Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν λέμε τι έκανε. Κρίνουμε τι έκανε. Τώρα αν εσένα σου φαίνεται μικρή η διαφορά από 5.1 και 5.5 να πας σε 5.8 και 6.2, σε πολλούς μας φαίνεται μεγάλη κυρίως γιατί ακόμα και στο 5.8 λόγω μακρους δε θα μπορούμε να κάνουμε βασικές λειτουργίες με το ένα χέρι που τις κάναμε με το s7 edge.

Αυτό είναι θεωρητικό μέχρι να το δοκιμάσουμε αλλά τα νούμερα δε λένε ψέματα..

Επίσης η μπαταρία είναι πολύ μικρή για τα δεδομένα. Και αυτό είναι θεωρητικό αλλά πάλι τα νούμερα δε βγαίνουν και θαύματα από επεξεργαστή μην περιμένει κανείς.

Τώρα για κάμερα και λοιπές λεπτομέρειες μένει να δούμε στην πράξη, αλλά μερικά πράγματα έχουμε το δικαίωμα να τα σχολιάσουμε. Αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε αιφονακηδες ή δεν έχουμε λεφτά να το πάρουμε ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο..

 

Εγω σου εξηγω φιλικα παντα οτι τα γεγονοτα ειμαστε 'εμεις' ως αγοραστες.Εφοσον ειδε η καθε εταιρια που λεγετε Samsung οτι εσυ και εγω και κατι εκατομμυρια προτιμησαν το s7-edge και οχι το απλο δεν την συμφερει να παει κοντρα σαυτο που πουλαει.

 

Οριστε και η φωτο με τις διαστασεις:

 

17795783_670448573127291_3919324166797929947_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=99f0c353fa92146cd3cb025ab3e43c6b&oe=59903FAC

 

Ποιο μικρο το S8 απο το S7-edge ενα κλικ ποιο μεγαλο το s8+.Και τωρα τι λεμε;Οτι μικροτερο το S8 αλλα γιατι να το γεμισει με 'περισσοτερο' οθονη μηπως δεν φθανει το δαχτυλο;;;

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα τα είδα και τα 2 στο Media Mark εδώ στη Γερμανία. Να πω την άποψή μου πρώτα για τα χρώματα. Το S8+ ήταν μαύρο το S8 γκρι. Το μαύρο γεμίζει δαχτυλικά αποτυπώματα με το παραμικρό, καθαρίζεται εύκολα αλλά με το που το πιάνεις πάλι γεμίζει. Το γκρι από την άλλη δεν φαίνονται τα αποτυπώματα οπότε όποιον τον νοιάζει αυτό να μην πάει στο μαύρο. Μετά το πλαίσιο. Στο μαύρο δεν καταλαβαίνεις που τελειώνει το γυαλί που είναι το μέταλλο. Άλλο ένα φάουλ για εμένα. Έπρεπε να φαίνεται το μέταλλο. Εγώ δεν θα αγοράσω το μαύρο επειδή θα λερώνεται με το παραμικρό και δεν με αρέσει που είναι όλο μαύρο.

Τώρα πάμε στα μεγέθη.

Τo S8 μπαίνει στην παλάμη μου και το δάχτυλο πίσω προσγειώνετε στο δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς να το τεντώνω. Στο S8+ είναι πιο πάνω θέλει να το πιάσω διαφορετικά.

Από την στιγμή που ξεκλειδώνει όμως και με τα μάτια αυτό είναι μικρό το κακό 9 στης 10 κοιτάω το κινητό όταν το ξεκλειδώνω. Το καλό είναι ότι πίσω στον αισθητήρα δεν είναι κουμπί όπως το S7 άρα λογικά με σβηστεί την οθόνη θα ανάβει με το που ακουμπήσει το δάχτυλο αποτύπωμα εκεί.

Πιο ελαφρύ στο χέρι από το V10 που έχω. Το S8 σε σχήμα το V10 αρκετό πιο μικρό. Άλλο τηλέφωνο.

Το S8+ ίδιες διαστάσεις αλλά λίγο πιο μικρό.

Και το βασικότερο. Στα πλάγια η οθόνη δεν έχει τόσο απότομη κλήση όπως το S7 edge.. Όση κλήση έχει πίσω έχει και μπροστά, κάθετε καλά στη παλάμη και η οθόνη φαίνεται ωραία. Είμαι από αυτούς που πίστευαν ότι η edge ήταν υπερβολική στο S7

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Alex και niko

Στην τελική θέμα συνήθειας θα είναι πάλι ο χειρισμός για το μικρό. Το plus απλά το ξεχνάμε :lol:

Τουλάχιστον από s6 σε s7 έκανε "αλλαγες" . (Sd αδιάβροχο,μεγαλύτερες μπαταρίες,ram και άλλη κάμερα πχ). Εδώ από s7 σε s8 τι έκανε; το ξεκλείδωμα με πρόσωπο η που έβαλε πίσω το αποτύπωμα? Και θα τους δώσω αυτούς εγώ 900€? Χαχαχα :lol:

 

Εβαλε καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu, γρηγοροτερη μνημη, μεγαλωστε το base storage απο 32 σε 64, εβγαλε τα πληκτρα που μας πρήζετε καθε χρόνο. Τι αλλο θες ακριβώς να αλλάξει;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου εξηγω φιλικα παντα οτι τα γεγονοτα ειμαστε 'εμεις' ως αγοραστες.Εφοσον ειδε η καθε εταιρια που λεγετε Samsung οτι εσυ και εγω και κατι εκατομμυρια προτιμησαν το s7-edge και οχι το απλο δεν την συμφερει να παει κοντρα σαυτο που πουλαει.

 

Οριστε και η φωτο με τις διαστασεις:

 

17795783_670448573127291_3919324166797929947_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=99f0c353fa92146cd3cb025ab3e43c6b&oe=59903FAC

 

Ποιο μικρο το S8 απο το S7-edge ενα κλικ ποιο μεγαλο το s8+.Και τωρα τι λεμε;Οτι μικροτερο το S8 αλλα γιατι να το γεμισει με 'περισσοτερο' οθονη μηπως δεν φθανει το δαχτυλο;;;

 

Φιλε μου έχεις διαβάσει τι έχω γράψει ? Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ή να το δεχτείς δεν φταίω εγώ. Το ότι το s7 edge πήγε καλύτερα δε σημαίνει ότι θέλαμε 6.2 ίντσες..

Απο την άλλη αν θεωρείς ότι οι 6.2 είναι πιο εύχρηστες οι το ίδιο με τις 5.5, τότε τι να πω. Εγω θεωρώ πως δυσκολεύει πολύ το πράγμα και ας μιλάμε για ίδιο σασί.. Στο s7 edge δεν κατεβαζεις τη μπάρα από το ακουστικό, την πιάνεις από πιο χαμηλά.. Ούτε έχεις το πληκτρολόγιο σου εκεί που είναι το κουμπί κάτω, έχεις δηλαδή μικρότερο χώρο που χρησιμοποιείς και είναι οριακό.. Αν αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις τότε τι να πω.

Τέλος, είπα ότι μένει να το δούμε αλλά αν δεν μπορείτε να δεχτείτε μια άλλη άποψη δε σημαίνει ότι δε θα μιλάμε εδώ μέσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλε καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu, γρηγοροτερη μνημη, μεγαλωστε το base storage απο 32 σε 64, εβγαλε τα πληκτρα που μας πρήζετε καθε χρόνο. Τι αλλο θες ακριβώς να αλλάξει;

 

Εδώ που τα λέμε προσωπικά τώρα δε θα καταλάβω διαφορά με νέο επεξεργαστή ή με πιο γρήγορη μνήμη. έχουν ξεφύγει πλέον αυτά. Εγω αυτό που θα ήθελα είναι να μην χαλάσει αυτό που φτιάχνει.. Δηλαδή αυτονομία. Μετά ας βάλει και 50 πυρήνες και 20gb ram

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu, γρηγοροτερη μνημη, μεγαλωστε το base storage απο 32 σε 64, εβγαλε τα πληκτρα που μας πρήζετε καθε χρόνο. Τι αλλο θες ακριβώς να αλλάξει;

 

Θα σου πω εγώ που δεν πρήζω κανέναν κάθε χρόνο :lol:

16:9 διαστάσεις. Δεν χρειαζόταν να πάει σε σε 6.2. Ας έμενε στις 6 και θα είχε διαστάσεις S7 στο πλάτος.

Αποτύπωμα μπροστά.

Επιλογή σε flat screen...

Όχι glossy τζάμι.

Αν τα είχε αυτά θα το είχα πάρει ήδη :cool:

Τώρα το έδωσε και πάει το όνειρο :O

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu, γρηγοροτερη μνημη, μεγαλωστε το base storage απο 32 σε 64, εβγαλε τα πληκτρα που μας πρήζετε καθε χρόνο. Τι αλλο θες ακριβώς να αλλάξει;

 

Και όλα αυτά θα τα δεις στην πράξη? :lol: είδα κάμποσα βίντεο Speed Test s8+ vs s7 edge και μια άνοιγε το ένα πρώτο μια το άλλο τις εφαρμογές. Διαφορές στο άνοιγμα που ποτέ δεν θα τις καταλάβεις! Τα 32gb του edge τα κάνεις όσο θες με sd. Δεν πρέπει να πάρω μεγαλύτερο μοντέλο όπως έκανε στα s6! Δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να είπε ποτέ ότι με ενοχλούν τα πλήκτρα ούτε το Home Button. Ίσα ίσα μου ΑΡΈΣΕΙ!! Για αυτό μην με βάζεις στο ίδιο καλάθι με εκείνους που δεν τους άρεσαν τα πλήκτρα

Το πρόβλημα είναι ξεκάθαρο ότι δεν θέλετε να δεχτείτε την άποψή μας!!! Δεν γίνετε να αρέσει σε όλους το νέο μοντέλο!

(Από το 2014 η κυρία μου συσκευή είναι πάντα Samsung. Note 4,s6,s6 edge plus,s7 edge)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου έχεις διαβάσει τι έχω γράψει ? Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις ή να το δεχτείς δεν φταίω εγώ. Το ότι το s7 edge πήγε καλύτερα δε σημαίνει ότι θέλαμε 6.2 ίντσες..

Απο την άλλη αν θεωρείς ότι οι 6.2 είναι πιο εύχρηστες οι το ίδιο με τις 5.5, τότε τι να πω. Εγω θεωρώ πως δυσκολεύει πολύ το πράγμα και ας μιλάμε για ίδιο σασί.. Στο s7 edge δεν κατεβαζεις τη μπάρα από το ακουστικό, την πιάνεις από πιο χαμηλά.. Ούτε έχεις το πληκτρολόγιο σου εκεί που είναι το κουμπί κάτω, έχεις δηλαδή μικρότερο χώρο που χρησιμοποιείς και είναι οριακό.. Αν αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις τότε τι να πω.

Τέλος, είπα ότι μένει να το δούμε αλλά αν δεν μπορείτε να δεχτείτε μια άλλη άποψη δε σημαίνει ότι δε θα μιλάμε εδώ μέσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ που τα λέμε προσωπικά τώρα δε θα καταλάβω διαφορά με νέο επεξεργαστή ή με πιο γρήγορη μνήμη. έχουν ξεφύγει πλέον αυτά. Εγω αυτό που θα ήθελα είναι να μην χαλάσει αυτό που φτιάχνει.. Δηλαδή αυτονομία. Μετά ας βάλει και 50 πυρήνες και 20gb ram

 

Στο ξαναπα οτι το περσινο 'ταβανι' στις πωλησεις στο εκανε απο 5.5 5.8 αλλα στο μικρυνε

Η 6.2 εκδοση ειναι μια αλλη μεγαλυτερη την οποια προφανως την βγαζει γιατι η ταση ειναι για μεγαλυτερες οθονες.Μην κανεις την συγκριση του S7-edge με την S8+ 6.2 Ειναι μια μεγαλυτερη εκδοση γιαυτους που θελουν το ακομα πιο πολυ οθονη (μεγαλο ptablet)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά θα τα δεις στην πράξη? :lol: είδα κάμποσα βίντεο Speed Test s8+ vs s7 edge και μια άνοιγε το ένα πρώτο μια το άλλο τις εφαρμογές. Διαφορές στο άνοιγμα που ποτέ δεν θα τις καταλάβεις! Τα 32gb του edge τα κάνεις όσο θες με sd. Δεν πρέπει να πάρω μεγαλύτερο μοντέλο όπως έκανε στα s6! Δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να είπε ποτέ ότι με ενοχλούν τα πλήκτρα ούτε το Home Button. Ίσα ίσα μου ΑΡΈΣΕΙ!! Για αυτό μην με βάζεις στο ίδιο καλάθι με εκείνους που δεν τους άρεσαν τα πλήκτρα

Το πρόβλημα είναι ξεκάθαρο ότι δεν θέλετε να δεχτείτε την άποψή μας!!! Δεν γίνετε να αρέσει σε όλους το νέο μοντέλο!

(Από το 2014 η κυρία μου συσκευή είναι πάντα Samsung. Note 4,s6,s6 edge plus,s7 edge)

 

καλα αυτο με το πληκτρο δεν καταλαβα ποτε γιατι ενοχλει. Επισης οσο ειχα σονυ θυμαμαι να βριζουν ολοι με τα onscreen, ερχομαι εδω και βλεπω να βριζουν το κουμπι. Προσωπικα το κουμπι μαρεσει γιατι σε βιαστικες κινησεις και γενικα στην καθημερινοτητα βολευει. Το να βγει για τα μπεζελ το δεχομαι ομως, απλα θα ηθελα μικροτερη οθονη και συνολικα μικροτερη συσκευη, καπου στις 5,3-5,5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ξαναπα οτι το περσινο 'ταβανι' στις πωλησεις στο εκανε απο 5.5 5.8 αλλα στο μικρινε

Η 6.2 εκδοση ειναι μια αλλη μεγαλυτερη την οποια προφανος την βγαζει γιατι η ταση ειναι για μεγαλυτερες οθονες.Μην κανεις την συγκριση του S7-edge με την S8+ 6.2 Ειναι μια μεγαλυτερη εκδοση γιαυτους που θελουν το ακομα πιο πολυ οθονη (μεγαλο ptablet)

 

και εγω στο ξαναπα, οτι το δαχτυλο μου την 5,5 οριακα την φτανει, την 5,8 δε θα την φτανει. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις?

Οσο για το 6.2, επειδη ετσι και αλλιως θα ειναι δυσχρηστα και τα 2, ασχολουμαι λογω καλυτερης μπαριας, μιας και με 3000 στο 5.8 δε θα με βγαζει η μερα, καθως μιλαω πολυ. Αντιθετα το 6.2 θα με βγαζει με 3500. Δεν υπαρχει αλλος λογος που συγκρινω, περα απο την αυτονομια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έκανε όλα on screen Button ξαφνικά δεν ενόχλησε κανέναν. Παλαιότερα όμως πχ Sony την κραζανε! Την μπαταρία που την μικραινε όμως δεν είπαν τίποτα τώρα!! . Αλλά έτσι είναι! Όταν η Samsung αντιγράφει τους άλλους ξαφνικά τα ελαττώματα των άλλων εταιριών γίνονται καλοδεχούμενα.
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με το πληκτρο δεν καταλαβα ποτε γιατι ενοχλει. Επισης οσο ειχα σονυ θυμαμαι να βριζουν ολοι με τα onscreen, ερχομαι εδω και βλεπω να βριζουν το κουμπι. Προσωπικα το κουμπι μαρεσει γιατι σε βιαστικες κινησεις και γενικα στην καθημερινοτητα βολευει. Το να βγει για τα μπεζελ το δεχομαι ομως, απλα θα ηθελα μικροτερη οθονη και συνολικα μικροτερη συσκευη, καπου στις 5,3-5,5.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω στο ξαναπα, οτι το δαχτυλο μου την 5,5 οριακα την φτανει, την 5,8 δε θα την φτανει. Τι δεν μπορεις να καταλαβεις?

Οσο για το 6.2, επειδη ετσι και αλλιως θα ειναι δυσχρηστα και τα 2, ασχολουμαι λογω καλυτερης μπαριας, μιας και με 3000 στο 5.8 δε θα με βγαζει η μερα, καθως μιλαω πολυ. Αντιθετα το 6.2 θα με βγαζει με 3500. Δεν υπαρχει αλλος λογος που συγκρινω, περα απο την αυτονομια.

 

Εχει αλλη διαχειριση ενεργειας .Εκτος και εαν ειναι χ-α-ζ-ο-ι και θελουν να χασουν χρηματα γιατι εαν κρατα λιγοτερο θα χασουν και καλα να παθουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλη διαχειριση ενεργειας .Εκτος και εαν ειναι χ-α-ζ-ο-ι και θελουν να χασουν χρηματα γιατι εαν κρατα λιγοτερο θα χασουν και καλα να παθουν.

 

Ποιος έχει άλλη διαχείριση ενέργειας ? Ο επεξεργαστής ? Η οθόνη έχει την κατανάλωση φίλε μου. Είναι σαν να θες να πάρεις αμάξι και να σου λένε ότι αυξήσαμε πολύ κυβικά και άλογα αλλά το κάναμε λίγο πιο αεροδυναμικο και θα καίει λιγότερο από το παλιό. Άμα πιστεύεις ότι γίνεται, τότε πίστευε ότι θα είναι καλύτερο και το s8+..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει άλλη διαχείριση ενέργειας ? Ο επεξεργαστής ? Η οθόνη έχει την κατανάλωση φίλε μου. Είναι σαν να θες να πάρεις αμάξι και να σου λένε ότι αυξήσαμε πολύ κυβικά και άλογα αλλά το κάναμε λίγο πιο αεροδυναμικο και θα καίει λιγότερο από το παλιό. Άμα πιστεύεις ότι γίνεται, τότε πίστευε ότι θα είναι καλύτερο και το s8+..

 

Κοιτα. Εχουν ευρευνητικο κεντρο. Τα τεστ τα κανανε.Δεν γινεται να εχει τοσο μεγαλη πτωση οπως λες.Δηλαδη θα κρατα μιση μερα ; Θα χασουν ετσι γιατι οι πρωτοι που θα το παρουν θα το φωναξουν παντου στα φορουμ .Αρα :ειναι τα πραγματα οπως τα λες η οχι ;Αυτοι απο την μερια τους θελουν να χασουν πωλησεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει άλλη διαχείριση ενέργειας ? Ο επεξεργαστής ? Η οθόνη έχει την κατανάλωση φίλε μου. Είναι σαν να θες να πάρεις αμάξι και να σου λένε ότι αυξήσαμε πολύ κυβικά και άλογα αλλά το κάναμε λίγο πιο αεροδυναμικο και θα καίει λιγότερο από το παλιό. Άμα πιστεύεις ότι γίνεται, τότε πίστευε ότι θα είναι καλύτερο και το s8+..

 

Παντως το S7 edge ειναι καλυτερο απο το S6 τα οποια τα εχω και τα 2. Δεν αμφιβαλλω οτι και το S8 θα ειναι καλυτερο η τουλαχιστον το ιδιο με το S7.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παντως το S7 edge ειναι καλυτερο απο το S6 τα οποια τα εχω και τα 2. Δεν αμφιβαλλω οτι και το S8 θα ειναι καλυτερο η τουλαχιστον το ιδιο με το S7.

Φιλε aptailiko τώρα γράφεις σα να πιάνεις δεύτερη φορά κινητό στα χέρια σου. Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια σχόλια. Δηλαδή δεν έχετε δει μια εταιρεία να βγάζει νέα ναυαρχίδα και να χαλάει κάτι ? Δηλαδή το s6 είχε καλύτερη αυτονομία από s5?? δεν ειπαμε ότι είναι μάπα το s8. 2 σχόλια κάναμε για ευχρηστία οθόνης και αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα. Εχουν ευρευνητικο κεντρο. Τα τεστ τα κανανε.Δεν γινεται να εχει τοσο μεγαλη πτωση οπως λες.Δηλαδη θα κρατα μιση μερα ; Θα χασουν ετσι γιατι οι πρωτοι που θα το παρουν θα το φωναξουν παντου στα φορουμ .Αρα :ειναι τα πραγματα οπως τα λες η οχι ;Αυτοι απο την μερια τους θελουν να χασουν πωλησεις;

 

Καλά τώρα κάτι είπες. Κάθε χρόνο τς κάνουν και κάθε χρόνο βλέπουμε διάφορα. τώρα για το συγκεκριμένο, θα είμαστε εδώ να δούμε αν θα έχει έστω ίδια αυτονομία..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειδα ενα hands-on και το τυπος στο βιντεο ελεγε οτι απο default η αναλυση της οθονης ειναι 2220x1080(FHD+) και πρεπει εσυ να το πας 2960x1440(WQHD+).

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει , γιατι μου φανηκε παραξενο;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Φιλε aptailiko τώρα γράφεις σα να πιάνεις δεύτερη φορά κινητό στα χέρια σου. Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια σχόλια. Δηλαδή δεν έχετε δει μια εταιρεία να βγάζει νέα ναυαρχίδα και να χαλάει κάτι ? Δηλαδή το s6 είχε καλύτερη αυτονομία από s5?? δεν ειπαμε ότι είναι μάπα το s8. 2 σχόλια κάναμε για ευχρηστία οθόνης και αυτονομία.

 

Νικο εσυ που εχεις δει οτι εχει χαλασει η αυτονομια του S8 σε σχεση με το S7;

 

Εγω οπως ανεφερα απο την προσωπικη μου εμπειρια με τα S6 & S7 υπαρχει καλυτερευση και μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο θεωρω οτι το ιδιο θα ισχυει και με το S8.

 

Καταλαβαινω οτι καποιοι θελουν (δεν αναφερομαι σε εσενα) το S8 να βγαλει καπου προβλημα, να υστερησει μεχρι και να ανατιναχθει για να δικαιολογησουν την οποια κινεζικη ή μη αγορα τους. Αυτο αν μη τι αλλο δε δειχνει αγαπη για την τεχνολογια και την εξελιξη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειδα ενα hands-on και το τυπος στο βιντεο ελεγε οτι απο default η αναλυση της οθονης ειναι 2220x1080(FHD+) και πρεπει εσυ να το πας 2960x1440(WQHD+).

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει , γιατι μου φανηκε παραξενο;

Ναι ειναι αλήθεια αυτο. Επειδη όπως γραφω μια ζωη, αναλυση πανω απο 1980χ ΔΕΝ την καταλαβαίνει κανενα ματι, επιστημονικα αποδεδειγμένο με πειράματα. Τωρα λοιπον που υπάρχει η επιλογή, βλεπει ο οποιοσδήποτε οτι δεν καταλαβαινεις διαφορα σε 1980x ή στην νεα αναλογια οθονης που εχουν τα 8ρια 2220χ.

Στο s7 edge λοιπόν οταν εδωσε nougat την ειχε προ ρυθμισμενη σε fhd.. Και τερμα να την βαλεις, οπως ολοι εχουν παραδεχτει διαφορά ΔΕΝ βλεπεις.

Για τον ιδιο λογο και στα 8ρια ειναι προρυθμισμενα σε fhd (που λογω του νεου σχηματος ειναι 2200χ).

Φυσικά μια απλη ρύθμιση ειναι, αν θες το βαζεις τερμα. Απλα θα καταναλωνει περισσότερο και διαφορα ΔΕΝ θα βλεπεις..

Όσον αφορα την αυτονομία. Εδω βιντεο με 5:50, 7:7 ώρες για 8, 8+

Και αν δεις που έγινε η κατανάλωση το 50+ το εχει φαει η οθονη. Απλα ο cpu ειναι τρομερος στην εξοικονόμηση ενέργειας και βγαίνουν αυτα τα νούμερα. Περίπου 20% πανω απο τα προηγούμενα που ελεγε και η σαμσουνγκ.

Για εμενα πάντως υπάρχει θεμα μπαταρίας. Αν ειχε μια.μεγαλυτερη, θα έβλεπες τετοιους χρονους ποιο μόνιμα και με ποιο βαρια χρηση.

Για το μέγεθος της οθονης που γραφει ενας φιλος, σίγουρα δε θα μπορεις να τραβηξεις την μπαρα με τις ειδοποιήσεις το ιδιο ευκολα, αλλα υπάρχουν αλλοι τροποι. Ισως να εχει softkey να το πατας και να κατεβαινει οπως αλλα κινητα, ή με swap στην οθονη κλπ.

Οταν αλλάζουν πράγματα, μεγαλυτερη οθονη, εξαλειψη κουμπιου κλπ, αναγκαστικά καποιοι θα ξεβολευτουν και θα πρέπει να βρουν νεους τροπους να κανουν αυτα που κανανε, ενω καποιοι αλλοι θα ικανοποιηθουν.

Δε γίνεται να καλύπτονται ολοι. Αν ειχε βγει διαφορετικό θα φωναζαν οι αλλοι μισοι..

Link to comment
Share on other sites

πάντως όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα εχουν προκρίνει πριν πιάσουν το τηλέφωνο (8+) ότι θα είναι άβολο ετσι ΚΑΙ αυτούς τους χρόνους που έπιασε ο τύπος στο παραπάνω video θα τους βγάλουν "μικρους" και όχι "αντιπροσωπευτικους"....και φυσικά θα πουν για την FHD ανάλυση (η οποία πάνω από 10% δεν επηρεάζει την καταναλωση) ....παιδες κρατήστε και καμία άμυνα....:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 συσκευές s7 edge duos και 2 NOTE 7 duos (ανάκληση) μια μικρή στάση στο LG V20 Dual sim τώρα είμαι κάτοχος του Mate 9 Dual sim (6g - 128g)

Μιας και η τεράστια οθόνη σε συνδυασμό με το πολύ μικρό μέγεθος συσκευής είναι για μένα 1ος κανόνας μαζί με την Dual sim υποδοχή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του S8 plus (& μόνο) μιας και έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το Mate 9 αλλά 0,3 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη...

Αλλά μας την έκανε για άλλη μια φορά η Samsung με τον ir blaster (όχι ότι περίμενα να έβαζε απλά έλπιζα) ο οποίος έχει μπει για τα καλά στην καθημερινότητα μου....βέβαια και τα 64g μου φαίνονται πλέον λίγα (μιας και θα χρησιμοποιώ 2η σιμ και δεν θα έχω υποδοχή για sd) ενώ στο mate 9 έχω 128g...Τα χρήματα υπάρχουν στην άκρη αλλά είμαι σε δίλημμα...

Στο Mate 9 έχω ότι ακριβώς ζητούσα σε μια συσκευή με τεράστια αυτονομία, υπέροχη αλλά όχι amoled οθόνη, πολύ καλή κάμερα (άσχετα του τι ακούγεται) και την πιο γρήγορη συσκευή που έχουν πιάσει τα χέρια μου (έκδοση με 6g ram)...

Αν αντέξω ίσως περιμένω το NOTE 8 (αν και δεν το βλέπω)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε παιδια αλλα βλεπουν τα δικα μου ματια και αλλα καταλαβαινω ;Και ας αφησουμε τους συναισθηματισμους και διαμαχες δεν νομιζω να τσακωνεστε κουβεντα κανουμε.

 

Λοιπον: Μιλαμε με γεγονοτα !

 

Τι εκανε η Samsung σε σχεση με το 2016;

Πολυ απλα εξαφανισε τις διαστασεις του 'Απλου' S7-Flat(οθονη)και κρατησε στο μυαλο της τις διαστασεις του S7-edge μια και στις πωλησεις επιασε 'ταβανι' σε σχεση με τις πωλησεις του απλου 7αριου.

 

Τωρα :

 

Τι εκανε η Samsoung για το 2017;

Με βαση τα παραπανω σβηνοντας απο τα σχεδια το θεμα 'απλο S7' κρατοντας το S7-edge το βαζει κατω μαζευει τα οικοπεδα (bezels) για να χτυπησει οτι υπαρχει απο τους ανταγωνιστες , ανεβαζει ενα κλικ την οθονη κανει αναβαθμισεις στο hardware-software σημαντικες και μη με οτι συνεπαγεται και βγαζει ενα αναβαθμισμενο s7-edge με κωδικο S8.O ανταγωνιστης λοιπον του S7-edge ειναι το απλο S8.

 

Παρολα αυτα σου λεει μια και ο κοσμος δειχνει ταση για ολο και μεγαλυτερες οθονες κατσε να ριξω στην αγορα και ενα S8+ με μιση ιντσα παραπανω να δουμε εαν ο κοσμος το προτιμησει.

 

Αρα:

Απλα ειναι τα πραγματα μωρε τι στεναχωριεστε οοοοοο :p:p:lol:

 

Υστερογραφο:

Βρε Νικο_Mpl τωρα ειδα το μυνημα απο πανω που εγραψες για πες μια συσκευη με 5.8 και 6.2 αλλης εταιριας που την 'Πιανεις'καλυτερα στα χερια σου να την δω και γω!

 

Εύστοχο μήνυμα. Η συσκευή που αναφέρεσαι στο τέλος, όχι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως ανεφερα απο την προσωπικη μου εμπειρια με τα S6 & S7 υπαρχει καλυτερευση και μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο θεωρω οτι το ιδιο θα ισχυει και με το S8.

 

S6 (5.1" & 2550)/ s7 (5.1" & 3000)

S7 (5.1" & 3000)/ s8 (5.8" & 3000)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 συσκευές s7 edge duos και 2 NOTE 7 duos (ανάκληση) μια μικρή στάση στο LG V20 Dual sim τώρα είμαι κάτοχος του Mate 9 Dual sim (6g - 128g)

Μιας και η τεράστια οθόνη σε συνδυασμό με το πολύ μικρό μέγεθος συσκευής είναι για μένα 1ος κανόνας μαζί με την Dual sim υποδοχή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του S8 plus (& μόνο) μιας και έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το Mate 9 αλλά 0,3 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη...

Αλλά μας την έκανε για άλλη μια φορά η Samsung με τον ir blaster (όχι ότι περίμενα να έβαζε απλά έλπιζα) ο οποίος έχει μπει για τα καλά στην καθημερινότητα μου....βέβαια και τα 64g μου φαίνονται πλέον λίγα (μιας και θα χρησιμοποιώ 2η σιμ και δεν θα έχω υποδοχή για sd) ενώ στο mate 9 έχω 128g...Τα χρήματα υπάρχουν στην άκρη αλλά είμαι σε δίλημμα...

Στο Mate 9 έχω ότι ακριβώς ζητούσα σε μια συσκευή με τεράστια αυτονομία, υπέροχη αλλά όχι amoled οθόνη, πολύ καλή κάμερα (άσχετα του τι ακούγεται) και την πιο γρήγορη συσκευή που έχουν πιάσει τα χέρια μου (έκδοση με 6g ram)...

Αν αντέξω ίσως περιμένω το NOTE 8 (αν και δεν το βλέπω)

Κοιτα αυτο το βίντεο που συγκρινει τις 2 συσκευες αν δεν το έχεις δει:

Γενικα δεν πας ευκολα απ το mate 9 αφου ηδη το εχεις, στο s8+. Αν δεν το ειχες ναι.

Η οθονη ΔΕΝ είναι πραγματικά μεγαλύτερη. Ειναι λιγο ποιο μεγαλη στο μηκος, αλλά μικρότερη στο πλατος. Κοιτα ποσο ποιο μικρα φαίνονται τα εικονιδια στο s8+ για να χωρέσουν..

Καπου ειχα διαβασει οτι μια οθόνη 6.2 στη νεα αναλογια 18.5:9 έχει επιφάνεια οσο μια 5.9 16:9, και αν κρινω απο τη φωτο, αυτες οι 2 οθόνες πανω κατω ιδια επιφάνεια εχουν.

Η φαση ειναι οτι το γραφω εδω και μηνες σε διάφορα φορουμ (αλωστε το εχω διαβασει, δεν το εβγαλα απο το κεφαλι μου) και με έχουν βγαλει ασχετο.. Τελος παντων, οι ασχετοι παντα θα θεωρούνε τον αλλο άσχετο επειδη δεν καταλαβαίνουν αυτοι.

Το μόνο συν η amoled, η οποια οντως και στα δικα μου ματια ειναι απείρως καλυτερη, ή αν για καποιο λογο επιθυμείς την νεα αναλογια. (χωραει καλυτερα στο χερι, ολα τα υπολοιπα ειναι μειον). Ουτε καν η ανάλυση αφου η νεα μοδα ειναι να ρίχνουν ολοι την ανάλυση, μολις διαπιστώσουν οτι ΔΕΝ βλεπεις διαφορά.

Η καμερα εδικά σε λιγο φως πολυ καλύτερη στα galaxy, αλλα αφου δε σε νοιαζει αυτο, δεν ειναι συν για σενα.

Ενω και αυτονομία / επιδοσεις απόλυτη ισοπαλία αναμενεται. Ο επεξεργαστής του mate 9 ειναι σχεδον το ιδιο ισοδύναμος, αλλα ποιο ενεργοβορος, έχοντας όμως μια 4000 μπαταρία, εχουμε ισοπαλια στα πάντα.

Ακομα και για το θεμα 2 sim και microsd υπάρχει χακερια να μπούνε και οι 3 ταυτόχρονα με ρίσκο .. Google it.

Γενικα δεν πας ευκολα στο 8 εκτος και αν σε τραβα το design ή η amoled.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπωντας το τεστ μεταξύ S8+ vs Xiaomi Mi MIX δεν μπορώ να καταλάβω πως το S8+ έχει 6,2" και το Xiaomi 6,4" και το Xiaomi να φαίνεται αρκετά μεγαλύτερο απ'οτι οι 0,2" που δηλώνονται στα χαρακτηριστικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπωντας το τεστ μεταξύ S8+ vs Xiaomi Mi MIX δεν μπορώ να καταλάβω πως το S8+ έχει 6,2" και το Xiaomi 6,4" και το Xiaomi να φαίνεται αρκετά μεγαλύτερο απ'οτι οι 0,2" που δηλώνονται στα χαρακτηριστικά!!!

Απλούστατα το 8 εχει αναλογια ύψους / πλατους 18.5/9 ενω το xiomi ποιο "τετράγωνη".

Edit για την ακρίβεια 17/9 δηλαδή ελαφρως ποιο μακριά σε σχεση με την κλασικη 16/9, αλλα οχι τοσο μακρυα οσο του s8, για την ακρίβεια η ανάλυση ειναι 1080 x 2040, συγκρινε την με του s8..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Νικο εσυ που εχεις δει οτι εχει χαλασει η αυτονομια του S8 σε σχεση με το S7;

 

Εγω οπως ανεφερα απο την προσωπικη μου εμπειρια με τα S6 & S7 υπαρχει καλυτερευση και μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο θεωρω οτι το ιδιο θα ισχυει και με το S8.

 

Καταλαβαινω οτι καποιοι θελουν (δεν αναφερομαι σε εσενα) το S8 να βγαλει καπου προβλημα, να υστερησει μεχρι και να ανατιναχθει για να δικαιολογησουν την οποια κινεζικη ή μη αγορα τους. Αυτο αν μη τι αλλο δε δειχνει αγαπη για την τεχνολογια και την εξελιξη.

 

φιλε aptailiko την απαντηση στη δινει ο Παρασκευας:

S6 (5.1" & 2550)/ s7 (5.1" & 3000)

S7 (5.1" & 3000)/ s8 (5.8" & 3000)

 

Απο εκει και περα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας φαινεται τοσο παραλογο να πιστευω (και πολλοι ακομα) οτι τα s8/s8+ θα εχουν μικροτερη αυτονομια απο s7 και s7 edge.

 

Επισης, γιατι κολλας στο s6 με s7 και δεν κοιτας τι εκανε απο s5 σε s6 οπου μικρυνε μπαταρια, καταργησε αδιαβροχο, και καταργησε SD. Τοτε ολοι κραζανε. Παρολα αυτα το s6 ηταν μια καλη συσκευη αλλα οι ελλειψεις ηταν σημαντικες και στο s7 τις επανεφερε με το παραπανω.

Το να λες λοιπον οτι με το s7 ειδες βελτιωση δεν σημαινει τιποτα. Δεν μπορω να καταλαβω πως η βελτιωση ενος μονο μοντελου αποτελει συμπερασμα και κριτηριο για το επομενο, οταν σου γραφω για 2η φορα οτι 2 γενιες πισω ειχαμε χειροτερευση, και στην ξανα αναφερω τωρα. Απο εκει και περα, εγω λεω ενα επιχειρημα που ο πιο αδαης τεχνολογικα το αποδεχεται, μεγαλυτερη οθονη και μικροτερη μπαταρια σημαινει μειωμενη αυτονομια, και σαν ανταπαντηση παιρνω οτι το s7 ηταν καλυτερο απο s6.

Για να το τελειωσουμε, δεν εχω βγει ουτε να κραξω ουτε μιλησα ειρωνικα ουτε βριζω τη samsung ή καποιον απο εσας, αλλα το να μου την πεφτετε για μια εκτιμηση που εκανα βασει κοινης λογικης και εμπειριας που ολοι εχουμε και να μην δεχεστε αυτο που λεω, και να μου ανταπαντατε με κατι τοσο ασχετο απλα δεν βοηθαει κανεναν. Εξαλλου πρωτος λεω οτι μενει ολα να αποδειχθουν.

 

 

Ναι ειναι αλήθεια αυτο. Επειδη όπως γραφω μια ζωη, αναλυση πανω απο 1980χ ΔΕΝ την καταλαβαίνει κανενα ματι, επιστημονικα αποδεδειγμένο με πειράματα. Τωρα λοιπον που υπάρχει η επιλογή, βλεπει ο οποιοσδήποτε οτι δεν καταλαβαινεις διαφορα σε 1980x ή στην νεα αναλογια οθονης που εχουν τα 8ρια 2220χ.

Στο s7 edge λοιπόν οταν εδωσε nougat την ειχε προ ρυθμισμενη σε fhd.. Και τερμα να την βαλεις, οπως ολοι εχουν παραδεχτει διαφορά ΔΕΝ βλεπεις.

Για τον ιδιο λογο και στα 8ρια ειναι προρυθμισμενα σε fhd (που λογω του νεου σχηματος ειναι 2200χ).

Φυσικά μια απλη ρύθμιση ειναι, αν θες το βαζεις τερμα. Απλα θα καταναλωνει περισσότερο και διαφορα ΔΕΝ θα βλεπεις..

Όσον αφορα την αυτονομία. Εδω βιντεο με 5:50, 7:7 ώρες για 8, 8+

Και αν δεις που έγινε η κατανάλωση το 50+ το εχει φαει η οθονη. Απλα ο cpu ειναι τρομερος στην εξοικονόμηση ενέργειας και βγαίνουν αυτα τα νούμερα. Περίπου 20% πανω απο τα προηγούμενα που ελεγε και η σαμσουνγκ.

Για εμενα πάντως υπάρχει θεμα μπαταρίας. Αν ειχε μια.μεγαλυτερη, θα έβλεπες τετοιους χρονους ποιο μόνιμα και με ποιο βαρια χρηση.

Για το μέγεθος της οθονης που γραφει ενας φιλος, σίγουρα δε θα μπορεις να τραβηξεις την μπαρα με τις ειδοποιήσεις το ιδιο ευκολα, αλλα υπάρχουν αλλοι τροποι. Ισως να εχει softkey να το πατας και να κατεβαινει οπως αλλα κινητα, ή με swap στην οθονη κλπ.

Οταν αλλάζουν πράγματα, μεγαλυτερη οθονη, εξαλειψη κουμπιου κλπ, αναγκαστικά καποιοι θα ξεβολευτουν και θα πρέπει να βρουν νεους τροπους να κανουν αυτα που κανανε, ενω καποιοι αλλοι θα ικανοποιηθουν.

Δε γίνεται να καλύπτονται ολοι. Αν ειχε βγει διαφορετικό θα φωναζαν οι αλλοι μισοι..

 

 

Φιλε μου για την αναλυση συμφωνω, παρολα αυτα ειχα γραψει στο θεμα του s7 edge οτι βαζοντας διπλα διπλα 2 s7, το ενα σε HD Και το αλλο σε 2Κ, και κοιτωντας φωτογραφιες, δεν ειδα καμια απολυτως διαφορα..

Επισης στην καταναλωση δεν εχω δει διαφορα. Συμπερασμα: αν το πανελ δεν ειναι απο τη φυση του χαμηλης αναλυσης, μαλλον δεν αλλαζει τιποτα ή αλλαζουν απειροελαχιστα που δεν μπορουμε να τα καταλαβουμε (τοσο στο ματι οσο και σε μπαταρια).

 

ΟΣο για τα τεστ των κινητων στο ιντερνετ, και εγω μπορω να κανω το s7 edge να πιασει 10-12 ωρες οθονη, δεν μου λεει τιποτα αυτο.

Ο επεξεργαστης παλι ξερουμε ολοι οτι ειναι μικρο μερος της συνολικης καταναλωσης, καθως η οθονη ειναι αυτη που τρωει τη μπαταρια. Σιγουρα παιζει ρολο η χρηση, και για εναν gamer Που θα δουλευει το cpu 100% σιγουρα η διαφορα στην καταναλωση με τον νεο επεξεργαστη θα ειναι μεγαλη. Για τον πολυ κοσμο που δουλευει Mail, social, Κλησεις, καμερα κτλ, και δεν χρησιμοποιει ουτε το 30% του επεξεργαστη, ποση αυτονομια να κερδισει απο την μειωμενη καταναλωση? Πολυ λιγη σε διαβεβαιω.

Εξαλλου σε καθε γενια ακουμε 20-30% λιγοτερη καταναλωση, δηλαδη οπως παμε επρεπε να μας δινει και ρεστα στο τελος...

 

Για το θεμα της μπαρας ειδοποιησεων, κτλ συμφωνω με την απαντηση σου, και τη δεχομαι γιατι αποδεχεσαι αυτο που λεω και το θετεις σωστα. Καποιοι θα ξεβολευτουμε, αλλοι θα γουσταρουν ιντσες..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...