Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός των αισθητήρων πιστεύω ότι θα χτυπουσε άσχημα στο μάτι οποιοδήποτε χρώμα μπροστά λόγω του ότι τα άνω και κάτω bezel είναι ελάχιστα.

Μάλλον πρέπει να συνηθίσουμε σε όλες τις ναυαρχίδες την μαυρη πρόσοψη ...το έχουμε δει και σε άλλες εταιρίες ...... απο ότι φαίνεται και το νέο iphone προσανατολίζεται προς τα εκει !!!

Εγώ πιστεύω πως θα έπρεπε να ήταν και μπορστά το ίδιο χρώμα με το πίσω..έστω αυτό το λίγο.Σε χρυσό ας πούμε θα ήταν τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναμενόμενο το αποτέλεσμα, οθόνη κόσμημα. Το DisplayMate την περιγράφει ως 3K οθόνη.

http://www.displaymate.com/Galaxy_S8_ShootOut_01.htm

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο το αδικεί το τηλέφωνο. Το μόνο που βλέπεις είναι ένα άχαρο μαύρο μπλόκι που δεν ξεχωρίζει καμία γραμμή και καμιά σχεδιαστική λεπτομέρεια, πέρα από τις φυσικές εξωτερικές γραμμές.

 

Κάποιοι είστε fan του μαύρου, το καταλαβαίνω. Προσωπικά θεωρώ ότι χάνει το χαρακτήρα του το τηλ. στο μαύρο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

εγω και μονο που το βλεπω εδω, νιωθω σιγουρος οτι θα κλαιμε απο αυτονομια... δες λιγο τα υπολοιπα που εχει και πως τα κατατασει..αν τα θεωρεις οκ, τοτε πιστεψε και το s8+.

και αν θες να το δεις καλυτερα, εδω αυτο:

http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Galaxy-S7_id9817/benchmarks#Battery

πιο τρολ δε γινεται, ή πληρωμενο φυσικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω και μονο που το βλεπω εδω, νιωθω σιγουρος οτι θα κλαιμε απο αυτονομια... δες λιγο τα υπολοιπα που εχει και πως τα κατατασει..αν τα θεωρεις οκ, τοτε πιστεψε και το s8+.

και αν θες να το δεις καλυτερα, εδω αυτο:

http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Galaxy-S7_id9817/benchmarks#Battery

πιο τρολ δε γινεται, ή πληρωμενο φυσικα.

 

Να δεχθω οτι ειναι εν μερη τρολ ...ειναι υπερ ή κατά του s8+ ?

Γιατι το ενδιαφερον για μενα ειναι μονο το vs με το s7 edge(που ξερουμε)...και οχι οι πσραπάνω χρονοι που εχει βαλει στα υπολοιπα...(πχ iphone)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει προπαραγγελία S8+ στο πλαίσιο... Περιμένω απάντηση από samsung αν θα υπάρχει και εδώ η δωρεάν προσφορά VR Gear μαζί με το τηλέφωνο της προπαραγγαλίας.. όπως στην Αμερική και σε κάποιες άλλες χώρες που το έχουν ανακοινώσει επίσημα από το site τους... Αν η απάντηση της samsung hellas είναι αρνητική.... ακυρώνω την προπαραγγελία του S8+, πουλάω και το S7 edge και γυρίζω iphone 7 plus..

 

Δεν θα το δεχτώ... ελπίζω ούτε και εσείς.....

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Να δεχθω οτι ειναι εν μερη τρολ ...ειναι υπερ ή κατά του s8+ ?

Γιατι το ενδιαφερον για μενα ειναι μονο το vs με το s7 edge(που ξερουμε)...και οχι οι πσραπάνω χρονοι που εχει βαλει στα υπολοιπα...(πχ iphone)

 

μα αυτο σου λεω, οταν βλεπεις οτι s6 το δινει παραπανω απο s7, Iphone 7 το δινει στο θεο κτλ, τοτε προφανως ειναι πληρωμενο και προφανως μην περιμενεις το s8 + να εχει τετοια νουμερα, θα ειναι κριμα γιατι θα απογοητευτεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει προπαραγγελία S8+ στο πλαίσιο... Περιμένω απάντηση από samsung αν θα υπάρχει και εδώ η δωρεάν προσφορά VR Gear μαζί με το τηλέφωνο της προπαραγγαλίας.. όπως στην Αμερική και σε κάποιες άλλες χώρες που το έχουν ανακοινώσει επίσημα από το site τους... Αν η απάντηση της samsung hellas είναι αρνητική.... ακυρώνω την προπαραγγελία του S8+, πουλάω και το S7 edge και γυρίζω iphone 7 plus..

 

Δεν θα το δεχτώ... ελπίζω ούτε και εσείς.....

 

Εγώ έμαθα μόνο για Αμερική.

Ποιες άλλες ανακοίνωσαν VR δώρο?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μα αυτο σου λεω, οταν βλεπεις οτι s6 το δινει παραπανω απο s7, Iphone 7 το δινει στο θεο κτλ, τοτε προφανως ειναι πληρωμενο και προφανως μην περιμενεις το s8 + να εχει τετοια νουμερα, θα ειναι κριμα γιατι θα απογοητευτεις.

 

Στην συγκριση με το s8+ δεν υπαρχει s6...υπαρχει σ αυτο που ποσταρες...

Δεν τιθεται θεμα απογοητευσης...οσο προετοιμασιας για το note 8 :lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με το s7 edge σε προπαραγγελια εδιναν το vr δωρο,σωστα?δεν το ειχαν ανακοινωσει και περυσι.τελευταια στιγμη το εδωσαν νομιζω.γιατι το ειχε κανει προπαραγγελια στα public φιλος και θυμαμαι πως το πηρε.ή ειχαν δωσει φορητη μπαταρια?δεν θυμαμαι ακριβως

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο σου λεω, οταν βλεπεις οτι s6 το δινει παραπανω απο s7, Iphone 7 το δινει στο θεο κτλ, τοτε προφανως ειναι πληρωμενο και προφανως μην περιμενεις το s8 + να εχει τετοια νουμερα, θα ειναι κριμα γιατι θα απογοητευτεις.

 

Στην συγκριση με το s8+ δεν υπαρχει s6...υπαρχει σ αυτο που ποσταρες...

Δεν τιθεται θεμα απογοητευσης...οσο προετοιμασιας για το note 8 :p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως με το s7 edge σε προπαραγγελια εδιναν το vr δωρο,σωστα?δεν το ειχαν ανακοινωσει και περυσι.τελευταια στιγμη το εδωσαν νομιζω.γιατι το ειχε κανει προπαραγγελια στα public φιλος και θυμαμαι πως το πηρε.ή ειχαν δωσει φορητη μπαταρια?δεν θυμαμαι ακριβως

η προσφορά με το VR Gear παίζει... σε Αμερική, Ρωσία. Ινδία, Αυστραλία... και το τηλέφωνο σε χαμηλότερη τιμή... δηλαδή η προσφορά παίζει παντού εκτός από Ευρώπη... Αν δεν ανακοινώσει και εδώ πακέτο... θα τον πιεί από εμένα αυτή τη φορά η samsung...

 

https://samsungpromotions.com/

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S8-pre-orders-come-with-free-Gear-VR-big-discounts-on-AKG-headphones-256GB-microSD-card_id92585

Note 9
Link to comment
Share on other sites

Στην συγκριση με το s8+ δεν υπαρχει s6...υπαρχει σ αυτο που ποσταρες...

Δεν τιθεται θεμα απογοητευσης...οσο προετοιμασιας για το note 8 :lol:

 

Μα για αυτό το έβαλα, απλά επιλέγεις άλλα κινητά αλλά το ίδιο συγκριτικό είναι.. Και από αυτά που δείχνει καταλαβαίνεις ότι είτε κάτι δεν κάνουν σωστά είτε μας δουλεύουν..οσο για το note.. Καλά κουράγια

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα πιο ρεαλιστικο test μπαταριας

 

 

Ευτυχώς που το χρησιμοποιεί σαν τηλέφωνο...

Δεν είναι κακό το 6 ωρο αλλά στις 12 ώρες χρήσης και χωρίς κλήσεις ίσως είναι μέτριο.πχ κάτι τέτοιο να έπιανε το s6

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπανω test δεν ξερουμε επισης αν ειναι στρωμενη η μπαταρια και το software αν ειναι stable....

 

Τις επομενες μερες θα παιξουν και αλλα τεστ...

 

Παντως και εγω το ανωτερο που εχω πιασει με ψιλοαντιστοιχη χρηση ειναι 6ωρες περιπου SOT..και σχεδον ποτε παραπανω...

σε αντιθεση με 7,8 ωρες SOT αλλων που εχω διαβασει κατα καιρους....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στο παραπανω test δεν ξερουμε επισης αν ειναι στρωμενη η μπαταρια και το software αν ειναι stable....

 

Τις επομενες μερες θα παιξουν και αλλα τεστ...

 

Παντως και εγω το ανωτερο που εχω πιασει με ψιλοαντιστοιχη χρηση ειναι 6ωρες περιπου SOT..και σχεδον ποτε παραπανω...

σε αντιθεση με 7,8 ωρες SOT αλλων που εχω διαβασει κατα καιρους....

 

αυτα ειναι λεπτομερειες. Το τεστ τους ειναι πολυ στημενο και φαινεται. ή γινεται με τετοιο τροπο που ευννοει καποιες συσκευες, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Εγω εχω πιασει 5 ωρες με υπολοιπο 25% και 2 ωρες ομιλιας και 4G η μιση χρηση. Αν το κανεις εργαστηριακα οπως αυτοι θα πας και 10 ωρες αν θες. Το θεμα ειναι να χρησιμοποιεις το κινητο οπως σε βολευει, σαν κινητο φυσικα, και να σου βγαζει τη μερα ανετα, τουλαχιστον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει προπαραγγελία S8+ στο πλαίσιο... Περιμένω απάντηση από samsung αν θα υπάρχει και εδώ η δωρεάν προσφορά VR Gear μαζί με το τηλέφωνο της προπαραγγαλίας.. όπως στην Αμερική και σε κάποιες άλλες χώρες που το έχουν ανακοινώσει επίσημα από το site τους... Αν η απάντηση της samsung hellas είναι αρνητική.... ακυρώνω την προπαραγγελία του S8+, πουλάω και το S7 edge και γυρίζω iphone 7 plus..

 

Δεν θα το δεχτώ... ελπίζω ούτε και εσείς.....

 

Δηλαδη, αν δεν παρεις δωρο το gear vr, λες οτι θα δωσεις το s7 edge, θα βαλεις +400 ευρω (περιπου - για ενα καινουριο iphone 7 plus 128) και θα αγορασεις μια συσκευη με οθονη, bezels, χρονους φορτισης 5ετιας +

Χμμμ, πραγματι, συνετη επιλογη...

Περα απο την πλακα, το τι εμπορικη πολιτικη ακολουθει σε καθε region η εκαστοτε εταιρια, ειναι ανεξηγητη, περιεργη και πολλες φορες δε μας αρεσει.

Αλλα αυτο που προτεινεις, ειναι bad practice. Αν σου αρεσει το προϊον (και καλα κανεις και σου αρεσει, αλλωστε θα ειναι ο,τι καλυτερο για το 2017 μεχρι την ελευση note 8) και δε σου αρεσουν οι εμπορικες πρακτικες της samsung hellas, απλα περιμενεις υπομονετικα με το- αψογο -s7 edge σου και προχωρας στην αγορα του s8/s8+ Σεπτεμβρη σε μια τιμη στα επιπεδα των 630-650 ευρω.

Με αυτο τον τροπο "τιμωρεις" κακες εμπορικες πρακτικες (τα early birds που σκανε 930 ευρω, πρεπει, πραγματι να επιβραβευονται με καποιο τροπο), παιρνεις τη συσκευη που σου αρεσει κι ολα οκ... ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι λεπτομερειες. Το τεστ τους ειναι πολυ στημενο και φαινεται. ή γινεται με τετοιο τροπο που ευννοει καποιες συσκευες, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Εγω εχω πιασει 5 ωρες με υπολοιπο 25% και 2 ωρες ομιλιας και 4G η μιση χρηση. Αν το κανεις εργαστηριακα οπως αυτοι θα πας και 10 ωρες αν θες. Το θεμα ειναι να χρησιμοποιεις το κινητο οπως σε βολευει, σαν κινητο φυσικα, και να σου βγαζει τη μερα ανετα, τουλαχιστον.

 

Αναφερομαι στο τεστ που εκανε ο τυπος .....

και επειδη ειναι θεμα που θα χιλιοσυζητηθει....ας κανουμε timeout εδω γιατι θα γραφτουν σελιδες επι σελιδων σε λιγες μερες και εκει θα ξεκαθαρισει το θεμα:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι στο τεστ που εκανε ο τυπος .....

και επειδη ειναι θεμα που θα χιλιοσυζητηθει....ας κανουμε timeout εδω γιατι θα γραφτουν σελιδες επι σελιδων σε λιγες μερες και εκει θα ξεκαθαρισει το θεμα:)

 

Καλά ναι θα δούμε. Το αν θα ξεκαθαρίσει άστο. Υπήρχαν άτομα που έβγαζαν το s6 τέρας αυτονομίας περισυ.. Αλλά οκ θα καταλάβουμε τι παίζει σύντομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, αν δεν παρεις δωρο το gear vr (το βρισκεις ευκολα σε αγγελια 50 ευρω καινουριο), λες οτι θα δωσεις το s7 edge, θα βαλεις +400 ευρω (περιπου - για ενα καινουριο iphone 7 plus 128) και θα αγορασεις μια συσκευη με οθονη, bezels, χρονους φορτισης 5ετιας +

Χμμμ, πραγματι, συνετη επιλογη...

Περα απο την πλακα, το τι εμπορικη πολιτικη ακολουθει σε καθε region η εκαστοτε εταιρια, ειναι ανεξηγητη, περιεργη και πολλες φορες δε μας αρεσει.

Αλλα αυτο που προτεινεις, ειναι bad practice. Αν σου αρεσει το προϊον (και καλα κανεις και σου αρεσει, αλλωστε θα ειναι ο,τι καλυτερο για το 2017 μεχρι την ελευση note 8) και δε σου αρεσουν οι εμπορικες πρακτικες της samsung hellas, απλα περιμενεις υπομονετικα με το- αψογο -s7 edge σου και προχωρας στην αγορα του s8/s8+ Σεπτεμβρη σε μια τιμη στα επιπεδα των 630-650 ευρω.

Με αυτο τον τροπο "τιμωρεις" κακες εμπορικες πρακτικες (τα early birds που σκανε 930 ευρω, πρεπει, πραγματι να επιβραβευονται με καποιο τροπο), παιρνεις τη συσκευη που σου αρεσει κι ολα οκ... ;)

 

Κάνεις λάθος το gear vr δεν είναι συμβατό με το s8. Μόνο το καινούργιο με το τηλεκοντρόλ είναι που στοιχίζει αρκετά και δεν έχει καν βγει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος το gear vr δεν είναι συμβατό με το s8. Μόνο το καινούργιο με το τηλεκοντρόλ είναι που στοιχίζει αρκετά και δεν έχει καν βγει ακόμα.

 

Έχεις δίκιο, παράλειψη μου... Σβήνω την πρώτη παρένθεση από το παραπάνω μήνυμα μου και κράτησε το υπόλοιπο;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, αν δεν παρεις δωρο το gear vr, λες οτι θα δωσεις το s7 edge, θα βαλεις +400 ευρω (περιπου - για ενα καινουριο iphone 7 plus 128) και θα αγορασεις μια συσκευη με οθονη, bezels, χρονους φορτισης 5ετιας +

Χμμμ, πραγματι, συνετη επιλογη...

Περα απο την πλακα, το τι εμπορικη πολιτικη ακολουθει σε καθε region η εκαστοτε εταιρια, ειναι ανεξηγητη, περιεργη και πολλες φορες δε μας αρεσει.

Αλλα αυτο που προτεινεις, ειναι bad practice. Αν σου αρεσει το προϊον (και καλα κανεις και σου αρεσει, αλλωστε θα ειναι ο,τι καλυτερο για το 2017 μεχρι την ελευση note 8) και δε σου αρεσουν οι εμπορικες πρακτικες της samsung hellas, απλα περιμενεις υπομονετικα με το- αψογο -s7 edge σου και προχωρας στην αγορα του s8/s8+ Σεπτεμβρη σε μια τιμη στα επιπεδα των 630-650 ευρω.

Με αυτο τον τροπο "τιμωρεις" κακες εμπορικες πρακτικες (τα early birds που σκανε 930 ευρω, πρεπει, πραγματι να επιβραβευονται με καποιο τροπο), παιρνεις τη συσκευη που σου αρεσει κι ολα οκ... ;)

 

Καλησπέρα... Το θέμα μου όπως μάλλον δεν έγραψα πριν.. δεν είναι ακριβώς χρηματικό... αλλά αυτό που κάνει η samsung στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μας έχει τοποθετήσει στην κατηγορία καταναλωτής μακάκας.. ότι και να του δώσω θα το πάρει και σε όποια τιμή... ας δώσω λοιπόν την προσφορά εκεί που θέλω να κερδίσω μερίδιο αγοράς και να χτυπήσω την apple... (πχ USA) και άσε τον κατσαπλιά τον Έλληνα να πληρώσει ακριβότερη συσκευή και χωρίς πακέτο προσφοράς... Σήμερα λοιπόν έγραψα στο customer service της samsung και επειδή δεν μπορώ να ανεβάσω το φώτο με την απάντηση της samsung σας γράφω το κείμενο της απάντησης :

 

.... Κατανοώντας απόλυτα τη δυσαρέσκειά σας και προβληματισμό σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε πολλές Ευρωπαικές χώρες δεν έχει προγραμματιστεί να δοθεί κάποιο δώρο με την προπαραγγελία της συσκευής. Τα σχόλια σας όπως και άλλων πελατών μας λαμβάνονται σοβαρά υπόψη και θα προωθηθούν...

 

Με λίγα λόγια λέει ότι η samsung αποφάσισε να μην κάνει καμία προσφορά σε ορισμένες Ευρωπαικές χώρες γιατί ετσι γουστάρει... Μήπως είναι η ώρα να στείλετε και εσείς αναλογα παράπονα στο customer service????

https://e-contactus.samsung.com/gr/m/webchat

 

Μόνο έτσι νομίζω αλλάζουν κάποιες κακές νοοτροπίες.. Η απόφασή μου πάντως είναι no promotion package.. no s8+ Ακυρώνω προπαραγγελία... πουλάω S7.. αγοράζω με τα ίδια σχεδόν χρήματα iphone 7 μεταχείρο.... και το Σεπτέμβρη iphone 8....:):)

 

Και για υπενθύμιση για δείτε το πακέτο της προσφοράς : vr gear + oculus content + AKG + 256 Memory μας κάνει +/- 400 €

Valid purchase period: 3/30/2017 - 4/20/2017

Get the new Gear VR with Controller for free, plus Oculus content bonus when you pre-order the Galaxy S8 or Galaxy S8+. For a limited time you can add premium headphones by AKG and a 256GB memory card for just $99.*

https://samsungpromotions.com/

Edited by ser2909
Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το θέμα μου όπως μάλλον δεν έγραψα πριν.. δεν είναι ακριβώς χρηματικό... αλλά αυτό που κάνει η samsung στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μας έχει τοποθετήσει στην κατηγορία καταναλωτής μακάκας.. ότι και να του δώσω θα το πάρει και σε όποια τιμή... ας δώσω λοιπόν την προσφορά εκεί που θέλω να κερδίσω μερίδιο αγοράς και να χτυπήσω την apple... (πχ USA) και άσε τον κατσαπλιά τον Έλληνα να πληρώσει ακριβότερη συσκευή και χωρίς πακέτο προσφοράς... Σήμερα λοιπόν έγραψα στο customer service της samsung και σας επισυνάπτω την απάντηση για να κατανοήσετε πλήρως αυτό που υποστηρίζω απτην αρχή... Με λίγα λόγια λέει ότι η samsung αποφάσισε να μην κάνει καμία προσφορά σε ορισμένες Ευρωπαικές χώρες γιατί ετσι γουστάρει... Μήπως είναι η ώρα να στείλετε και εσείς αναλογα παράπονα στο customer service????

https://e-contactus.samsung.com/gr/m/webchat

Μόνο έτσι νομίζω αλλάζουν κάποιες κακές νοοτροπίες.. Η απόφασή μου πάντως είναι no promotion package.. no s8+ Ακυρώνω προπαραγγελία... πουλάω S7.. αγοράζω με τα ίδια σχεδόν χρήματα iphone 7 μεταχείρο.... και το Σεπτέμβρη iphone 8....:):)

 

Δεν μπορώ να ανεβάσω το φώτο με την απάντηση της samsung έτσι σας γράφω το κείμενο :

.... Κατανοώντας απόλυτα τη δυσαρέσκειά σας και προβληματισμό σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε πολλές Ευρωπαικές χώρες δεν έχει προγραμματιστεί να δοθεί κάποιο δώρο με την προπαραγγελία της συσκευής. Τα σχόλια σας όπως και άλλων πελατών μας λαμβάνονται σοβαρά υπόψη και θα προωθηθούν...

 

Είσαι από τους λίγους νομίζω που δεν έχεις πρόβλημα με την αλλαγή Android σε iOS...

Εγώ προσωπικά κρατάω s7 edge μέχρι να πέσουν οι τιμές για s8 . Αλλά μόνο Android για τον​ λόγο ότι κατεβάζω σειρές... Και έχω smartwatch και smart TV και αρκετά άλλα πράγματα που μόνο το Android με αφήνει να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Το θέμα μου όπως μάλλον δεν έγραψα πριν.. δεν είναι ακριβώς χρηματικό... αλλά αυτό που κάνει η samsung στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μας έχει τοποθετήσει στην κατηγορία καταναλωτής μακάκας.. ότι και να του δώσω θα το πάρει και σε όποια τιμή... ας δώσω λοιπόν την προσφορά εκεί που θέλω να κερδίσω μερίδιο αγοράς και να χτυπήσω την apple... (πχ USA) και άσε τον κατσαπλιά τον Έλληνα να πληρώσει ακριβότερη συσκευή και χωρίς πακέτο προσφοράς... Σήμερα λοιπόν έγραψα στο customer service της samsung και επειδή δεν μπορώ να ανεβάσω το φώτο με την απάντηση της samsung σας γράφω το κείμενο της απάντησης :

 

.... Κατανοώντας απόλυτα τη δυσαρέσκειά σας και προβληματισμό σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε πολλές Ευρωπαικές χώρες δεν έχει προγραμματιστεί να δοθεί κάποιο δώρο με την προπαραγγελία της συσκευής. Τα σχόλια σας όπως και άλλων πελατών μας λαμβάνονται σοβαρά υπόψη και θα προωθηθούν...

 

Με λίγα λόγια λέει ότι η samsung αποφάσισε να μην κάνει καμία προσφορά σε ορισμένες Ευρωπαικές χώρες γιατί ετσι γουστάρει... Μήπως είναι η ώρα να στείλετε και εσείς αναλογα παράπονα στο customer service????

https://e-contactus.samsung.com/gr/m/webchat

 

Μόνο έτσι νομίζω αλλάζουν κάποιες κακές νοοτροπίες.. Η απόφασή μου πάντως είναι no promotion package.. no s8+ Ακυρώνω προπαραγγελία... πουλάω S7.. αγοράζω με τα ίδια σχεδόν χρήματα iphone 7 μεταχείρο.... και το Σεπτέμβρη iphone 8....:):)

 

Και για υπενθύμιση για δείτε το πακέτο της προσφοράς : vr gear + oculus content + AKG + 256 Memory μας κάνει +/- 400 €

Valid purchase period: 3/30/2017 - 4/20/2017

Get the new Gear VR with Controller for free, plus Oculus content bonus when you pre-order the Galaxy S8 or Galaxy S8+. For a limited time you can add premium headphones by AKG and a 256GB memory card for just $99.*

https://samsungpromotions.com/

 

Είναι κι αυτό μια άποψη. Φυσικά σεβαστή.

Αλλά στην κακή εμπορική πρακτική της samsung, μπορώ να σου παραταξω αντίστοιχες κακές πρακτικές της Apple... Πάμπολλες.

Με το να συμβιβαστείς με ένα προϊόν που δεν ήταν πρώτη επιλογή σου, για να δώσεις ένα μήνυμα, μόνο εσύ είσαι ζημιωμενος. Αν θες να αντιταχθεις στην "αδικία", μπορείς απλά να κρατήσεις τη συσκευή που έχεις η να πας σε ένα μικρό κατασκευαστή (πχ oneplus)...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...