτι αυτος που γκρινιαζει για κατι χωρις να το εχει δει ή να το εχει πιασει στα χερια του ειδικα για θεματα λειτουργικοτητας (π.χ. τηλεκοντρολ) σημαινει οτι εχει αποφασισει εξαρχης οτι δεν θα το παρει για τους δικους του λογους που συνηθως ειναι οικονομικοι και απλα ψαχνει δικαιολογιες.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που λένε ότι δε βόλευει στο χερι, είναι αυτοί που βολεύονται στο χερι με τα οικόπεδα bezels ενός iPhone 7 Plus πχ. Ο καθένας κρίνει κι αποφασίζει.

Το s8+ είναι με μεγάλη διαφορά η καλύτερη πρόταση της αγοράς, μέχρι την επόμενη από τη Samsung...

 

Όσοι έχουν αιφόν7...θα σου πουν ότι η συσκευή δεν είναι καλή , δεν είναι όμορφη, δεν έχει προίκα, δεν είναι από καλό σπίτι...κλπ....πολλά τέτοια θα ακούσεις, οπότε μην τη πάρεις καλύτερα....

Όσοι έχουν s7edge θα σου πουν ότι είναι μεγάλη, ότι δεν φτάνουν τις ειδοποιήσεις, ότι δεν σου προσφέρει η συσκευή κάτι παραπάνω από το δικό τους κινητό κλπ...κλπ.....

Όσοι δεν έχουν λεφτά θα σου πουν ότι υπάρχουν καλύτερα κινητά από το s8+με 6gb και άλλες ομορφιές με 200-300ευρώ....

Στην Ελλάδα ζείς αγαπητέ!....κάνε εσύ το κέφι σου και μην ακούς κανένα γιατί ως γνωστόν όλοι ευχόμαστε να...ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα..!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι σαν να λέτε σε όσους δεν τους αρέσει να το βουλώσουν και μόνο αν τους αρέσει επιτρέπεται να μιλάνε, αλλιώς είναι γκρινιάρηδες κλπ.

Όπως αρέσει και σε αυτούς που δεν το έχουν πιάσει ακόμα, έτσι δε θα αρέσει και σε κάποιους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω iPhone. Επίσης δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το s8 για να μιλήσω με απόλυτη ακρίβεια.

Όμως αυτό που λέω είναι ότι στο σασί του s7 edge όταν έχω τόσο μεγάλη οθόνη και μεγαλύτερο μακρος, απλά δεν θα μπορώ να χειριστω το κινητό. αν εσείς πιστεύετε ότι θα μπορείτε να κατεβάσετε την μπάρα ειδοποιήσεων εύκολα οκ. Εγω είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορώ και η μπάρα είναι κάτι που το χρησιμοποιείς συχνά. Ομοίως για το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης.

Δεν μιλάμε για υπερβολικά μεγάλη συσκευή λοιπόν. Μιλάμε για υπερβολικά μεγάλη οθόνη που δε θα μπορείς να χειριστείς.

Επίσης και εγώ θα ήθελα μια συσκευή μέχρι 5.5" οθόνη και 90% bezel, άρα πιο μικρές διαστάσεις και από s7 απλό ίσως. Ώστε να μπορώ να τη χειριστω με το ένα χέρι σαν οθόνη και ταυτόχρονα να είναι μαζεμένη. Τώρα αυτά περί καλύτερης συσκευής και καλύτερης κάμερας κτλ αφήστε τα να τα κρίνουμε στην πράξη.

 

Κανεις μια αστοχη συγκριση.Το S8+ εννοειται οτι απευθυνεται στους χρηστες που θελουν μια τεραστια οθονη για την κατηγορια μεταξυ ταμπλετ - σμαρτφον. Η διαφορα ειναι οτι ειναι το μικροτερο για τις μεγαλες διαστασεις που προσφερει η αγορα.Με ολα τα υπολοιπα καλουδια.Ειναι φυσικο και επομενο ενας που δουλευει ενα κινητο διαστασεων 4.7 εως 5.5 να του φαινεται μεγαλο.Δεν πας σαυτο πολυ απλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι σαν να λέτε σε όσους δεν τους αρέσει να το βουλώσουν και μόνο αν τους αρέσει επιτρέπεται να μιλάνε, αλλιώς είναι γκρινιάρηδες κλπ.

Όπως αρέσει και σε αυτούς που δεν το έχουν πιάσει ακόμα, έτσι δε θα αρέσει και σε κάποιους άλλους.

 

Σύμφωνο απόλυτα με αυτό που είπες όπως και με το μήνυμα του Nikos_Mpl

Απόψεις εκφράζουμε. Πρέπει να δεχτείτε και τις αρνητικές.

Ο aptaliko βρήκε και τους λόγους (οικονομοικους) .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι σαν να λέτε σε όσους δεν τους αρέσει να το βουλώσουν και μόνο αν τους αρέσει επιτρέπεται να μιλάνε, αλλιώς είναι γκρινιάρηδες κλπ.

Όπως αρέσει και σε αυτούς που δεν το έχουν πιάσει ακόμα, έτσι δε θα αρέσει και σε κάποιους άλλους.

 

Στράτο ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του, αλλά όταν προσπαθεί σε νηματα του s8 με απανωτά μυνήματα να μας πείσει ότι κάτι κινέζικα σαπάκια προσφέρουν πιο πολλά και συμφέρουν, αυτό δεν λέγεται εκφραση άποψης αλλά εμπάθεια. Μαλιστα έναν δεν τον άντεξα και τον μπλόκαρα. Όπου σ8 και ο κινέζος μέσα. Τεςπα, ανυπομονούμε για τα πρώτα feedback χρηστών. Η τεχνολογία στα καλύτερά της. Τις ιστοσελίδες που τα λένε όλα καλά τις ακούω verese.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

H αρνητική κριτική ποτέ δεν ήταν καλοδεχούμενη στα επίσημα νήματα, προφανώς κάποιοι θέλουν να τα μετατρέψουν σε διαφημιστικά teaser. Δεν είναι κάτι καινούργιο.

 

Σχόλια για την οικονομική δυνατότητα του καθενός είναι ντροπή & πρόκληση ειδικά αυτήν την εποχή. Κρίμα για το myphone.

 

Υ.γ. Το ίδιο μπορεί να ισχύει και για κάποιους που συνέχεια βρίσκουν αρνητικά στο μήλο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του, αλλά όταν προσπαθεί σε νηματα του s8 με απανωτά μυνήματα να μας πείσει ότι κάτι κινέζικα σαπάκια προσφέρουν πιο πολλά και συμφέρουν, αυτό δεν λέγεται εκφραση άποψης αλλά εμπάθεια. Μαλιστα έναν δεν τον άντεξα και τον μπλόκαρα. Όπου σ8 και ο κινέζος μέσα. Τεςπα, ανυπομονούμε για τα πρώτα feedback χρηστών. Η τεχνολογία στα καλύτερά της. Τις ιστοσελίδες που τα λένε όλα καλά τις ακούω verese.:rolleyes:

 

Ξέρω ποιοι είναι οι haters και ποιοι όχι τόσα χρόνια στο κουρμπέτι :cool:

Κι εγώ το βρίσκω εντελώς άβολο το + , όπως και επίσης τρομερό fail τον αισθητήρα πίσω.

Εξίσου άσχημο μάλιστα με αυτά που γράφεις είναι και το να υποστηρίζουμε πόσο εργονομικό!!!!! είναι που πήγε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ποιοι είναι οι haters και ποιοι όχι τόσα χρόνια στο κουρμπέτι :cool:

Κι εγώ το βρίσκω εντελώς άβολο το + , όπως και επίσης τρομερό fail τον αισθητήρα πίσω.

Εξίσου άσχημο μάλιστα με αυτά που γράφεις είναι και το να υποστηρίζουμε πόσο εργονομικό!!!!! είναι που πήγε πίσω.

 

Στρατο αλλο να γκριναξω για καποια χαρακτηριστικα που κατα την αποψη μου δεν επρεπε να υπαρχουν ή να ειναι διαφορετικα οπως το να πω οτι το κουμπι πισω δεν επρεπε να ειναι στην καμερα διπλα και αλλο να πω οτι για αυτο το λογο παω να αγορασω το κινεζικο των 300€.

 

Σε καθε τηλεφωνο μπορουμε να βρουμε ενα σωρο προβληματα. Προσωπικα εγω που ειμαι υποστηρικτης της σειρας Galxy S μπορω να λεω συνεχεια πραγματα που με ενοχλουν. Για παραδειγμα δεν γινεται στο S7 edge που εχω τωρα που ειναι περιπου στα 570ppi και βλεπω το πιξελιασμα στο VR να πηγαινω την επομενη χρονια στο S8+ σε λιγοτερα ppi. Οταν εισαι εταιρια οπως η Σαμυ που υποστηριζει το VR επρεπε να δωσεις οθονες 4Κ.

 

Προβληματα υπαρχουν αλλα οταν φτανει η στιγμη να αγορασεις κοιτας που παιρνεις περισσοτερη τεχνολογια στα χρηματα που δινεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στρατο αλλο να γκριναξω για καποια χαρακτηριστικα που κατα την αποψη μου δεν επρεπε να υπαρχουν ή να ειναι διαφορετικα οπως το να πω οτι το κουμπι πισω δεν επρεπε να ειναι στην καμερα διπλα και αλλο να πω οτι για αυτο το λογο παω να αγορασω το κινεζικο των 300€.

 

Σε καθε τηλεφωνο μπορουμε να βρουμε ενα σωρο προβληματα. Προσωπικα εγω που ειμαι υποστηρικτης της σειρας Galxy S μπορω να λεω συνεχεια πραγματα που με ενοχλουν. Για παραδειγμα δεν γινεται στο S7 edge που εχω τωρα που ειναι περιπου στα 570ppi και βλεπω το πιξελιασμα στο VR να πηγαινω την επομενη χρονια στο S8+ σε λιγοτερα ppi. Οταν εισαι εταιρια οπως η Σαμυ που υποστηριζει το VR επρεπε να δωσεις οθονες 4Κ.

 

Προβληματα υπαρχουν αλλα οταν φτανει η στιγμη να αγορασεις κοιτας που παιρνεις περισσοτερη τεχνολογια στα χρηματα που δινεις.

 

Τα χω γράψει όλα αυτά που λες και σίγουρα τα χεις δει.

Αλλά εδώ μιλάμε να μη δεχόμαστε και την καλοπροαίρετη κριτική ή την προσωπική άποψη για κάποια πράγματα που θεωρώ αυτονόητα. Να μη πει ο άλλος ότι δεν τον βολεύει στο χέρι γιατί αλλιώς θα τον πουν γκρινιάρη; Κι εμένα δε με βολεύει στο χέρι. Θέλω να το βάλω σε βάση στο αυτοκίνητο. Πως θα το ξεκλειδώσω ρε φίλε να ανοίξω gps με το αποτύπωμα πίσω; Αυτό δεν είναι γκρίνια. Είναι κριτική, που θα πρεπε να είναι καλοδεχούμενη. Για τα κινέζικα δε το συζητάω. Αν ήθελα να απαντήσω όπως πρέπει θα έπρεπε να πετάξω προσβολές... Αλλά κάπου να φρενάρει και το οπαδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τον αισθητήρα fail τελείως. Λέτε να βγει και το νοτέλι έτσι ή να έχει προλάβει να τον περάσει μπροστά?
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τον αισθητήρα fail τελείως. Λέτε να βγει και το νοτέλι έτσι ή να έχει προλάβει να τον περάσει μπροστά?

Θέλω να πιστεύω ότι θα τον βάλει μπροστά. Αλλιώς να πάρω το s8 + από τώρα να.ξεμπερδεύω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με τον αισθητήρα fail τελείως. Λέτε να βγει και το νοτέλι έτσι ή να έχει προλάβει να τον περάσει μπροστά?

 

Εγ ω πιστευω οτι και στο Ν8 ο αισθητηρας θα ειναι πισω....

Τωρα οσο αφορα το S8+ σιγουρα ειναι ισως η πιο ολοκληρωμενη προταση στην κατηγορια του,με μονη ενσταση οι διαφορετικες εκδοσεις ram σε συγκεκριμενες αγορες,που ομως οπως φενεται ισως υπαρχει μια αλλαγη και σε αυτο....

Πιστευω ετσι και αλλιως οτι τα 4 gb ειναι αρκετα,απλα επειδη ο ανταγωνισμος ειναι εντονος πρεπει και εσυ σε ολους τους τομεις να εισαι ετοιμος γιαυτο και πιστευα απο την αρχη οτι επρεπε να το ειχε δωσει με 6gb ram....

Link to comment
Share on other sites

Κανεις μια αστοχη συγκριση.Το S8+ εννοειται οτι απευθυνεται στους χρηστες που θελουν μια τεραστια οθονη για την κατηγορια μεταξυ ταμπλετ - σμαρτφον. Η διαφορα ειναι οτι ειναι το μικροτερο για τις μεγαλες διαστασεις που προσφερει η αγορα.Με ολα τα υπολοιπα καλουδια.Ειναι φυσικο και επομενο ενας που δουλευει ενα κινητο διαστασεων 4.7 εως 5.5 να του φαινεται μεγαλο.Δεν πας σαυτο πολυ απλα.

 

Φιλε μου βάζεις σε μια κατηγορία αυτόν που θέλει 4.7 με αυτόν που θέλει 5.5??

Δε γίνεται, και είναι πιο αστοχο από τη δική μου σύγκριση.

Οσο για εμένα, εγώ μπήκα να πω την άποψή μου γιατί η τεχνολογία δεν σταματάει και πάντα μας ενδιαφέρει ότι νέο έρχεται. Αλλιώς δε θα ήμουν στο φόρουμ.

Όσο αφορά λοιπόν το s8+, ασχολούμαι γιατί είναι πιο πιθανό να πάρω ένα τέτοιο που θα βγάζει τη μέρα η μπαταρία παρά το μικρό που είμαι σίγουρος ότι δε θα τη βγάζει με τη χρήση μου.

Τέλος, όταν το ένα είναι 5.8 και το άλλο 6.2 με τέτοιο μακρος, μιλάμε για 2 συσκευές άβολες στο ένα χέρι, οπότε τα κοιτάς αυτό πιο δίνει πιο πολλά, δηλαδή το μεγάλο με την αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία.

Για τα σχόλια τώρα περί οικονομικής δυνατότητας κτλ, ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα να πει την άποψή του κρίνεται για αυτό. Αν θέλει να πάρει κινέζικο ας το πάρει, αν θέλει να μείνει με s7 edge ας μείνει. Όμως το να λέμε ένα επιχείρημα και να κράζουμε αντί να το ανταπανταμε δεν το βρίσκω σωστό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε παιδια αλλα βλεπουν τα δικα μου ματια και αλλα καταλαβαινω ;Και ας αφησουμε τους συναισθηματισμους και διαμαχες δεν νομιζω να τσακωνεστε κουβεντα κανουμε.

 

Λοιπον: Μιλαμε με γεγονοτα !

 

Τι εκανε η Samsung σε σχεση με το 2016;

Πολυ απλα εξαφανισε τις διαστασεις του 'Απλου' S7-Flat(οθονη)και κρατησε στο μυαλο της τις διαστασεις του S7-edge μια και στις πωλησεις επιασε 'ταβανι' σε σχεση με τις πωλησεις του απλου 7αριου.

 

Τωρα :

 

Τι εκανε η Samsoung για το 2017;

Με βαση τα παραπανω σβηνοντας απο τα σχεδια το θεμα 'απλο S7' κρατοντας το S7-edge το βαζει κατω μαζευει τα οικοπεδα (bezels) για να χτυπησει οτι υπαρχει απο τους ανταγωνιστες , ανεβαζει ενα κλικ την οθονη κανει αναβαθμισεις στο hardware-software σημαντικες και μη με οτι συνεπαγεται και βγαζει ενα αναβαθμισμενο s7-edge με κωδικο S8.O ανταγωνιστης λοιπον του S7-edge ειναι το απλο S8.

 

Παρολα αυτα σου λεει μια και ο κοσμος δειχνει ταση για ολο και μεγαλυτερες οθονες κατσε να ριξω στην αγορα και ενα S8+ με μιση ιντσα παραπανω να δουμε εαν ο κοσμος το προτιμησει.

 

Αρα:

Απλα ειναι τα πραγματα μωρε τι στεναχωριεστε οοοοοο :p:p:lol:

 

Υστερογραφο:

Βρε Νικο_Mpl τωρα ειδα το μυνημα απο πανω που εγραψες για πες μια συσκευη με 5.8 και 6.2 αλλης εταιριας που την 'Πιανεις'καλυτερα στα χερια σου να την δω και γω!

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε παιδια αλλα βλεπουν τα δικα μου ματια και αλλα καταλαβαινω ;Και ας αφησουμε τους συναισθηματισμους και διαμαχες δεν νομιζω να τσακωνεστε κουβεντα κανουμε.

 

Λοιπον:

 

Τι εκανε η Samsoung σε σχεση με το 2016;

Πολυ απλα εξαφανισε τις διαστασεις του 'Απλου' S7 και κρατησε στο μυαλο της τις διαστασεις του S7-edge μια και στις πωλησεις επιασε 'ταβανι' σε σχεση με τις πωλησεις του απλου 7αριου.

 

Τωρα :

 

Τι εκανε η Samsoung για το 2017;

Με βαση τα παραπανω σβηνοντας απο τα σχεδια το θεμα 'απλο S7' κρατοντας το S7-edge το βαζει κατω μαζευει τα οικοπεδα (bezels) ανεβαζει ενα κλικ την οθονη κανει αναβαθμισεις στο hardware-software σημαντικες και μη με οτι συνεπαγεται και βγαζει ενα αναβαθμισμενο s7-edge με κωδικο S8.

Παρολα αυτα σου λεει μια και ο κοσμος δειχνει ταση για ολο και μεγαλυτερες οθονες κατσε να ριξω στην αγορα και ενα S8+ με μιση ιντσα παραπανω να δουμε εαν ο κοσμος το προτιμησει.

 

Αρα:

Απλα ειναι τα πραγματα μωρε το στεναχωριεστε:p:p:lol:

 

Μα δεν λέμε τι έκανε. Κρίνουμε τι έκανε. Τώρα αν εσένα σου φαίνεται μικρή η διαφορά από 5.1 και 5.5 να πας σε 5.8 και 6.2, σε πολλούς μας φαίνεται μεγάλη κυρίως γιατί ακόμα και στο 5.8 λόγω μακρους δε θα μπορούμε να κάνουμε βασικές λειτουργίες με το ένα χέρι που τις κάναμε με το s7 edge.

Αυτό είναι θεωρητικό μέχρι να το δοκιμάσουμε αλλά τα νούμερα δε λένε ψέματα..

Επίσης η μπαταρία είναι πολύ μικρή για τα δεδομένα. Και αυτό είναι θεωρητικό αλλά πάλι τα νούμερα δε βγαίνουν και θαύματα από επεξεργαστή μην περιμένει κανείς.

Τώρα για κάμερα και λοιπές λεπτομέρειες μένει να δούμε στην πράξη, αλλά μερικά πράγματα έχουμε το δικαίωμα να τα σχολιάσουμε. Αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε αιφονακηδες ή δεν έχουμε λεφτά να το πάρουμε ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...