Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://us.community.samsung.com/t5/Tablets/Smart-Switch-won-t-start-side-by-side-configuration-problem/td-p/50275

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86)

need to be installed.

;).

 

Δεν μου δούλεψε.......:wacko:

Τι στον κόρακα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μου δούλεψε.......:wacko:

Τι στον κόρακα?

Δεν ξερω αλλη λυση περα απο τα κλασικά άλλη θυρα usb ,άλλος υπολογιστής η άλλη έκδοση windows.

Δοκίμασε επανεγκατασταση driver και αν έχεις το 64bit του πάνω πακέτου αφαίρεσε το και σκέτο το χ86

Αυτό εννοούσα. Συγγνώμη για το λάθος. Το πρόβλημα είναι ότι... οπότε θέλει δουλεύει. Πριν 5 λεπτά δούλεψε για λίγο και τώρα ξανά δεν αντιλαμβάνεται το πάτημα η οθόνη. Περίεργα πράγματα.

Δεν μου εχει παρουσιάσει ever αντίστοιχο θέμα.

Αν επιμένει hard reset και αν ούτε τότε μόνο service μετά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι hardware το πρόβλημα δηλαδή; Η οθόνη γενικά αποκρίνεται άριστα.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι hardware το πρόβλημα δηλαδή; Η οθόνη γενικά αποκρίνεται άριστα.

 

μηπως αφαιρεσεις τιποτα με το package disabler?

Link to comment
Share on other sites

μηπως αφαιρεσεις τιποτα με το package disabler?

 

Όχι. Δεν μου δουλεύει πλέον έτσι και αλλιώς το padjage disabler.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν μου δουλεύει πλέον έτσι και αλλιώς το padjage disabler.

 

δοκιμασε με αλλο pdp engine εχει κανα δυο στο playstore

 

εμενα μια χαρα παει οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβαθμισμενη λειτουργία της Edge screen με εμπλουτισμό σε feature and customization.:)

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-Edge-Lighting-updated-its-now-cooler_id97510

 

Edge-Lighting-OldvsNew-2.jpg

 

If you have a Galaxy S8 or S8+, head on over to the Galaxy Apps store and download the update for Edge Screen. What you will get is a new Advanced Settings sub-menu in the Edge Lighting menu. The new options let you pick:

 

Edge Lighting bar size

Edge Lighting color (basic, custom, or match app)

Edge Lighting transparency

 

Επιτέλους και κατι φρέσκο απο Sammy με καλοδεχουμενες προσθήκες και οχι τα μπρος-πίσω οπως μας συνήθισε τόσο καιρό βλέπε navigation bar color,αυτόματη φωτεινότητα και τρόπος απόκρυψης navigation bar;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βγήκε νέος touchwiz στο apkmirror που φαίνεται να είναι πιο γρήγορος, να είναι πιο ομαλή η μετάβαση από την home screen στον app drawer με swipe up και το κυριότερο νομίζω, έχει επιλογή να ανοίγεις το notification panel με swipe down όπως στο nova.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βγήκε νέος touchwiz στο apkmirror που φαίνεται να είναι πιο γρήγορος, να είναι πιο ομαλή η μετάβαση από την home screen στον app drawer με swipe up και το κυριότερο νομίζω, έχει επιλογή να ανοίγεις το notification panel με swipe down όπως στο nova.

Καλη η προσθήκη αλλα δεν αλλάζω το nova με τίποτα.

Εχω τα app shortcut,notification budges και επιπλεον gestures που δεν μπορω χωρις αυτα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βγήκε νέος touchwiz στο apkmirror που φαίνεται να είναι πιο γρήγορος, να είναι πιο ομαλή η μετάβαση από την home screen στον app drawer με swipe up και το κυριότερο νομίζω, έχει επιλογή να ανοίγεις το notification panel με swipe down όπως στο nova.

 

Επιτέλους έβαλαν το swipe down που είναι εντελώς απαραίτητο σε κινητά με μεγάλη οθόνη για χρήση με ένα χέρι.

Ήταν κάτι που είχα στο 3Τ midnight black και όταν πήγα στο S8 μου είχε λείψει αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβαθμισμενη λειτουργία της Edge screen με εμπλουτισμό σε feature and customization.:)

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-Edge-Lighting-updated-its-now-cooler_id97510

 

Edge-Lighting-OldvsNew-2.jpg

 

If you have a Galaxy S8 or S8+, head on over to the Galaxy Apps store and download the update for Edge Screen. What you will get is a new Advanced Settings sub-menu in the Edge Lighting menu. The new options let you pick:

 

Edge Lighting bar size

Edge Lighting color (basic, custom, or match app)

Edge Lighting transparency

 

Επιτέλους και κατι φρέσκο απο Sammy με καλοδεχουμενες προσθήκες και οχι τα μπρος-πίσω οπως μας συνήθισε τόσο καιρό βλέπε navigation bar color,αυτόματη φωτεινότητα και τρόπος απόκρυψης navigation bar;)

Αυτό ναι, ωραίο revision:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλη η προσθήκη αλλα δεν αλλάζω το nova με τίποτα.

Εχω τα app shortcut,notification budges και επιπλεον gestures που δεν μπορω χωρις αυτα.

 

Αν θα το βάλω θα είναι για να έχω τελευταίο release, και γω δεν φεύγω από Nova με τη καμία..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ειχα και ενα αλλο θεμα οτι μαζευοταν λιγο σκονη στην ακρη του τζαμιου οποτε ισως και γιαυτο. δεν ξερω τον λογο ακριβως γιατι το πηγε μεσα που ειναι το σερβις και μετα απλα μου ειπε θα αλλαξουμε αυτα. μπορει να βρηκαν και τιποτα αλλο δεν ξερω, ρωτησα και μου ειπε οτι δεν εγραψαν ακριβως τον λογο. μαλλον τεταρτη θα το εχω

 

 

Το πηρα σημερα μου αλλαξανε ολα αυτα http://i.imgur.com/dboPaPe.jpg

 

Αρα μαλλον ειχα ελαττοματικο κομματι? Τουλαχιστον τωρα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα μου αλλαξανε ολα αυτα http://i.imgur.com/dboPaPe.jpg

 

Αρα μαλλον ειχα ελαττοματικο κομματι? Τουλαχιστον τωρα ειναι οκ.

Λογικά κατι θα ειδαν.

Πολυ γρήγορα πάντως, η δουλειά καλή φαντάζομαι;

Επίσης βλέπω πάλι μπαταρία αλλάζουν μάλλον προληπτικά όπως και στο 7edge.

Μιλάμε για 1 μηνα συσκευή ή λιγότερο;

Δεν εξηγείται να έπεσε η απόδοση της.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κατι θα ειδαν.

Πολυ γρήγορα πάντως, η δουλειά καλή φαντάζομαι;

Επίσης βλέπω πάλι μπαταρία αλλάζουν μάλλον προληπτικά όπως και στο 7edge.

Μιλάμε για 1 μηνα συσκευή ή λιγότερο;

Δεν εξηγείται να έπεσε η απόδοση της.

 

Ναι η δουλεια φαινεται πολυ καλη δεν υπαρχει κανενα σημαδι οτι το κινητο εχει ανοιχτει κλπ.

Την μπαταρια αποτι μου πε την αλλαζουν για την κολλα που εχει οταν την βγαζουν χαλαει κλπ κατι τετοιο. Η συσκευη ειναι λιγοτερο απο 2 βδομαδων

Link to comment
Share on other sites

Ναι η δουλεια φαινεται πολυ καλη δεν υπαρχει κανενα σημαδι οτι το κινητο εχει ανοιχτει κλπ.

Την μπαταρια αποτι μου πε την αλλαζουν για την κολλα που εχει οταν την βγαζουν χαλαει κλπ κατι τετοιο. Η συσκευη ειναι λιγοτερο απο 2 βδομαδων

Είναι μια εξήγηση λογική.

Ωραία τότε με γεια ξανα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δούλεψε.......:wacko:

Τι στον κόρακα?

 

ρε μοντογια...αφου στο γραφει ξεκαθαρα.

Μπες στο site της microsoft Και κανε εκγκατασταση ολες τις visual C++ libraries.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή παίρνω εγώ τώρα τα χρώματα αλλάζουν πολύ γρήγορα με ζαλίζει.... Τι έγινε μια χαρά ήταν η αργή εναλλαγή Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μήπως το έχει δει και κανένας άλλος. την τελευταία βδομάδα μετά από κάποιες κλήσεις ( είτε κάνω είτε δεχθώ ) μου πετάει ένα μήνυμα να βάλω τον αριθμό και να επαληθεύσω τον αριθμό τηλεφώνου μου . έχει συμβεί σε κανένα άλλο ? και δεν θυμάμαι ρε ****το αν είναι κάποια ρύθμιση γιατί έχω σκαλίσει σχεδόν όλα τα μενού/υπομενού και έχασα λίγο την μπάλα . τρίτη/κακόβουλη εφαρμογή δεν παίζει να είναι αφού έχω συγκεκριμένες και δεν έχω βάλει κάποια νέα εδω και πολυυυυυυυ καιρό. κάποια kολορύθμιση είναι αλλά δεν....

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλες την καρτα σου πρωτη φορα δεν στο ειπε;συνηθως τοτε το βγαζει το μηνυμα και πρεπει να γινει επαναφορα εργ.ρυθ. εκρος αν λες κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει πως θα περάσω την rom της cosmote επειδή χρειάζομαι το wifi calling;; Έχω κατεβάσει τη rom και το odin απλά δεν ξέρω τι αρχεία πρέπει να περάσω.
Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλες την καρτα σου πρωτη φορα δεν στο ειπε;συνηθως τοτε το βγαζει το μηνυμα και πρεπει να γινει επαναφορα εργ.ρυθ. εκρος αν λες κατι αλλο

 

καταρχην σε ευχαριστω για την απάντηση . είτε δεν μου το είπε , είτε δεν έδωσα σημασία τότε (πολύ πιθανόν ) και απλά πάτησα επομενο / back κλπ. δηλάδη έτσι και το βάλω τώρα θα μου κάνει επαναφορά σε εργ. ρυμθίσεις ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ναι αν σου λεει αυτο και το κανεις ρο επαναφερει το τηλ και οτι ρομ και να εχεις το γυρναει σε eur
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση σας παρακαλώ συνέχεια πατάω το αριστερό κουμπί το Bixby πως μπορώ ρε παιδιά να το απενεργοποιησω η να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή εκεί; κατά λάθος το πατάω συνέχεια και αυτό μιλάει συνέχεια ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...